Ranking sprzedawców gazu
Rynek gazu w Polsce to wymagające środowisko, w którym dominującą pozycję zajmuje jedno z największych przedsiębiorstw energetycznych w kraju. Mimo tej przewagi, funkcjonuje na nim również wiele mniejszych, konkurujących podmiotów.
Analiza sprawozdań finansowych pozwala ocenić kondycję firm pod względem ich przychodów, rentowności oraz stabilności finansowej. Takie dane dostarczają cennych informacji zarówno dla inwestorów, analityków rynku, jak i odbiorców końcowych, którzy chcą świadomie wybierać dostawcę gazu.

Ranking sprzedawców gazu – dane finansowe liderów rynku
W rankingu uwzględnione zostały wyniki finansowe, które odnoszą się do całościowej działalności spółek. Oznacza to, że dane, poza działalnością w sektorze gazu (w tym: sprzedaż na rynku B2B, B2C, dystrybucja), dotyczyć mogą między innymi inwestycji w odnawialne źródła energii (fotowoltaika, pompy ciepła, a także magazyny energii), czy sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej.
Wybrana metodologia i wyjaśnienie
W zestawieniu znajdują się dane następujące dane:
- przychody ze sprzedaży,
- koszty operacyjne,
- wynik operacyjny,
- zysk (strata) netto,
- suma bilansowa.
Wskaźniki finansowe są kluczowym narzędziem do oceny kondycji przedsiębiorstwa. Pozwalają na analizę jego stabilności, efektywności operacyjnej oraz zdolności do generowania zysków. Dzięki nim można obiektywnie porównać firmy działające w branży gazowej, monitorować ich rozwój na przestrzeni lat i ocenić, czy mają potencjał do dalszego wzrostu.
Najważniejsze komentarze dotyczące rynku gazu
- PGNiG Obrót Detaliczny i PGE Obrót osiągnęły najwyższe przychody, co potwierdza ich dominującą pozycję na rynku. Przychody te wynikają z szerokiej działalności.
- Dane wskazują na duże zróżnicowanie kondycji finansowej firm działających na rynku gazu. Spółki koncentrujące się na sprzedaży gazu i energii detalicznej działają w trudnym otoczeniu regulacyjnym i są podatne na wahania cen surowców oraz interwencje rządu.
Jesteś odbiorcą gazu i chcesz dowiedzieć się więcej o ofertach firm? Na naszej stronie znajdziesz potrzebne informacje.
Porównywarka cen gazuJeżeli chcesz żebyśmy rozszerzyli ranking o inne podmioty lub dane, skontaktuj się z nami.
Poradniki i informacje dla odbiorców gazu
- Zmiana sprzedawcy gazu
- Jak przeliczyć 1 m3 gazu na 1 kWh?
- Faktura za gaz – jak ją czytać?
- Wypowiedzenie umowy na gaz
- Tani gaz dla firmy
- Gaz dla firmy: jaką ofertę i taryfę wybrać?
- Taryfy gazu dla domu
- Ceny gazu
Może Cię również zainteresować
Kalifornia rozdaje panele i magazyny energii za darmo
Haven Energy uruchomiła program, który umożliwia właścicielom domów o niskich dochodach w Kalifornii darmową instalację paneli fotowoltaicznych i magazynów energii. Wszystko dzięki wsparciu stanowego programu SGIP RSSE.
Cyfrowa rewolucja w Rumi. Politechnika Gdańska pomoże w zarządzaniu miastem
Rumia dołącza do pilotażowego projektu „inteligentnej metropolii”, który ma przyspieszyć rozwój miast poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i analizy danych. Współpraca z Politechniką Gdańską ma poprawić m.in. zarządzanie energią, transportem i planowaniem przestrzennym.
PowerHarvester od 1KOMMA5°. Magazyn energii bez fotowoltaiki
Niemiecka firma 1KOMMA5° wprowadziła na rynek innowacyjny system magazynowania energii o nazwie PowerHarvester, który umożliwia gospodarstwom domowym korzystanie z dynamicznych cen energii elektrycznej bez konieczności posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej. To rozwiązanie skierowane jest do właścicieli domów, mieszkańców wspólnot mieszkaniowych oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i czerpać korzyści z inteligentnego zarządzania energią.
Hybryda do każdego BEV bez przebudowy – Horse Powertrain zmienia zasady gry
Koncepcja hybrydowego układu napędowego pozwoli przekształcać platformy BEV bez kosztownych zmian konstrukcyjnych.
Enea podwaja inwestycje w 2025 roku. Priorytetem OZE i dystrybucja energii
Grupa Enea planuje przeznaczyć w 2025 roku aż 7,94 mld zł na inwestycje, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. To największy CAPEX w historii spółki. Kluczowe obszary, na które postawi Enea, to odnawialne źródła energii (OZE), dystrybucja oraz wytwarzanie energii. Decyzja o znacznym zwiększeniu nakładów wpisuje się w strategię transformacji energetycznej i wzmocnienia pozycji Enei jako wicelidera polskiego rynku elektroenergetycznego.
Rhoss prezentuje EasyPACK ECO HT65 – nowe pompy ciepła do 100 kW
Rhoss zaprezentował nową linię pomp ciepła EasyPACK ECO HT65. Urządzenia dostępne są w trzech wielkościach, oferują moc od około 75 do 100 kW i dostępne są w dwóch wersjach: wysokowydajnej oraz wyjątkowo cichej. Wyróżniają się zastosowaniem czynnika chłodniczego R454B o niskim GWP oraz zaawansowaną technologią sprężarek.
Komentarze