Premierowa edycja Solar Energy Expo
Solar Energy Expo to międzynarodowe branżowe targi przemysłu odnawialnych źródeł energii. Jest to dwudniowe wydarzenie, podczas którego wystawcy z Polski i z zagranicy zaprezentują innowacyjne rozwiązania dla branży. Wydarzenie jest doskonałą okazją do spotkań ze specjalistami oraz do nawiązania kontaktów biznesowych, a także umożliwiają promocję i sprzedaż sprzętu z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej oraz biomasy.

Między 19 a 20 stycznia 2022 roku Ptak Warsaw Expo, największe centrum targowo-ekspozycyjne w Europie Środkowo-Wschodniej, zagości odwiedzających i wystawców z sektora energii odnawialnej. Zakres branżowy targów będzie obejmował aż 7 sekcji tematycznych: fotowoltaika, technologie pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych, elektromobilność, elektrownie słoneczne, technologie solarne i pompy ciepła, magazyny energii, usługi.

Targi to doskonała okazja do spotkań ze specjalistami oraz do nawiązania relacji handlowych. Dodatkowym atutem imprezy jest możliwość umówienia indywidualnych spotkań biznesowych z producentami, dystrybutorami oraz przedstawicielami największych firm działających w branży. To także niepowtarzalna okazja na szeroką promocję marki i sprzedaż sprzętu z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej oraz biomasy, a także rozwój własnego przedsiębiorstwa.
Wśród obecnych na targach wystawców figurują firmy inwestycyjne, które są zainteresowane współpracą i rozwojem na polskim rynku OZE. Wydarzenie wzbogacą liczne prelekcje w ramach konferencji PIME ENERGY SUMMIT.
Dodatkowo podczas imprezy będzie można wziąć udział w szkoleniach OZE. Pełny harmonogram wydarzeń towarzyszących, a także lista prelegentów, pojawi się już niedługo na stronie targów. Zapowiada się największe tego typu wydarzenie w Polsce, baza potencjalnych odwiedzających Solar Energy Expo to prawie 15 000 gości z kraju i zagranicy. Przybyli na wydarzenie goście będą mieli niepowtarzalną szansę na zapoznanie się z asortymentem setek firm w jednym miejscu i czasie. Korzyści, jakie wynikają z udziału w targach to także okazja do negocjacji warunków płatności i dostaw,a przy tym oszczędność pieniędzy i czasu.
Międzynarodowe Targi Solar Energy Expo w Ptak Warsaw Expo to nie tylko wystawa, ale także liczne premiery rynkowe oraz źródło cennej wiedzy, napędzającej rozwój sektora OZE. Podczas Solar Energy Expo uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z usług doradców, uzyskać wsparcie prawne, a także znaleźć ofertę pracy w sektorze o ogromnym potencjale.
Zachęcamy do udziału w premierowej edycji Solar Energy Expo!
https://solarenergyexpo.com/
Może Cię również zainteresować
PowerHarvester od 1KOMMA5°. Magazyn energii bez fotowoltaiki
Niemiecka firma 1KOMMA5° wprowadziła na rynek innowacyjny system magazynowania energii o nazwie PowerHarvester, który umożliwia gospodarstwom domowym korzystanie z dynamicznych cen energii elektrycznej bez konieczności posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej. To rozwiązanie skierowane jest do właścicieli domów, mieszkańców wspólnot mieszkaniowych oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i czerpać korzyści z inteligentnego zarządzania energią.
Hybryda do każdego BEV bez przebudowy – Horse Powertrain zmienia zasady gry
Koncepcja hybrydowego układu napędowego pozwoli przekształcać platformy BEV bez kosztownych zmian konstrukcyjnych.
Enea podwaja inwestycje w 2025 roku. Priorytetem OZE i dystrybucja energii
Grupa Enea planuje przeznaczyć w 2025 roku aż 7,94 mld zł na inwestycje, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. To największy CAPEX w historii spółki. Kluczowe obszary, na które postawi Enea, to odnawialne źródła energii (OZE), dystrybucja oraz wytwarzanie energii. Decyzja o znacznym zwiększeniu nakładów wpisuje się w strategię transformacji energetycznej i wzmocnienia pozycji Enei jako wicelidera polskiego rynku elektroenergetycznego.
Rhoss prezentuje EasyPACK ECO HT65 – nowe pompy ciepła do 100 kW
Rhoss zaprezentował nową linię pomp ciepła EasyPACK ECO HT65. Urządzenia dostępne są w trzech wielkościach, oferują moc od około 75 do 100 kW i dostępne są w dwóch wersjach: wysokowydajnej oraz wyjątkowo cichej. Wyróżniają się zastosowaniem czynnika chłodniczego R454B o niskim GWP oraz zaawansowaną technologią sprężarek.
EDP rusza z farmą słoneczną dla zielonego wodoru w Turyngii
EDP rozpoczęło budowę farmy fotowoltaicznej w Turyngii o mocy 64,6 MWp. Inwestycja będzie wspierać produkcję zielonego wodoru przez firmę Lhyfe. Projekt powstaje we współpracy z Kronos Solar EDPR i ma zakończyć się w 2026 roku. Farma dostarczy energię dla około 22 000 gospodarstw i pozwoli ograniczyć emisje CO₂ o 48 000 ton rocznie.
Polenergia ogranicza emisje CO₂e o milion ton rocznie. Morskie farmy wiatrowe podwoją ten efekt
Grupa Polenergia, największa prywatna firma energetyczna w Polsce, w 2023 roku uniknęła emisji ponad 1 mln ton CO₂e dzięki produkcji zielonej energii. Budowane przez spółkę morskie farmy wiatrowe mają dorzucić kolejne 2 mln ton unikniętych emisji rocznie. To dowód na rosnącą rolę OZE w dekarbonizacji polskiej gospodarki.
Komentarze