Ranking sprzedawców prądu i gazu - 2020Codziennie docierają do nas sygnały, że część sprzedawców stosuje nieuczciwe praktyki. Zawsze staramy się pomagać, jak tylko możemy, ale czuliśmy, że to jeszcze za mało. Z myślą o Was, nasi drodzy Czytelnicy, przygotowaliśmy pierwszy w Polsce ranking najlepszych sprzedawców. Znajdziecie w nim tylko takie firmy, które m.in. w sposób rzetelny prezentują swoją ofertę, nie oszukują przy zawieraniu umów. Po prostu można im zaufać, a my przyznaliśmy im tytuł: Fair Sprzedawca – enerad.pl. Już dzisiaj możecie poznać wyróżnione przez nas firmy!

banner reklamowy PPE

Ranking sprzedawców prądu i gazu 2020 – najlepsi sprzedawcy energii

1

Nasza ocena 5.0/5

Ocena użytkowników 3.6/5

Prąd / Gaz w Axpo

Axpo to stabilna, szwajcarska firma, posiadająca ponad 100-letnie doświadczenie na rynku energetycznym. Zajmuje się ona produkcją, dystrybucją i sprzedażą prądu, a także handlem gazem, LNG, biomasą, certyfikatami CO2. Na całym świecie działa już w ponad 30 krajach.

W Polsce oferuje swoje produkty i usługi wyłącznie klientom biznesowym – małym i średnim firmom (odbiorcom taryf B i taryf C), a także dużym przedsiębiorstwom oraz producentom energii. Co istotne, Axpo prężnie działa również w segmencie Odnawialnych Źródeł Energii. Co zadecydowało o wygranej w naszym rankingu sprzedawców energii?

Dla kogo oferta w Axpo?

Dom:

Prąd: Nie

Gaz: Nie

Firma:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Zalety prądu / gazu w Axpo

Axpo wspiera rozwiązania przyjazne środowisku i dostarcza swoim klientom wyłącznie zieloną energię bez dodatkowych opłat i ukrytych kosztów. Koszt certyfikatów z gwarancją pochodzenia pokrywa Axpo.

Bezpieczeństwo dostaw – klienci firmy mogą liczyć na stałe ceny prądu do 2024 roku i stałe ceny gazu do 2022 roku, co w kontekście ciągłych wahań na rynku energetycznym jest wyjątkowo korzystne.

Rozliczanie odbywa się na podstawie rzeczywistego zużycia, dzięki czemu klienci płacą wyłącznie za tę energię, którą faktycznie wykorzystali.

Minimum formalności i szybka realizacja zadań – firma bierze na siebie wszystkie obowiązki wynikające ze zmiany sprzedawcy i błyskawicznie przeprowadza cały proces, a umowę można podpisać przez internet.

Wysoka jakość obsługi klienta – osoby, które zdecydują się na współpracę z Axpo mają dostęp do nowoczesnych rozwiązań, takich jak e-BOK, e-faktury czy informacje SMS.

Wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie, zdobyte na wielu rynkach w Europie i USA sprawia, że oferta powinna sprawdzić się nawet u najbardziej wymagających odbiorców.

Wszyscy klienci Axpo po podpisaniu umowy dołączają do programu „Firma z dobrą energią ” i otrzymują certyfikat poświadczający wykorzystanie przez przedsiębiorstwo prądu mającego całościowe pokrycie w energii wytworzonej ze źródeł odnawialnych oraz bezpłatny komplet materiałów do promocji swojego biznesu.

Wady prądu / gazu w Axpo

Brak oferty dla klientów indywidualnych – to duża strata biorąc pod uwagę atrakcyjne warunki, jakie firma proponuje klientom biznesowym.

2

Nasza ocena 4.9/5

Ocena użytkowników 3.7/5

Prąd / Gaz w Po Prostu Energia

Po Prostu Energia to polska spółka, będąca częścią szwajcarskiej grupy energetycznej ALPIQ. Oferta firmy jest szeroka i obejmuje klientów biznesowych oraz sektor publiczny. Mogą oni liczyć na zakup energii i gazu na korzystnych warunkach, bez względu na wybraną taryfę.

Firma ukierunkowuje swoje wysiłki na maksymalną wygodę klienta. Umowę sprzedaży energii lub gazu można podpisać bez wychodzenia z domu, a wszystkie formalności związane z ewentualną zmianą sprzedawcy Po Prostu Energia bierze na siebie. Co jeszcze dało jej tak silną pozycję w naszym rankingu sprzedawców prądu i gazu?

Dla kogo oferta w Po Prostu Energia?

Dom:

Prąd: Nie

Gaz: Nie

Firma:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Zalety prądu / gazu w Po Prostu Energia

Kompleksowe usługi dla odbiorców – z ofert na prąd i/lub gaz mogą skorzystać przedsiębiorstwa i instytucje publiczne.

Gwarancja stałej ceny przez cały okres obowiązywania umowy – pewna stawka za energię elektryczną to korzyść, którą coraz trudniej znaleźć w ofertach sprzedawców prądu.

Atrakcyjne warunki cenowe i elastyczność w podejściu do klienta – Po Prostu Energia jest w stanie zaoferować indywidualne warunki, dostosowane do potrzeb klientów.

Wygoda i brak formalności – podpisanie nowej umowy czy zmiana sprzedawcy, to w przypadku tej firmy czysta przyjemność – wszystkim zajmuje się Po Prostu Energia.

Troska o środowisko naturalne – firma prowadzi wiele inwestycji w OZE i dba o to, by energia z tego źródła stanowiła coraz większą część jej portfolio.

Wady prądu / gazu w Po Prostu Energia

Sporadyczne opóźnienia w obsłudze – ze względu na duże zainteresowanie ofertą, kontakt za pomocą niektórych kanałów może się przeciągnąć do kilku dni.

Firma nie obsługuje klientów indywidualnych.

3

Nasza ocena 4.8/5

Ocena użytkowników 3.0/5

Prąd / Gaz w Lumi

Numerem trzy rankingu sprzedawców energii jest marka Lumi, stanowiąca część polskiego, energetycznego giganta – PGE. Z oferty Lumi, w której znajduje się wyłącznie energia elektryczna mogą skorzystać jedynie klienci indywidualni, podłączeni do sieci Innogy Stoen Operator. Zatem w praktyce będą to głównie mieszkańcy Warszawy.

Lumi stawia na przejrzyste i przyjazne warunki współpracy. Jej klienci mogą sprawdzać swoje rachunki za pomocą prostej w obsłudze platformy online. Firma dba również o atrakcyjne stawki i łatwe do zrozumienia faktury. Polecając jej usługi znajomym, klienci mogą uzyskać 50 zł rabatu – zarówno dla siebie, jak i dla znajomego.

Dla kogo oferta w Lumi?

Dom:

Prąd: Tak

Gaz: Nie

Firma:

Prąd: Nie

Gaz: Nie

Zalety prądu / gazu w Lumi

Ciekawa oferta, uwzględniająca promocje i rabaty – w zależności od produktu mogą to być upusty czy darmowa energia przez 3 miesiące.

Minimum formalności – aby skorzystać z usług Lumi nie trzeba wychodzić z domu. Umowę można podpisać online, a całą resztą formalności zajmie się Lumi.

Atrakcyjne stawki i warunki współpracy – klientom z pewnością spodoba się niska opłata handlowa i korzystne ceny za 1 kWh energii .

Wysoka jakość obsługi klienta – sięgając po ofertę Lumi można liczyć na jedną, prostą fakturę, minimum formalności i przejrzyste zasady współpracy.

Gwarancje stałej ceny prądu przez okres trwania umowy – bez względu na wybraną ofertę, sprzedawca zapewnia o nawet 24 miesiącach tej samej stawki na energię elektryczną.

Pewny sprzedawca – Lumi to marka jednej z największych firm energetycznych w Polsce, zatem skorzystanie z jej produktów nie niesie ze sobą ryzyka.

Wady prądu / gazu w Lumi

Obsługa klientów tylko z obszaru Innogy Stoen Operator – niestety, produkty firmy są skierowane do wąskiej grupy odbiorców z regionu warszawskiego.

Tylko dla klientów indywidualnych – to spora wada, biorąc pod uwagę atrakcyjność oferty i potencjał biznesowy właściciela marki Lumi, czyli Polskiej Grupy Energetycznej (PGE).

4

Nasza ocena 4.5/5

Ocena użytkowników 3.3/5

Prąd / Gaz w PGNiG

Firmy PGNiG raczej nikomu nie trzeba przedstawiać – to jeden z polskich liderów sprzedaży i dystrybucji prądu oraz gazu. Oferta PGNIG z obu tych obszarów skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych – w tym małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw.

W przypadku prądu od PGNiG, klienci mogą liczyć na atrakcyjne warunki, m.in. stabilne ceny energii za 1 kWh podczas trwania umowy. Korzyści tego typu brakuje jednak niestety w przypadku gazu, co może być efektem niezachwianej pozycji lidera w dziedzinie gazu. Jakie są inne zalety i wady produktów oferowanych przez PGNiG?

Dla kogo oferta w PGNiG?

Dom:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Firma:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Zalety prądu / gazu w PGNiG

Bezpieczeństwo – PGNiG to wiarygodna, polska firma, która działa na polskim rynku już od 1982 roku. Jej głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa.

Kompleksowa oferta prądu i gazu dla wszystkich odbiorców – zainteresowani ofertą klienci indywidualni i biznesowi w PGNiG mogą otrzymać ofertę na tzw. dual fuel.

Możliwość podpisania umowy online – jeszcze do niedawna nawiązanie współpracy z PGNiG wymagało wizyty w BOK. Spółka poszła jednak z duchem czasu i obecnie formalności można załatwić online.

Obsługa klientów na terenie całego kraju – z oferty opracowanej przez PGNiG mogą skorzystać różne podmioty, bez względu na ich lokalizację.

Wady prądu / gazu w PGNiG

Problemy w obszarze obsługi klienta – według korzystających z usług PGNiG, firma powinna poprawić standardy w kontakcie i obsłudze klientów.

5

Nasza ocena 4.5/5

Ocena użytkowników 2.6/5

Prąd / Gaz w Tauron

Nasz ranking sprzedawców prądu i gazu zamyka Tauron, czyli kolejny potentat polskiego rynku energetycznego w Polsce. Jest on drugim co do wielkości producentem prądu oraz liderem sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej.

Również i tu oferta jest kompleksowa (obejmuje prąd oraz gaz) i została przygotowana tak dla firm, jak i gospodarstw domowych. Choć odbiorcy grupy Tauron nie mogą liczyć np. na gwarancję stałej ceny, oferowane produkty i tak zasługują na uwagę, m.in. ze względu na ciekawe usługi dodatkowe – np. wsparcie serwisantów, pomoc medyczną czy dostęp do legalnej muzyki (dla firm).

Dla kogo oferta w Tauron?

Dom:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Firma:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Zalety prądu / gazu w Tauron

Stabilny, polski dostawca energii i gazu – Tauron Polska Energia działa na rynku już od 2006 roku. Jednym z głównych udziałowców firmy jest Skarb Państwa.

Oferta wzbogacona o ciekawe usługi dodatkowe – produkty firmy Tauron, takie jak Serwisant Gazowy 24H, oprócz prądu czy gazu, gwarantują wsparcie specjalistów (m.in. elektryków czy informatyków).

Dostępność prądu i gazu, zarówno dla domów, jak i firm – Tauron opracował swoją ofertę w taki sposób, aby była atrakcyjna dla różnych grup odbiorców energii.

Wady prądu / gazu w Tauron

Brak gwarancji stałej ceny – to duża wada oferty. Pewna stawka za enegię mogłaby przekonać wielu klientów, do skorzystania z usług firmy Tauron.

Ranking sprzedawców prądu i gazu 2020: Fair Sprzedawca – enerad.pl

Zastanawiacie się, skąd pomysł na nasz ranking sprzedawców energii? Dobrze nas znacie i wiecie, że zawsze robimy wszystko co w naszej mocy, aby rynek energii nie miał przed Wami tajemnic. Wielokrotnie podejmowaliśmy interwencje w Waszym imieniu. I to właśnie Wy, natknęliście nas do opracowania rankingu sprzedawców prądu i rankingu sprzedawców gazu. W komentarzach i wiadomościach, jakie od Was otrzymujemy nieustannie przewija się temat nieuczciwych sprzedawców, fatalnej obsługi klienta, naciągania, zamieszczania kruczków w umowach. Wiele firm gra nie fair, bazując na tym, że ludzie są otwarci i ufni albo zagubieni i nie orientują się w szczegółach ofert, biurokracja ich przerasta. Ale czy możliwość oszustwa je usprawiedliwia? Piętnujmy takie zachowania i wspólnie uczmy się na własnych błędach. Z radością i niekrytą dumą prezentujemy pierwszy ranking najlepszych sprzedawców energii. A wszystkim nieuczciwym mówimy zdecydowane: NIE!

Jakimi kryteriami kierowaliśmy się, tworząc ranking sprzedawców? O ocenie firm decyduje wiele czynników – od wielu miesięcy prześwietlaliśmy sprzedawców pod różnym kątem. Sprawdziliśmy ceny za kWh prądu (w m.in. taryfach G11, G12, C11 czy C12a), czy gazu. Pomogła nam m.in. nasza porównywarka cen prądu. Ale to nie jedyny czynnik, na który skierowaliśmy nasze eneradowe oko. Oceniliśmy transparentność ofert, sposób pozyskiwania klientów, gwarancję ceny, kompleksowość i innowacyjność ofert, obsługę klienta, to, w jaki sposób rozwiązywane są spory, czy w umowach nie ma haczyków, czy oferty są jasne i przejrzyste. Czy sprzedawcy wyciągają wnioski z popełnionych błędów. Jednym z ważnych kryteriów jest sposób pozyskiwania klientów (czy np. po domach chodzą nieuczciwi przedstawiciele). Pod uwagę wzięliśmy również prowadzone postępowania przeciwko sprzedawcom przez UOKiK, czy URE. Uwzględniliśmy także Wasze oceny, komentarze i e-maile, w których dzielicie się z nami swoimi spostrzeżeniami. Wspólnie możemy więcej, więc dalej liczymy na Wasze wsparcie:)

Wspólnie doceniamy firmy tytułem: Fair Sprzedawca – enerad.pl

W związku z tym, że jesteście ważną częścią projektu “Fair Sprzedawca – enerad.pl”, to gorąco zachęcamy Was, Drodzy Czytelnicy, do aktywnego udziału w tworzeniu rankingu najlepszych sprzedawców. Komentujcie i oceniajcie firmy, z których usług korzystacie, doradzajcie bądź odradzajcie innym. Wspólnie możemy stworzyć najlepszy, najbardziej obiektywny ranking w naszym kraju! W ten sposób przyczynimy się do wzrostu jakości usług, a na tym wszystkim nam przecież najmocniej zależy.

Mamy nadzieję, że dzięki takiemu rankingowi pomożemy odbiorcom energii. A także razem wyeliminujemy złe praktyki, co spowoduje, że będziemy zmieniać sprzedawcę energii bez obaw i ryzyka! Naprawmy wspólnie polski rynek energetyczny:)

Co sądzicie na ten temat? Piszcie do nas, komentujcie ranking sprzedawców gazu i prądu. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii, czekamy na pomysły i innowacyjne rozwiązania, które wspólnie możemy wdrożyć. Każdego dnia chcemy stawać się jeszcze lepsi dla Was.

Komentarze

  1. Z tego co widzę na rynku polskim zmiana dostarczyciela energii np.na Śląsku jest czysto fikcyjna i chyba niemożliwa ,bo na końcu tego chciwego sznurka jest zawsze Tauron.
    Po 16 latach pobytu w UK widzę niestety ze Polska to dżungla gdzie duze goryle rządzą podrzędnymi gatunkami i nikt na to nie poradzi.
    W UK licznik jest zawsze ten sam a provider czyli dostarczyciel stara się żeby jego ceny były konkurencyjne .Te tzw.stale przesyłowe to następny szwindel który tworzy nawet połowę tej złodziejskiej ceny jaką klient płaci na koniec.
    Mogę przesłać pani pierwszy rachunek otrzymany z Tauronu

Dodaj komentarz