RWE – niemiecki gigant od 10 lat na polskim rynku

Informacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o RWE

RWE – niemiecki gigant od 10 lat na polskim rynku

2 września 2016 roku RWE Polska zmieniła nazwę na innogy.

RWE to niemiecka spółka energetyczna wchodząca w skład indeksu giełdowego DAX. Jest jedną z pięciu największych firm energetycznych w Europie oraz trzecim największym sprzedawcą prądu na Starym Kontynencie. Spółka to lider rynku niemieckiego pod względem sprzedaży energii elektrycznej, w Polsce zamyka pierwszą piątkę największych sprzedawców. Oprócz prądu, RWE sprzedaje także gaz ziemny dla dużych przedsiębiorstw.

Oferta RWE

Prąd dla domuPrąd dla firmyGaz dla domuGaz dla firmy

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

RWE w 2012 roku obsługiwało blisko 950 tys. klientów na obszarze całego kraju, z czego 933 tys. było ze stolicy i jej okolic. Grupa oferuje swoje usługi klientom spoza stolicy zgodnie z zasadą TPA. Od 2011 roku RWE Polska realizuje program „Klient w Centrum Uwagi”, którego jednym z głównych założeń jest budowanie pozytywnych relacji z odbiorcami i dostarczanie satysfakcjonujących rozwiązań. Głównymi odbiorcami energii elektrycznej są klienci indywidualni oraz biznesowi.

RWE dla swoich odbiorców przygotowało punkty obsługi klienta, które zlokalizowane są w różnych miejscach Warszawy – oddziały RWE. Klienci mogą się również kontaktować ze spółką poprzez Telefoniczne Centrum Kontaktu z Klientem i Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, czyli e-BOK.

Klient biznesowy – taryfa A,B,C

Klienci biznesowi RWE to małe, średnie oraz duże firmy. Klienci instytucjonalni mogą wybierać spośród szerokich grup produktów – więcej informacji na temat aktualnych ofert znajdziesz w naszej porównywarce.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Klienci indywidualni to gospodarstwa domowe, dla których sprzedawca przygotował kilka produktów taryfowych – więcej informacji na temat aktualnej oferty oraz promocji znajdziesz w naszej porównywarce cen prądu.

RWE Polska jest zdobywcą takich prestiżowych nagród jak:

  • Gold Standard 2011 w kategorii „Dostawcy Energii”;
  • Godło „Firma Przyjazna Klientowi”;
  • Srebrny Laur Konsumenta w kategorii „Dostawca energii elektrycznej – gospodarstwa domowe” w 2010 roku;
  • Złoty Laur Konsumenta w kategorii „Dostawca energii elektrycznej – oferta dla firm” w 2010 roku.

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez RWE w 2015 roku

rwe-wykres kołowy

Sprzedawca gazu

RWE rozpoczęło sprzedaż gazu od roku 2013. Jest to bezpośrednim rezultatem nowelizacji Prawa energetycznego i liberalizacji rynku gazu w Polsce.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

RWE obecnie oferuje sprzedaż gazu dla dużych przedsiębiorstw, czyli takich, które zużywają powyżej 200 MWh energii na rok i płacące za energię elektryczną powyżej 10.000 zł na miesiąc. RWE przygotowała do wyboru dwie oferty sprzedaży gazu dla firm. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

RWE nie ma obecnie ofert sprzedaży gazu dla domu.

Podstawowe informacje o firmie

RWE w Europie swoją działalność koncentruje na :

  • wydobyciu surowców,
  • wytwarzaniu energii elektrycznej z węgla, gazu, energii jądrowej oraz odnawialnych źródeł energii,
  • sprzedaży i dystrybucji gazu i energii elektrycznej.

Energetyczny gigant zatrudnia 70 tys. pracowników i zaopatruje 17 milionów klientów w energię elektryczną oraz blisko 8 milionów w gaz. Spółka działa na terenie Europy, swoje usług oferuje m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech.

W Polsce RWE działa od 2002 roku, w którym to zakupił od Skarbu Państwa 85 proc. akcji firmy STOEN (Stołeczny Zakład Energetyczny). W maju 2007 roku STOEN zmienił nazwę na RWE Stoen, w tym samym roku została ona podzielona na dwie spółki: RWE Stoen i RWE Stoen Operator. 1 października 2008 roku nazwa RWE Stoen S.A. została przekształcona na RWE Polska S.A.

Obszary działalności RWE w Polsce

Filarami Grupy w Polsce są:

  • RWE Polska – spółka zajmuje się sprzedażą energii w Polsce i wsparciem rozwoju Grupy w naszym kraju,
  • RWE Stoen Operator – operator systemu dystrybucyjnego w Warszawie oraz jej okolicach, która dostarcza 7060 GWh energii elektrycznej przy pomocy sieci obejmującej obszar 517 km2

Dodatkowo RWE ma udziały w spółkach zajmujących się produkcją energii i ciepła z węgla (Elektrociepłownia Będzin) oraz jest znaczącym producentem energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii. Poprzez swoją spółkę RWE Renewables Polska jest właścicielem farm wiatrowych w: Suwałkach (41,4 MW), Pieckach (32 MW) i Tychowie (34,5 MW), a od 2012 roku w Krzęcinie (16 MW) i Taciewie (30 MW). Energia pochodząca z farm wiatrowych RWE mogłaby zasilić ponad 140 tys. gospodarstw domowych.

Fundacja RWE

Od 2006 roku w Polsce działa Fundacja RWE, której dochody pochodzą ze świadczeń Fundatora oraz spółek należących do Grupy. Fundacja zajmuje się przede wszystkim: edukacją, kulturą i sportem (od 2006 roku działa program Orliki RWE). Upowszechnia również ochronę i promocję zdrowia, wspiera ofiary katastrof, pomaga w rozwijaniu kontaktów między społeczeństwami. Fundacja przekazuje także darowizny i dotacje.

RWE : nie wyrzucaj pieniędzy – kampania na Youtubie

RWE postawiła na budowaniu świadomości, ile zaoszczędzić można na efektywnym korzystaniu z energii elektrycznej. „Nie wyrzucaj pieniędzy” to hasło reklamowe tej firmy.

)

Aktualności o RWE

Opinie o RWE

Komentarze

  1. Korzystam już jakiś czas z usług RWE i nie zauważyłem żeby różnił się jakoś szczególnie od innych firm. Fajne jest natomiast konto internetowe (taki EBOK). Sporo można załatwić ale i oblookać (stan licznika itp).

Dodaj komentarz