Prąd dla firmy – taryfy, oferty, informacje

Rachunki za energię elektryczną w przedsiębiorstwie stanowią jeden z najbardziej obciążających, comiesięcznych kosztów. Czy można go zredukować? Tak. Koszt prądu dla firmy może być niższy nawet o kilkadziesiąt procent, a wszystko, dzięki kilku, skutecznym rozwiązaniom.

Oferty prądu dla firmy

Taryfa C11 – oferty jednostrefowe dla mniejszych firm

Prąd dla firmy
Cena (całodobowo)
0,5390
zł/kWh
Opłata handlowa
15
Opłaty dodatkowe
brak

Informacje dodatkowe: Propozycja Fortum to zabezpieczenie stałej ceny w pierwszych 3 miesiącach, a następnie rozliczanie energii elektrycznej po bieżących cenach rynkowych. Oznacza to możliwość czerpania korzyści z kupowania energii w cenach hurtowych tak jak największe firmy – wszelkie szczegóły przekaże doradca. Umowę podpiszecie bez wychodzenia z domu - w 100% online. Brak ukrytych opłat, wszystkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy wykonuje Fortum.

Prąd dla firmy
Cena (całodobowo)
0,6190
zł/kWh
Opłata handlowa
9
Opłaty dodatkowe
brak

Informacje dodatkowe: Powyższa cena dotyczy umowy na 12 miesięcy. Umowę podpiszesz online bez wychodzenia z domu. Zieloną energię otrzymasz w standardzie i bez dodatkowych opłat. Po przejściu na stronę Axpo zostaw dane do kontaktu. Bezpłatne załatwienie formalności w Twoim imieniu przez Axpo.

Stała cena energii
Cena (całodobowo)
0,60984
zł/kWh
Opłata handlowa
4
Opłaty dodatkowe
brak

Informacje dodatkowe: Zielona energia elektryczna, wyłącznie z odnawialnych źródeł. Umowa w 100% online – w EWE formalności załatwisz prosto i wygodnie. Gwarancja stałej ceny przez cały okres umowny. Przejrzyste zapisy umowne. Stabilny Partner dla Twojego biznesu – ponad 21 lat na rynku energii.

Uwaga: wszystkie prezentowane ceny to wartości netto.

Taryfa C21 – oferty jednostrefowe dla większych firm

Prąd dla firmy
Cena (całodobowo)
0,5790
zł/kWh
Opłata handlowa
9
Opłaty dodatkowe
brak

Informacje dodatkowe: Powyższa cena dotyczy umowy na 12 miesięcy. Oferta z gwarancją stałej ceny dostępna jest również na 2 lata (cena: 0,6060 zł/kWh) i 3 lata (cena: 0,6130 zł/kWh), zielona energia w standardzie i bez dodatkowych opłat. Bez wychodzenia z domu, umowę podpiszesz online. Cena obowiązuje dla wolumenów rocznych powyżej 10 MWh.

Taryfa podstawowa
Cena (całodobowo)
0,6450
zł/kWh
Opłata handlowa
75
Opłaty dodatkowe
brak

Informacje dodatkowe: Taryfa tylko dla klientów PGE Dystrybucja.

Biznes Wygodny
Cena (całodobowo)
0,5050
zł/kWh
Opłata handlowa
75
Opłaty dodatkowe
brak

Informacje dodatkowe: Taryfa podstawowa.

Uwaga: wszystkie prezentowane ceny to wartości netto.

Prąd dla firmy – kilka kroków do obniżenia kosztów

Od kilku lat klienci biznesowi odczuwają wzrost cen prądu, niestety w najbliższych latach ten trend się nie zmieni i rachunki będą coraz wyższe. Jest kilka rozwiązań, dzięki którym chociaż częściowo można zabezpieczyć firmę przed skutkami drożejącej energii elektrycznej.

Dopasowana taryfa do zużycia


Przede wszystkim, na początku drogi optymalizującej koszty, należy przyjrzeć się taryfie prądu, z której aktualnie korzysta przedsiębiorstwo. Dlaczego jest to takie ważne? Niedopasowana taryfa do dobowego zużycia prądu można znacząco podnieść rachunki. Warto sprawdzić, czy oszczędności w firmie nie przyniesienie zmiana taryfy np. z jednostrefowej (np. taryfa C11) na dwustrefową (np. taryfa C12a czy C12b).

Zmiana sprzedawcy prądu


W wysokości rachunku bardzo ważną rolę odgrywa sprzedawca prądu, od którego kupujemy energię. Z reguły najwyższe stawki za MWh płacimy w taryfach urzędowych, a niższe w ofertach rynkowych. W związku z tym należy zastanowić się nad zmianą sprzedawcy prądu, dzięki któremu zaoszczędzimy. O jakich kwotach mowa? Wszystko zależy od oferty i naszego zużycia. Najczęściej są to oszczędności od kilku do kilkudziesięciu procent.

Gwarancja stałej ceny za prąd


Jeszcze kilka lat temu praktycznie każdy sprzedawca energii posiadał produkty dla klientów biznesowych z gwarancją stałej ceny za prąd nawet na kilka lat (to były czasy :( ). Dzisiaj robią to tylko nieliczni, ale warto poświęcić czas na znalezienie takiej oferty. Dzięki niej, przynajmniej na jakiś czas (zwykle jest to od kilku do 12 miesięcy) zamrozimy stawki za MWh, czyli w razie podwyżek będziemy płacić tyle, ile przewiduje zawarta umowa.

Oferty dual fuel


Jeśli nasza firma przy prowadzeniu swojej działalności wykorzystuje gaz, to dobrym pomysłem na optymalizację kosztów, może być wybór produktu dual fuel, czyli łączonej oferty na sprzedaż prądu i gazu. Zakup energii od jednego sprzedawcy to nie tylko niższe rachunki, to również mniej formalności i łatwiejsza kontrola wydatków. Na rynku działa kilka firm, które posiadają w swojej ofercie dual fuel dla MŚP i dużych przedsiębiorstw.

Fotowoltaika dla firmy


Przedsiębiorcy, którzy marzą o uniezależnieniu się od sprzedawców energii i ich cen za MWh, powinna zainteresować opcja fotowoltaiki dla firmy. Nie jest to złoty środek, który pomoże zapomnieć o rachunkach za prąd, ale z pomocą najlepszej firmy fotowoltaicznej oraz wsparciu z np. dofinansowania fotowoltaiki dla firm, koszty za energię elektryczną mogą zostać zredukowane nawet o kilkadziesiąt procent.

Doradztwo energetyczne


Doradztwo energetyczne to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim średnim i dużym firmom. Dzięki pomocy specjalisty z zakresu energetyki, możliwa jest skuteczna redukcja rachunków. Co takie doradztwo może obejmować? Najczęściej są to m.in. audyt energetyczny czy modernizacja oświetlenia. Doradca energetyczny przyjrzy się i przeanalizuje również koszty związane z dystrybucją prądu.

Dodatkowe pytania, odpowiedzi i informacje

Jakie są taryfy dla firm?
Są trzy taryfy dla firm: A, B i C. Każda z nich przeznaczona jest dla podmiotów o odpowiedniej wielkości. Z taryfy A korzystają jedynie największe przedsiębiorstwa. Taryfa B dedykowana jest klientom biznesowym: dużym i średnim firmom. Z taryfy C korzystać mogą wszystkie pozostałe podmioty, podłączone do sieci niskiego napięcia. Więcej dowiesz się wchodząc na stronę Jakie są rodzaje taryf dla firm?
Czy opłaca się zmienić sprzedawcę?
Ceny energii na rynku dla firm są uwolnione, co oznacza, że sprzedawcy prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych ofert. Choćby dlatego warto co jakiś czas porównywać ich propozycje. Wybór innego sprzedawcy może oznaczać oszczędności rzędu nawet kilku lub kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie. Im więcej energii zużywa nasza firma, tym lepsze warunki może negocjować. Sprawdź w naszej porównywarce cen prądu lub skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się, jaka oferta sprzedawcy jest dla Ciebie najlepsza.
Kiedy mogę zmienić sprzedawcę?
Warunki wypowiedzenia umowy dotychczasowemu sprzedawcy określa umowa sprzedaży. Niektórzy sprzedawcy za wcześniejsze wypowiedzenie umowy naliczają kary umowne, warto więc to sprawdzić. Najlepszym terminem na zmianę sprzedawcy jest moment wygaśnięcia umowy.
Jak wygląda zmiana sprzedawcy dla firm?
Po znalezieniu najkorzystniejszej oferty należy podpisać umowę z nowym sprzedawcą, wypowiedzieć umowę staremu, a następnie spisać stan licznika na ostatni dzień umowy i dokonać z nim końcowych rozliczeń. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: Jak zmienić sprzedawcę prądu.
Zielona energia w firmie - czy można ją mieć?
Zielona energia to energia pozyskiwana w całości ze źródeł odnawialnych. Część sprzedawców oferuje taryfy dla firm, pozwalające korzystać tylko z ekologicznego prądu.
Co jest na fakturze za prąd dla firmy?
Faktura za prąd zawiera zazwyczaj informację o opłacie za zużytą energię, lecz zwykle zawiera także opłaty dodatkowe takie jak np. opłaty dystrybucyjne.
Ile trwa zmiana sprzedawcy prądu dla firm
Najczęściej cała procedura trwa maksymalnie dwa tygodnie, bardzo rzadko dłużej. Wyjątkiem jest pierwsza zmiana sprzedawcy - wtedy formalności mogą zająć około miesiąca.
Czy dane na stronie są aktualne?
Tak, czuwamy nad sytuacją, a strona jest regularnie aktualizowana. Więcej informacji znajdziecie: O enerad.pl