SolarEdge TerraMax™ już dostępny w Polsce – rozwiązanie dla wymagających instalacji gruntowych
SolarEdge ogłasza premierę falownika SE330K TerraMax™ z optymalizatorami H1300 na polskim rynku. Falownik zaprojektowany jest z myślą o instalacjach fotowoltaicznych na gruncie. Nowe urządzenie, w zestawie z optymalizatorami H1300, posiada pełną certyfikację i jest już dostępne do zamówienia.

Przystosowany do trudnych warunków terenowych
Falownik TerraMax™ został zaprojektowany z myślą o różnorodnych topologiach instalacyjnych i wymagających warunkach gruntowych, takich jak:
- agrowoltaika,
- pływająca fotowoltaika,
- instalacje na nierównym terenie.
Dzięki technologii MLPE (Module Level Power Electronics), nowe rozwiązanie eliminuje straty związane z niedopasowaniem modułów i zacienieniem – co jest szczególnie istotne w przypadku modułów bifacjalnych i montowanych pionowo.
Niższe koszty BoS, większa elastyczność projektowania
Nowy falownik SE330K obsługuje łańcuchy o długości do 80 modułów, co pozwala ograniczyć ilość okablowania i komponentów, redukując koszty Balance of System nawet o 50%. Wstępna konfiguracja umożliwia sprawdzenie instalacji jeszcze przed jej uruchomieniem.
Wbudowany nocny prostownik PID łagodzi efekt potencjalnej degradacji indukowanej napięciem, a sprawność urządzenia na poziomie 99% ma zapewnić maksymalny uzysk energii.
Zintegrowane zarządzanie i monitoring
Rozwiązaniu towarzyszy nowa platforma SolarEdge ONE dla C&I, która zapewnia:
- zaawansowany monitoring w wysokiej rozdzielczości,
- zarządzanie flotą urządzeń,
- wsparcie w zakresie konserwacji i utrzymania systemów PV.
„Cieszymy się, że wraz z wprowadzeniem naszego nowego falownika dużej mocy SolarEdge TerraMax™ możemy zaoferować polskiemu segmentowi użyteczności publicznej korzyści płynące z optymalizacji mocy i monitorowania w wysokiej rozdzielczości” – powiedział Christian Carraro, dyrektor generalny SolarEdge Technologies na Europę.
„Falownik TerraMax zaprojektowaliśmy z myślą o maksymalnej wydajności i redukcji kosztów BoS. Zastosowana optymalizacja pozwala na inteligentne zarządzanie, pełną widoczność systemu do poziomu modułu, co przekłada się na niższe koszty serwisu i lepszą kontrolę pracy projektu przez cały okres jego eksploatacji” – dodał Mariusz Potocki, Head of Commercial Sales w SolarEdge Technologies Poland.
Zobacz również:
- Falowniki SolarEdge – prezentacja, oferta, kontakt
- Urządzenia SolarEdge już z certyfikatami cyberbezpieczeństwa
- 200 tys. rocznych oszczędności w szpitalu możliwe dzięki fotowoltaice od SolarEdge
Źródło: inf. pras. SolarEdge
Może Cię również zainteresować
Chiny rewolucjonizują bezpieczeństwo baterii EV. Niektórzy skorzystają, innych czekają problemy finansowe
Dr Kai-Philipp Kairies, CEO ACCURE Battery Intelligence, podkreśla, że nowy chiński standard GB38031-2025 może nie tylko zmienić zasady bezpieczeństwa w samych Chinach, ale także wpłynąć globalnie – od polityk krajowych po inwestycje w laboratoria testowe i strategie producentów. Kluczową zmianą jest wymóg, by baterie EV wytrzymały aż 120 minut po zjawisku termicznego rozbiegania – dotąd wystarczyło 5 minut.
Jak mikrouszczelnienia ratują wodór? Freudenberg zdradza szczegóły
Freudenberg Sealing Technologies prezentuje zaawansowane technologicznie uszczelnienia do elektrolizerów, sprężarek, ogniw paliwowych i silników wodorowych. Firma podkreśla ich kluczową rolę w budowie bezpiecznej i wydajnej infrastruktury wodorowej.
XPENG X9 ładuje 405 km w 10 minut. Nowy elektryk z AI będzie w Europie pod koniec 2025 r.
XPENG zaprezentował nowy elektryczny model MPV – X9 2025. Pojazd wyróżnia się ultraszybkim ładowaniem, systemem autonomicznej jazdy Turing AI i luksusowym wyposażeniem wnętrza. To pierwszy model marki z tymi funkcjami w standardzie.
Volkswagen stawia na AI w Chinach, gdzie sztuczna inteligencja króluje na drogach
Volkswagen Group wprowadza na rynek chiński nowy system wspomagania kierowcy oparty na sztucznej inteligencji. Rozwiązanie zaprojektowano specjalnie pod wymagające warunki ruchu drogowego w Chinach. Grupa wzmacnia tym samym swoje zaangażowanie w strategię „In China, for China” i dołącza do grona firm, które rozwijają zaawansowane systemy AI w segmencie pojazdów elektrycznych.
Rekordowy wzrost mocy OZE w 2024 roku. 5 kluczowych faktów w raporcie IRENA
Według najnowszego raportu IRENA, w 2024 roku globalna moc odnawialnych źródeł energii wzrosła o rekordowe 585 GW. Aż 92% nowej mocy zainstalowanej na świecie pochodziło z OZE. Organizacja wskazuje 5 najważniejszych faktów dotyczących odnawialnych źródeł energii w minionym roku.
LONGi bije kolejne rekordy PV. 34,85% sprawności ogniwa tandemowego (perowskit-krzem)
Chińska firma LONGi ustanowiła nowy światowy rekord sprawności ogniwa tandemowego krzem-perowskit – 34,85%. Osiągnięcie to zostało potwierdzone przez amerykański instytut NREL. Firma poprawiła również sprawność ogniwa krzemowego HIBC do poziomu 27,81%.
Komentarze