Sprzedawca z urzędu – oferta taryfy urzędowej a propozycje rynkowe

0 /5
(Ocen: 0)

Sprzedawca z urzędu

Zasadniczą różnicą jest cena – taryfy urzędowe są znacznie mniej atrakcyjne dla odbiorców niż oferty rynkowe. W dodatku nigdy nie masz pewności czy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń, często zależnych od sytuacji w kraju lub na świecie, cena prądu nie zostanie podniesiona. Nigdy też nie wiesz czy podwyżka będzie na poziomie 1 proc. czy 10 proc., co w rezultacie niekorzystnie odbije się na Twoich domowych finansach.

Oferty rynkowe

Za zmianą sprzedawcy przede wszystkim przemawiają niższe ceny – sprzedawcy rywalizują o klientów i kuszą ich niezwykle atrakcyjnymi ofertami. Coraz częściej zachęcają nie tylko niskimi cenami, ale także dodatkowymi prezentami w postaci tabletów czy telefonów komórkowych.
Umowy zawierane są na czas określony i większość sprzedawców prądu oferuje gwarancję niezmienności ceny. W takim wypadku przez całą umowę nie musimy przejmować się, że nagle stawki za prąd drastycznie wzrosną. Kolejnym plusem jest to, że po upłynięciu umowy możesz ponownie skorzystać z naszej porównywarki i wybrać kolejną atrakcyjną dla siebie ofertę.