Magazyn energii BMZ – recenzja i opinie
Jakość produktów sygnowanych marką BMZ sprawia, że coraz więcej użytkowników prywatnych i biznesowych obdarza tego producenta zaufaniem w kontekście podzespołów do inteligentnego magazynowania energii. BMZ to producent, którego produkty warto rozważyć przy zakupie magazynu energii.Podstawowe informacje
Charakterystyka
Dostępne produkty
Szczegółowa ocena
Jakość
Niezawodność
Wydajność
Warunki gwarancyjne
Co nam się podoba?
Zalety
- 10 lat gwarancji na urządzenia
- Żywotność szacowana na 15 lat
- Modułowość i możliwość rozbudowywania systemu
- Możliwość zainstalowania systemu zasilania awaryjnego
Wady
- Stosunkowo wysokie ceny
Instalatorzy korzystający z magazynów energii BMZ
Dobry instalator magazynów energii odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu efektywności i bezpieczeństwa systemów energetycznych. Właściwie zainstalowany magazyn energii nie tylko optymalizuje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, ale także zapewnia niezawodność dostaw prądu w przypadku awarii sieci. Kompetentny instalator powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, aby przeprowadzić szczegółową analizę potrzeb klienta i dostosować system do specyfiki budynku. Dodatkowo, fachowa instalacja minimalizuje ryzyko awarii oraz wydłuża żywotność urządzeń. Wybór odpowiedniego specjalisty jest zatem kluczowy dla maksymalizacji korzyści płynących z inwestycji. Jeżeli potrzebujesz profesjonalisty, który zainstaluje magazyn energii BWM, możesz wybrać jedną z firm poniżej:
Historia firmy BMZ
W skład niemieckiej firmy BMZ, a właściwie BMZ The Innovation Group wchodzi polski oddział zlokalizowany w Gliwicach, który od 2010 roku dynamicznie się rozwija, zatrudniając obecnie ponad 800 osób. Marka BMZ znana jest przede wszystkim z produkcji inteligentnych systemów zasilania i magazynowania w oparciu o technologię litowo-jonową. Przede wszystkim firma dostarcza baterie i akumulatory do takich urządzeń, jak elektronarzędzia, aplikacje medyczne, autobusy elektryczne, rowery i skutery z silnikami elektrycznymi, a także do wielu innych zasilanych elektrycznie przedmiotów. Co ważne, BMZ zajmuje się także pracą nad ciągłym rozwojem technologii produkowanych przez siebie ogniw i stara się udoskonalać ich projekty tak, aby były jak najbardziej wydajne. Takie podejście wraz z troską o środowisko naturalne sprawiło, że obecnie firma stała się jednym z liderów w swojej branży.
Sprawność akumulatorów od BMZ sięga nawet 99 proc., a szacowana liczba cykli przy rozładowywaniu baterii do 80 proc. pojemności to od 5000 do 6000. W odniesieniu do ogniw litowo-jonowych jest to bardzo dobry wynik i przy założeniu, że magazyn energii będzie ładowany i rozładowywany codziennie, to żywotność ogniw może wynieść nawet 15 lat pracy. Dzięki uzyskaniu takich parametrów w swoich produktach BMZ Poland zyskało silną pozycję w branży i zajmuje się propagowaniem technologii litowo-jonowej, między innymi poprzez organizację międzynarodowej konferencji o nazwie Battery Experts Forum.
Dla kogo są magazyny energii BMZ?
Oferta magazynów energii firmy BMZ zawiera urządzenia, za pomocą których z powodzeniem można optymalizować zużycie energii pozyskanej z instalacji o różnych mocach. Najważniejsze bowiem, aby tak dopasować akumulator do systemu, aby połączenie magazynu energii i fotowoltaiki było w stanie wygenerować oszczędności na pożądanym przez inwestora poziomie. Uniwersalność oferty BMZ Poland oznacza to, że z propozycji recenzowanego producenta mogą skorzystać między innymi takie podmioty, jak:
- Inwestorzy indywidualni – użytkownicy, którzy posiadają panele fotowoltaiczne składające się na instalacje o nieco większych mocach lub planujący w przyszłości rozbudowę systemu. Magazyn energii o pojemności przekraczającej zapotrzebowanie gospodarstwa domowego pozwala na większą elastyczność, a także przechowywanie energii w okresach mniejszej efektywności instalacji fotowoltaicznej. BMZ oferuje urządzenia od 5.39 kWh rzeczywistej użytkowej pojemności, co często wystarcza do obsłużenia zapotrzebowania na energię niewielkiego gospodarstwa domowego.
- Przedsiębiorcy – urządzenia, jakie oferuje firma BMZ świetnie sprawdzą się zarówno w małych, średnich, jak i większych przedsiębiorstwach. Co więcej, urządzenia te można wykorzystywać jako akumulatory, ale także jako źródła awaryjnego zasilania w momentach przerw w dostawach prądu z sieci. Dzięki temu magazyn energii jest w stanie zapewnić nieprzerwane działanie przedsiębiorstwa, również takiego o zmianowym charakterze pracy. Pojemność magazynów energii BMZ sięga 15 kWh przy zastosowaniu 6 modułów (w obudowie dwóch urządzeń), które można według potrzeby mnożyć, oczywiście przy konfiguracji z odpowiednią ilością wydajnych falowników.Z oferty BMZ w zakresie magazynów energii mogą także korzystać instalatorzy i firmy oferujące całe systemy magazynowania energii łączące w sobie falowniki i zasobniki. Urządzenia od BMZ świetnie sprawdzają się w połączeniu z jednofazowymi inwerterami, które często znajdują się w ofercie instalatorów obsługujących w szczególności użytkowników domowych. Zgodnie z filozofią promowaną przez BMZ The Innovation Group magazyny energii to urządzenia, które są teraźniejszością i co ważniejsze przyszłością prywatnej i komercyjnej energetyki odnawialnej.
Jakie rodzaje magazynów energii oferuje BMZ?
Recenzowany producent promuje na rynku energetycznym technologię litowo-jonową. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju ogniw w magazynach energii można liczyć na dużą wydajność, żywotność i bezpieczeństwo systemu. W doborze odpowiedniego rodzaju magazynu energii niezastąpiona jest pomoc specjalisty, gdyż należy go dobrać do modelu i parametrów falownika oraz oczywiście do ilości paneli fotowoltaicznych, które akumulator będzie obsługiwał. Technologia litowo-jonowa coraz częściej zastępowana jest litowo-żelazowo-fosforanową jako tą, która powinna być bardziej wydajna, trwała i bezpieczna. Okazuje się jednak, że wszystko zależy od innych komponentów systemu, które odpowiednio połączone potrafią uzyskiwać świetne wyniki także przy współpracy z akumulatorami litowo-jonowymi. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że firma BMZ promuje właśnie tę technologię i ma w tym zakresie wielu zwolenników.
Pojemność i cechy magazynów energii BMZ
Jednym z najważniejszych parametrów magazynu energii, które bierze się pod uwagę w trakcie planowania nowej instalacji lub modernizacji już istniejącej, jest pojemność akumulatora. Dlaczego jest to tak ważne? Każde gospodarstwo domowe, a tym bardziej przedsiębiorstwo, może mieć inne zapotrzebowanie na energię elektryczną i to właśnie do tej wartości dostosowana jest fotowoltaika w danej nieruchomości. Celem osiągnięcia maksymalnej optymalizacji wykorzystania pozyskanej ze słońca energii, pojemność magazynu energii również należy do tych parametrów dostosować. Dlatego tak ważne jest, aby wybrany producent akumulatorów posiadał w ofercie kilka magazynów o różnych pojemnościach lub urządzenie o konstrukcji modułowej, pozwalającej na rozbudowę w razie potrzeb. Firma BMZ oferuje urządzenia o następujących parametrach:
- BMZ ESS 7.0 – magazyn o pojemności nominalnej 6.74 kWh i użytkowej 5.39 kWh (urządzenie waży 95 kg);
- BMZ ESS 9.0 – magazyn o pojemności nominalnej 8.5 kWh i użytkowej 6.8 kWh (urządzenie waży 96 kg);
- BMZ ESS X – magazyn o pojemności nominalnej 10.06 kWh i użytkowej 8.05 kWh (urządzenie waży 97 kg);
- BMZ HYPERION 7.5 – magazyn o konstrukcji modułowej, który może osiągać zakres pojemności od 7.5 kWh do 15 kWh. W jednej szafie akumulatorowej w odniesieniu do potrzeb inwestora można umieści od 3 do 6 modułów). Co ważne, urządzenia BMZ HYPERION nie wymagają zastosowania przetwornic prądu stałego, co znacznie zwiększa efektywność akumulatorów.
Wprowadzenie systemu HYPERION było podyktowane przede wszystkim zmniejszeniem masy własnej urządzeń, które w poprzednich wersjach były niewystarczająco mobilne. Modułowa konstrukcja akumulatorów pozwala na większą elastyczność w tym zakresie, a dodatkowo oczywiście pozwala z większą precyzją dopasowywać pojemność do zapotrzebowania energetycznego inwestycji. Najważniejsze cechy magazynów energii BMZ ESS to:
- temperatura ładowania i rozładowywania od 2 do 45 stopni Celsjusza;
- optymalna temperatura pracy od 10 do 25 stopni Celsjusza;
- wodoodporność klasy IP 21;
- pojemność użytkowa od 5.39 kWh do 8.05 kWh;
- certyfikaty CE oraz UN-test 38.3;
- kompatybilność z wieloma falownikami dostępnymi na rynku;
- możliwość częściowej cyklizacji – brak efektu pamięci;
- funkcja szybkiego ładowania;
- technologia zintegrowana z wielostopniową koncepcją bezpieczeństwa;
- połączenie M10;
- napięcie akumulatora 48V.
Najważniejsze cechy magazynów energii BMZ HYPERION to:
- modułowa konstrukcja;
- do 6 ogniw w jednej szafie akumulatorowej;
- zakres pojemności nominalnych od 7.5 kWh do 15 kWh;
- temperatura wydajnej pracy od -20 do 60 stopni Celsjusza;
- brak konieczności zastosowania przetwornika;
- 83 procent głębokości rozładowania;
- wydajna litowo-jonowa technologia;
- bezpieczeństwo użytkowania akumulatorów spełniające najwyższe standardy;
- intuicyjne oprogramowanie;
- sprawdza się zarówno jako źródło zasilania awaryjnego, jak i zapasowego.
Komentarze