Enerad
Porównaj oferty

Solectric Energy magazyny energii – przegląd oferty dystrybutora

Dostępność magazyów energii na polskim rynku sukcesywnie rośnie, a zainteresowani tą technologią konsumenci mają do rozważenia coraz szerszą ofertę tych urządzeń. Jest niezwykle ważne z perspektywy indywidualnego dopasowania akumulatora do instalacji i zapotrzebowania energetycznego nieruchomości inwestora. Z zależności tych doskonale zdaje sobie sprawę firma Solectric Energy, która oferuje swoim klientom magazyny energii od najlepszych producentów, a także profesjonalne doradztwo ułatwiające wybór optymalnego rozwiązania. Co dokładnie proponuje Solectric i czy warto zainteresować się ofertą dystrybutora?

Solectric Energy magazyny energii - przegląd oferty dystrybutora

Solectric Energy – nowa jakość na rynku magazynów energii

Zapewnienie klientom kompleksowej obsługi w zakresie OZE, dostarczenie im najlepszych rynkowych rozwiązań celem inwestycji w ochronę środowiska i wygenerowanie realnych oszczędności, to misja którą stara się realizować Solectric Energy Polska będący częścią niemieckiego holdingu Solectric GMBH. Od lat przedsiębiorstwo działa w sektorze dystrybucji rozwiązań technologicznych dla energetyki, w szczególności odnawialnej, a z oferty Solectric korzystają zarówno podmioty prywatne, jak i komercyjne. Polska spółka należąca do wspomnianego holdingu jest oficjalnym dystrybutorem marki SBK Bateriespeicher oraz autoryzowanym dystrybutorem Shenzhen KSTAR Science and Technology Co., Ltd., co pozwala jej oferować jedne z najlepszych, dostępnych na rynku rozwiązań w zakresie magazynowania energii pozyskanej z OZE.

Solectric Energy Polska, będąc partnerem tak uznanych rynkowo marek może efektywnie działać na rzecz propagowania inwestycji w technologie wspierające rozwój odnawialnych źródeł energii, co odbywa się z korzyścią nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także budżetu klientów współpracujących z dystrybutorem. Solectric Energy posiada w swojej ofercie domowe magazyny energii, mobilne magazyny energii niezastąpione w sytuacjach braku dostępu do zasilania, a także przemysłowe rozwiązania kumulujące energię. Dodatkowo klienci znajdą w serwisie dystrybutora propozycję paneli fotowoltaicznych o wysokiej wydajności, a także rozwiązania wspierające rozwój elektromobilności.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Solectric Energy?

Z rozwiązań technologicznych umożliwiających efektywne wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii powinno korzystać sukcesywnie coraz więcej odbiorców energii elektrycznej bez względu na to, czy ich zapotrzebowanie ma wymiar prywatny, czy przemysłowy. Magazynowanie i optymalizacja dystrybucji pozyskiwanej w ten sposób energii stanowi natomiast jeden z filarów transformacji energetycznej. Między innymi to właśnie z tych powodów oferta rynkowa urządzeń kumulujących prąd powinna być regularnie poszerzana i kierowana do różnych grup odbiorów. Modele magazynów energii proponowane przez Solectric Energy znajdą zatem zastosowanie w:

  • instalacjach prywatnych – domowe magazyny energii pozwalają zwiększać autokonsumpcję energii pozyskanej przez instalację fotowoltaiczną, co pozytywnie wpływa na koszty utrzymania gospodarstwa. Właściwe dobranie akumulatora do zapotrzebowania energetycznego domu generuje realne oszczędności;
  • instalacjach przemysłowych – magazyny energii stworzone do przechowywania dużych wolumenów energii elektrycznej stanowią zabezpieczenie chroniące firmy i przedsiębiorstwa przed konsekwencjami nagłych przerw w dostawie prądu lub awariami sieci elektroenergetycznych;
  • w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej – przenośne, mobilne magazyny energii do doskonałe rozwiązanie w podróży, a także dla osób pracujących w plenerze i potrzebujących źródła zasilania. Takie akumulatory przydają się także do użytku domowego, na przykład podczas prac w ogrodzie, czy przy remoncie.

Jakie rodzaje magazynów energii oferuje Solectric?

Magazyny energii charakteryzują się wieloma parametrami, które są kluczowe dla ich wydajności, żywotności, a także niezawodnej współpracy z instalacją fotowoltaiczną. Jednym z takich parametrów jest technologia wykonania ogniw, w których magazynowania jest energia elektryczna. W ofercie domowych magazynów energii Solectric Energy proponuje między innymi:

  • magazyny energii KSTAR – urządzenia typu All in One, których konstrukcja opiera się na bateriach największego na świecie producenta w branży – CATL Battery. Magazyny KSTAR wykorzystują najbezpieczniejszą i najbardziej wydajną obecnie technologię litowo-żelazowo-fosforanową (LiFePO4);
Magazyn energii KSTAR
Magazyn energii KSTAR; Źródło: solectric-energy.pl
  • magazyny energii ECACTUS Agave – to urządzenia o doskonałej gęstości mocy, zamknięte w estetycznych, modułowych obudowach i gwarantujące komfort ich użytkowania. Magazyny energii Agave podobnie jak KSTAR wykonywane są w technologii LiFePO4, co przemawia na korzyść ich wydajności i żywotności ogniw bateryjnych;
  • magazyny energii SBK – kolejną pozycją w ofercie dystrybucyjnej są magazyny energii SBK, które gwarantują między innymi trójfazową kompensację mocy, a także jednofazowe ładowanie i rozładowywanie. Ogniwa tych akumulatorów również wykonane są w technologii litowo-żelazowo-fosforanowej, co plasuje te urządzenia wysoko w kategoriach wydajności i bezpieczeństwa;
  • magazyny energii Nelumbo – trójfazowy, modułowy system przechowywania energii All in One z funkcją ESS. Oferują łatwą instalację typu Plug and Play, wbudowany falownik, monitoring systemu oraz aż do 10000 cykli ładowania. Wyposażone są w szereg zabezpieczeń redukujących ryzyko przegrzewania się ogniw lub wystąpienia niespodziewanych awarii i uszkodzeń systemu.

W ofercie Solectric Energy zainetersowani klienci mogą znaleźć także szeroki wybór mobilnych magazynów energii uznanej marki Ecoflow. Są to urządzenia zapewniające zasilanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości poboru energii z sieci. Dodatkowo Solectric proponuje także przemysłowe magazyny energii oferujące bardzo duże pojemności. Rozwiązania dobierane są indywidualnie do potrzeb klienta.

Pojemność i cechy magazynów energii oferowanych przez Solectric

Pojemność magazynu energii to jeden z najważniejszych parametrów urządzenia decydujących o jego użyteczności w domowym lub komercyjnym systemie energetycznym. Przed wyborem konkretnego modelu akumulatora zdecydowanie wskazane jest przeprowadzenie audytu celem obliczenia zapotrzebowania energetycznego nieruchomości. Pozwoli to na skonfigurowanie optymalnego systemu będącego w stanie zgromadzić i oddać tyle energii, ile w danym momencie planują wykorzystać jego użytkownicy. Jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie pojemności magazynu energii jest możliwość skalowania tej wartości poprzez dokładanie kolejnych modułów bateryjnych. Magazyny energii dystrybuowane przez Solectric Energy oferują taką funkcjonalność. Ich pojemności mogą zatem mieścić się w przedziałach:

  • magazyny energii KSTAR – akumulatory sprzedawane są w dwóch podstawowych konfiguracjach pojemności BluE-Pack-5.1 – 5,12 kWh oraz BluE-Pack-10,2 – 10,24 kwH;
  • magazyny energii ECACTUS Agave – oferują dwie podstawowe konfiguracje modułowe Agave 3.6H-5,12kWh oraz Agave 3.6H-10,24kWh;
  • magazyny energii SBK – akumulatory sprzedawane są w Solectric Energy w pojemnościach 5 kWh oraz 10 kWh;
  • magazyny energii Nelumbo All in One – od 8,1 kWh do 21,5 kWh. Urządzenie obejmuje od 3 do 8 modułów bateryjnych połączonych z falownikiem i modułem BMS.

Solectric Energy będący autoryzowanym dystrybutorem magazynów energii KSTAR jest w stanie zagwarantować swoim klientom następujące cechy tych urządzeń:

  • technologia litowo-żelazowo-fosforanowa o wysokiej wydajności i żywotności;
  • stopień rozładowania DoD na poziomie 90%;
  • zakres napięcia roboczego 44.8V do 57.6 V;
  • pojemność 5,12 kWh lub 10,24 kWh w ramach jednego urządzenia;
  • maksymalnie do 4 baterii podłączonych równolegle;
  • komunikacja CAN oraz RS-485;
  • chłodzenie pasywne (naturalna konwekcja) oraz aktywne;
  • urządzenie typu All in One z falownikiem i modułem BMS;
  • stopień ochrony obudowy IP65;
  • certyfikaty akumulatora IEC 62619, UL 1973, UN 38.3.

Magazyny energii w Solectric Energy – cena

Konfiguracje akumulatorów, ich parametry, możliwości wykorzystania, a także renoma producenta, to tylko niektóre z aspektów wpływających na ceny magazynów energii. Mobilne akumulatory o niewielkich pojemnościach będą zazwyczaj zdecydowanie tańsze od stacjonarnych urządzeń oferujących nawet 10000 cykli ładowania i rozładowywania. Zupełnie inną kategorią cenową są także przemysłowe magazyny energii, które niejednokrotnie muszą podtrzymać zasilanie całej firmy, a nawet zakładu produkcyjnego. Dobór odpowiedniego urządzenia do potrzeb inwestora odbywa się zawsze indywidualnie, co sprawia, że dystrybutorzy lub producenci rzadko podają ceny gotowych zestawów. Inaczej jest w przypadku firmy Solectric Energy, która udostępnia swoim klientom klientom aktualny cennik do pobrania z ich oficjalnej strony. Można znaleźć w nim zatem choćby cenę magazynu energii KSTAR BluE-Pack-5.1, która wynosi obecnie 27 193 zł brutto lub na przykład zestawu Agave 3.6H-5,12kWh – 23 759 zł brutto.

Cechy magazynu energii KSTAR BLUE S 10KT; Źródło: solectric-energy.pl
Cechy magazynu energii KSTAR BLUE S 10KT; Źródło: solectric-energy.pl

Magazyny energii oferowane przez Solectric – jakie zalety?

Zalety magazynów energii oferowanych przez Solectric Energy:

autoryzowany dystrybutor takich marek jak KSTAR czy SBK Bateriespeicher;
szeroka i kompleksowa oferta magazynów energii;
urządzenia najwyższej klasy oferujące najlepsze parametry;
długie okresy gwarancyjne;
kompleksowe wsparcie technologiczne i serwisowe;
zorientowanie na ochronę środowiska;
indywidualne doradztwo w doborze urządzeń;
oferta skierowana do różnych grup klientów;
aktualizowane cenniki.

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Komentarze w tekście
Zobacz wszystkie komentarze

Enerad.pl

enerad.pl to branżowy portal informacyjny o energii i OZE. Publikujemy aktualności, analizy rynkowe oraz zestawienia ofert i produktów. W naszym serwisie znajdziesz także ogłoszenia branżowe oraz profile firm i producentów.

🔍 Obserwuj nas, aby być na bieżąco: X (Twitter) | LinkedIn

Może Cię również zainteresować

URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025

URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025

Ponad 6 TWh energii z wysokosprawnej kogeneracji zyska wsparcie państwa – rozstrzygnięto drugą w tym roku aukcję na premię kogeneracyjną.

18.06.2025
Rynek energii i biznes Wiadomości z rynku
Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii

Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii

Qair Polska zapowiada ambitne cele na najbliższe lata – do 2030 roku chce dostarczać ponad 5 TWh energii odnawialnej rocznie dla odbiorców w Polsce. Kluczowe mają być rozwój magazynów energii, hybrydyzacja instalacji i zmiany legislacyjne – w tym ustawa wiatrakowa.

18.06.2025
OZE Wiadomości z rynku
ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii

ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii

Rosnące znaczenie ESG nie ogranicza się już do spełniania wymogów prawnych. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu. Przejście od compliance do strategicznego zarządzania ESG staje się nowym standardem – także w Polsce.

18.06.2025
Rynek energii i biznes Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania

Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania

Naturalny wodór może stać się istotnym źródłem czystej energii dla przemysłu i trudnych do dekarbonizacji sektorów. Najnowszy przegląd badawczy opublikowany 13 maja 2025 r. w Nature Reviews Earth & Environment ujawnia, w jakich warunkach dochodzi do jego powstawania i akumulacji w skorupie kontynentalnej. To pierwszy tak kompleksowy opis geologicznych procesów, które mogą zadecydować o przyszłości „białego wodoru”.

18.06.2025
Gaz i wodór Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych

177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych

Rola agencji kredytów eksportowych (ECA) w finansowaniu energetyki rośnie, zwłaszcza w kontekście wsparcia transformacji energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) po raz pierwszy uwzględniła ich działania w swoim sztandarowym raporcie World Energy Investment 2025. Od 2014 r. ECAs udzieliły wsparcia energetycznego o wartości 177 mld USD, z czego coraz większa część trafia do projektów związanych z OZE.

18.06.2025
Energia elektryczna Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej

Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej

Deszcz może nie tylko podlewać uprawy czy zasilać rzeki, ale – jak pokazuje tekst Rose Morrison w Renewable Energy Magazine – również dostarczać energii elektrycznej. Dzięki nowatorskim technologiom, takim jak plug flow czy piezoelektryczne dyski, opady zyskują nową rolę w miksie OZE.

18.06.2025
OZE Technologia Wiadomości z rynku
Zobacz pozostałe artykuły