Ubezpieczenie od przerw w dostawach prądu – firmy
W związku z ograniczeniami w dostawach i poborze prądu wiele firm poniosło straty finansowe. Jak uniknąć tego typu szkód? Rozsądnym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia…

Braki w dostawach prądu w firmie
Ograniczenie w dostawach i poborze prądu nie tylko obnażyło słabość naszego sektora energetycznego, ale również naraziło wiele firm na szkody finansowe. Chociaż takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, to jednak każde przedsiębiorstwo powinno być na nie przygotowane i liczyć się z ewentualnymi stratami. Dmuchaniem na zimne jest m.in. zakup ubezpieczenia, które chroniłoby interesy firmy i pokrywało koszty związane z przestojem.
Ubezpieczenie od przerw w dostawach od prądu
Rynek ubezpieczeń jest bardzo szeroki i dzisiaj możemy ubezpieczyć się praktycznie od każdego zagrożenia. Ceny zachęcają do kupowania polis, gdyż w związku ze sporą konkurencją w sektorze ubezpieczeń, są one niskie. Aktualnie wiele firm oferuje sprzedaż ubezpieczeń dla firm, których zakres ochrony obejmuje też przerwy w dostawach prądu – jest ono dostępne w pakietach podstawowych i w ramach opcji dodatkowych, dlatego przed zawarciem umowy radzimy dokładnie przeczytać OWU i sprawdzić zakres.
Posiadając polisę, która chroni przed skutkami przerw w dostawach prądu, możemy liczyć na to, że np. ubezpieczyciel zobowiązany jest do pokrycia stałych kosztów funkcjonowania firmy. Oczywiście rodzaj zobowiązania towarzystwa zależy od jego oferty oraz zakupionego przez przedsiębiorcę pakietu. Na pewno warto zapoznać się z kilkoma ubezpieczeniami i wybrać te najbardziej dopasowane do profilu firmy.
Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi artykułami:
- Jak otrzymać odszkodowanie za brak prądu – bezpłatny wzór wniosku
- Bonifikata za brak prądu – wszystko, co warto wiedzieć!
Może Cię również zainteresować
Rusza strategiczna debata o przyszłości energetyki wiatrowej. Konferencja PSEW2025 w czerwcu
Energetyka wiatrowa jako siła napędowa polskiej gospodarki? Eksperci, politycy i liderzy rynku spotkają się na jubileuszowej 20. Konferencji PSEW2025 w Świnoujściu, by wspólnie odpowiedzieć na to pytanie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10–12 czerwca i ma być jednym z najważniejszych punktów debaty o transformacji energetycznej oraz roli Polski w kształtowaniu zielonej Europy.
Deep Fission: mikroreaktory SMR, które zmieszczą się w odwiertach jak po ropie
Deep Fission proponuje nowatorskie podejście do energetyki jądrowej – zakopane na głębokości jednej mili (ok. 1,6 km) mikroreaktory SMR mają produkować 15 MW energii każdy. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych technologii PWR oraz minimalizacji kosztów infrastrukturalnych, firma chce dostarczać skalowalną, bezpieczną i bezemisyjną energię dla dużych miast, baz wojskowych oraz centrów danych.
Kalifornia rozdaje panele i magazyny energii za darmo
Haven Energy uruchomiła program, który umożliwia właścicielom domów o niskich dochodach w Kalifornii darmową instalację paneli fotowoltaicznych i magazynów energii. Wszystko dzięki wsparciu stanowego programu SGIP RSSE.
Cyfrowa rewolucja w Rumi. Politechnika Gdańska pomoże w zarządzaniu miastem
Rumia dołącza do pilotażowego projektu „inteligentnej metropolii”, który ma przyspieszyć rozwój miast poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i analizy danych. Współpraca z Politechniką Gdańską ma poprawić m.in. zarządzanie energią, transportem i planowaniem przestrzennym.
PowerHarvester od 1KOMMA5°. Magazyn energii bez fotowoltaiki
Niemiecka firma 1KOMMA5° wprowadziła na rynek innowacyjny system magazynowania energii o nazwie PowerHarvester, który umożliwia gospodarstwom domowym korzystanie z dynamicznych cen energii elektrycznej bez konieczności posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej. To rozwiązanie skierowane jest do właścicieli domów, mieszkańców wspólnot mieszkaniowych oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i czerpać korzyści z inteligentnego zarządzania energią.
Hybryda do każdego BEV bez przebudowy – Horse Powertrain zmienia zasady gry
Koncepcja hybrydowego układu napędowego pozwoli przekształcać platformy BEV bez kosztownych zmian konstrukcyjnych.
Komentarze