Enerad
Porównaj oferty
magazyn energii Duracell
4.4/5
Nasza ocena

Nasza ocena

Pamiętaj, że przyznana ocena jest subiektywna i została przyznana przez naszą redakcję.

Magazyn energii Duracell – recenzja i opinie

Magazyn energii Duracell to nowoczesne rozwiązanie dedykowane właścicielom instalacji fotowoltaicznych, zapewniające efektywne wykorzystanie energii. Dzięki modułowej konstrukcji, zaawansowanej technologii litowo-żelazowo-fosforanowej oraz 15-letniej gwarancji, magazyny Duracell oferują wyjątkową wydajność i bezpieczeństwo.

Podstawowe informacje

Szczegółowa ocena

Jakość

Niezawodność

Wydajność

Warunki gwarancyjne

Co nam się podoba?

Zalety

  • Długa żywotność oraz bezpieczeństwo, z ponad 6000 cyklami ładowania
  • Kompatybilność z instalacjami PV
  • Modułowa konstrukcja
  • Stały monitoring pracy (system zapewnia kontrolę nad magazynem energii w czasie rzeczywistym)
  • Estetyczny design

Wady

  • Brak dokładnych danych cenowych
  • Dostępność na rynku

Instalatorzy korzystający z magazynów energii Duracell

Instalatorzy chętnie wybierają magazyny energii Duracell ze względu na łatwość montażu, intuicyjne oprogramowanie i elastyczność systemu. Magazyny te są kompatybilne z niemal każdą instalacją fotowoltaiczną, co znacząco ułatwia proces wdrożenia zarówno w nowych, jak i istniejących instalacjach. Zobacz, którzy instalatorzy korzystają z produków Duracell:

Historia firmy Duracell

Firma Duracell International może pochwalić się bardzo bogatą historią sięgającą lat 20-stych XX wieku. Wówczas to z połączenia potencjału wynalazcy Samuela Rubena i możliwości produkcyjnych Philipa Rogersa Mallorego utworzono silny fundament do rozwoju innowacyjnego przedsiębiorstwa. Kolejne dziesięciolecia istnienia firmy przynosiły owocne współprace z największymi producentami z branży fotograficznej, by w latach 70. zaowocować “narodzinami” najsłynniejszej w branży maskotki reklamowej – różowego królika. Od tamtej pory symbolizował on lepszą żywotność baterii firmy Duracell w porównaniu do zwykłych baterii cynkowo-węglowych. Do dziś postać sympatycznego królika kojarzona jest właściwie przez wszystkich konsumentów na całym świecie, a baterie Duracell umieszczane są w produktach takich marek, jak choćby Logitech, Mattel, XBox, czy Dickie Toys.

Tak długa historia, bogate doświadczenie i rozpoznawalność producenta musiały zaowocować sukcesem, który pozwolił firmie Duracell rozszerzyć ofertę na przestrzeni lat między innymi o baterie specjalistyczne, baterie do aparatów słuchowych, akumulatorki i ładowarki, a ostatnio także powerbanki. Najnowszym osiągnięciem producenta jest jednak “Duracell Power Center”, czyli system magazynowania energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Zaufanie, jakie przez lata zyskała firma Duracel w dziedzinie przechowywania energii pozwala przypuszczać, że zaprojektowany przez producenta system, który już teraz można nabyć w przedsprzedaży, odniesie rynkowy sukces. Nie bez znaczenia jest w tym kontekście podejście firmy Duracell do rozwoju innowacji przy jednoczesnej trosce o najwyższą jakość i zrównoważoną produkcję minimalizującą negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Duracell?

Rynek magazynów energii wciąż znajduje się w fazie rozwoju zarówno dzięki inwestycjom w magazyny komercyjne o bardzo dużych mocach pojemnościowych, jak również domowe akumulatory funkcjonujące w systemach łączących magazyny energii i fotowoltaikę. Eksperci branży rozwiązań technologicznych w zakresie odnawialnych źródeł energii podkreślają, że magazyny energii staną się niedługo oczekiwanym standardem wśród prosumentów chcących uniezależnić się od sukcesywnych podwyżek cen prądu oraz dążyć do osiągnięcia energetycznej niezależności swoich gospodarstw domowych. Firma Duracell zdaje sobie z tego faktu sprawę, gdyż system “Duracell Power Center” rozpoczyna swoją obecność na rynku od oferty skierowanej przede wszystkim do takich podmiotów, jak:

  • użytkownicy indywidualni – prosty, intuicyjny system magazynowania energii, który został zaprojektowany z dbałością o estetykę i łatwość instalacji, to doskonała propozycja dla właścicieli domów. Dodatkowo bezpieczeństwo zastosowanej w produkcji akumulatorów technologii, wsparcie i system monitorowania pracy 24 godziny na dobę oraz elastyczne możliwości rozbudowy magazynu dzięki jego modułowej konstrukcji pozwalają przypuszczać, że produkt Duracell będzie cieszył się rosnącą popularnością;
  • instalatorzy – kolejną grupą docelową do współpracy z firmą Duracell w zakresie systemów magazynowania energii są instalatorzy, którzy zazwyczaj stanowią pierwsze i najważniejsze źródło informacji o tej technologii dla klientów indywidualnych. Duracell oferuje łatwy montaż i wdrożenie zarówno w przypadku nowych, jak i już istniejących instalacji fotowoltaicznych, a także kompatybilność z innymi, dostępnymi na rynku podzespołami, co usprawnia proces projektowania i montażu magazynu energii u klienta.

Zakres mocy pojemnościowych oferowanych w systemie “Duracell Power Center”, a także jego pełna skalowalność i niezawodność sprawiają, że z korzyści użytkowania magazynów energii recenzowanego producenta mogą z powodzeniem czerpać także niewielkie firmy, czy przedsiębiorstwa. Modułowa konstrukcja urządzenia pozwala bowiem rozszerzyć jego pojemność do nawet 42 kWh, co może być w pełni wystarczające w przypadku wielu podmiotów zainteresowanych magazynowaniem energii słonecznej i obniżaniem w ten sposób stałych kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa.

Magazyny energii Duracell to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną efektywnie zarządzać energią w swoim gospodarstwie domowym lub małej firmie, zwiększając niezależność energetyczną. Dzięki modułowej konstrukcji oraz zaawansowanej technologii, systemy te skierowane są do klientów, którzy cenią sobie długoterminowe oszczędności i ekologiczne podejście do energii. Duracell odpowiada na potrzeby tych, którzy chcą optymalizować zużycie energii, jednocześnie minimalizując swój wpływ na środowisko.

Jakie rodzaje magazynów energii oferuje Duracell?

Na przestrzeni lat technologia produkcji ogniw akumulatorowych przeszła sporą transformację. Choć obecnie nadal można spotkać magazyny energii oparte na technologii kwasowo-ołowiowej, to producenci stawiający w tym obszarze na innowacje, szukają bardziej wydajnych i bezpiecznych rozwiązań. Nie inaczej jest w przypadku systemu “Duracell Power Center”, którego akumulatory wykonywane są w odznaczającej się bardzo długą żywotnością, technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LiFePO4). Tego typu ogniwa nie tylko posłużą przez ponad 6000 cykli ładowania i rozładowania, ale zapewnią użytkownikom wysoką sprawność, wydajność oraz bezpieczeństwo wynikające ze zminimalizowania ryzyka przegrzewania się ogniw. Niezwykle istotnym aspektem dotyczącym technologii stosowanej przez Duracell jest także fakt, że w dużo mniejszym stopniu oddziałuje ona podczas produkcji ogniw na środowisko naturalne, co z pewnością nie pozostaje bez znaczenia w kontekście proekologicznych dążeń branży OZE.

Pojemność i cechy magazynów energii Duracell

Pojemność akumulatora, to jeden z najważniejszych parametrów, który należy wziąć pod uwagę w trakcie podejmowania decyzji o tym, jaki magazyn energii wybrać. Szczególnie cenione na rynku są takie systemy, które pozwalają dopasowywać pojemność magazynu w zależności od rosnącego zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego. Modułowa konstrukcja zapewnia możliwość rozbudowy systemu bez konieczności wymiany urządzenia na nowe. Takie cechy posiada właśnie “Duracell Power Center”, którego moc pojemnościową można skalować w zależności od potrzeb. W ofercie recenzowanego producenta znajduje się jedno podstawowe urządzenie magazynujące, którego konfiguracja uzależniona jest od instalacji fotowoltaicznej i zapotrzebowania inwestora:

  • Duracell Power Center – to nazwa dla całego systemu oferowanego przez firmę Duracell. Jego pojemność w zależności od potrzeb można skalować w zakresie od 14 kWh (pojemność rzeczywista 12.8 kWh) aż do 42 kWh, przy czym w jednej szafie magazynującej mogą się znajdować maksymalnie 4 moduły o łącznej pojemności nie większej niż wspomniane 14 kWh. Zamontowane obok siebie szafki z kolejnymi akumulatorami wyglądają estetycznie i nie wymagają wydzielenia osobnego pomieszczenia.

Do najważniejszych cech magazynów energii Duracell należą przede wszystkim:

  • wydajna technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LFP);
  • modułowa konstrukcja;
  • pojemności od 14 do 42 kWh;
  • stały monitoring pracy systemu magazynowania;
  • wbudowany bezcieczowy system chłodzenia;
  • kompatybilność ze wszystkimi instalacjami PV;
  • automatyczne tworzenie kopii zapasowej;
  • możliwość instalacji wewnątrz i na zewnątrz;
  • wartość napięcia 240/120 V;
  • ponad 6000 cykli ładowania w warunkach około 25 stopni Celsjusza;
  • montaż na ścianie budynku;
  • rekomendowany zakres temperatur pracy 15 – 30 stopni Celsjusza.

Opinie o magazynach energii Duracell

avatar
Dodaj opinię
Więcej opinii

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Komentarze w tekście
Zobacz wszystkie komentarze