Tigo Energy prezentuje GO Junction – nowy komponent inteligentnego domu solarnego na Intersolar Europe 2025
Tigo Energy zaprezentuje na targach Intersolar Europe 2025 w Monachium nowy produkt – GO Junction, który rozszerza możliwości systemu EI Residential o inteligentne zarządzanie pompami ciepła. To odpowiedź na rosnące znaczenie integracji PV z ogrzewaniem domowym i e-mobilnością.

Tigo GO Junction – nowy krok ku inteligentnemu zarządzaniu energią w domu
Tigo Energy, dostawca inteligentnych rozwiązań dla instalacji fotowoltaicznych, ogłosił premierę urządzenia GO Junction. Nowy komponent zostanie zaprezentowany podczas targów Intersolar Europe 2025, które odbędą się w dniach 7–9 maja w Monachium. GO Junction to element systemu EI Residential, który umożliwia bezpośrednią integrację pomp ciepła z zarządzaniem energią w gospodarstwie domowym.
Połączenie PV, magazynowania energii i ogrzewania
Nowe urządzenie Tigo powstało w odpowiedzi na dynamiczny rozwój rynku pomp ciepła w Europie – w samych Niemczech zainstalowano ich ponad milion w ciągu ostatnich pięciu lat, a do 2030 roku liczba ta może wzrosnąć do 10 milionów. GO Junction umożliwia bezproblemowe połączenie systemów grzewczych z produkcją PV, magazynem energii i inteligentnym zarządzaniem zużyciem energii w ramach platformy Energy Intelligence.
Dzięki temu możliwe staje się m.in. automatyczne bilansowanie energii (tzw. energy arbitrage), co pozwala maksymalizować autokonsumpcję i obniżać koszty związane z ogrzewaniem gazowym.
Opinie instalatorów: „Tego oczekiwali klienci”
Jak podkreśla Georg Kreitmair z firmy Weiss-Blau GmbH – zaawansowanego instalatora Tigo w Niemczech – integracja z pompą ciepła była naturalnym kolejnym krokiem w rozwoju systemu EI Residential:
„GO Junction to odpowiedź na realne potrzeby rynku. Dzięki niemu możemy oferować klientom kompletną, zintegrowaną instalację, w której produkcja, magazynowanie i zarządzanie energią tworzą jeden spójny system.”
Pełna prezentacja systemu na targach Intersolar
Na stoisku Tigo będzie można zobaczyć kompletny system EI Residential w wersji demonstracyjnej. Składają się na niego m.in. TS4 Flex MLPE, falowniki jedno- i trójfazowe, modułowe magazyny energii oraz EI Link – kompaktowa jednostka integrująca okablowanie, komunikację i funkcje backupu.
Oprócz GO Junction zaprezentowany zostanie również GO EV Charger, który umożliwia integrację stacji ładowania samochodów elektrycznych z systemem Tigo.
Nowe funkcje w TS4-X i platformie Energy Intelligence
Tigo zaprezentuje również nowość w rodzinie TS4 – model TS4-X, przeznaczony do nowoczesnych, wysokowydajnych modułów PV. Oferuje on funkcje optymalizacji, monitorowania i szybkiego wyłączenia w jednej, modułowej obudowie. Wszystkie dane operacyjne oraz ilość odzyskanej energii (Reclaimed Energy) można monitorować za pomocą platformy Energy Intelligence – zarówno przez instalatorów, jak i użytkowników końcowych.
Zaangażowanie w jakość i dialog z rynkiem
Według Mirko Bindiego, wiceprezesa ds. sprzedaży EMEA w Tigo Energy, GO Junction to efekt ścisłej współpracy z instalatorami:
„Słuchamy głosu rynku. GO Junction to odpowiedź na sugestie naszych partnerów. Dzięki naszej filozofii Total Quality Solar tworzymy rozwiązania, które odpowiadają na realne potrzeby, od projektowania aż po serwisowanie.”
Zobacz również:
- Systemy zarządzania energią HEMS / EMS
- HTW Berlin: inteligentne systemy zmieniają zasady gry na rynku magazynów energii
- Panasonic inwestuje w tado° – wspólna platforma dla inteligentnych domów
Źródło: Tigo
Może Cię również zainteresować
Chiny rewolucjonizują bezpieczeństwo baterii EV. Niektórzy skorzystają, innych czekają problemy finansowe
Dr Kai-Philipp Kairies, CEO ACCURE Battery Intelligence, podkreśla, że nowy chiński standard GB38031-2025 może nie tylko zmienić zasady bezpieczeństwa w samych Chinach, ale także wpłynąć globalnie – od polityk krajowych po inwestycje w laboratoria testowe i strategie producentów. Kluczową zmianą jest wymóg, by baterie EV wytrzymały aż 120 minut po zjawisku termicznego rozbiegania – dotąd wystarczyło 5 minut.
Jak mikrouszczelnienia ratują wodór? Freudenberg zdradza szczegóły
Freudenberg Sealing Technologies prezentuje zaawansowane technologicznie uszczelnienia do elektrolizerów, sprężarek, ogniw paliwowych i silników wodorowych. Firma podkreśla ich kluczową rolę w budowie bezpiecznej i wydajnej infrastruktury wodorowej.
XPENG X9 ładuje 405 km w 10 minut. Nowy elektryk z AI będzie w Europie pod koniec 2025 r.
XPENG zaprezentował nowy elektryczny model MPV – X9 2025. Pojazd wyróżnia się ultraszybkim ładowaniem, systemem autonomicznej jazdy Turing AI i luksusowym wyposażeniem wnętrza. To pierwszy model marki z tymi funkcjami w standardzie.
Volkswagen stawia na AI w Chinach, gdzie sztuczna inteligencja króluje na drogach
Volkswagen Group wprowadza na rynek chiński nowy system wspomagania kierowcy oparty na sztucznej inteligencji. Rozwiązanie zaprojektowano specjalnie pod wymagające warunki ruchu drogowego w Chinach. Grupa wzmacnia tym samym swoje zaangażowanie w strategię „In China, for China” i dołącza do grona firm, które rozwijają zaawansowane systemy AI w segmencie pojazdów elektrycznych.
Rekordowy wzrost mocy OZE w 2024 roku. 5 kluczowych faktów w raporcie IRENA
Według najnowszego raportu IRENA, w 2024 roku globalna moc odnawialnych źródeł energii wzrosła o rekordowe 585 GW. Aż 92% nowej mocy zainstalowanej na świecie pochodziło z OZE. Organizacja wskazuje 5 najważniejszych faktów dotyczących odnawialnych źródeł energii w minionym roku.
LONGi bije kolejne rekordy PV. 34,85% sprawności ogniwa tandemowego (perowskit-krzem)
Chińska firma LONGi ustanowiła nowy światowy rekord sprawności ogniwa tandemowego krzem-perowskit – 34,85%. Osiągnięcie to zostało potwierdzone przez amerykański instytut NREL. Firma poprawiła również sprawność ogniwa krzemowego HIBC do poziomu 27,81%.
Komentarze