Tabletki na potencję – ranking

5 /5
(Ocen: 1)

Tabletki na potencję to dobre rozwiązanie delikatnego, męskiego problemu, jakim są kłopoty z erekcją. Szacuje się, że co dziesiąty mężczyzna ma trudności z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu, co uniemożliwia udane życie seksualne. Jak można temu zaradzić?

Ten problem znany jest doskonale wielu panom. Kiedy przychodzi ochota na miłosne igraszki, nasz organizm nie zawsze gotów jest do współpracy. Czasem bywa tak, że nawet przy najlepszych chęciach z naszej strony nie może dojść do spełnienia.

Jeśli problem się powtarza, to staje się on źródłem irytacji, niepokoju, a często wręcz kompleksów i spadku samooceny. Każdy mężczyzna prowadzący życie seksualne chce wszak zawsze „stawać na wysokości zadania”. Jeśli mu się to nie udaje, może zacząć wątpić w swoją męską wartość, a przy tym wpaść w poczucie winy, że sprawia zawód partnerce.

Nie powinniśmy się jednak załamywać takimi niepowodzeniami. Przyczyn problemów ze wzwodem jest wiele, ale też wiele jest ich rozwiązań. Jednym z nich są tabletki na potencję. Przygotowaliśmy ranking tabletek na potencję bez recepty – sprawdźcie, które suplementy są najlepsze na problemy z erekcją.

Tabletki na potencję bez recepty – ranking

Vigrax

Nazwa:

Vigrax

Substancje czynne: VigraxErect Proprietary Blend, L-arginina HCl, Żeń- szeń stand 1.5% ginsenosides, Buzdyganek naziemny

Długość kuracji:

Pierwsze efekty nawet po kilku dniach

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

179 zł

Xtrasize

Nazwa:

Xtrasize

Substancje czynne: Buzdyganek naziemny, Wyciąg z żeń szenia, L-Arginina HCL, Maca korzeń (Lepidium mevenii) wyciąg, Wyciąg z Palmy sabałowej, Kolcorośl, Ziarna dyni, Wyciąg z pokrzywy, Wyciąg z Lukrecji gładkiej

Długość kuracji:

Pierwsze efekty po 1 miesiącu

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

179 zł

Maxatin

Nazwa:

Maxatin

Substancje czynne: Eleuterokok kolczasty ekstrakt, L-Arginina, L-Lizyna, L-Karnityna, Dynia zwyczajna, Maca Tuber, Żurawina wielkoowocowa, Zinc, Korzeń lukrecji, Korzeń kolcorośli

Długość kuracji:

Pierwsze efekty już od pierwszego dnia

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

159 zł

Viveron

Nazwa:

Viveron

Substancje czynne: Wyciąg z liści żeń-szenia, Wyciąg z trawy owsa zwyczajnego, L-arginina, Kwas pantotenowy, Wyciąg z korzenia macy, Witamina B6, Cynk, Wyciąg z owoców buzdyganka naziemnego, Witamina B12

Długość kuracji:

Pierwsze efekty po 3 miesiącach

Pojemność:

30 kapsułek

Cena:

39 zł

Zytax

Nazwa:

Zytax

Substancje czynne: L-arginina HCl, Żeń- szeń, Buzdyganek ziemny

Długość kuracji:

Pierwsze efekty po 1-2 godzinach

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

117 zł

Ereko

Nazwa:

Ereko

Substancje czynne: Kozieradka, Miłorząb japońsk, Żeń-szeń koreański, Szparag (korzeń), Rukiew wodna (ekstrakt), Maca, Kiełki brokuła, Ekstrakt z czosnku, Owies zwyczajny, Ekstrakt z czarnego pieprzu

Długość kuracji:

Pierwsze efekty już po tygodniu

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

79 zł

Alpha Libido

Nazwa:

Alpha Libido

Substancje czynne: L-arginina, Ekstrakt z żeń-szenia, Ekstrakt z Buzdyganka naziemnego

Długość kuracji:

Pierwsze efekty po 3 miesiącach

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

69,99 zł

Dr. Penigreat

Nazwa:

Dr. Penigreat

Substancje czynne: Ekstrakt z owoców buzdyganka ziemnego, ekstrakt z korzenia żeń-szenia, ekstrakt z jagód palmy sabałowej, ekstrakt z korzenia macy

Długość kuracji:

Pierwsze efekty po 2 miesiącach

Pojemność:

30 kapsułek

Cena:

149 zł

Penihuge

Nazwa:

Penihuge

Substancje czynne: Tribulus Terrestris, L-Arginina, ekstrakt z żeń-szenia, ekstrakt z muira puama, ekstrakt z korzenia Maca, ekstrakt z owsa zwyczajnego (avena sativa), ekstrakt z palmy sabałowej, Sarsaparilla, pestki dyni, ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej, ekstrakt z korzenia lukrecji

Długość kuracji:

Pierwsze efekty już po kilku dniach

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

89 zł

Bigger Size

Nazwa:

Bigger Size

Substancje czynne: Ekstrakt z nasion buzdyganka naziemnego, Ekstrakt z ziela czarnego owsa, Ekstrakt z korzenia maca, Ekstrakt z korzenia sarsaparilla, L-Arginina, Ekstrakt z korzenia żeń-szenia amerykańskiego

Długość kuracji:

Pierwsze efekty po 3 miesiącach

Pojemność:

60 kapsułek

Cena:

139 zł

Jak przygotowaliśmy nasz ranking tabletek na potencję?

Opracowując ranking tabletek na potencję, wzięliśmy pod uwagę szereg ważnych dla konsumenta czynników. Przyjrzeliśmy się składowi suplementów, pod kątem substancji, które mogą mieć korzystny wpływ na zdrową erekcję. Oceniliśmy również pojemność opakowania, dawkowanie i czas kuracji, jaki wymagany jest do wystąpienia pożądanych efektów.

Choć na zdrowiu, także seksualnym, nie powinno się zbytnio oszczędzać, to w przypadku wyrobów medycznych oczywiście ważna jest również cena. Jej stosunek do jakości produktu powinien być jak najlepszy – to również wzięliśmy pod lupę. Aby nasz ranking tabletek na potencję był jak najbardziej miarodajny, pamiętaliśmy również o porównaniu opinii klientów – to w końcu konsumenci najlepiej wiedzą, który produkt najlepiej się sprawdza w praktyce.

Problem z potencją – przyczyny

Kłopoty ze wzwodem mogą mieć wiele różnych przyczyn. U panów w pewnym wieku, powyżej 40. roku życia, jest to dolegliwość powszechna – występuje u 4 na 10 dojrzałych mężczyzn. Ale nie zawsze można złożyć ją na karb wieku. Problemy z erekcją mogą wystąpić także u młodych mężczyzn. Czym są spowodowane?

Zaburzenia potencji mogą być objawem choroby. Sygnalizują między innymi schorzenia układu krążenia (nadciśnienie, miażdżyca), cukrzycę, problemy z kręgosłupem, choroby układu moczowego i przerost prostaty. Czasami problemy ze wzwodem bywają ubocznym skutkiem działania leków stosowanych na inne dolegliwości, np. przeciwalergicznych bądź antydepresyjnych.

Ogólne przemęczenie organizmu, życie w stresie, czy po prostu niezdrowy tryb życia zdecydowanie nie sprzyjają potencji. Nawet taki element, jak zła dieta może odgrywać w tej kwestii duże znaczenie. Podobnie jak nadużywanie alkoholu czy papierosów – naklejki na paczkach papierosów z napisem: „Palenie powoduje impotencję” to nie są czcze pogróżki. Lekarze wykazują, że połowa mężczyzn, którzy skarżą się na problemy z erekcją to nałogowi palacze.

Bardzo często za kłopoty ze wzwodem odpowiadają problemy psychologiczne, szczególnie te związane ze sferą seksualną. Przydarzać się one mogą młodym mężczyznom, którzy dopiero rozpoczynają swoją aktywność erotyczną. Brak wiary we własną wartość jako mężczyzny, kompleksy związane z wyglądem i budową ciała, w tym rozmiarem penisa, lęk przed nieplanowanym ojcostwem, zahamowania seksualne wynikłe z wychowania lub wcześniejszych złych doświadczeń – wszystko to może skutkować zaburzeniami wzwodu.

Także sytuacja w związku może powodować, że mężczyzna z jakiegoś powodu nie jest w stanie doprowadzić do stosunku. Panowie, którzy cierpią na problemy z potencją często przyznają, że seks przestał być dla nich przyjemnością, a stał się dla nich rutynowym zadaniem. Niemożność jego wykonania jest dla nich bardzo stresująca, co napędza błędne koło. Problem ze wzwodem może również świadczyć po prostu o osłabieniu „chemii” między partnerami.

Kiedy trzeba iść do lekarza?

Właściwie w każdym przypadku powtarzające się, uporczywe kłopoty z erekcją powinny zostać zasygnalizowane lekarzowi. Specjalista z pewnością pomoże odkryć ich przyczynę, której możemy sobie nawet nie uświadamiać.

Ponieważ kłopoty ze wzwodem mogą mieć tak wiele przyczyn, pomocni mogą okazać się lekarze różnych specjalizacji – od urologa po kardiologa. Jeśli podejrzewamy, że źródłem naszej niedyspozycji są problemy natury psychologicznej, powinniśmy udać się do psychologa bądź seksuologa. Kiedy nie jesteśmy pewni źródła problemów, najlepiej zacząć po prostu od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu.

65% mężczyzn, którzy mają problemy z potencją nie zgłasza ich do lekarza. Na przeszkodzie często staje wstyd czy też duma – mężczyźni niechętnie przyznają się, że zdarza im się „nie być w formie”. Bywa też, że po prostu lekceważymy sytuację, kładąc ją na karb zmęczenia, stresu czy naszego wieku. Kto wie, może i w ten sposób organizm informuje nas, że z naszym zdrowiem jest coś nie w porządku? Nie powinniśmy tego ignorować.

Jak działają tabletki na potencję?

Wśród dostępnych na rynku tabletek na potencję można wyróżnić leki i suplementy diety. To, do której kategorii należy produkt, zależy od rodzaju substancji czynnej w składzie.

Leki możemy uzyskać na receptę. Są to tak zwane inhibitory fosfodiesterazy 5, przyjmowane doustnie. Do najpopularniejszych należą sildenafil (znany powszechnie pod handlową nazwą Viagry), wardenafil, tadalafil i avanafil.

Suplementy na potencję stanowią odmienną kategorię. Takie tabletki można kupić w aptece bez recepty. Często w składzie mają składniki pochodzenia roślinnego – m.in. żeń-szeń, guaranę, macę, palmę sabałową i buzdyganek naziemny.

Tabletki na potencję poprawiają drożność naczyń krwionośnych. Tym samym korzystnie wpływają na dopływ krwi do penisa, która wywołuje wzwód. Niektóre środki wspomagają produkcję tlenku azotu, który pełni bardzo ważną rolę w procesie krążenia – w tym erekcji. Pamiętajmy, że samo wzięcie tabletki to jeszcze za mało, by wywołać wzwód – potrzebna jest stymulacja seksualna, więc nie zapomnijmy o grze wstępnej!

Telewizyjne reklamy tabletek na potencję bez recepty niekiedy mogą swoją wymową wprowadzić w błąd, co do swojego działania. Nie mają nic wspólnego z afrodyzjakami – to nieprawda, że zwiększają popęd seksualny i wywołują podniecenie. Te środki jedynie ułatwiają przepływ krwi w organizmie, a w konsekwencji twardnienie członka. Choć reklamy podświadomie sugerują nam, że po zażyciu danego specyfiku zyskamy nieposkromiony apetyt na seks, to same tabletki działają zupełnie inaczej.

Czy suplementy na potencję są skuteczne?

Warto podkreślić, że suplementy na potencję, dostępne w aptece bez recepty nigdy nie będą tak skuteczne, jak leki przepisywane przez lekarza. Leki muszą przejść badania naukowe potwierdzające skuteczność działania, co nie dotyczy suplementów.

Nie znaczy to, że suplementy nie będą efektywne i pomocne w zwalczaniu problemów z erekcją. Jak sama ich nazwa wskazuje, pełnią funkcję wspomagającą kurację. Mogą dać dobre efekty w połączeniu na przykład ze zmianą diety czy trybu życia na zdrowszy. Trudno jednak oczekiwać od nich, że samodzielnie rozwiążą nasz problem ze wzwodem.

Trzeba również podkreślić, że zarówno leki, jak i suplementy na potencję mogą zaradzić jedynie na niektóre przyczyny problemów z erekcją. Przede wszystkim te spowodowane czynnikami fizjologicznymi, szczególnie kłopotami z właściwym krążeniem krwi. Pamiętamy, że znaczna część przypadków impotencji swoje źródła ma w psychice mężczyzny. Naszych zahamowań, kompleksów, zadaniowego podejścia do seksu czy wypalenia związku nie wyleczy nawet najlepsza tabletka na potencję. W takich sytuacjach powinniśmy na pomoc wezwać psychologa lub seksuologa.

Jak wybrać i gdzie kupić?

Oferta suplementów na potencję staje się coraz bogatsza, więc niełatwo dokonać wyboru. Przed podjęciem decyzji z pewnością warto poprosić o opinię lekarza. Z pomocą przyjdzie Wam także nasz ranking tabletek na potencję, który porównuje dostępne na polskim rynku suplementy.

Wybierając tabletki na problemy z erekcją, zawsze musimy postępować z rozwagą. Produkty medyczne zawsze muszą pochodzić ze sprawdzonego źródła!

Oczywiście, najłatwiej pozyskać tabletki na potencję w aptece. Suplementy możemy jednak znaleźć w ofercie różnych sklepów, między innymi drogerii. Ważne, by nie kupować wyrobów medycznych w miejscach, które nie budzą zaufania, szczególnie na ulicznych straganach.

Lepiej nie ryzykować i nie kupować ich również z drugiej ręki, na przykład od znajomych – w przypadku leków jest to bezwzględnie wykluczone, a wręcz nielegalne! Nie mamy wszak pewności, czy farmaceutyki były przechowywane w odpowiednich warunkach, zgodnie z zaleceniami producenta na opakowaniu. Źle przechowywane mogą zaszkodzić zdrowiu!

Czy suplementy na potencję są bezpieczne dla zdrowia?

O ile wyroby medyczne tego rodzaju są dobrze przechowywane, są całkowicie bezpieczne. Zagrożenia dla zdrowia, jakie rzekomo niosą tabletki na potencję, to czysty mit. Każdy lek dopuszczony na rynek musi być wielokrotnie przebadany. Suplementy nie muszą przechodzić takich procedur, ale też nie zawierają żadnych niebezpiecznych substancji chemicznych. W ich składzie dominują składniki pochodzenia roślinnego.

Nie ma również żadnych dowodów na to, że tabletki na erekcję wywołują nadciśnienie. To kolejna popularna opinia, którą można włożyć między bajki. Zasada działania leków i suplementów na potencję opiera się przecież na poprawie krążenia krwi.

A może domowe sposoby na problemy z erekcją?

Nie od dziś wiadomo, że znakomicie wyposażoną apteką jest… natura. Nie jest przypadkiem, że liczne tabletki na potencję bez recepty mają w składzie substancje roślinnego pochodzenia. Prawidłową potencję można próbować wspomagać także sposobami naturalnymi.

Dlatego warto przyjrzeć się naszej diecie i wprowadzić do niej „przyjazne erekcji” składniki. Świetnie sprawdzi się na przykład awokado, źródło tak zwanego dobrego cholesterolu. Krążeniu sprzyja również jedzenie ryb morskich. Nie należy też zapominać o odpowiednich porcjach warzyw i owoców.

Dobra kondycja i zdrowy styl życia sprzyjają zdrowej erekcji. Warto więc pokusić się o zwiększenie aktywności fizycznej – można zacząć od pół godziny ćwiczeń codziennie. Do ich programu dobrze jest włączyć szczególnie przysiady, wykroki i skłony, które bezpośrednio pobudzą krążenie krwi w rejonach intymnych.

Problem ze wzwodem to problem do rozwiązania! Czy nam się to uda, zależy od nas samych. Przede wszystkim powinniśmy przestać się wstydzić – to męska rzecz, że czasem coś w sypialni nie wychodzi. Nie krępujmy się prosić o pomoc lekarza ani nie obawiajmy się korzystać ze zdobyczy medycyny i farmacji, takich jak leki i suplementy na potencję.

Dodaj komentarz
guest
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Grzesiek
Grzesiek
29 listopada 2020 09:19

Ja już wielu rzeczy próbowałem. Reklamy tylko nas naciągają, a efekt jest naczęściej żaden lub chwilowy. Będąc już nieco zrezygnowany, wziąłem Ereko. Niby 3 miesiące brania. Ale tego nie pożałowałem. Efekt mnie cieszy i nie tylko mnie 😉

ItyleWtemacie
ItyleWtemacie
15 października 2020 09:07

Maxon to kolejny z leków, który tylko tuszuje problem. Bo sztucznie znosi problem, likwiduje jego objaw. Raz nie weźmiesz tabletki i koniec, seksu nie będzie. I masz je żreć aż do śmierci? A bóle głowy i zawroty, które opisują sami w ulotce?
Też kiedyś tak robiłem i te leki jadłem na potęgę ale uznałem, że to droga bez wyjścia. Szukałem w internecie czegoś co mi pomoże i padło na Ereko. Całościowa terapia trwałą 3 miesiące i dała efekt, który utrzymuje mi się do teraz, a nie biorę już od jakiś 2 miesięcy. To jest, że tak powiem „twardy dowód”

Kalfos
Kalfos
15 października 2020 08:45

Zazwyczaj każdy z naszym problemem już niejeden preparat na sobie wypróbował. Ja się skłoniłem ku Ereko i tak jak początkowo byłem sceptycznie nastawiony, tak po miesiącu zażywania mam zauważalne efekty i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.

Jacek
Jacek
29 marca 2020 11:39

Ereko jest super

Hiron
Hiron
7 września 2019 12:49

Jesień przyszła, czas skupić się na swoich problemach i wrócić do dawnej sprawności 😉 Kto liczy na to, że same tabletki załatwią za niego wszystko to jest w błędzie. Reklamy to nie prawdziwy świat, niestety 😉
Ja poza braniem preparatu na potencję poszedłem do dietetyka, bo jednak było parę kg za dużo, dorzuciłem basen raz w tygodniu i już jest ok. A fakt, brałem też to Ereko przez 2 miesiące i na pewno mi pomogło.

Grzesiek
Grzesiek
31 lipca 2019 11:52

Ja też przeszedłem terapię Ereko, pełną, 3 miesięczną. Pomogło mi na tyle, że już nie muszę się wspomagać maxonem kiedy chcę się zbliżyć do swojej kobiety.

FrancKawka
FrancKawka
25 maja 2019 22:46

Kiedy zrozumiecie, że problem z potencją to nie leczenie chorego zęba i w to trzeba się zaanagażować. Poza tabletkami to trzeba trochę zmienić jedzenie na mniej tłuste i zacząć trochę sportu, np. basen czy teraz wiosną na rower. Leki warto też dołożyć np. ja brałem to Ereko co tu o nim piszą i jest ok uważam, bo mi pomogło.

Wiesław
Wiesław
20 lutego 2019 21:11

Nie wszystko złoto co się świeci. Reklamy nas naciągają na każdym kroku. Nawet te maxony i inne takie, to tylko chwilowa poprawa, zwyczajnie uzależniają. Ja szukałem długo i wybrałem Ereko, bo to naturalny preparat, nie uzależnia, jest dobry dla mnie, bo mam nadciśnienie, a po 2 miesiącach brania już nie mam problemu ze wzwodem.