Small Inverter na czynnik R-32 od Daikin z nowymi funkcjami
Wprowadzona dwa lata temu seria urządzeń Small Inverter (czynnik R-32) przeszła modernizację w celu zaadaptowania urządzeń do różnych zastosowań grzewczych. Nowe funkcje zwiększają przydatność i poprawiają sterowanie urządzeniem. Daikin Industries Ltd. jest wywodzącym się z Japonii światowym liderem w produkcji pomp ciepła. Firma zatrudnia ok. 90 tys. pracowników na całym świecie.

Więcej funkcji dla przyszłości
Inteligentne rozwiązania sterowania dla serii R-32 Small Inverter zostały zoptymalizowane w celu osiągnięcia najwyższej wydajności i elastyczności systemu od początku. Najnowsza aktualizacja przenosi serię na inny poziom – wprowadza funkcje umożliwiające działanie biwalentne, konfigurację kaskadową pętli wodnej i zaawansowaną kontrolę ciepłej wody użytkowej.
Działanie biwalentne oznacza, że powietrzna pompa ciepła z serii R-32 Small Inverter może komunikować się nie tylko z jednym, ale i z wieloma kotłami w szeregowym ułożeniu z pompą ciepła i dodatkowo ogranicza zużycie gazu z kotłów. Konfiguracja kaskadowa pętli wodnej pozwala na rozprowadzenie wody (o stałej temperaturze) do różnych mieszkań. Z kolei zaawansowana kontrola ciepłej wody użytkowej polega na sterowaniu zewnętrznym grzejnikiem. Całość została oparta na modelu w konfiguracji: pompa ciepła (podstawowy podgrzewacz ciepłej wody) – zewnętrzna nagrzewnica (możliwość regulacji).
Daikin jako pionier technologii R-32
Daikin, jako lider w dziedzinie technologii R-32, zbudował swoją pozycję na rynku poprzez wprowadzanie innowacyjnych produktów, takich jak Small Inverter, wykorzystujących czynnik chłodniczy R-32.
R-32 jest gazem skroplonym pod ciśnieniem, coraz częściej zastępującym czynnik chłodniczy R410A. Zyskuje m.in. na tym, że ma blisko trzy razy niższy wskaźnik potencjału tworzenia efektu cieplarnianego niż R410A. Dodatkowo podczas napełniania urządzeń można w przypadku czynnika chłodniczego R-32 ograniczyć ilość użytego środka o blisko jedną trzecią w porównaniu z R410A.
Z korzyścią dla środowiska
Dzięki nowo wprowadzonym funkcjom, seria Daikin R-32 Small Inverter, oferuje rozwiązania dostosowane do klientów chcących wyposażyć budynek w nowoczesne, energooszczędne systemy grzewcze, lub zmodernizować istniejące systemy z korzyścią dla środowiska.
Powietrzne pompy ciepła z zastosowanym czynnikiem R-32 mogą współpracować z grzejnikami elektrycznymi i tradycyjnymi kotłami oraz jednostkami wewnętrznymi pomp ciepła Daikin Altherma.
Może Cię również zainteresować
Bridgestone World Solar Challenge 2025 na oponach ENLITEN z materiałami z recyklingu
Bridgestone wprowadza innowacyjne opony z ponad 65% udziałem materiałów z recyklingu i surowców odnawialnych na prestiżowy wyścig pojazdów solarnych
Dlaczego płacimy tak dużo za energię? Nowy raport Forum Energii pokazuje przyczyny i możliwe rozwiązania
Średnie ceny energii elektrycznej w Unii Europejskiej należą do najwyższych na świecie. To temat coraz częściej obecny w debacie publicznej. Nowy raport Forum Energii „Anatomia wysokich cen energii i recepta na przyszłość” szczegółowo analizuje przyczyny tej sytuacji oraz wskazuje konkretne rekomendacje dla Polski i całej UE.
Najlepsze moduły PV 2025 według RETC
RETC opublikowało wstępne wyniki swojego dorocznego raportu PV Module Index. Spośród wszystkich testowanych modułów PV tylko 13% modeli uzyskało najwyższe wyróżnienie „Overall Highest Achiever”. To ważny drogowskaz dla inwestorów i deweloperów szukających produktów najwyższej jakości.
Orlen Paliwa rozbudował terminal LPG w Szczecinie. Dwukrotnie większe możliwości za ponad 150 mln zł
Orlen Paliwa zakończył rozbudowę terminalu gazu płynnego w Szczecinie. Inwestycja warta ponad 150 mln zł podwoiła pojemność magazynową i zwiększyła możliwości przeładunkowe obiektu o blisko 65 proc. Nowoczesna infrastruktura ma wzmocnić bezpieczeństwo dostaw LPG i uniezależnić Polskę od rosyjskiego surowca.
PEJ planują pozyskać 30 proc. finansowania dłużnego dla pierwszej elektrowni jądrowej na rynku komercyjnym
Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) zabezpieczyły już ponad 70 proc. finansowania dłużnego dla budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Pozostałą część — ok. 30 proc. — spółka zamierza pozyskać na rynku komercyjnym jeszcze w 2025 roku. To kluczowy krok w największym energetycznym projekcie infrastrukturalnym w kraju.
Branża energetyki wiatrowej apeluje o wsparcie rządu. Przemysł gotowy na inwestycje warte setki miliardów
Energetyka wiatrowa może być filarem bezpiecznej, niezależnej Polski — podkreślali przedstawiciele branży podczas konferencji PSEW 2025. Stowarzyszenie apeluje do rządu o uproszczenie procedur, wsparcie dla przemysłu i stabilne prawo, które pozwoli inwestorom realizować ambitne projekty.
Komentarze