RWE zmienia nazwę na Innogy. Co trzeba wiedzieć?
Na początku lipca informowaliśmy Was, że RWE zmienia swoją nazwę na innogy. Dzisiaj przypominamy o tym fakcie i podkreślamy, co warto wiedzieć o nowej/starej firmie.

RWE już jako innogy!
innogy to nazwa, która ma się odbiorcom kojarzyć z innowacyjnym technologiami – to właśnie im lwią część swojej działalności chce poświęcić byłe już RWE. Oprócz nazwy zmienia się także identyfikacja wizualna firmy – zamiast dominującego koloru niebieskiego, teraz prym będą wiodły: róż, pomarańcz i biel. Na pewno warto to zapamiętać.

Co się jeszcze zmieni? Otóż prawie wszystkie spółki RWE, poza operatorem, zostaną połączone w jedną. Dystrybutor zmieni jedynie nazwę z RWE Stoen Operator na innogy Stoen Operator.
Czy klienci odczują zmiany?
Jak podkreśla energetyczny gigant, transformacji nie odczują klienci firmy – dotychczasowe warunki handlowe się nie zmienią i NIE TRZEBA BĘDZIE ZAWIERAĆ NOWYCH ANEKSÓW. Jest to bardzo ważna informacja, gdyż może to stanowić pożywkę dla oszustów, ale o tym niżej.
Dane kontaktowe
RWE w związku ze zmianą w Internecie występuje już pod nową nazwą – zmienił się adres na innogy.pl. Ale jeśli wprowadzimy stary adres www, czyli rwe.pl, to zostaniemy przekierowani na nową domenę.
Adres korespondencyjny firmy to:
innogy Polska S.A.
ul. Włodarzewska 68
02-384 Warszawa
Infolinia: 22 821 46 46 – czynna 24/7.
Zmianie nie uległy adresy BOK-ów firmy i znajdują się dokładnie w tych samych miejscach.
Uważajcie na oszustów!
Niestety, takie zmiany często stanowią doskonałe podłoże pod działalność oszustów. Zapewne i w tym przypadku będą chcieli oni wykorzystać niewiedzę wielu dotychczasowych klientów RWE. Dlatego zachowajmy wszelką ostrożność przy kontakcie z przedstawicielami z branży energetycznej. Ostrzeżmy najbliższych, w szczególności osoby starsze oraz przyjaciół i znajomych.
Koniecznie pamiętajcie: zmiana nazwy RWE nie wymaga podpisywania dodatkowych umów, aneksów.
Jeśli macie wątpliwości, to nie podpisujcie żadnych dokumentów – skontaktujcie się najpierw ze sprzedawcą, czyli dawnym RWE.
Może Cię również zainteresować
PowerHarvester od 1KOMMA5°. Magazyn energii bez fotowoltaiki
Niemiecka firma 1KOMMA5° wprowadziła na rynek innowacyjny system magazynowania energii o nazwie PowerHarvester, który umożliwia gospodarstwom domowym korzystanie z dynamicznych cen energii elektrycznej bez konieczności posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej. To rozwiązanie skierowane jest do właścicieli domów, mieszkańców wspólnot mieszkaniowych oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i czerpać korzyści z inteligentnego zarządzania energią.
Hybryda do każdego BEV bez przebudowy – Horse Powertrain zmienia zasady gry
Koncepcja hybrydowego układu napędowego pozwoli przekształcać platformy BEV bez kosztownych zmian konstrukcyjnych.
Enea podwaja inwestycje w 2025 roku. Priorytetem OZE i dystrybucja energii
Grupa Enea planuje przeznaczyć w 2025 roku aż 7,94 mld zł na inwestycje, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. To największy CAPEX w historii spółki. Kluczowe obszary, na które postawi Enea, to odnawialne źródła energii (OZE), dystrybucja oraz wytwarzanie energii. Decyzja o znacznym zwiększeniu nakładów wpisuje się w strategię transformacji energetycznej i wzmocnienia pozycji Enei jako wicelidera polskiego rynku elektroenergetycznego.
Rhoss prezentuje EasyPACK ECO HT65 – nowe pompy ciepła do 100 kW
Rhoss zaprezentował nową linię pomp ciepła EasyPACK ECO HT65. Urządzenia dostępne są w trzech wielkościach, oferują moc od około 75 do 100 kW i dostępne są w dwóch wersjach: wysokowydajnej oraz wyjątkowo cichej. Wyróżniają się zastosowaniem czynnika chłodniczego R454B o niskim GWP oraz zaawansowaną technologią sprężarek.
EDP rusza z farmą słoneczną dla zielonego wodoru w Turyngii
EDP rozpoczęło budowę farmy fotowoltaicznej w Turyngii o mocy 64,6 MWp. Inwestycja będzie wspierać produkcję zielonego wodoru przez firmę Lhyfe. Projekt powstaje we współpracy z Kronos Solar EDPR i ma zakończyć się w 2026 roku. Farma dostarczy energię dla około 22 000 gospodarstw i pozwoli ograniczyć emisje CO₂ o 48 000 ton rocznie.
Polenergia ogranicza emisje CO₂e o milion ton rocznie. Morskie farmy wiatrowe podwoją ten efekt
Grupa Polenergia, największa prywatna firma energetyczna w Polsce, w 2023 roku uniknęła emisji ponad 1 mln ton CO₂e dzięki produkcji zielonej energii. Budowane przez spółkę morskie farmy wiatrowe mają dorzucić kolejne 2 mln ton unikniętych emisji rocznie. To dowód na rosnącą rolę OZE w dekarbonizacji polskiej gospodarki.
Komentarze