Dostosowanie liczników przy zmianie sprzedawcy – taryfa G

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

Dostosowanie liczników / modernizacja układów pomiarowo-rozliczeniowych energii czynnej w Taryfie G (dom)

Jeżeli jesteśmy odbiorcami kupującymi prąd w taryfie G – gospodarstwa domowe – nie musimy dostosowywać liczników jeżeli chcemy zmienić sprzedawcę prądu. Dostosowanie liczników, a właściwie ich wymiana jest niezbędna kiedy chcemy kupować prąd w taryfie dwustrefowej (G12, G12w), a dotychczas kupowaliśmy w taryfie jednostrefowej (G11) i posiadamy licznik jednostrefowy. Co bardzo ważne, wymiana/dostosowanie licznika NIC NAS NIE KOSZTUJE!!! A to dlatego, że odbiorcy przyłączeni do sieci niskiego napięcia (taryfa G i C) nie są właścicielami liczników. To dystrybutor jest właścicielem układów pomiarowo-rozliczeniowych i to on na własny koszt jest zobowiązany zapewnić nam odpowiedni licznik (jedno lub dwustrefowy).

Jeżeli zastanawiasz się czy warto zmienić taryfę z jednostrefowej (G11, C11) na dwustrefową (G12, C12) skorzystaj z kilku cennych informacji i wskazówek:

  1. Jaką taryfę prądu wybrać w domu, mieszkaniu?
  2. Jaką taryfę wybrać w Twojej firmie?

Jeżeli już jesteś zdecydowany na zmianę taryfy z jednostrefowej na dwustrefową musisz wypełnić i wysłać wniosek do swojego dystrybutora:

  1. Wniosek – Enea
  2. Wniosek – Energa
  3. Wniosek – PGE
  4. Wniosek – RWE
  5. Wniosek – Tauron

Posiadanie licznika dwustrefowego pozwoli nam również na bycie bardziej świadomym konsumentem, gdyż będziemy wiedzieli ile prądu zużywamy w szczycie (dzień), a ile w pozaszczycie (noc). Wtedy dużo precyzyjniej i świadomie będziemy korzystać z porównywarki cen prądu, określając nasze zużycie w szczycie i pozaszczycie, otrzymamy bardzo precyzyjne wyniki i kalkulacje, która oferta jest dla nas najkorzystniejsza czyli najtańsza.