Prąd dla firmy

3.67 /5
(Ocen: 9)
Już od 1 lipca 2004 roku przedsiębiorstwa mogą poszukiwać oszczędności wybierając optymalną ofertę zakupu prądu. Sprzedawcę prądu zmieniła już co trzecia firma. To się po prostu opłaca. Zwłaszcza w przedsiębiorstwach wykorzystujących energię elektryczną nie tylko do oświetlenia biura czy zakładu ale również do zasilania maszyn, ogrzewania czy użycia w procesie technologicznym. Możesz płacić mniej za prąd. Znacznie mniej.
30% firm zmieniło sprzedawcę
40% nawet tyle zaoszczędzisz
1500 zmian sprzedawcy miesięcznie

Oszczędności na prądzie w firmieLiberalizacja rynku i uwolnienie cen prądu pozwalają realnie oszczędzać w Twojej firmie. Oszczędności wynikające ze zmiany sprzedawcy prądu w przedsiębiorstwie są znacznie większe niż te w gospodarstwie domowym. Ten segment rynku jest inny: Klient biznesowy jest znacznie cenniejszy niż Klient domowy – zużywa znacznie więcej prądu, stąd też oferty dla firm są bardzo atrakcyjne. Ceny prądu porównywane do cen taryfowych są nawet 40% niższe. Sprzedawcy stają się coraz bardziej elastyczni, nawet niewielkie przedsiębiorstwa mogą liczyć na indywidualne oferty dopasowane do ich potrzeb. Małe firmy (taryfa C) bez problemu mogą skorzystać z naszej porównywarki cen prądu i sprawdzić aktualne oferty. Większym firmom (taryfy A i B) oferujemy usługi doradcze optymalizacji kosztów zakupu energii, których efektem są wymierne oszczędności wynikające z dostosowania taryfy/oferty, w tym: mocy umownej, terminów płatności oraz pozostałych elementów determinujących cenę. W enerad.pl dostępny jest również system aukcyjny, który pozwala większym przedsiębiorstwom wyłonić sprzedawcę prądu w drodze aukcji – sprzedawcy prądu w trybie online przedstawiają Klientom optymalne oferty dopasowane do profilu odbiorcy.

Zmiana sprzedawcy prądu w firmie

zmiana-sprzedawcy-300x100 Zazwyczaj wystarczy, że udzielisz pełnomocnictwa nowemu sprzedawcy: to nowy sprzedawca prądu, działając w Twoim imieniu wypowie umowę dotychczasowemu sprzedawcy oraz kontaktuje się z operatorem systemu dystrybucyjnego. Ty i Twoja firma po prostu płacicie mniej za prąd. Niekiedy zmiana sprzedawcy wymaga również dostosowania liczników - w tym przypadku koszty takiej operacji ponosi ich właściciel (czyli zazwyczaj dystrybutor).
Którą ofertę wybrać?

Czy to się opłaca?

ile-mozna-oszczedzic-300x100 Bezwzględnie. Prąd to wystandaryzowany towar, który możesz kupować z wybranego przez Ciebie źródła, które spełnia Twoje oczekiwania. Dla większości przedsiębiorstw będzie to po prostu cena. Dla innych okres trwania umowy czy inne atrybuty. W enerad.pl codziennie przedstawiamy Wam aktualne oferty sprzedawców prądu - dla mniejszych odbiorców z taryfy C w porównywarce cen prądu, dla większych (taryfa A i B) przygotowujemy indywidualne oferty, organizujemy aukcje, przeprowadzamy postępowania przetargowe. W firmach, które obsługujemy oszczędności sięgają 40% w stosunku do bieżących cen prądu.

Którą ofertę wybrać?

ktora-oferta Nasza odpowiedź jest zawsze taka sama: taką, która przyniesie Ci jak najwięcej korzyści. Cena? Okres trwania umowy i gwarancji ceny? Analizując oferty przedstawione w porównywarce w prosty sposób dowiesz się co udostępnia Ci w danej chwili rynek. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana w przypadku większych Klientów, dla których przygotowujemy indywidualne oferty sprzedawców prądu. W tym przypadku może pojawić się kilka dodatkowych zmiennych, które warto poddać ocenie.
Którą ofertę wybrać?

Gwarancja ceny nawet przez kilka lat

rok2017 Już dziś możesz zmienić sprzedawcę prądu i wybrać ofertę, która zagwarantuje Ci stałą cenę nawet przez kilka lat. Jeśli zastanawiasz się czy warto: pomyśl o tym co się dzieje na rynku. Dziś ciężko spodziewać się nagłych obniżek cen, raczej możemy być pewni, że ceny energii - prądu i gazu - będą szybować w górę. Patrząc na ceny w innych krajach europejskich w Polsce sytuacja cały czas jest bardzo korzystna dla Klientów. Dlatego warto to wykorzystać i zabezpieczyć cenę na kilka lat do przodu.

Prąd i gaz z jednej firmy

prad-plus-gaz Jeszcze do niedawna taka sytuacja była nie do pomyślenia. Dziś dzięki liberalizacji rynku oraz postępującej optymalizacji kosztów po stronie sprzedawców energii jest zupełnie realna, a na rynku są już dostępne oferty dual fuel. Z pewnością warto rozważyć skorzystanie z takiej możliwości jeśli Twoja firma jest odbiorcą zarówno prądu, jak i gazu. Sama zmiana sprzedawcy prądu i wybranie optymalnej oferty z pewnością przyniesie wymierne korzyści - jeśli połączysz to z możliwą optymalizacją kosztów zakupu gazu będą one jeszcze większe.

Oferty niestandardowe

prad-dla-firmy-i-domu-all Wielu sprzedawców prądu oferuje bardzo ciekawe rozwiązania dla właścicieli przedsiębiorstw: prąd w pakiecie dla firmy i domu = większe oszczędności. Jeśli chciałbyś zoptymalizować koszty zakupu prądu w firmie możesz także rozpocząć oszczędzanie w domu. W dodatku na korzystniejszych warunkach niż w przypadku oferty indywidualnej. Inny przykładem może być oferta/taryfa "pracownicza": jest to forma grupowego zakupu energii, Twoi pracownicy również mogą zmienić sprzedawcę korzystając z preferencyjnych warunków.

Klienci w taryfie B i A

Indywidualne oferty prądu dla Twojej firmy

Duże i średnie przedsiębiorstwa korzystające z taryf A i B zapraszamy do składania zapytań: jesteśmy w bieżącym kontakcie z najlepszymi sprzedawcami prądu w Polsce i możemy przedstawić Wam indywidualne oferty w 100% uszyte na Waszą miarę. Dodatkowe usługi doradcze ekspertów enerad.pl obejmują dalsze możliwości związane z optymalizacją kosztów zakupu energii, nie tylko elektrycznej.
Dowiedz się więcej

Aukcje – znajdziemy dla Ciebie najtańszy prąd

Szukasz najlepszej ceny prądu? W enerad.pl organizujemy aukcje zakupu energii dla średnich i dużych firm. Przedsiębiorstwa przedstawiają nam swój profil odbiorcy (taryfa, zużycie, okres trwania umowy), a my zapraszamy do składania ofert wybranych sprzedawców prądu. W czasie trwania aukcji sprzedawcy przedstawiają swoje najlepsze oferty konkurując ceną i warunkami o pozyskanie Klienta.
Prąd na aukcji = najtaniej

Dostosowanie liczników - układów pomiarowych

Koszty związane z dostosowaniem liczników ponoszą Ci odbiorcy prądu, którzy są właścicielami układów pomiarowych - odbiorcy z taryfy A i B. Dostosowanie układów pomiarowych do wymagań TPA jest kosztowne, jednak wydatki poniesione początkowo z pewnością się zwrócą. Koszty wymiany układów pomiarowych mogą być również poniesione przez nowego sprzedawce i ujęte w cenie prądu.
Jak dostosować liczniki?

Przetargi publiczne – organizacja i przeprowadzenie

enerad.pl pzygotował specjalną ofertę dla instytucji publicznych podlegających Ustawie Prawo Zamówień Publicznych. Instytucje publiczne zobligowane są do zakupu prądu w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z zapisami ustawy Prawo Energetyczne oraz ustawy Prawo Zamówień Publicznych. enerad.pl zapewnia profesjonalne wsparcie i pomoc w przygotowaniu pełnej dokumentacji niezbędnej do poprawnego przeprowadzenia procedury przetargowej na zakup energii w trybie konkurencyjnego zamówienia.

Organizacja przetargu z enerad.pl

Taryfy prądu dla firm

Taryfa A

Taryfa A dedykowana jest największym jednostkowym odbiorcom końcowym energii elektrycznej - hutom, stoczniom oraz wielkim zakładom przetwórczym i produkcyjnym. Właśnie oni mogą liczyć od sprzedawców na indywidualne oferty oraz konkurencyjne stawki. Część sprzedawców oferuje możliwość zakupu energii dla największych klientów bezpośrednio z TGE. Sprawdź z nami, co jest najbardziej opłacalne.
Taryfa A - sprawdź

Taryfa B

Taryfa B skierowana jest do klientów biznesowych, podłączonych do sieci średniego napięcia. Najczęściej są to średnie lub duże firmy oraz instytucje i urzędy. W zależności od posiadanego napięcia, taryfę tę dzieli się na B1X- dla mocy umownej poniżej 40kW oraz B2X - dla mocy umownej powyżej 40kW. Większość sprzedawców dla tego typu klientów przygotowuje oferty indywidualnie, możesz je uzyskać także u nas.
Taryfa B - sprawdź

Taryfa C

Z taryfy C skorzystać mogą wszystkie firmy, podłączone do sieci niskiego napięcia. To idealna taryfa dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolnych. To także najczęściej wybierana taryfa spośród wszystkich ofert dla firm. Korzysta z niej ok. 80% wszystkich podmiotów gospodarczych. Sprzedawcy oferują bardzo zróżnicowane oferty w tym sektorze, warto je poznać i zaoszczędzić pieniądze.
Taryfa C - sprawdź

Dodatkowe pytania, odpowiedzi i informacje

Jakie są taryfy dla firm?
Są trzy taryfy dla firm: A, B i C. Każda z nich przeznaczona jest dla podmiotów o odpowiedniej wielkości. Z taryfy A korzystają jedynie największe przedsiębiorstwa. Taryfa B dedykowana jest klientom biznesowym: dużym i średnim firmom. Z taryfy C korzystać mogą wszystkie pozostałe podmioty, podłączone do sieci niskiego napięcia. Więcej dowiesz się wchodząc na stronę Jakie są rodzaje taryf dla firm?
Czy opłaca się zmienić sprzedawcę?
Ceny energii na rynku dla firm są uwolnione, co oznacza, że sprzedawcy prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych ofert. Choćby dlatego warto co jakiś czas porównywać ich propozycje. Wybór innego sprzedawcy może oznaczać oszczędności rzędu nawet kilku lub kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie. Im więcej energii zużywa nasza firma, tym lepsze warunki może negocjować. Sprawdź w naszej porównywarce cen prądu lub skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się, jaka oferta sprzedawcy jest dla Ciebie najlepsza.
Kiedy mogę zmienić sprzedawcę?
Warunki wypowiedzenia umowy dotychczasowemu sprzedawcy określa umowa sprzedaży. Niektórzy sprzedawcy za wcześniejsze wypowiedzenie umowy naliczają kary umowne, warto więc to sprawdzić. Najlepszym terminem na zmianę sprzedawcy jest moment wygaśnięcia umowy.
Jak wygląda zmiana sprzedawcy dla firm?
Po znalezieniu najkorzystniejszej oferty należy podpisać umowę z nowym sprzedawcą, wypowiedzieć umowę staremu, a następnie spisać stan licznika na ostatni dzień umowy i dokonać z nim końcowych rozliczeń. Więcej szczegółów znajdziesz w zakładce, jak zmienić sprzedawcę.
Zielona energia w firmie - czy można ją mieć?
Zielona energia to energia pozyskiwana w całości ze źródeł odnawialnych. Część sprzedawców oferuje taryfy dla firm, pozwalające korzystać tylko z ekologicznego prądu. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: Zielona energia w firmie – czy można ją mieć?
Co jest na fakturze za prąd dla firmy?
Faktura za prąd zawiera zazwyczaj informację o opłacie za zużytą energię, lecz zwykle zawiera także opłaty dodatkowe. O tym, jak czytać fakturę, dowiesz się z artykułu: Co jest na fakturze za prąd dla firmy?
Ile trwa zmiana sprzedawcy prądu dla firm
Najczęściej cała procedura trwa maksymalnie dwa tygodnie, bardzo rzadko dłużej. Wyjątkiem jest pierwsza zmiana sprzedawcy - wtedy formalności mogą zająć około miesiąca.
Czy dane na stronie są aktualne?
Tak, czuwamy nad sytuacją, a strona jest regularnie aktualizowana. Sprawdzisz nas na stronie Czy dane na stronie są aktualne?