Ubezpieczenie od przerw w dostawach prądu – firmy
W związku z ograniczeniami w dostawach i poborze prądu wiele firm poniosło straty finansowe. Jak uniknąć tego typu szkód? Rozsądnym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia…

Braki w dostawach prądu w firmie
Ograniczenie w dostawach i poborze prądu nie tylko obnażyło słabość naszego sektora energetycznego, ale również naraziło wiele firm na szkody finansowe. Chociaż takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, to jednak każde przedsiębiorstwo powinno być na nie przygotowane i liczyć się z ewentualnymi stratami. Dmuchaniem na zimne jest m.in. zakup ubezpieczenia, które chroniłoby interesy firmy i pokrywało koszty związane z przestojem.
Ubezpieczenie od przerw w dostawach od prądu
Rynek ubezpieczeń jest bardzo szeroki i dzisiaj możemy ubezpieczyć się praktycznie od każdego zagrożenia. Ceny zachęcają do kupowania polis, gdyż w związku ze sporą konkurencją w sektorze ubezpieczeń, są one niskie. Aktualnie wiele firm oferuje sprzedaż ubezpieczeń dla firm, których zakres ochrony obejmuje też przerwy w dostawach prądu – jest ono dostępne w pakietach podstawowych i w ramach opcji dodatkowych, dlatego przed zawarciem umowy radzimy dokładnie przeczytać OWU i sprawdzić zakres.
Posiadając polisę, która chroni przed skutkami przerw w dostawach prądu, możemy liczyć na to, że np. ubezpieczyciel zobowiązany jest do pokrycia stałych kosztów funkcjonowania firmy. Oczywiście rodzaj zobowiązania towarzystwa zależy od jego oferty oraz zakupionego przez przedsiębiorcę pakietu. Na pewno warto zapoznać się z kilkoma ubezpieczeniami i wybrać te najbardziej dopasowane do profilu firmy.
Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi artykułami:
- Jak otrzymać odszkodowanie za brak prądu – bezpłatny wzór wniosku
- Bonifikata za brak prądu – wszystko, co warto wiedzieć!
Może Cię również zainteresować
URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025
Ponad 6 TWh energii z wysokosprawnej kogeneracji zyska wsparcie państwa – rozstrzygnięto drugą w tym roku aukcję na premię kogeneracyjną.
Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii
Qair Polska zapowiada ambitne cele na najbliższe lata – do 2030 roku chce dostarczać ponad 5 TWh energii odnawialnej rocznie dla odbiorców w Polsce. Kluczowe mają być rozwój magazynów energii, hybrydyzacja instalacji i zmiany legislacyjne – w tym ustawa wiatrakowa.
ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii
Rosnące znaczenie ESG nie ogranicza się już do spełniania wymogów prawnych. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu. Przejście od compliance do strategicznego zarządzania ESG staje się nowym standardem – także w Polsce.
Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania
Naturalny wodór może stać się istotnym źródłem czystej energii dla przemysłu i trudnych do dekarbonizacji sektorów. Najnowszy przegląd badawczy opublikowany 13 maja 2025 r. w Nature Reviews Earth & Environment ujawnia, w jakich warunkach dochodzi do jego powstawania i akumulacji w skorupie kontynentalnej. To pierwszy tak kompleksowy opis geologicznych procesów, które mogą zadecydować o przyszłości „białego wodoru”.
177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych
Rola agencji kredytów eksportowych (ECA) w finansowaniu energetyki rośnie, zwłaszcza w kontekście wsparcia transformacji energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) po raz pierwszy uwzględniła ich działania w swoim sztandarowym raporcie World Energy Investment 2025. Od 2014 r. ECAs udzieliły wsparcia energetycznego o wartości 177 mld USD, z czego coraz większa część trafia do projektów związanych z OZE.
Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej
Deszcz może nie tylko podlewać uprawy czy zasilać rzeki, ale – jak pokazuje tekst Rose Morrison w Renewable Energy Magazine – również dostarczać energii elektrycznej. Dzięki nowatorskim technologiom, takim jak plug flow czy piezoelektryczne dyski, opady zyskują nową rolę w miksie OZE.
Komentarze