Trwa Kongres ESG 2022 – oglądaj na żywo!
Kongres ESG Polska Moc Biznesu 2022, który odbywa na 7 października 2022 roku, na stadionie PGE Narodowy właśnie ruszył. To wyjątkowe wydarzenie dla kadry zarządzającej, ludzi biznesu oraz inwestorów z całej Polski. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, mamy linki do poszczególnych bloków tematycznych. Zapraszamy do oglądania na żywo!

Trzy sceny Kongresu ESG
Kongres ESG Polska Moc Biznesu to wyjątkowe wydarzenie, które będzie podzielone na trzy segmenty tematyczne:
- E – enviromental (środowisko),
- S – social (społeczeństwo),
- G – governance (gospodarka).
Każdy z nich to okazja to udziału w interesujących debatach, dyskusjach przy okrągłym stole i do wysłuchania inspirujących power speech. Wśród poruszanych tematów będzie m.in. wątek oszczędzania energii podczas kryzysu, kwestia pozyskiwania funduszy z zagranicy czy efektywnego finansowania polskiego sportu. W programie Kongresu ESG znalazło się też miejsce dla organizacji pozarządowych, które będą mogły poruszyć palące problemy w ramach sekcji „Ludzka Twarz Biznesu – Równy start dla wszystkich”. Poniżej znajdziecie linki do poszczególnych scen tematycznych.
Kongres ESG Polska Moc Biznesu – środowisko. Transmisja
Poniżej znajdziecie link do sceny związane z tematami środowiska. Podczas wystąpień zostaną poruszone tematy związane z oszczędzaniem energii, zrównoważonym rozwojem oraz energią przyszłości, czyli OZE. Zachęcamy do udziału on-line.
Kongres ESG Polska Moc Biznesu – gospodarka. Oglądaj na żywo
Ci, którzy zainteresowani są tematyką gospodarczą, mogą posłuchać przemówień związanych m.in. z pozyskiwaniem funduszy na rozwój, zasadnością stosowania zryczałtowanego ZUS-u czy bezpieczeństwa cyfrowego.
Kongres ESG Polska Moc Biznesu – społeczeństwo. Oglądaj na żywo!
Coś dla siebie znajdą również osoby zainteresowane m.in. finansowaniem sportu, różnorodnością w biznesie czy pozycją kobiet w XXi wieku.
STUDIO – Ludzka Twarz Biznesu – NGO’sy – okrągły stół
Uczestnicy Kongresu ESG mogą również wysłuchać propozycji, jak skutecznie łączyć NGOsy z biznesem. Zapraszamy do wideokonferencji.
Enerad.pl, jako partner medialny wydarzenia, serdecznie zaprasza do oglądania!
Może Cię również zainteresować
URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025
Ponad 6 TWh energii z wysokosprawnej kogeneracji zyska wsparcie państwa – rozstrzygnięto drugą w tym roku aukcję na premię kogeneracyjną.
Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii
Qair Polska zapowiada ambitne cele na najbliższe lata – do 2030 roku chce dostarczać ponad 5 TWh energii odnawialnej rocznie dla odbiorców w Polsce. Kluczowe mają być rozwój magazynów energii, hybrydyzacja instalacji i zmiany legislacyjne – w tym ustawa wiatrakowa.
ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii
Rosnące znaczenie ESG nie ogranicza się już do spełniania wymogów prawnych. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu. Przejście od compliance do strategicznego zarządzania ESG staje się nowym standardem – także w Polsce.
Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania
Naturalny wodór może stać się istotnym źródłem czystej energii dla przemysłu i trudnych do dekarbonizacji sektorów. Najnowszy przegląd badawczy opublikowany 13 maja 2025 r. w Nature Reviews Earth & Environment ujawnia, w jakich warunkach dochodzi do jego powstawania i akumulacji w skorupie kontynentalnej. To pierwszy tak kompleksowy opis geologicznych procesów, które mogą zadecydować o przyszłości „białego wodoru”.
177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych
Rola agencji kredytów eksportowych (ECA) w finansowaniu energetyki rośnie, zwłaszcza w kontekście wsparcia transformacji energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) po raz pierwszy uwzględniła ich działania w swoim sztandarowym raporcie World Energy Investment 2025. Od 2014 r. ECAs udzieliły wsparcia energetycznego o wartości 177 mld USD, z czego coraz większa część trafia do projektów związanych z OZE.
Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej
Deszcz może nie tylko podlewać uprawy czy zasilać rzeki, ale – jak pokazuje tekst Rose Morrison w Renewable Energy Magazine – również dostarczać energii elektrycznej. Dzięki nowatorskim technologiom, takim jak plug flow czy piezoelektryczne dyski, opady zyskują nową rolę w miksie OZE.
Komentarze