Jakich danych potrzebuję aby skorzystać z Eneratora?

5 /5
(Ocen: 1)

 Enerator

 • Przede wszystkim kod pocztowy: na jego podstawie ustalimy, kto jest Twoim dystrybutorem prądu oraz sprzedawcą z urzędu. Dzięki temu będziemy mogli założyć ile płacisz za prąd. Jeśli zmieniałeś sprzedawcę, zawsze będziesz mógł zmienić dane sprzedawcy oraz cenę za kWh.
 • Podaj swoje miesięczne zużycie energii. Najlepiej jeżeli masz możliwość sprawdzenia na fakturze lub pamiętasz ile energii zużywasz miesięcznie. Jeżeli nie jesteś w stanie określić swojego miesięcznego zużycia, proponujemy Ci skorzystać z naszej podpowiedzi i wpisać jeden z profili zużycia (dla taryfy G11):
  • profil zużycia (MAŁY) – 135 kWh/miesięcznie
  • profil zużycia (ŚREDNI) – 275 kWh/miesięcznie
  • profil zużycia (DUŻY) – 410 kWh/miesięcznie

  Pamiętaj, że nawet jeżeli wartości przez Ciebie podane nie będą precyzyjne, Enerator będzie porównywał wszystkie oferty zgodne z jednym parametrem.

 • Aby móc porównać oferty jednostrefowe (z jedną stawką za energię w ciągu całej doby) z ofertami dwustrefowymi (z dwoma różnymi stawkami za energię w ciągu doby lub ofertami weekendowymi) musimy mniej więcej znać Twój profil zużycia (ile energii zużywasz w strefie nocnej, ile w strefie dziennej).

  Zdajemy sobie sprawę, że jest niezmiernie trudno oszacować swój profil zużycia, dlatego też możesz pozostawić to pole puste, a my domyślnie wstawimy średni profil zuzycia dla gospodarstw domowych (zgodnie z danymi organu nadzorczy rynku energii w Wielkiej Brytanii – Energy watch, gospodarstwo domowe zużywa średnio w strefie dziennej 54,5% energii oraz w strefie nocnej 45,5%.