Rekuperatory serii DOMEKT do dużych domów. Nowość od Komfovent!
Nie da się zbudować nowoczesnego, energooszczędnego domu bez rekuperacji. W szerokim asortymencie producentów rekuperatorów znajdują się zarówno urządzenia dedykowane do małych, jak i większych przestrzeni. Tegoroczną nowością są rekuperatory serii DOMEKT, przeznaczone do dużych domów i rezydencji, które znalazły się w ofercie firmy Ventia, będącej generalnym dystrybutorem marki Komfovent w Polsce.

Komfovent to jeden z liderów branży HVAC w Europie
Komfovent to jeden z liderów branży HVAC w Europie, zrzeszający grupę 12 firm (działających na Litwie i w innych krajach europejskich) i zatrudniających ponad 700 osób. Komfovent prowadzi swoją działalność od 1997 roku, specjalizując się przede wszystkim w projektowaniu i produkcji central wentylacyjnych (w ofercie firmy znajduje się też m.in. systemy filtracji HEPA, przemysłowe pompy ciepła, czy nagrzewnice powietrza). Rocznie, fabryki Komfovent produkują ponad 25.000 urządzeń, wyróżniających się wysoką jakością i innowacyjnością. W trakcie ponad 20-letniej działalności, firma ugruntowała swoją pozycję na rynkach międzynarodowych, eksportując swoje produkty do ponad 30 krajów na całym świecie
Wyłącznym przedstawicielem na Polskę central wentylacyjnych i rekuperacyjnych marki Komfovent jest spółka Ventia z Warszawy, której misją jest wsparcie wszystkich profesjonalistów działających w branży HVAC (wentylacji i klimatyzacji). Firma Ventia, dzięki szybkiemu rozwojowi, doświadczeniu (spółka prowadzi działalność od 2009 roku) zdobyła renomę i zaufanie klientów oraz ugruntowała swoją pozycję na krajowym rynku. Co ważne, jest ona wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski, nie tylko marki Komfovent, ale również: Stavoklima, HAVACO, AlpicAir i Dantherm.
Rekuperatory serii DOMEKT do dużych domów
Serią rekuperatorów dedykowaną dla domów jednorodzinnych i mieszkań jest Komfovent DOMEKT. Urządzenia z tej serii (o wydajności od 50 do 900 m3/h) wyróżniają się wysoką jakością i sprawnością odzysku ciepła (nawet do 92 proc.) oraz brakiem zamarzania wymiennika. Wyposażone są one w:
- wymiennik ciepła: obrotowy (zwykły lub sorpcyjny-entalpiczny);
- wymiennik ciepła: przeciwprądowy (zwykły lub entalpiczny);
- układ króćców poziomy, pionowy lub w wersji płaskiej, podwieszanej;
- zintegrowaną automatykę sterującą C6/C6M lub C8 (C5 dla central nawiewnych „S”);
- wentylatory o unikalnej geometrii oraz obudowę wyściełaną wełną mineralną i specjalnymi materiały kompozytowym, które zapewniają cichą pracę centrali;
- podwójną ochronę przed korozją (m.in. obudowa rekuperatora wykonana jest z ocynkowanej stali lakierowanej proszkowo).
W tym roku w ofercie firmy Ventia pojawiły się nowości od Komfovent, a są nimi rekuperatory serii DOMEKT, dedykowane do dużych domów i rezydencji:
- DOMEKT R 600 V;
- DOMEKT R 700 V;
- DOMEKT R 900 V.

Rekuperatory z tej serii stanowią najlepszy wybór do dużych budynków, powyżej 200 m2. Są to centrale wentylacyjne klasy premium:
- o kompaktowych rozmiarach;
- z króćcami pionowymi;
- o niskiej wartości parametru JPM (nawet 0,25 W/(m3/h);
- o wysokiej klasie energetycznej (A+);
- z filtrami centrali wentylacyjnej oczyszczającymi powietrze z pyłów i alergenów;
- z najbardziej innowacyjnym wymiennikiem ciepła na rynku – obrotowym II generacji (sorpcyjno-entalpicznym).
Rekuperatory z serii DOMEKT gwarantują pełen komfort przez cały rok, dzięki odzyskowi wilgoci zimą i pasywnym osuszaniu latem. Pozwalają również obniżyć koszty klimatyzacji nawet o 30 proc. Ponadto charakteryzują się niskim kosztem eksploatacji bez względu na warunki (nawet przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej -30°C). Co istotne, rekuperatory Komfovent z serii DOMEKT objęte są 3 letnią gwarancją oraz całkowicie bezpłatnym Zdalnym Wsparciem Serwisowym on-line (także po gwarancji). Co więcej, tak samo jak pozostałe urządzenia z tej serii posiadają one w standardzie:
- moduł Wi-Fi, do bezprzewodowego połączenia z Internetem;
- bezpłatną aplikację mobilnę Komfovent Control;
- wbudowany webserwer;
- protokoły komunikacyjne Modbus i BACnet dedykowane do inteligentnych domów;
- możliwość bieżącej aktualizacji oprogramowania.
Może Cię również zainteresować
CSIRE z elastycznym startem – Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o rynku energii
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy modyfikującej terminy wejścia w życie systemu CSIRE. Nowe przepisy mają zagwarantować bezpieczne i płynne wdrożenie centralnej platformy wymiany danych w sektorze energii elektrycznej.
Rewolucja na rynku energii. Polska otwiera się na PPA i offshore [raport]
W 2024 roku udział węgla w produkcji energii elektrycznej w Polsce spadł do 57%, a OZE osiągnęły rekordowe 26%. Dzięki reformom regulacyjnym i dynamicznemu rozwojowi rynku PPA kraj przygotowuje się na przyspieszenie transformacji energetycznej.
900 mln euro dla MAIRE: nowe projekty petrochemiczne i zielony wodór
MAIRE, włoska grupa inżynieryjna, ogłosiła przyznanie swoim spółkom zależnym TECNIMONT i KT-Kinetics Technology nowych kontraktów oraz rozszerzeń istniejących zleceń o łącznej wartości około 900 milionów euro. Projekty te obejmują działania w zakresie inżynierii, zaopatrzenia i budowy (EPC) związane z infrastrukturą petrochemiczną oraz zaawansowane usługi inżynieryjne dla instalacji zielonego wodoru. Zlecenia pochodzą od kluczowych klientów z Azji Środkowej i Europy Południowej, co wzmacnia obecność MAIRE w strategicznych regionach i dywersyfikuje jej portfel zamówień.
Co to jest biometan?
Biometan to odnawialne paliwo gazowe, które powstaje w wyniku oczyszczania biogazu, biogazu rolniczego lub wodoru odnawialnego. Dzięki swojej jakości i składowi chemicznemu zbliżonemu do gazu ziemnego, biometan może być wtłaczany do sieci gazowej, sprężany (bio-CNG), skraplany (bio-LNG), transportowany cysternami lub wykorzystywany bezpośrednio – np. jako paliwo do pojazdów.
TAURON i Trzebinia wspólnie planują przyszłość Elektrowni Siersza
TAURON oraz Gmina Trzebinia podpisały list intencyjny, którego celem jest dalsze gospodarowanie terenami Elektrowni Siersza z zachowaniem działalności w sektorze energetycznym. W planach są inwestycje obejmujące m.in. repowering, magazyny energii, instalacje PV oraz jednostki gazowe. Obie strony deklarują współpracę dla zapewnienia sprawiedliwej transformacji, ochrony miejsc pracy i wpływów podatkowych.
UE stawia na zielone innowacje i walkę z dezinformacją. Kluczowe wnioski z Rady ds. Środowiska w Warszawie
Zmiany klimatu, zielone technologie i dezinformacja – to główne tematy nieformalnego spotkania ministrów środowiska UE, które odbyło się 28–29 kwietnia w Warszawie. Polska, jako gospodarz obrad, podkreśliła rolę innowacji i edukacji w budowaniu odpornej i zielonej Europy.
Komentarze