Audyt efektywności energetycznej

5 /5
(Ocen: 1)

efektywność energetyczna

Audyt efektywności energetycznej jest opracowaniem zawierającym analizę zużycia energii i stanu obiektu jak również urządzeń technicznych lub instalacji. Jednak nie tylko, bowiem zawiera on również wykaz przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej tych obiektów, urządzeń lub instalacji, a także informacji o ich ekonomicznej opłacalności i możliwej do uzyskania oszczędności energii.

Oszczędzaj energię w Firmie Skontaktuj się z nami!

Efektywność energetyczna dla przedsiębiorstw

W wielu przedsiębiorstwach nadal obce jest pojęcie efektywności energetycznej – zużywany prąd nie jest monitorowany, a właściciele firm nie mają pojęcia jak pobór energii rozkłada się na poszczególne urządzenia. Tym samym niemożliwe jest wdrożenie efektywnych rozwiązań, dzięki którym zredukowane zostaną koszty związane ze zużyciem prądu.

Wraz z Axpo przygotowaliśmy dla Ciebie audyt efektywności energetycznej, dzięki któremu obniżysz koszty związane z energią elektryczną w swojej firmie.

Czym różni się audyt efektywności energetycznej od audytu energetycznego?

Dzięki audytowi efektywności energetycznej można bardzo dokładnie wyliczyć oszczędności z określonego przedsięwzięcia lub też poszczególnych przedsięwzięć indywidualnie. Jednak wszystko odbywa się według innej metodologii niż ta zastosowana w audycie energetycznym.

Jakie korzyści można uzyskać dzięki audytowi efektywności energetycznej?

Audyt efektywności energetycznej skierowany jest do wszystkich przedsiębiorstw, które częściowo wykonały lub planują wykonanie przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej. Korzyści z niego płynące to:

  • identyfikacja źródła strat energii,
  • przedstawienie propozycji przedsięwzięć dla minimalizacji zidentyfikowanych strat,
  • poznanie kategorii przedsięwzięć możliwych do wykonania,
  • zapoznanie się z wielkością nakładów na poszczególne inwestycje,
  • otrzymanie informacji o ilości zaoszczędzonej energii i zmniejszeniu emisji CO2.