Enerad
Porównaj oferty
magazyny energii Impact Clean Power Technology
4/5
Nasza ocena

Nasza ocena

Pamiętaj, że przyznana ocena jest subiektywna i została przyznana przez naszą redakcję.

Magazyn energii Impact Clean Power Technology – recenzja i opinie

Impact Clean Power Technology to polska firma, która od ponad dekady dostarcza innowacyjne rozwiązania w dziedzinie magazynowania energii. Dzięki technologii litowo-jonowej oraz skalowalnym systemom o wysokiej wydajności, produkty Impact znajdują zastosowanie zarówno w domach, jak i w przemyśle. Firma stawia na rozwój elektromobilności i globalną transformację energetyczną, zapewniając elastyczne i łatwe w instalacji urządzenia.

Podstawowe informacje

Szczegółowa ocena

Jakość

Niezawodność

Wydajność

Warunki gwarancyjne

Co nam się podoba?

Zalety

  • Technologia litowo-jonowa, która zapewnia wysoką wydajność, długą żywotność oraz bezpieczeństwo użytkowania.
  • Systemy można łatwo dostosować co 4,4 kWh, co pozwala na elastyczne dopasowanie do różnych potrzeb.
  • Prosty montaż (Plug&Play) i możliwość szybkiej wymiany modułów ułatwiają użytkowanie.
  • Nowoczesny system zarządzania baterią (BMS), zapewniający optymalną pracę i monitorowanie stanu akumulatorów.

Wady

  • Litowo-jonowe akumulatory mogą wymagać dodatkowej ochrony w bardzo niskich lub wysokich temperaturach.

Instalatorzy korzystający z magazynów energii Impact Clean Power Technology

Impact Clean Power Technology oferuje produkty dla szerokiego spektrum odbiorców – od użytkowników indywidualnych po przedsiębiorstwa i energetykę zawodową. Impact wyróżnia się elastycznością swoich rozwiązań, dzięki modułowej konstrukcji umożliwiającej skalowanie pojemności co 4,4 kWh. Systemy te są łatwe w instalacji (Plug&Play) i wyposażone w nowoczesne zarządzanie baterią (z BMS). Dodatkowo, firma posiada liczne certyfikaty, potwierdzające wysoką jakość i zgodność z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa. Chcesz skorzystać z magazynów energii Impact Clean Power Technology? Oto firmy, które mogą Ci je zaoferować:

Historia firmy Impact Clean Power Technology

Początki firmy Impact Clean Power Technology sięgają roku 2006, kiedy to powstał pierwszy w historii spółki projekt — samochód elektryczny SAM EVII. Marka Impact Clean Power Technology została natomiast powołana do życia cztery lata później, w 2010 roku. Zbiegło się to z wyprodukowaniem zestawu baterii dla 8,5 tonowej ciężarówki Smith E.V. Kolejne lata funkcjonowania firmy to opracowywanie baterii dla pojazdów osobowych, a także autobusów wykorzystujących napęd hybrydowy lub elektryczny aż do 2018 roku, w którym Impact Clean PT zdecydowało się na rozpoczęcie seryjnej produkcji baterii litowo-jonowych dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Już rok później producent znalazł się w TOP10 europejskich dostawców rozwiązań w zakresie magazynowania energii według wydawnictwa Energy CIO Insight, co stanowi ogromne wyróżnienie i umacnia pozycję polskiego producenta w branży. W 2020 roku Impact opracował nową generację baterii, z których z powodzeniem mogą korzystać obecnie użytkownicy indywidualni i biznesowi.

Spółka Impact Clean Power Technology stawia sobie za cel wsparcie dla rozwoju elektromobilności, a także utrzymanie pozycji lidera na polskim rynku i pozostanie w gronie największych, europejskich dostawców rozwiązań dla technologii magazynowania energii. Obecnie z produktów firmy korzystają użytkownicy nie tylko ze starego kontynentu, ale także z Nowej Zelandii, czy Stanów Zjednoczonych. Firma deklaruje, że jest gotowa do wsparcia krajowych, ale i globalnych projektów z dziedziny OZE, które zmierzają do ogólnoświatowej transformacji energetycznej.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Impact Clean Power Technology?

Jednym z niezwykle pożądanych aspektów dotyczących działalności firm projektujących tworzących urządzenia magazynujące energię, jest wszechstronność zastosowania tych produktów bez względu na rodzaj klienta. Chodzi tu o możliwość takiego dostosowania systemu magazynowania, aby jego funkcjonalność i moc pojemnościowa była w stanie obsłużyć zapotrzebowanie energetyczne zarówno gospodarstwa domowego, jak i małego lub większego przedsiębiorstwa. Taką elastyczność producenci magazynów energii uzyskują dzięki szerokiej ofercie akumulatorów, bądź ich modułowej konstrukcji, pozwalającej na dostosowanie pojemności magazynu do mocy fotowoltaiki lub innej instalacji OZE. W portfolio produktowym firmy znajdują się rozwiązania dedykowane:

  • Użytkownikom indywidualnym – zważywszy na dynamiczny rozwój rynku domowych magazynów energii w skali globalnej, Impact przygotował w swojej ofercie urządzenia, które doskonale sprawdzą się w charakterze akumulatora połączonego z domową instalacją fotowoltaiczną. Urządzenie takie pozwala na korzystanie z pozyskiwanej przez OZE energii elektrycznej w nocy, a także w okresach gorszego nasłonecznienia paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo magazyn energii będzie stanowił świetne rozwiązanie dla użytkowników, którym zależy na maksymalizacji autokonsumpcji pozyskiwanej przez instalację energii;
  • Użytkownikom biznesowym – jedną ze strategicznych grup klientów firmy Impact, są przedsiębiorcy prowadzący małe, średnie i duże firmy. Magazyn energii kumulujący energię pozyskaną przez instalację fotowoltaiczną zasilającą przedsiębiorstwo to nie tylko znaczące oszczędności w kosztach stałych utrzymania działalności, ale także bezpieczeństwo pracy w przypadku przerw w dostawach prądu z sieci. Takie awaryjne źródło zasilania pozwala zapewnić ciągłość funkcjonowania firmy i tym samym zapobiec startom. Dodatkowo kolejne rozwiązanie z dziedziny OZE wpływa na wizerunek proekologicznego przedsiębiorstwa;
  • Energetyce zawodowej i przemysłowi – urządzenia magazynujące energię, baterie i akumulatory, które projektuje i produkuje Impact znajdują zastosowanie także w energetyce zawodowej, czy na przykład przemyśle motoryzacyjnym. Korzyści z użytkowania magazynów energii w firmach energetycznych są nie do przecenienia, podobnie, jak wkład recenzowanego producenta w rozwój elektromobilności np. w transporcie publicznym.

Jakie rodzaje magazynów energii oferuje Impact Clean Power Technology?

Wśród specyfikacji technicznej magazynów energii wyróżnia się między innymi rodzaj napięcia, moc pojemnościową, a także technologię, w jakiej zostały wykonane akumulatory. Ten ostatni parametr jest kluczowy w kontekście wydajności, żywotności, a także bezpieczeństwa użytkowania magazynu energii zarówno w gospodarstwie domowym, jak i firmie. Impact Clean Power technology od 2018 roku seryjnie produkuje baterie wykonane w technologii litowo-jonowej. Jakie ma to znaczenie dla funkcjonowania magazynów energii tego producenta? Oprócz stabilności chemicznej i wysokiej wydajności elektrochemicznej technologia litowo-jonowa zapewnia zdecydowanie mniejszy wpływ produkcji na środowisko naturalne, a także bezpieczeństwo użytkowania zmniejszające ryzyko przegrzewania się ogniw. Dodatkowo żywotność takich akumulatorów sięga nawet 8 tys. cykli ładowania i rozładowywania, co pozwala długo cieszyć się wydajnym systemem magazynującym energię.

Pojemność i cechy magazynów energii Impact Clean Power Technology

Celem efektywnego korzystania ze współpracy pomiędzy instalacją fotowoltaiczną i magazynem energii należy skrupulatnie dopasować moc pojemnościową akumulatora do mocy instalacji słonecznej. Tylko wówczas bowiem uda się uniknąć przeinwestowania, a więc zakupu magazynu o zbyt dużej, a tym samym niepotrzebnej mocy pojemnościowej lub zaplanowania w systemie akumulatora, który nie będzie w stanie zmagazynować energii wytworzonej za pomocą paneli fotowoltaicznych. Właściwe dopasowanie magazynu energii do istniejącej już instalacji, bądź zaprojektowanie go w zupełnie nowym systemie wymaga wiedzy i doświadczenia doradców, a także kompleksowej oferty producenta, który będzie w stanie zaproponować urządzenia o różnych pojemnościach. W portfolio firmy Impact znajdują się między innymi następujące magazyny energii:

  • Fona Energy – prosty w montażu, certyfikowany i bezobsługowy magazyn energii świetnie sprawdzający się przy instalacjach o mniejszej mocy. Pojemność skalowalna co 4.4 kWh, którą można dowolnie rozbudowywać za pomocą kolejnych modułów;
  • Fona Energy Business – możliwość zastosowania w instalacjach jedno i trójfazowych, łatwa instalacja Plug&Play, doskonałe rozwiązanie dla firm. Skalowalność co 4.4 kWh;
  • Moduły o pojemnościach 62.9 kWh i 89.9 kWh – magazyny zaprojektowane z myślą o energetyce zawodowej i przemyśle. Łatwa instalacja, skalowalność, indywidualny projekt i wdrożenie pod potrzeby klienta.

Do najważniejszych cech magazynów energii Impact należą:

  • litowo-jonowa technologia wykonania;
  • urządzenia zarówno jedno jak i trójfazowe;
  • możliwość dostosowania pojemności magazynu;
  • wysoka wydajność akumulatorów;
  • duża żywotność baterii pozwalająca na wieloletnie użytkowanie;
  • łatwa instalacja urządzenia Plug&Play;
  • wysokiej klasy BMS kontrolujący pracę baterii;
  • certyfikaty: IEC 62619, UN38.3, EN61000;
  • skalowalność systemu co 4.4 kWh;
  • szybka wymiana modułów.

Opinie o magazynach energii Impact Clean Power Technology

avatar
Dodaj opinię
Więcej opinii

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Komentarze w tekście
Zobacz wszystkie komentarze