Jakich danych potrzebuję aby skorzystać z Eneratora?

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

 Enerator

 1. Przede wszystkim kod pocztowy: na jego podstawie ustalimy, kto jest Twoim dystrybutorem prądu oraz sprzedawcą z urzędu. Dzięki temu będziemy mogli założyć ile płacisz za prąd. Jeśli zmieniałeś sprzedawcę, zawsze będziesz mógł zmienić dane sprzedawcy oraz cenę za kWh.
 2. Podaj swoje miesięczne zużycie energii. Najlepiej jeżeli masz możliwość sprawdzenia na fakturze lub pamiętasz ile energii zużywasz miesięcznie. Jeżeli nie jesteś w stanie określić swojego miesięcznego zużycia, proponujemy Ci skorzystać z naszej podpowiedzi i wpisać jeden z profili zużycia (dla taryfy G11):
  1. profil zużycia (MAŁY) – 135 kWh/miesięcznie
  2. profil zużycia (ŚREDNI) – 275 kWh/miesięcznie
  3. profil zużycia (DUŻY) – 410 kWh/miesięcznie

  Pamiętaj, że nawet jeżeli wartości przez Ciebie podane nie będą precyzyjne, Enerator będzie porównywał wszystkie oferty zgodne z jednym parametrem.

 3. Aby móc porównać oferty jednostrefowe (z jedną stawką za energię w ciągu całej doby) z ofertami dwustrefowymi (z dwoma różnymi stawkami za energię w ciągu doby lub ofertami weekendowymi) musimy mniej więcej znać Twój profil zużycia (ile energii zużywasz w strefie nocnej, ile w strefie dziennej).

  Zdajemy sobie sprawę, że jest niezmiernie trudno oszacować swój profil zużycia, dlatego też możesz pozostawić to pole puste, a my domyślnie wstawimy średni profil zuzycia dla gospodarstw domowych (zgodnie z danymi organu nadzorczy rynku energii w Wielkiej Brytanii – Energy watch, gospodarstwo domowe zużywa średnio w strefie dziennej 54,5% energii oraz w strefie nocnej 45,5%.