RWE – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

2.3 /5
(Ocen: 1216)
RWE - ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

2 września 2016 roku RWE Polska zmieniła nazwę na innogy.

RWE to niemiecka spółka energetyczna wchodząca w skład indeksu giełdowego DAX. Jest jedną z pięciu największych firm energetycznych w Europie oraz trzecim największym sprzedawcą prądu na Starym Kontynencie. Spółka to lider rynku niemieckiego pod względem sprzedaży energii elektrycznej, w Polsce zamyka pierwszą piątkę największych sprzedawców. Oprócz prądu, RWE sprzedaje także gaz ziemny dla dużych przedsiębiorstw.

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

RWE w 2012 roku obsługiwało blisko 950 tys. klientów na obszarze całego kraju, z czego 933 tys. było ze stolicy i jej okolic. Grupa oferuje swoje usługi klientom spoza stolicy zgodnie z zasadą TPA. Od 2011 roku RWE Polska realizuje program „Klient w Centrum Uwagi”, którego jednym z głównych założeń jest budowanie pozytywnych relacji z odbiorcami i dostarczanie satysfakcjonujących rozwiązań. Głównymi odbiorcami energii elektrycznej są klienci indywidualni oraz biznesowi.

RWE dla swoich odbiorców przygotowało punkty obsługi klienta, które zlokalizowane są w różnych miejscach Warszawy – oddziały RWE. Klienci mogą się również kontaktować ze spółką poprzez Telefoniczne Centrum Kontaktu z Klientem i Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, czyli e-BOK.

Klient biznesowy – taryfa A,B,C

Klienci biznesowi RWE to małe, średnie oraz duże firmy. Klienci instytucjonalni mogą wybierać spośród szerokich grup produktów – więcej informacji na temat aktualnych ofert znajdziesz w naszej porównywarce cen prądu.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Klienci indywidualni to gospodarstwa domowe, dla których sprzedawca przygotował kilka produktów taryfowych – więcej informacji na temat aktualnej oferty oraz promocji znajdziesz w naszej porównywarce cen prądu.

RWE Polska jest zdobywcą takich prestiżowych nagród jak:

  • Gold Standard 2011 w kategorii „Dostawcy Energii”;
  • Godło „Firma Przyjazna Klientowi”;
  • Srebrny Laur Konsumenta w kategorii „Dostawca energii elektrycznej – gospodarstwa domowe” w 2010 roku;
  • Złoty Laur Konsumenta w kategorii „Dostawca energii elektrycznej – oferta dla firm” w 2010 roku.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez RWE w 2015 roku

rwe-wykres kołowy

Sprzedawca gazu

RWE rozpoczęło sprzedaż gazu od roku 2013. Jest to bezpośrednim rezultatem nowelizacji Prawa energetycznego i liberalizacji rynku gazu w Polsce.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

RWE obecnie oferuje sprzedaż gazu dla dużych przedsiębiorstw, czyli takich, które zużywają powyżej 200 MWh energii na rok i płacące za energię elektryczną powyżej 10.000 zł na miesiąc. RWE przygotowała do wyboru dwie oferty sprzedaży gazu dla firm. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: Oferty gazu w RWE.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

RWE nie ma obecnie ofert sprzedaży gazu dla domu.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

RWE w Europie swoją działalność koncentruje na :

  • wydobyciu surowców,
  • wytwarzaniu energii elektrycznej z węgla, gazu, energii jądrowej oraz odnawialnych źródeł energii,
  • sprzedaży i dystrybucji gazu i energii elektrycznej.

Energetyczny gigant zatrudnia 70 tys. pracowników i zaopatruje 17 milionów klientów w energię elektryczną oraz blisko 8 milionów w gaz. Spółka działa na terenie Europy, swoje usług oferuje m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech.

W Polsce RWE działa od 2002 roku, w którym to zakupił od Skarbu Państwa 85 proc. akcji firmy STOEN (Stołeczny Zakład Energetyczny). W maju 2007 roku STOEN zmienił nazwę na RWE Stoen, w tym samym roku została ona podzielona na dwie spółki: RWE Stoen i RWE Stoen Operator. 1 października 2008 roku nazwa RWE Stoen S.A. została przekształcona na RWE Polska S.A.

Obszary działalności RWE w Polsce

Filarami Grupy w Polsce są:

  • RWE Polska – spółka zajmuje się sprzedażą energii w Polsce i wsparciem rozwoju Grupy w naszym kraju,
  • RWE Stoen Operator – operator systemu dystrybucyjnego w Warszawie oraz jej okolicach, która dostarcza 7060 GWh energii elektrycznej przy pomocy sieci obejmującej obszar 517 km2

Dodatkowo RWE ma udziały w spółkach zajmujących się produkcją energii i ciepła z węgla (Elektrociepłownia Będzin) oraz jest znaczącym producentem energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii. Poprzez swoją spółkę RWE Renewables Polska jest właścicielem farm wiatrowych w: Suwałkach (41,4 MW), Pieckach (32 MW) i Tychowie (34,5 MW), a od 2012 roku w Krzęcinie (16 MW) i Taciewie (30 MW). Energia pochodząca z farm wiatrowych RWE mogłaby zasilić ponad 140 tys. gospodarstw domowych.

Fundacja RWE

Od 2006 roku w Polsce działa Fundacja RWE, której dochody pochodzą ze świadczeń Fundatora oraz spółek należących do Grupy. Fundacja zajmuje się przede wszystkim: edukacją, kulturą i sportem (od 2006 roku działa program Orliki RWE). Upowszechnia również ochronę i promocję zdrowia, wspiera ofiary katastrof, pomaga w rozwijaniu kontaktów między społeczeństwami. Fundacja przekazuje także darowizny i dotacje.

RWE : nie wyrzucaj pieniędzy – kampania na Youtubie

RWE postawiła na budowaniu świadomości, ile zaoszczędzić można na efektywnym korzystaniu z energii elektrycznej. „Nie wyrzucaj pieniędzy” to hasło reklamowe tej firmy.

Więcej informacji o RWE

Opinie o RWE

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
15 lipca 2021 08:04

Tragedia ciagle aware zasilania trochę burzy I wylaczaja a naprawdę trwaja godzinami.

Karol K
Karol K
21 kwietnia 2016 10:02

Korzystam już jakiś czas z usług RWE i nie zauważyłem żeby różnił się jakoś szczególnie od innych firm. Fajne jest natomiast konto internetowe (taki EBOK). Sporo można załatwić ale i oblookać (stan licznika itp).