Ranking sprzedawców prądu i gazu: Fair Sprzedawca – enerad.pl

odznaka: Fair Sprzedawca - enerad.plCodziennie docierają do nas sygnały, że część sprzedawców prądu i gazu stosuje nieuczciwe praktyki. Zawsze staramy się pomagać, jak tylko możemy, ale czuliśmy, że to jeszcze za mało. Z myślą o Was, nasi drodzy Czytelnicy, przygotowaliśmy pierwszy w Polsce ranking najlepszych sprzedawców prądu i gazu. Znajdziecie w nim tylko takie firmy, które m.in. w sposób rzetelny prezentują swoją ofertę, nie oszukują przy zawieraniu umów. Po prostu można im zaufać, a my przyznaliśmy im tytuł: Fair Sprzedawca – enerad.pl. Już dzisiaj możecie poznać wyróżnione przez nas firmy!

Jeśli zastanawiacie się na jakiej zasadzie opracowaliśmy nasz ranking, to odpowiedzi znajdziecie po kliknięciu w ten tekst:)

Nie chcemy być już dłużej świadkiem nieuczciwych praktyk, które stosuje część sprzedawców prądu i gazu. Nie możemy dłużej pozwolić na to, by w biały dzień, naciągani byli odbiorcy energii, którzy nierzadko podstępem zmuszani są do podpisywania wieloletnich, często niekorzystnych umów. Czujemy też, że organy, które powinny przyglądać się i karać nieuczciwe firmy energetyczne, są bezradne. Dlatego nie chcemy dłużej w milczeniu patrzeć jak świetnie działają nierzetelni sprzedawcy. Naszą odpowiedzią na ich karygodne praktyki, jest pierwszy w naszym kraju ranking sprzedawców prądu i gazu. “Fair Sprzedawca – enerad.pl” to nasze subiektywne, ale rzetelne zestawienie firm energetycznych, którym można zaufać.

Skąd pomysł na stworzenie rankingu sprzedawców prądu i gazu?

Dobrze nas znacie i wiecie, że zawsze robimy wszystko co w naszej mocy, aby rynek energii nie miał przed Wami tajemnic. Wielokrotnie podejmowaliśmy interwencje w Waszym imieniu. I to właśnie Wy, natknęliście nas do opracowania rankingu sprzedawców prądu i ranking sprzedawców gazu. W komentarzach i wiadomościach, jakie od Was otrzymujemy nieustannie przewija się temat nieuczciwych sprzedawców, fatalnej obsługi klienta, naciągania, zamieszczania kruczków w umowach. Wiele firm gra nie fair, bazując na tym, że ludzie są otwarci i ufni albo zagubieni i nie orientują się w szczegółach ofert, biurokracja ich przerasta. Ale czy możliwość oszustwa je usprawiedliwia? Piętnujmy takie zachowania i wspólnie uczmy się na własnych błędach. Z radością i niekrytą dumą prezentujemy pierwszy ranking najlepszych sprzedawców prądu i gazu. A wszystkim nieuczciwym mówimy zdecydowane: NIE!

Ranking sprzedawców prądu i gazu: jakie kryteria?

Stworzyliśmy ranking, w którym o ocenie firm decyduje wiele kryteriów – od wielu miesięcy prześwietlaliśmy sprzedawców prądu i gazu pod różnym kątem. Sprawdziliśmy ceny za kWh prądu, czy gazu. Pomogła nam m.in. nasza porównywarka cen prądu) Ale to nie jedyny czynnik, na który skierowaliśmy nasze eneradowe oko. Oceniliśmy transparentność ofert, sposób pozyskiwania klientów, gwarancję ceny, kompleksowość i innowacyjność ofert, obsługę klienta, to, w jaki sposób rozwiązywane są spory, czy w umowach nie ma haczyków, czy oferty są jasne i przejrzyste. Czy sprzedawcy wyciągają wnioski z popełnionych błędów. Jednym z ważnych kryteriów jest sposób pozyskiwania klientów (czy np. po domach chodzą nieuczciwi przedstawiciele). Pod uwagę wzięliśmy również prowadzone postępowania przeciwko sprzedawcom przez UOKiK, czy URE. Uwzględniliśmy także Wasze oceny, komentarze i e-maile, w których dzielicie się z nami swoimi spostrzeżeniami. Wspólnie możemy więcej, więc dalej liczymy na Wasze wsparcie:) Nasz ranking sprzedawców prądu i gazu, z Waszym udziałem, będzie aktualizowany co kwartał.

Wspólnie doceniamy firmy tytułem: Fair Sprzedawca – enerad.pl

W związku z tym, że jesteście ważną częścią nowego projektu “Fair Sprzedawca – enerad.pl”, to gorąco zachęcamy Was, Drodzy Czytelnicy, do aktywnego udziału w tworzeniu rankingu najlepszych sprzedawców prądu i gazu. Komentujcie i oceniajcie firmy, z których usług korzystacie, doradzajcie bądź odradzajcie innym. Wspólnie możemy stworzyć najlepszy, najbardziej obiektywny ranking w naszym kraju! W ten sposób przyczynimy się do wzrostu jakości usług, a na tym wszystkim nam przecież najmocniej zależy.

Pomóżmy razem wyeliminować złe praktyki sprzedawców prądu i gazu!

Mamy nadzieję, że dzięki takiemu rankingowi pomożemy odbiorcom energii. A także razem wyeliminujemy złe praktyki, co spowoduje, że będziemy zmieniać sprzedawcę energii bez obaw i ryzyka! Naprawmy wspólnie polski rynek energetyczny:)

Co sądzicie na ten temat? Piszcie do nas, komentujcie ranking sprzedawców gazu i prądu. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii, czekamy na pomysły i innowacyjne rozwiązania, które wspólnie możemy wdrożyć. Każdego dnia chcemy stawać się jeszcze lepsi dla Was.

Ranking sprzedawców prądu i gazu: Fair Sprzedawca – enerad.pl – top 10


Chcesz zmienić sprzedawcę? Dowiedzieć się więcej o jego ofercie?

Zostaw nam Twój kontakt - nasz przedstawiciel lub przedstawiciel sprzedawcy skontaktuje się z Tobą i przedstawi szczegóły oferty.

Pamiętaj: Twoje dane są bezpieczne! Nasz serwis jest zabezpieczony, a baza danych naszych Użytkowników jest zgłoszona do GIODO.

Nie wysyłamy spamerskich ofert i nie zaśmiecamy skrzynek pocztowych.

My po prostu porównujemy ceny gazu 😉

Dziękujemy za kontakt, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą wkrótce.

×

19 Comments

 1. W końcu ktoś wyszedł z ciekawą inicjatywą. Szczerze powiem, brakowało takiego rankingu. Cena to nie wszystko, szczególnie biorąc pod uwagę nasze dziurawe prawo, brak działań URE i sądów. Mam cichą nadzieję, że zestawienia na prawdę są rzetelnie przygotowane,a pracownicy firm nie będą tu wchodzić i zawyżać ocen. Sama odkąd zostałam oszukana dokładnie śledzę działania sprzedawców i w dużej mierze mój własny ranking wygląda podobnie.

 2. czegoś takiego własnię mi brakowało, ja nie wiem czemu nikt wczesniej nie wpadł na pomysł stworzenia takiego rankingu sprzedawców energii, może to podetnie skrzydła wszystkim naciągaczam

 3. W końcu doczekaliśmy się rankingu sprzedawców prądu i gazu, który ma ręce i nogi. Moim zdaniem, aktualne ceny prądu i gazu kształtują się na dość podobnym poziomie. Ważne jest podejście do klienta i to, aby firma nie żerowała na niewiedzy klientów. Śledzę stronę Enerad odkąd nieświadomie podpisałem niekorzystną umowę. Dzięki Waszym poradom udało mi się odstąpić od umowy nie ponosząc żadnych kosztów. Mam nadzieję, że nowy ranking uczciwych sprzedawców energii prądu i gazu w Polsce pomoże wybrać dobrą i godną firmę, tym którzy będą decydować się na zmianę sprzedawcy prądy czy gazu. Bardzo dobra inicjatywa, Pozdrawiam Piotr.

 4. Jestem po dużych przejściach z pewnym kłamliwym i podstępnym sprzedawcą prądu. Pomimo zgłoszeń do URE i Miejskiego Rzecznika Konsumentów wiem, że firma nadal praktykuje nieuczciwe praktyki. Podaje się za inne znane firmy lub mówi, że są z pogotowia energetycznego. Fair sprzedawca to świetny pomysł i wszyscy, którzy chcą zmienić swojego sprzedawcę powinni się z nim zapoznać przed ostateczną decyzją. Żałuję, że wasz ranking uczciwych sprzedawców prądu powstał dopiero teraz, a nie rok temu. Prawdopodobnie uchroniłoby mnie to przed sporą dawką nerwów.

 5. Fajne, proste i czytelne zestawienie. Wreszcie wszystko jasne. Nosiłem się ze zmianą sprzedawcy od dłuższego czasu bo nie wiedziałem, którego wybrać. No to teraz chociaż wiem, kto jest najlepszym sprzedawcą prądu.

 6. Pomysł wygląda całkiem ciekawie. W rankingu widnieje 10 najbardziej uczciwych firm. Chciałbym zapytać jacy sprzedawcy oprócz tych widocznych biorą udział w Fair Sprzedawca?

 7. Naprawdę ciekawy ranking sprzedawców energii. Aż sprawdz, czy w Małopolsce można przejsć do AXPO albo AUDAX. Ponad jeden stopień w ocenie górują nad Tauronem. Narzekać na niego nie mogę, ale zawsze może być lepiej.

 8. Generalnie fajna inicjatywa, ale ciekawe, jak długo będzie obiektywna? Ja tam sam wszystko zawsze sprawdzam, rankingi cen gazu służą mi tylko do sprawdzenia komu się warto przyjrzeć. W każdym razie oceniam na plus tę próbę uporządkowania rynku, tylko się nie sprzedajcie!

 9. Kurde, nigdzie nie widzę mojej Energi… może czas poważnie zastanowić się nad zmianą sprzedawcy. Niby nie jest źle, ale jeżeli można zaoszczędzić parę groszy, to też bym nie pogardziła. W końcu każdy grosz się liczy jak się ma 4 osobową rodzinę 🙂

 10. Zgadzam się w zupełności z Piotrem. Jesli już na jakimś polu sprzedawcy energii mają konkurować to w obszarze komunikacji z klientem i uczciwością. A tym moja Enea to raczej nei grzeszyła, trzeba się było o wszystko zapytać, bo na ofercie były tylko plusy, którymi waliła po oczach, ale już aspekty które mogłyby jej zaszkodzić, choć nie sądzę żeby mnie to od nich odciągnęło, były gdzieś ukryte. Wtedy zawsze się zapala lampka, skoro to ukrywają, to co jeszcze będzie nie tak. Chyba rzeczywiście rozważę zmianę sprzedawcy, o Audaxie pierwsze słyszę, O axpo coś tam obiło się o uszy. Może warto zaufać tym mniej znanym firmom, które liderują w Waszym rankingu. A jak nie to w ostateczności PGNiG.

 11. Ja korzystam z usług sprzedawcy prądu Enea i jestem zadowolona. Cena prądu jest korzystna, jakość obsługi klienta również jest w porządku. Jedna rada: nie zawsze jest potrzebna zmiana sprzedawcy prądu, czasem wystarczy zmienić umowę z czasu nieokreślonego na czas określony – to robi cuda 🙂

 12. Fajny ranking, jasne, przejrzyste kryterium. Można by go w sumie jeszcze jakoś rozbić, np. ocenić przedstawianie oferty, komunikację z klientami, rozwiązywanie sytuacji kryzysowych..

  • Panie Michale, ranking dotyczy Fair Sprzedawców. Na ogólną pozycję w rankingu oprócz atrakcyjnych ofert cenowych wpływ mają komentarze i opinie naszych użytkowników, uwzględniamy jasność i przejrzystość umów, sposób rozstrzygania sporów, czas trwania umów i wiele innych czynników.
   Jeżeli interesują Pana najlepsze oferty cenowe zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen prądu i gazu. Aktualnie jesteśmy w trakcie zmian w porównywarce gazu, zbieramy informacje na temat wszystkich dostępnych ofert na rynku. Nowe zestawienie ukażą się wkrótce!!!
   Pozdrawiam
   Piotr
   enerad.pl

 13. ENEA druga od końca? Gdyby ranking obejmował większą liczbę podmiotów to ENEA niezależnie od ich ilości powinna zajmować ostatnie miejsce.

 14. Wsrod sprzedawcow energii wystepuje ok. 45 nazw tychze. Troche kiepsko prezentuja sie te firmy w rankingu. Wszystkich gwiazdek nie ma zadna. Od piatej z kolei maja juz tylko po 3 gwiazdki oceny. Chwalimy niektore z nich ale w takim razie biorac pod uwage te niewinne gwiazki, zasluguje ktoras z nich na pochwaly. Nie chce wiedziec jakie oceny maja te poza pierwsza dziesiatka. To jest poprostu skandal. U nas nie ma uczciwych firm…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *