Enerad
Porównaj oferty

Współpraca Castoramy i Otovo – instalacja od Otovo w nowym kanale sprzedaży

Jedna z największych sieci sklepów Home Improvement (DIY) w Polsce, Castorama, ogłasza nowe, obiecujące partnerstwo z firmą Otovo, która specjalizuje się w dostawie instalacji fotowoltaicznych. Wspólnie zamierzają dostarczyć klientom Castoramy rozwiązania fotowoltaiczne dostosowane do ich potrzeb, umożliwiając zaoszczędzenie na rachunkach za prąd.

Współpraca Castoramy i Otovo - instalacja od Otovo w nowym kanale sprzedaży

Castorama i Otovo razem dla energetyki domowej

Otovo to firma obecna już na 13 europejskich rynkach, znana z wyjątkowego podejścia do obsługi klienta. Wdrożyła ona proces sprzedaży oparty na „self-service”, umożliwiający klientom dokonanie zakupu online ze wsparciem konsultanta. Firma oferuje kompleksową pomoc na każdym etapie projektu, od wyboru odpowiedniego sprzętu, przez rozwiązanie formalności administracyjnych, aż po montaż i obsługę posprzedażową.

Warto podkreślić, że współpraca Castoramy i Otovo opiera się na wyłączności, co oznacza, że Castorama wybrała Otovo jako jedynego partnera w tej dziedzinie. Decyzja ta wynika z bogatej oferty finansowania, wysokiej jakości produktów oraz dostępności innowacyjnych rozwiązań online. Castorama uruchomiła specjalną stronę internetową, która kieruje zainteresowanych fotowoltaiką do usług Otovo Polska. W każdym ze sklepów Castoramy klienci będą mogli uzyskać informacje od przeszkolonych przez firmę pracowników. Oferta obejmuje instalacje objęte 10-letnią gwarancją na części i pracę (oprócz gwarancji producenta) oraz opcję wynajmu paneli słonecznych z 20-letnią gwarancją na całą instalację PV.

Energia słoneczna jako inwestycja

W obliczu rosnących cen energii elektrycznej oraz zmian na scenie geopolitycznej, montaż paneli fotowoltaicznych staje się opłacalną inwestycją. Dzięki partnerstwu Castoramy i Otovo, klienci będą mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do energii słonecznej, co pozwoli zaoszczędzić nawet do 70-80% rocznie na rachunkach za prąd. Castorama, będąc dostawcą materiałów budowlanych do tysięcy nowych domów w Polsce, stawia na fotowoltaikę jako rozwiązanie, które można uwzględnić już na etapie budowy nowego domu.

Badania wykazują, że 58% Polaków chce uczynić swój dom bardziej ekologicznym, a ponad 90% osób modernizujących swoje mieszkania szuka sposobów na redukcję zużycia energii. Ponadto, 80% polskich respondentów uważa kwestie zrównoważonego rozwoju w domu i ogrodzie za ważne, a 62% stwierdziło, że znaczenie tych kwestii wzrosło w ciągu ostatnich trzech lat. Castorama i Otovo reagują na te zmiany, dążąc do osiągnięcia 50% udziału sprzedaży produktów zrównoważonych, które pomagają klientom tworzyć bardziej przyjazne środowisku domy.

Ikea jako prekursor fotowoltaiki w marketach

Warto zaznaczyć, że to Ikea była prekursorem tego typu usług fotowoltaicznych w Polsce. W 2017 roku wprowadziła do swojej oferty pierwsze zestawy paneli słonecznych. Współpracując z firmą GeoSolar, Ikea stworzyła specjalnego bota, który pomagał klientom w doborze odpowiedniej oferty fotowoltaicznej. Chociaż początkowy plan zakładał sprzedaż tysiąca zestawów paneli słonecznych w ciągu pierwszego roku, a następnie wzrost sprzedaży, to okazało się to trudniejsze niż się spodziewano. Po trzech latach działalności Ikea sprzedała jedynie 1,5 tys. zestawów o łącznej mocy około 8,5 megawata. W 2022 roku zdecydowano się wycofać panele fotowoltaiczne z oferty.

Obecnie, model sprzedaży wdrożony przez Castoramę i Otovo prowadzi m.in. Leroy Merlin.

 

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Komentarze w tekście
Zobacz wszystkie komentarze

Enerad.pl

enerad.pl to branżowy portal informacyjny o energii i OZE. Publikujemy aktualności, analizy rynkowe oraz zestawienia ofert i produktów. W naszym serwisie znajdziesz także ogłoszenia branżowe oraz profile firm i producentów.

🔍 Obserwuj nas, aby być na bieżąco: X (Twitter) | LinkedIn

Może Cię również zainteresować

URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025

URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025

Ponad 6 TWh energii z wysokosprawnej kogeneracji zyska wsparcie państwa – rozstrzygnięto drugą w tym roku aukcję na premię kogeneracyjną.

18.06.2025
Rynek energii i biznes Wiadomości z rynku
Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii

Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii

Qair Polska zapowiada ambitne cele na najbliższe lata – do 2030 roku chce dostarczać ponad 5 TWh energii odnawialnej rocznie dla odbiorców w Polsce. Kluczowe mają być rozwój magazynów energii, hybrydyzacja instalacji i zmiany legislacyjne – w tym ustawa wiatrakowa.

18.06.2025
OZE Wiadomości z rynku
ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii

ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii

Rosnące znaczenie ESG nie ogranicza się już do spełniania wymogów prawnych. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu. Przejście od compliance do strategicznego zarządzania ESG staje się nowym standardem – także w Polsce.

18.06.2025
Rynek energii i biznes Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania

Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania

Naturalny wodór może stać się istotnym źródłem czystej energii dla przemysłu i trudnych do dekarbonizacji sektorów. Najnowszy przegląd badawczy opublikowany 13 maja 2025 r. w Nature Reviews Earth & Environment ujawnia, w jakich warunkach dochodzi do jego powstawania i akumulacji w skorupie kontynentalnej. To pierwszy tak kompleksowy opis geologicznych procesów, które mogą zadecydować o przyszłości „białego wodoru”.

18.06.2025
Gaz i wodór Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych

177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych

Rola agencji kredytów eksportowych (ECA) w finansowaniu energetyki rośnie, zwłaszcza w kontekście wsparcia transformacji energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) po raz pierwszy uwzględniła ich działania w swoim sztandarowym raporcie World Energy Investment 2025. Od 2014 r. ECAs udzieliły wsparcia energetycznego o wartości 177 mld USD, z czego coraz większa część trafia do projektów związanych z OZE.

18.06.2025
Energia elektryczna Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej

Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej

Deszcz może nie tylko podlewać uprawy czy zasilać rzeki, ale – jak pokazuje tekst Rose Morrison w Renewable Energy Magazine – również dostarczać energii elektrycznej. Dzięki nowatorskim technologiom, takim jak plug flow czy piezoelektryczne dyski, opady zyskują nową rolę w miksie OZE.

18.06.2025
OZE Technologia Wiadomości z rynku
Zobacz pozostałe artykuły