Enerad
Porównaj oferty
magazyn energii Soltaro
4.3/5
Nasza ocena

Nasza ocena

Pamiętaj, że przyznana ocena jest subiektywna i została przyznana przez naszą redakcję.

Magazyn energii Soltaro – recenzja i opinie

Soltaro to australijska firma oferująca magazyny energii typu „all-in-one”. Jej główny produkt, AIO2 ESS, integruje akumulator, inwerter i system zarządzania, zapewniając łatwą instalację i elastyczność (rozbudowa do 30 kWh). Baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4) zapewniają długą żywotność i bezpieczeństwo. System wspiera zasilanie awaryjne i optymalizuje energię z paneli słonecznych.

Podstawowe informacje

Szczegółowa ocena

Jakość

Niezawodność

Wydajność

Warunki gwarancyjne

Co nam się podoba?

Zalety

  • Systemy all-in-one (bateria, inwerter i BMS) są łatwe do zamontowania, co obniża koszty instalacji i skraca czas potrzebny na uruchomienie​.
  • Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4) oferują długą żywotność (ponad 10 000 cykli) oraz wysokie bezpieczeństwo użytkowania​.
  • Systemy Soltaro można rozbudować do 30 kWh, co umożliwia dostosowanie do zmieniających się potrzeb energetycznych​.
  • Wbudowana funkcja przełączania na zasilanie awaryjne pozwala na utrzymanie zasilania podczas przerw w dostawie prądu.
  • Użytkownicy mogą kontrolować stan systemu i zużycie energii za pomocą aplikacji, co zwiększa wygodę użytkowania.

Wady

  • Niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy z obsługą gwarancyjną oraz trwałością systemów, co może wpływać na satysfakcję z użytkowania​.

Instalatorzy korzystający z magazynów energii Soltaro

Soltaro to australijska firma zajmująca się magazynowaniem energii, specjalizująca się w kompleksowych rozwiązaniach magazynów energii typu „all-in-one”. Ich flagowy produkt, AIO2 ESS, łączy w jednym urządzeniu akumulator, inwerter oraz system zarządzania baterią (BMS), co upraszcza instalację i obsługę. Technologia oparta na akumulatorach litowo-żelazowo-fosforanowych (LiFePO4) gwarantuje wysokie bezpieczeństwo oraz trwałość, przekraczającą 10 000 cykli ładowania. Sprawdźcie, którzy instalatorzy mogą Wam zaoferować magazyny energii Soltaro:

Historia firmy Soltaro

Firma Soltaro rozpoczęła swoją działalność na terenie Australii w 2016 roku. Powstanie przedsiębiorstwa podyktowane było ogólnoświatowym rozwojem technologicznego wsparcia dla odnawialnych źródeł energii, w tym jej magazynowania. Inżynierowie Soltaro projektują urządzenia, które spełniają najsurowsze standardy bezpieczeństwa i jakości, a przy tym pozwalają efektywnie optymalizować zużycie energii w domach i firmach, a także zwiększać autokonsumpcję prądu pozyskanego w instalacji fotowoltaicznej. Firma Soltaro starała się także skonstruować systemy, które będą proste w obsłudze i szybkie w instalacji. Dodatkowo priorytetem marki jest redukcja ryzyka przegrzewania się magazynów energii, co zapewnia użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Doradcy firmy, jak również jej przedstawiciele (w Europie na przykład w Wielkiej Brytanii, Szkocji, czy Estonii) oferują pełne wsparcie podczas doboru odpowiedniego urządzenia dla klientów o zróżnicowanych potrzebach.

Soltaro proponuje swoim klientom systemy magazynowania, które mogą współpracować zarówno w instalacji DC, jak również AC. Co ważne magazyny energii australijskiego producenta doskonale sprawdzą się jako akumulatory niepodłączone do sieci elektroenergetycznej (Off-Grid), a także w standardowej konfiguracji On-Grid. Właściciele domów jednorodzinnych i małych firm znajdą w Soltaro urządzenia typu All in One, które sprawdzi się doskonale w obsłudze stosunkowo niewielkiego zapotrzebowania energetycznego. Dla klientów komercyjnych producent również przygotował kompleksowe rozwiązania w zakresie przechowywania energii elektrycznej.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Soltaro?

Korzyści wynikające z użytkowania magazynów energii można wskazać w kontekście różnych grup klientów. Jest to szczególnie istotne w osiąganiu założeń transformacji energetycznej, która potrzebuje współpracy ze strony wielu sektorów gospodarki. Ważne zatem, aby producenci magazynów energii mieli ten fakt na uwadze i starali się projektować i wprowadzać na rynek urządzenia, które z powodzeniem sprawdzą się zarówno w domowej instalacji fotowoltaicznej połączonej z magazynem energii, jak również w przemysłowych systemach pozyskiwania i przechowywania energii z odnawialnych źródeł. Oczywiście istnieją producenci, którzy specjalizują się jedynie w określonym typie akumulatorów i tworzą na tym polu ciągłe udoskonalenia rozwijając rynek. Jest to również potrzebna droga. Firma Soltaro postanowiła tak skonstruować swoją ofertę, aby mogli z niej skorzystać:

  • właściciele domów jednorodzinnych – magazyn energii do domowego użytku powinien spełniać określone warunki w zakresie wydajności, bezpieczeństwa oraz przyjemnego dla oka designu. Urządzenia Soltaro oferują swoim użytkownikom wszystkie te parametry i wiele więcej w ramach chociażby magazynów energii typu All in One;
  • mali i średni przedsiębiorcy – firmy coraz chętniej sięgają po ekologiczne źródła energii, które pozwalają im dodatkowo obniżać koszty stałe prowadzenia przedsiębiorstwa. Soltaro posiada w swojej ofercie urządzenia, które pomogą w optymalizacji zużycia energii w firmie, a ich pojemność będzie wzrastać wraz z rosnącym zapotrzebowaniem energetycznym przedsiębiorstwa;
  • rolnicy i osoby prowadzące agroturystykę – odnawialne źródła energii doskonale wpisują się także w potrzeby nowoczesnych gospodarstw rolnych oraz agroturystycznych. Instalacja akumulatorów Soltaro jest szybka i intuicyjna, a gotowy system zapewnia ciągłość dostaw energii elektrycznej w przypadku awarii sieci i niespodziewanych przerw w zaopatrywaniu gospodarstwa prąd.

Jakie rodzaje magazynów energii oferuje Soltaro?

Czołowi producenci akumulatorów doskonalą na bieżąco technologię ich wykonania tak, aby osiągać coraz lepsze wyniki żywotności, sprawności, bezpieczeństwa użytkowania magazynu energii oraz ograniczać negatywny wpływ jego produkcji i utylizacji na środowisko naturalne. Powszechnie stosowane w przypadku mniejszych zapotrzebowań energetycznych akumulatory kwasowo-ołowiowe oprócz niskiej żywotności, są we wspomnianym kontekście znacznie obciążające. Jedną z coraz częściej stosowanych technologii produkowania magazynów energii, jest technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4), którą wykorzystuje firma Soltaro. Dzięki temu urządzenia producenta mogą zaoferować klientom wiele wymiernych korzyści z użytkowania magazynu energii. Należy do nich przede wszystkim duża liczba cykli ładowania i rozładowywania, wysoki procent głębokości rozładowania, zminimalizowane ryzyko przegrzewania się urządzenia oraz jego negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Pojemność i cechy magazynów energii Soltaro

Decyzja o wyborze konkretnego magazynu energii, który będzie efektywnie gromadził i dystrybuował energię pozyskaną z instalacji fotowoltaicznej, musi zostać poprzedzone audytem energetycznym, który wskaże między innymi wartość zapotrzebowania energetycznego domu lub firmy. Dzięki wynikom takiego audytu inwestor może wybrać urządzenie o właściwej pojemności lub zdecydować się na takie, do którego w razie potrzeby można dokładać kolejne moduły bateryjne. Jest nie tylko wygodny, ale także korzystny finansowo wybór ponieważ nie zmusza użytkownika do wymiany całego magazynu energii jeżeli po czasie jego pojemność przestanie wystarczać. Właśnie tego typu urządzenia posiada w ofercie firma Soltaro. Należą dop nich między innymi:

  • Soltaro AIO2 ESS – kompleksowy system magazynowania energii zaprojektowany i skonstruowany w Australii. Wykazuje doskonałą kompatybilność we współpracy instalacjami fotowoltaicznymi i sprawnie przełącza się pomiędzy bieżącym i awaryjnym trybem pracy;
  • Soltaro AIO ESS LITE – magazyn energii o bardzo atrakcyjnym designie i optymalnych parametrach pozwalających efektywnie korzystać z zielonej energii. Spełnia najsurowsze standardy bezpieczeństwa, a także oferuje możliwość lokalnego i zdalnego monitorowania pracy systemu;
  • Soltaro SL-HV-3.84 – magazyn energii do wykorzystania w przedsiębiorstwie gwarantujący możliwość płynnej rozbudowy pojemności i bardzo wysoką liczbę cykli ładowania i rozładowywania. Posiada zawsze włączoną funkcję UPS szybkiego reagowania w przypadku awarii sieci.

Do najważniejszych parametrów magazynów energii Soltaro w zależności od modelu należą:

  • technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4);
  • modułowa konstrukcja;
  • nawet do 10000 cykli ładowania modułów bateryjnych;
  • instalacja typu Plug&Play;
  • podstawowe pojemności nominalne od 5 kWh do 10 kWh;
  • estetyczny design, duży wyświetlacz;
  • doskonała kompatybilność z instalacją PV;
  • możliwość instalacji wewnątrz lub na zewnątrz budynku;
  • stopień ochrony IP65;
  • wbudowany inwerter hybrydowy lub sprzężony AC.

Opinie o magazynach energii Soltaro

avatar
Dodaj opinię
Więcej opinii

Komentarze

guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments