Zielona energia w Tauron

Grupa Tauron nie tylko oferuje zieloną energię, ale stworzyła także spółkę, która zajmuje się jej wytwarzaniem – Tauron Ekoenergia sp. z o.o. posiada 35 elektrowni wodnych oraz 4 farmy wiatrowe.

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Tauron w 2015 roku:

tauron-wykres kołowy

Zielona energia dla domu w Tauron

Produkt Ekologiczny – korzystając z tej oferty klienci indywidualni firmy Tauron mają gwarancję, że energia elektryczna, z której korzystają pochodzi w 100% z ekologicznych źródeł. Potwierdza to certyfikat międzynarodowej organizacji TÜV. W przypadku podpisania umowy na 24 lub 36 miesięcy klienci zyskują też gwarancję stałej ceny.

Produkt EKO Ogrzewanie – jest to ekologiczne i ergonomiczne rozwiązanie, które przeznaczone jest dla gospodarstw domowych ogrzewających dom i wodę za pomocą urządzeń elektrycznych. By skorzystać z oferty, musimy wpierw zaopatrzyć się w urządzenie grzewcze partnera technicznego Tauronu. Następnie ogrzewamy dom za pomocą pompy ciepła, która pobiera energię z wody, powietrza lub z gruntów. Umowę możemy podpisać na dwa lub trzy lata.

Zielona energia dla firm w Tauron

Tauron nie posiada konkretnej oferty dla firm – dla każdego klienta przygotowuje indywidualne propozycje. Jednak zainteresowani przedsiębiorcy również mogą skorzystać z zakupu prądu ze źródeł odnawialnych.