Kompensacja mocy biernej

5 /5
(Ocen: 1)


Kolejnym efektywnym krokiem w celu zoptymalizowania kosztów dystrybucji jest kompensacja mocy biernej. Z pomocą eksperta Axpo dokonane zostaną wszystkie niezbędne pomiary, a Ty będziesz mógł się cieszyć większymi oszczędnościami w swojej firmie!

Zacznij oszczędzać w firmie – kompensacja mocy biernej

Kompensacja mocy biernej to idealne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą obniżyć swoje rachunki za prąd. Pomiary, dokonane na podstawie otrzymanych faktur lub przeprowadzonego audytu kosztów dystrybucji, wykonywane są przez eksperta Axpo. Na ich bazie specjalista dobierze właściwe baterie kondensatorów oraz dokona wyceny ich montażu. Po skończeniu usługi Klienci otrzymują raport oraz ofertę na dostawę i montaż urządzeń kompensujących.

Oszczędzaj energię w Firmie Skontaktuj się z nami!

Kompensacja mocy w Axpo – Twoje korzyści

Oferta Axpo skierowana jest do odbiorców taryf C2x i B2x, zamawiających powyżej 40 kW mocy zamówionej. Dzięki dokonanym pomiarom dobierane są urządzenia kompensujące pozwalające na utrzymywanie parametrów zawartych w umowie dystrybucyjnej i ich nieprzekraczanie – powodujące naliczanie kar.

Moc bierna i efekty jej występowania

W obwodzie prądu występują trzy następujące rodzaje mocy: czynna, bierna i pozorna. Energia bierna może być indukcyjna (pobrana) oraz pojemnościowa (oddana), przy czym obie powodują straty ciepła i zmniejszenie sprawności linii kablowych i transformatorowych. Ma to oczywiście wpływ na koszty zużycia energii elektrycznej.

Kompensacja mocy w Axpo – Twoje korzyści

Jeżeli na Twojej fakturze w pozycji energia bierna, koszt wynosi min. 300 zł netto to warto zweryfikować z Działem Wsparcia Technicznego Axpo Polska, czy nie należy zastosować procesu kompensacji mocy biernej w przedsiębiorstwie. Korzyści wynikające z jej przeprowadzenia to przede wszystkim zmniejszenie współczynnika mocy (mającego wpływ na koszty dostarczonej energii).

Kompensacja mocy biernej pozwala również wydłużyć współczynnik żywotności kabli i innych elementów sieci zasilających, a także zmniejszenie składowych cen prądu występujących na fakturze.