Prąd dla domu – taryfy, oferty, informacje
Prąd dla domu to nie tylko dopasowana taryfa, to także wybór optymalnej oferty i rozwiązań technologicznych, które pomogą nam obniżyć rachunki za energię elektryczną. Jeśli chcecie już dzisiaj zacząć oszczędzać, to jesteście na dobrej drodze 🙂
Oferty prądu dla domu
UWAGA W TARYFACH G: Cena maksymalna wynikająca z Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 r. dla uprawnionych odbiorców wynosi 0,6930 zł/kWh (cena po przekroczeniu progu rocznego limitu).
Poniższe ceny energii są zamrożone na poziomie z 2022 r. i obowiązują w 2023 r.
Taryfa G11 – oferty jednostrefowe

Informacje dodatkowe: Taryfa podstawowa sprzedawcy.

Informacje dodatkowe: Oferta tylko dla mieszkańców Warszawy. Opłata handlowa dla 6-miesięcznego okresu rozliczeniowego.

Informacje dodatkowe: Taryfa podstawowa.
Uwaga: wszystkie prezentowane ceny to wartości brutto.
Taryfa G12 – oferty dwustrefowe

Informacje dodatkowe: Taryfa podstawowa sprzedawcy.

Informacje dodatkowe: Oferta tylko dla mieszkańców Warszawy. Opłata handlowa dla 6-miesięcznego okresu rozliczeniowego.

Informacje dodatkowe: Taryfa podstawowa.
Uwaga: wszystkie prezentowane ceny to wartości brutto.

Prąd dla domu – jak obniżyć rachunki?
Przez najbliższe lata ceny prądu w Polsce będą rosły – podwyżki dotkną nie tylko gospodarstwa domowe, ale i firmy, a co za tym idzie droższe będą produkty i usługi… Przed drożyzną w sklepach czy usługach raczej się nie obronimy, ale możemy postarać się nieco zredukować rachunki za prąd w domu. A możliwości mamy całkiem sporo, wystarczy świadome, konsumenckie podejście, a nasze faktury za energię mogą być nieco mniej bolesne 🙂
Dopasowana taryfa prądu
Szukając oszczędności na rachunkach za energię elektryczną na samym początku powinniśmy przyjrzeć się taryfie prądu dla domu, z której obecnie korzystamy. Dobrze dopasowana do naszego zużycia taryfa może spowodować, że nasze faktury będą niższe. A jest w czym wybierać - możemy zdecydować się na taryfy jednostrefowe (np. taryfa G11), dwustrefowe (np. taryfa G12 czy taryfa G12w), a nawet trójstrefowe (np. taryfa G13) czy taryfy przedpłatowe. Jak wybrać najlepszą dla nas? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule: Jaka taryfa G11 czy G12?
Zmiana sprzedawcy prądu
Zmienić sprzedawcę prądu gospodarstwa domowe mogą od 2007 roku, ale z takiej możliwość nadal nie skorzystała większość odbiorców indywidualnych. To błąd, ponieważ oferty rynkowe są zazwyczaj niższe niż urzędowe ceny prądu, a my dzięki zmianie możemy zaoszczędzić od kilku do nawet kilkudziesięciu procent na naszych rachunkach. Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie alternatywnego sprzedawcy może nie być proste, dlatego przygotowaliśmy dla Was porównywarkę cen prądu, dzięki której znajdziecie najtańsze i najlepsze oferty na rynku. A jeśli nadal nie wiecie jak i kogo wybrać, to zapraszamy Was do naszych poradników i aktualności oraz rankingu sprzedawców prądu.
A może fotowoltaika?
Gdy powstawał nasz serwis, czyli w 2008 roku, fotowoltaika była drogą technologią dla wybranych. Dzisiaj, po tych kilkunastu latach, jest ona dostępna dla praktycznie każdego odbiorcy prądu - fotowoltaikę można mieć w domu czy firmie. Ogranicza nas tylko… opłacalność takiej inwestycji. Jeśli z analiz wynika, że fotowoltaika pomoże nam zredukować o kilkadziesiąt procent rachunki, to nie pozostaje nam nic innego jak znalezienie dobrej firmy fotowoltaicznej, która nie tylko przygotuje projekt, ale również go zrealizuje i zajmie się wszystkimi formalnościami dotyczącymi m.in. ubiegania się o dofinansowanie do fotowoltaiki (np. Mój Prąd).