RWE zmienia nazwę na Innogy. Co trzeba wiedzieć?
Na początku lipca informowaliśmy Was, że RWE zmienia swoją nazwę na innogy. Dzisiaj przypominamy o tym fakcie i podkreślamy, co warto wiedzieć o nowej/starej firmie.

RWE już jako innogy!
innogy to nazwa, która ma się odbiorcom kojarzyć z innowacyjnym technologiami – to właśnie im lwią część swojej działalności chce poświęcić byłe już RWE. Oprócz nazwy zmienia się także identyfikacja wizualna firmy – zamiast dominującego koloru niebieskiego, teraz prym będą wiodły: róż, pomarańcz i biel. Na pewno warto to zapamiętać.

Co się jeszcze zmieni? Otóż prawie wszystkie spółki RWE, poza operatorem, zostaną połączone w jedną. Dystrybutor zmieni jedynie nazwę z RWE Stoen Operator na innogy Stoen Operator.
Czy klienci odczują zmiany?
Jak podkreśla energetyczny gigant, transformacji nie odczują klienci firmy – dotychczasowe warunki handlowe się nie zmienią i NIE TRZEBA BĘDZIE ZAWIERAĆ NOWYCH ANEKSÓW. Jest to bardzo ważna informacja, gdyż może to stanowić pożywkę dla oszustów, ale o tym niżej.
Dane kontaktowe
RWE w związku ze zmianą w Internecie występuje już pod nową nazwą – zmienił się adres na innogy.pl. Ale jeśli wprowadzimy stary adres www, czyli rwe.pl, to zostaniemy przekierowani na nową domenę.
Adres korespondencyjny firmy to:
innogy Polska S.A.
ul. Włodarzewska 68
02-384 Warszawa
Infolinia: 22 821 46 46 – czynna 24/7.
Zmianie nie uległy adresy BOK-ów firmy i znajdują się dokładnie w tych samych miejscach.
Uważajcie na oszustów!
Niestety, takie zmiany często stanowią doskonałe podłoże pod działalność oszustów. Zapewne i w tym przypadku będą chcieli oni wykorzystać niewiedzę wielu dotychczasowych klientów RWE. Dlatego zachowajmy wszelką ostrożność przy kontakcie z przedstawicielami z branży energetycznej. Ostrzeżmy najbliższych, w szczególności osoby starsze oraz przyjaciół i znajomych.
Koniecznie pamiętajcie: zmiana nazwy RWE nie wymaga podpisywania dodatkowych umów, aneksów.
Jeśli macie wątpliwości, to nie podpisujcie żadnych dokumentów – skontaktujcie się najpierw ze sprzedawcą, czyli dawnym RWE.
Może Cię również zainteresować
Ponad 809 mln zł na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał dotacje na 45 projektów modernizacji budynków w całej Polsce. Łączna wartość wsparcia przekroczyła 809 mln zł. Inwestycje obejmują m.in. szpitale, uczelnie i urzędy – także obiekty zabytkowe.
Zielona transformacja na Sycylii. Powstaje 1 MW elektrolizer w Hydrogen Valley
Duferco Energia i Ansaldo Green Tech wspólnie rozwijają kluczowy projekt wodorowy we Włoszech. W Giammoro (Sycylia) powstaje Hydrogen Valley, która ma wspierać dekarbonizację przemysłu i transportu dzięki zielonemu wodorowi.
100% energii ze źródeł odnawialnych w dzień roboczy w Hiszpanii
Hiszpania osiągnęła historyczny kamień milowy – po raz pierwszy w dniu roboczym cały popyt na energię elektryczną został pokryty ze źródeł odnawialnych. 16 kwietnia br. system elektroenergetyczny Półwyspu Iberyjskiego działał wyłącznie na energii wiatrowej, słonecznej i wodnej. Tydzień później padł nowy rekord mocy chwilowej generowanej przez fotowoltaikę.
Rusza strategiczna debata o przyszłości energetyki wiatrowej. Konferencja PSEW2025 w czerwcu
Energetyka wiatrowa jako siła napędowa polskiej gospodarki? Eksperci, politycy i liderzy rynku spotkają się na jubileuszowej 20. Konferencji PSEW2025 w Świnoujściu, by wspólnie odpowiedzieć na to pytanie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10–12 czerwca i ma być jednym z najważniejszych punktów debaty o transformacji energetycznej oraz roli Polski w kształtowaniu zielonej Europy.
Deep Fission: mikroreaktory SMR, które zmieszczą się w odwiertach jak po ropie
Deep Fission proponuje nowatorskie podejście do energetyki jądrowej – zakopane na głębokości jednej mili (ok. 1,6 km) mikroreaktory SMR mają produkować 15 MW energii każdy. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych technologii PWR oraz minimalizacji kosztów infrastrukturalnych, firma chce dostarczać skalowalną, bezpieczną i bezemisyjną energię dla dużych miast, baz wojskowych oraz centrów danych.
Kalifornia rozdaje panele i magazyny energii za darmo
Haven Energy uruchomiła program, który umożliwia właścicielom domów o niskich dochodach w Kalifornii darmową instalację paneli fotowoltaicznych i magazynów energii. Wszystko dzięki wsparciu stanowego programu SGIP RSSE.
Komentarze