Tabletki na porost włosów – ranking

5 /5
(Ocen: 1)
Nie tylko paniom zależy na pięknym wyglądzie włosów, a nie tylko panom grozi ich wypadanie. Jest wiele przyczyn wypadania włosów – od złej diety po stres. Na szczęście na rynku znaleźć można wiele środków, które mu zapobiegają i wspomagają porost włosów. Sprawdźcie, które suplementy są najlepsze w przygotowanym przez nas rankingu.

Wypadanie włosów kojarzy się w powszechnej opinii z przypadłością mężczyzn w starszym wieku. Nic bardziej mylnego! Dotknąć ono może osób obojga płci i w każdym wieku, a odpowiadać za nie mogą nie tylko starzenie i nieubłagane geny.

Jednak jeśli zauważyliśmy, że na naszej głowie włosów ubywa, to nie powód do paniki. Medycyna i farmacja mają w zanadrzu wiele sposobów na powstrzymanie wypadania włosów i pobudzenie ich wzrostu. Jakie wybrać tabletki na porost włosów? Ranking, który dla Was przygotowaliśmy, pomoże Wam odpowiedzieć na to pytanie.

Tabletki na porost włosów bez recepty – ranking

Profolan

Nazwa:

Profolan

Substancje czynne: Ekstrakt z pokrzywy, skrzyp polny, l-cysteina, tiamina, witamina B6 i witamina E, cynk i miedź

Długość kuracji:

Pierwsze efekty po 3 miesiącach

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

199 zł

Hair and Nails by Miralash

Nazwa:

Hair and Nails by Miralash

Substancje czynne: Ekstrakt ze skrzypu polnego, Ekstrakt z pokrzywy, Hydrolizat białek, L – Cystyna, Witamina C, Cynk, Witamina E, Niacyna, Kwas pantotenowy, Witamina B6, Witamina B6, Tiamina, Miedź, Kwas foliowy, Biotyna, Witamina B12

Długość kuracji:

Pierwsze efekty po 3 miesiącach

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

69 zł

Follixin

Nazwa:

Follixin

Substancje czynne: BioactivHairRegrowth (™) Blend , Wyciąg ze skrzypu polnego, Wyciąg z pokrzywy, Hydrolizowany kolagen, L-cysteina, witamina C, tlenek cynku, witamina E, niacyna, kwas pantotenowy, witamina B6, witamina B2, witamina B1, glukonian miedzi, kwas foliowy, biotyna, witamina B12

Długość kuracji:

Pierwsze efekty po 3 miesiącach

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

179 zł

Revalid

Nazwa:

Revalid

Substancje czynne: ” DL-metionina; L-cystyna; wapnia D–pantotenian; witamina B1; witamina B6; kwas p-aminobenzoesowy; żelazo; cynk; miedź; wyciąg z prosa; wyciąg z kiełków pszenicy; drożdże piwne”

Długość kuracji:

Pierwsze efekty od 1 do 3 miesięcy

Pojemność:

90 kapsułek

Cena:

59,99 zł

Hairvity

Nazwa:

Hairvity

Substancje czynne: Kolagen, l-leucyna, l-walina, l-cysteina, l-metionina, l-lizyna, MSM, ekstrakt ze skrzypu polnego, witamina C, niacyna, żelazo, kwas pantotenowy, witamina B6, witamina B2, witamina B1, witamina A, kwas foliowy, biotyna, witamina D3, witamina B12

Długość kuracji:

Pierwsze efekty już po 3 miesiącach

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

59 zł

Hairburst

Nazwa:

Hairburst

Substancje czynne: Biotyna, Cynk, Kolagen, Krzemionka, Kwasfoliowy, Kwas hialuronowy, Kwas pantotenowy, L-cysteina, BCAA, L-lizyna, L-metionina, Miedź, MSM, Selen,  Wapń, Witamina A, Witamina B1, Witamina B12, Witamina B2, Witamina B3, Witamina B6, Witamina D

Długość kuracji:

Pierwsze efekty już po 3 miesiącach

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

235 zł

Dermena Complex

Nazwa:

Dermena Complex

Substancje czynne: Ekstrakt z ziela skrzypu, Witamina C, Wyciąg z nasion lnu LinumLife® EXTRA, Niacyna, Witamina E, Cynk, Kwas pantotenowy, Witamina B6, Witamina B2, Witamina B1, Foliany (kwas foliowy), Selen, Biotyna, Witamina B12

Długość kuracji:

Pierwsze efekty po 3 miesiącach

Pojemność:

30 lub 60 kapsułek

Cena:

39,30 zł

Doppelherz Aktiv Na włosy + Biotyna

Nazwa:

Doppelherz Aktiv Na włosy + Biotyna

Substancje czynne: L-cysteina, ziele skrzypu, witamina B5, Biotyna, witamina B1, witamina B5, Witamina B6, cynk ,witamina B12, witamina B6, witamina B2, witamina B1, Witamina B7, kwas foliowy, miedź, molibden

Długość kuracji:

Pierwsze efekty po 2-3 miesiącach

Pojemność:

30 kapsułek

Cena:

13,99 zł

Jak został opracowany nasz ranking tabletek na porost włosów?

Nasz ranking tabletek na porost włosów opracowaliśmy, zwracając uwagę na wiele czynników, istotnych dla konsumentów. Przyjrzeliśmy się składowi, dawkom istotnych dla zdrowia włosów substancji i pojemności opakowania. Suplementy na porost włosów przeanalizowaliśmy również pod kątem sposobu przyjmowania, częstotliwości dawkowania i niezbędnej długości kuracji.

Klienci dokonujący wyboru w aptece czy drogerii zwracają oczywiście uwagę także na cenę. Ważne jest, by stosunek jakości preparatu do jego ceny był jak najlepszy. Ten wskaźnik najlepiej ocenić mogą oczywiście sami klienci, dlatego sprawdziliśmy również ich opinie.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, sklasyfikowaliśmy dostępne w Polsce tabletki na wypadanie włosów, by określić, które produkty sprawdzają się najlepiej.

Zanim sięgniesz po suplementy na porost włosów

Podejmując decyzję o kuracji z użyciem tabletek na włosy warto skonsultować się przedtem z lekarzem, czyli trychologiem. Specjalista pomoże nam zdiagnozować przyczyny wypadania naszych włosów, co będzie bardzo pomocne w wyborze najbardziej odpowiedniego dla nas suplementu.

Suplementy na porost włosów to nie leki, co nie znaczy, że możemy pozwolić sobie na beztroskę przy ich kupowaniu. Bezwzględnie należy kupować je wyłącznie w profesjonalnych punktach sprzedaży. Nie powinniśmy kupować ich „z drugiej ręki”, ani ze źródeł, do których nie mamy stuprocentowego zaufania, jak uliczne stoiska.

Wypadanie włosów – jakie przyczyny?

Wielu mężczyzn ma genetyczne inklinacje do łysienia. Jeśli nasi ojcowie, dziadkowie bądź inni bliscy krewni utracili w dojrzałym wieku włosy, szansa, że spotka to również nas jest bardzo duża. Geny ani starzenie się organizmu nie są jednak jedynymi przyczynami wypadania włosów.

„Przez ciebie wypadną mi kiedyś wszystkie włosy” – mawiamy do niesfornych dzieci. Rzeczywiście, wypadanie włosów może być objawem silnego stresu lub nerwicy, zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. W ten sposób objawiać się mogą również u pań zmiany hormonalne, wywołane na przykład ciążą. W „stanie błogosławionym” organizm kobiety wytwarza dużo estrogenu, który sprzyja zdrowiu włosów. Po urodzeniu dziecka poziom tego hormonu naturalnie spada, co w konsekwencji osłabia włosy. Podobny skutek może mieć również odstawienie pigułek antykoncepcyjnych.

Wpływ na kondycję naszych włosów ma również dieta. Jeśli brakuje w niej pewnych składników, może to je osłabić. „Przyjaciółmi” włosów są między innymi biotyna i witaminy z grupy B, cynk, kwas foliowy, krzem i selen. Tabletki na włosy najczęściej uzupełniają niezbędne dawki tych witamin i mikroelementów. Z kolei zły wpływ na włosy mają m.in. fast foody i „śmieciowa żywność” oraz potrawy smażone w głębokim tłuszczu.

Kiedy należy wybrać się do lekarza?

Wypadanie włosów w niewielkiej ilości (do 150 dziennie) nie stanowi powodu do niepokoju. Ubytki włosów mogą jednak świadczyć o chorobie. Ich gwałtowne wypadanie to jedna z oznak anemii – jeśli towarzyszy mu zmęczenie, osłabienie i zawroty głowy, może to oznaczać, że cierpimy na niedobór żelaza.

Wypadanie włosów może również być objawem celiakii, czyli nietolerancji na gluten, obecny w wielu produktach spożywczych (m.in. mącznych). Badania wykazują, że tak zwane łysienie plackowate często towarzyszy tej chorobie. Przejście na dietę bezglutenową może zahamować utratę włosów.

Aby przekonać się, czy wypadanie włosów w naszym przypadku nie jest sygnałem, że stoi za nim choroba, powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Specjalistę należy również powiadomić, kiedy ubytek włosów jest znaczny w bardzo krótkim czasie – jeśli włosy wypadają nienaturalnie szybko, to bez wątpienia coś jest nie tak.

Jak wybrać tabletki na włosy? Na co zwrócić uwagę?

Wybierając tabletki na porost włosów, oczywiście warto zacząć od przeczytania składu na opakowaniu. Kluczowa dla zdrowia włosów jest biotyna, zwana też witaminą H lub B7. Zawiera ona związki siarki, będącej składnikiem keratyny, która stanowi budulec włosów. Biotyna jest również niezbędna do „wytwarzania” przez organizm skóry i paznokci. Niektóre suplementy w jednej tabletce dostarczają 5000, czy nawet 10000% dziennego zapotrzebowania na tę witaminę!

Rzecz jasna, sama biotyna to nie wszystko. Warto przyjrzeć się, czy suplement zawiera też dawki innych niezbędnych włosom elementów – np. witamin z grupy B, A, C i E, cynku, żelaza, miedzi i krzemu.

Jaka jest skuteczność suplementów?

Należy pamiętać, że suplementy diety nie są lekami. Jak sama nazwa wskazuje, w założeniu mają jedynie wspierać prawidłową dietę. Co za tym idzie, nie można opierać leczenia wyłącznie na nich. Nie możemy oczekiwać od nich, że w pojedynkę rozwiążą problem wypadających włosów.

Suplementy na porost włosów dostarczają witamin i mikroelementów, uzupełniając ich dzienne dawki. Wiele z nich, na przykład biotynę, powinniśmy suplementować, ponieważ w spożywanych posiłkach nie znajdziemy ich optymalnej ilości. Ale nie ma takich suplementów, które spowodują, że po jednej tabletce, w jeden dzień urośnie nam lwia grzywa.

Tabletki na porost włosów czy szampon?

Na rynku znaleźć można, obok tabletek na włosy, także szampony na porost włosów. Należy jednak podchodzić do tego typu produktów z pewną rezerwą. Myjąc głowę takimi szamponami, pozostawiamy pianę na włosach najwyżej na kilka minut. To zdecydowanie zbyt krótko, by skóra głowy przyjęła odpowiednią dawkę elementów niezbędnych dla zdrowia włosów.

Szampony można zatem stosować jako uzupełnienie tabletek na porost włosów, ale na pewno nie w ich zastępstwie. Drogą doustną przyswoimy zdecydowanie większe dawki witamin i mikroelementów.

Jakie są jeszcze alternatywy?

Oprócz tabletek na włosy i szamponów jest jeszcze wiele innych sposobów na powstrzymanie wypadania włosów i pobudzenie porostu nowych. Nieustającą popularnością cieszą się odżywki do włosów. Dobrze sprawdzają się również wcierki, czyli substancje w formie płynnej, których zadaniem jest wnikanie w skórę głowy i wzmocnienie cebulek włosowych. Aplikuje się je, wmasowując i wcierając w skórę głowy – masaż taki najlepiej wykonywać z głową w dół. Wcierki często produkowane są ze składników roślinnych.

Dobrym uzupełnieniem kuracji są sposoby domowe. Warto na przykład przygotować sobie specjalny napój z drożdży – zawierają one wiele witamin z grupy B, które działają wyjątkowo korzystnie na włosy. I w tym przypadku świetnie się sprawdzi babcina receptura naparu z siemienia lnianego – niezbyt smacznego, ale skutecznego na wiele dolegliwości. Napary z pokrzywy i skrzypu również mają dobroczynny wpływ na włosy – nie bez przyczyny wyciągi z tych roślin często są składnikami szamponów!

Przede wszystkim należy jednak zadbać o prawidłową dietę. Aby dostarczyć organizmowi elementów niezbędnych dla zdrowia włosów, należy spożywać między innymi chleb pełnoziarnisty i ziarna, jaja, szpinak, orzechy, ryby i oliwę z oliwek. Zdecydowanie powinniśmy unikać ociekającego tłuszczem, „śmieciowego” jedzenia i ograniczać słodycze.

Jeśli zaobserwujemy wypadanie włosów, nie musimy popadać w panikę. Istnieje wiele rozwiązań, które mogą pomóc nam powstrzymać ubytek włosów i zachować nienaganną fryzurę. Wśród nich są suplementy i tabletki na włosy – w połączeniu z odpowiednią, pełnowartościową dietą mogą wiele zdziałać dla zdrowia naszych włosów.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments