Wynajem długoterminowy BWM – opinie, oferty

4 /5
(Ocen: 2)
Wynajem długoterminowy BMW.

Marki BMW chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Samochody z charakterystyczną szachownicą na masce już od ponad 100 lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Europie, ale i poza jej granicami. Auta BMW można byłoby opisać na wiele sposobów – nowoczesne rozwiązania, dynamika, nietuzinkowa linia nadwozia, jakość premium. Hasłem, które zbiera i wyraża wszystkie te definicje jest “BMW – czysta przyjemność z jazdy”. Jeszcze do niedawna, to auto klasy premium pozostawało jednak poza zasięgiem wielu entuzjastów marki. Jednak teraz, by po niego sięgnąć wystarczy naprawdę niewiele – odpowiedzią jest wynajem długoterminowy BMW.

Wynajem długoterminowy BMW, czyli auto Premium na wyciągnięcie ręki

Geneza marki BMW sięga aż 1916 roku, kiedy to Karl Rapp i Gustav Otto (co znamienne, syn wynalazcy silnika czterosuwowego) zdecydowali się założyć fabrykę… samolotów. Do lotniczej historii nawiązuje zresztą wspomniane logo – przypominające kręcące się śmigła. Z początku firma zajmowała się produkcją m.in. silników lotniczych, motocyklowych a nawet hamulców kolejowych.

Wyposażenie BMW na abonament.Swoje pierwsze auto BMW zbudowało w 1928 roku, na licencji brytyjskiego Austina. Już kilka lat później firma z Monachium przedstawiła model 303, w pełni zaprojektowany i wyprodukowany przez BMW. Po wojnie, którą firma przetrwała produkując znów silniki do samolotów, nastąpił dynamiczny rozwój, który trwa do dziś.

Źródeł sukcesu BMW jest wiele, jednak to, z czego od zawsze słynie marka jest szeroko pojęta jakość. Auta tej firmy regularnie trafiają na listy najbardziej bezawaryjnych pojazdów w swojej klasie. Klienci cenią je również za moc i dynamikę, luksusowe wyposażenie oraz bezkompromisowe rozwiązania technologiczne (m.in. obsługa za pomocą gestów, reflektory laserowe, asystent parkowania 360).

Ci, którym zależy na jakości premium oferowanej przez BMW wiedzą, że trzeba za nią słono zapłacić. Wyjściowa cena dla pojazdów tej marki to ponad 100 tysięcy złotych. Za najpopularniejszą w Polsce serię 3, trzeba już jednak zapłacić drugie tyle, co sprawia, że z pewnością nie każdy fan BMW może po nie sięgnąć. Usługi takie wynajem długoterminowy BMW sprawiają, że możliwość odczucia tej legendarnej przyjemności z jazdy jest bliżej niż kiedykolwiek. Na czym polega ta opcja?

BMW na abonament – jak to działa?

Wynajem długoterminowy samochodów to nowoczesne rozwiązanie, traktujące samochód nie jako produkt, lecz jako usługę. Najemca, w zamian za stałej wysokości opłatę, nabywa prawo do korzystania z pojazdu. Jego właścicielem przez cały czas trwania umowy jest jednak Wynajmujący (wypożyczalnia). I to na niej ciąży obowiązek troszczenia się o kwestie takie jak rejestracja, przeglądy, naprawy, obsługa serwisowa, ubezpieczenie czy nawet zakup i wymiana opon. Umowa, w zależności od Wynajmującego, może trwać od 12 do 60 miesięcy. Po jej zakończeniu, Najemca ma zwykle trzy opcje:


Zakończyć współpracę z Wypożyczalnią – wówczas na koniec umowy zdaje się auto i umowa ulega całkowitemu rozwiązaniu.


Wykupić samochód – bywa, że Wynajmujący umożliwia odkupienie auta po cenie rynkowej. Opcja ta nie zawsze jest dostępna.


Wybrać nowy model – po upływie okresu określonego w umowie, Najemca może wybrać sobie inne auto i podpisać nową umowę.

Sięgając po BMW na abonament nie musimy się zatem martwić przykrymi obowiązkami wynikającymi z użytkowania auta, a bez nich pozostaje nam już tylko zakup paliwa i czerpanie przyjemności z jazdy.

A jak to wygląda pod względem kosztów? Inaczej niż ma to miejsce w przypadku leasingu czy kredytu, w ramach abonamentu na BMW nie spłacamy całkowitej wartości auta. W racie regulujemy jedynie koszt wynikający z użytkowania pojazdu i związanej z tym utraty jego wartości. W efekcie, opłata abonamentowa za wynajem długoterminowy BMW może być nawet o połowę niższa niż w rata leasingu czy kredytu.

Gdzie szukać BMW na abonament?

BMW to marka ciesząca się w Polsce znaczną popularnością. Nic więc dziwnego, że ofertę wynajmu długoterminowego BMW posiadają zarówno dealerzy marki, jak i prywatne wypożyczalnie wynajmu długoterminowego, np.:

W przypadku oficjalnych salonów samochodowych BMW, usługa wynajmu długoterminowego aut funkcjonuje pod nazwą BMW Comfort Lease. Nie należy jej mylić z BMW Leasing, czyli rozwiązaniem, które obejmuje standardowy leasing, kończący się wykupem pojazdu. BMW Comfort Lease to niższa comiesięczna rata, minimum formalności i obowiązków oraz elastyczność – na koniec umowy masz aż trzy opcje (wymiana, wykup lub koniec współpracy).

Na podobnych zasadach funkcjonuje również BMW na abonament w większości niezależnych wypożyczalniach długoterminowych.

Najem długoterminowy BMW – kto może skorzystać?

Jeśli chodzi o usługę oferowaną przez prywatne, długoterminowe wypożyczalnie samochodów, to jest ona skierowana zarówno do klientów biznesowych, jak i klientów indywidualnych. Oferta dla poszczególnych grup raczej nie różnią się niczym, poza prezentacją miesięcznej opłaty – dla osób indywidualnych podawana jest jako wartość brutto, a dla podmiotów biznesowych – jako wartość netto.

Dla konsumentów

Dla biznesu

To właśnie ta druga grupa (klienci biznesowi) na wynajmie długoterminowym BMW mogą skorzystać najbardziej. Przedsiębiorca w tym przypadku nie musi się martwić kosztami obsługi pojazdu, a raty wynajmu może zaliczyć jako koszt uzyskania przychodu. Opłaty są stałe i atrakcyjne, co pozwala zoptymalizować budżet na utrzymanie floty. Jednocześnie, stosunkowo niewielkim kosztem jest on w stanie sięgnąć pod auto premium, co pomoże zbudować wizerunek stabilnej, odnoszącej sukcesy firmy.

BMW wynajem długoterminowy – korzyści

Korzyści wynikających z wynajmu długoterminowego – tak BMW, jak i każdej innej marki, jest wiele.

Niższe miesięczne koszty

Ponieważ w wynajmie długoterminowym nie płacisz za całe auto, a jedynie za jego użytkowanie, rata abonamentu na BMW może być zdecydowanie niższa, niż rata kredytu czy leasingu za auto z dużo niższej półki. Dzięki temu, możesz cieszyć się autem Premium taniej, bez ale bez kompromisów.

Minimum obowiązków

Wszelkie formalności i obowiązki związane z utrzymaniem sprawności pojazdu, w przypadku wynajmu długoterminowego, zwykle leżą po stronie właściciela, czyli wypożyczalni. To ona dba o serwisowanie, przeglądy czy naprawy. Najemcy pozostaje jedynie zatankowanie samochodu i cieszenie się jazdą.

Elastyczność

Po zakończeniu umowy abonamentu, zwykle mamy kilka opcji. Przykładowo, możemy po prostu oddać auto i zakończyć naszą przygodę z wynajmem BMW, możemy wynająć kolejny, inny model bądź możemy zdecydować się na wykup użytkowanego pojazdu po cenie rynkowej.

Bez opłat wstępnych

W przypadku wynajmu długoterminowego samochodów, inaczej niż ma to miejsce przy standardowych leasingu, opłata wstępna zwykle nie jest obowiązkowa. Najemca może jednak (ale nie musi) skorzystać z tej opcji, aby obniżyć wysokość raty. Wszystko zależy od jego preferencji.

Wynajem długoterminowy BMW – opinie

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments