Wynajem długoterminowy BMW X3 – porównanie ofert

5 /5
(Ocen: 1)

BMW X3 to auto, które już od kilkunastu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem polskich kierowców. Wyjątkowy komfort, ponadczasowy wygląd, uniwersalność i bezawaryjność – wszystko to sprawia, że ten SUV to jeden z najpopularniejszych modeli marki. Teraz, dzięki usłudze jaką jest wynajem długoterminowy BMW, X3 jest w zasięgu ręki niemal każdego.

BMW X3 wynajem długoterminowy – porównanie ofert

Wersja BMW X3 xDrive20i Advantage BMW X3 xDrive20i Advantage BMW X3 sDrive18d
Dodatkowe wyposażenie M.in. AppleCarPlay, podgrzewane fotele, oświetlenie ambientowe, reflektory o rozszerzonym zakresie, skórzana tapicerka, M.in. pakiet serwisowy BMW Inclusive, ConnectedDrive Services, wzmocnienie boczne M.in. relingi dachowe, ogrzewanie foteli, asystent świateł, powiększony bak paliwa
Usługi standardowo wliczone w cenę Obowiązkowe przeglądy, pełen serwis techniczny, serwis ogumienia Obowiązkowe przeglądy, pełen serwis techniczny, ubezpieczenie, serwis ogumienia, karty paliwowe Serwis ogumienia, serwis techniczny, ubezpieczenie OC, AC, NNW, Assistance
Dodatkowe usługi (do wykupienia) Pakiet Assistance, ubezpieczenie OC, AC, NW Wszystkie usługi wliczone w cenę Przeglądy
Wpłata własna 0 – 40.000 zł b/d ok. 0-40%
(zależy od modelu)
Limit kilometrów nie obowiązuje 10.000 – 30.000 km 10.000 – 50.000 zł
Czas trwania umowy 24 – 60 msc 36 – 60 msc 24 – 60 msc
Rata netto
ok. 1.180 – 3.090 zł ok. 1.770 – 2.400 zł ok. 560 – 2.080 zł
Rata brutto
ok. 2.200 – 3.790 zł ok. 2.180 – 2.950 zł ok. 690 – 2.560 zł

Do naszego porównania ofert abonamentu na BMW X3 wybraliśmy trzy propozycje. Dwie z nich pochodzą od wiodących na rynku firm wynajmu długoterminowego (znajdziecie je też w naszym zestawieniu “Wynajem długoterminowy – ranking firm”. Trzecia to oferta dealera.

Standardem jest, że m.in. serwis ogumienia czy serwis techniczny są wliczone w podstawową ratę wynajmu. Za inne usługi, takie jak np. ubezpieczenie czy coroczne przeglądy, w niektórych przypadkach trzeba zapłacić osobno. Jeśli chodzi o czas wynajmu, to punktem wyjścia jest umowa 2-letnia. Maksymalny czas użytkowania auta to natomiast 60 miesięcy, czyli 5 lat.

Jeśli chodzi o koszt wynajmu długoterminowego BMW X3 to rata zaczyna się już od ok. 560 zł netto (690 zł brutto), a jej wysokość rośnie, wraz ze skróceniem czasu umowy (im dłuższa umowa, tym niższa rata) oraz wraz ze zwiększeniem limitu kilometrów (im większy planowany przebieg roczny, tym wyższa rata).

Przeciętna rata wynajmu za BMW X3 z wyposażeniem Advantage oscyluje się w granicach +/- 2.500 zł.

BMW X3 – SUV dla ceniących wszechstronność i wygodę

BMW X3 w wynajmie długoterminowym.

Swoją premierę X3 miało w 2003 roku i od tamtego momentu doczekało się już trzech generacji. Było to pierwsze auto typu SAV (Sport Activity Vehicle). Klienci z miejsca docenili pojazd, który łączył w sobie praktyczność kompaktu z wszechstronnością większych SUV-ów i BMW X3 okazało się hitem, tak w Polsce jak i na całym świecie. Do dzisiaj pojazd należy do najchętniej sprzedających się modeli marki. W 2019 roku w Polsce zarejestrowano blisko 3 tysiące sztuk X3, a popularnością ustępuje jedynie serii 3.

To samochód dla tych, którzy nie chcą sięgać po kompromisy. Gwarantuje wyjątkowo przestronne wnętrze, napęd na cztery koła (choć zależy to od wersji) i niezawodność w każdych warunkach. Sercem BMW X3 są spore silniki benzynowe lub diesla, które pojemnością nie schodzą poniżej 2.0 litrów. Zapewniają one jednak dynamikę (której w końcu wszyscy spodziewają się po aucie tej marki) i imponujące, jak na ten typ samochodu, przyspieszenie – już od 4.2 s do setki!

Niestety, ze względu na wszystkie te zalety i uznanie jakim cieszy się X3, nie jest to najtańsze auto. Ceny, w zależności od silnika i wersji wyposażenia wahają się od 190 do 428 tysięcy złotych.

Kwota ta, dla wielu entuzjastów marki, może być niestety zaporowa. Istnieje jednak nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu niemal każdy zainteresowany będzie mógł korzystać z tego auta premium. Jakie? Odpowiedzią jest wynajem długoterminowy BMW X3.

Wynajem długoterminowy BMW X3 – na jakich warunkach?

Wynajem długoterminowy samochodów, zwany też często auto abonamentem, to nic innego, jak usługa polegająca na wypożyczeniu wybranego pojazdu, na dłuższy okres, określony w umowie, w zamian za stałą, miesięczną ratę. Współpraca nawiązywana jest zwykle na okres od 12 do 60 miesięcy, a ostateczna wysokość opłaty zależy m.in. od planowanego rocznego przebiegu auta, wyposażenia czy wykupionych usług dodatkowych.

Auto abonament to wyjątkowo korzystna alternatywa dla kredytu samochodowego czy leasingu. Dlaczego? W tym przypadku, zamiast finansować całkowity koszt samochodu, klient pokrywa przede wszystkim to, ile auto straci na wartości podczas użytkowania. Dzięki temu, rata może być zdecydowanie niższa od tej, obowiązującej przy kredycie czy standardowym leasingu. Oznacza to, że za tę samą kwotę, możemy pozwolić sobie na auto z wyższej półki, chociażby na BMW X3.

Wynajem długoterminowy to opcja skierowana do tych kierowców, którym zależy nie tyle na posiadaniu pojazdu, co możliwości jego wykorzystywania. Właścicielem pojazdu, przez cały czas trwania umowy pozostaje bowiem Wynajmujący. Daje to jednak wymierne korzyści pragmatyczne i ekonomiczne.

W modelu, jakim jest abonament na BMW X3, zwykle (choć zależy to od umowy) to właśnie Wynajmujący musi zatroszczyć się o kwestie, takie jak:

  • rejestracja pojazdu – Najemca (klient), nie musi dzięki temu tracić czasu na stanie w kolejkach,
  • ubezpieczenie – wykupienie OC, AC, NNW, Assistance również pozostaje po stronie Wynajmującego,
  • serwis – szeroko pojęta troska o sprawność mechaniczną pojazdu, obejmująca m.in. systematyczne serwisowanie i wymiany części eksploatacyjnych,
  • coroczne przeglądy,
  • serwis ogumienia, obejmujący zakup, wymianę i składowanie opon.

Najemcy (czyli klientowi), pozostaje jedynie tankowanie samochodu i doświadczanie przyjemności z jazdy, którą zapewnia BMW X3.

Dla kogo jest BMW X3 w wynajmie długoterminowym?

Wynajem długoterminowy BMW, X3 czy jakiegokolwiek innego modelu, jeszcze do niedawna skierowany był przede wszystkim do klientów biznesowych – większych firm, MŚP czy też osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ostatecznie, to właśnie firmy najwięcej zyskują korzystając z auto abonamentu – m.in. większą kontrolę kosztów czy możliwość wliczenia raty w koszty prowadzonej działalności.

Dla konsumentów

Dla biznesu

Teraz jednak, w odpowiedzi na zmiany zachowań konsumentów, ofertę dopasowano również do potrzeb klientów indywidualnych, którzy ponad posiadanie auta, preferują wygodę, minimum formalności i możliwość regularnej wymiany auta co 2-3 lata.

Gdzie po wynajem długoterminowy BMW X3?

Jak już wspominaliśmy, BMW X3 to jeden z najpopularniejszych modeli marki. Znalezienie odpowiadającej Wam oferty nie powinno więc być specjalnie trudne. Dostępne są one m.in. w:

Auto abonament na BMW X3 w dowolnej konfiguracji wyposażenia i mocy silnika znajdziecie tak w portfolio oficjalnych dealerów marki BMW, jak i w prywatnych wypożyczalniach wynajmu długoterminowego.

BMW, dla swoich klientów przygotowało specjalne rozwiązanie, noszące nazwę BMW Comfort Lease. W tym przypadku, klient zawiera umowę na korzystanie z pojazdu przez określony czas (24-60 miesięcy) z perspektywą na jedno z trzech wyjść po jej zakończeniu – wymianą na nowy model, wykupieniem auta lub zakończeniem współpracy. Warunki wynajmu długoterminowego X3 podobnie wyglądają też w przypadku niezależnych wypożyczalni.

Wynajem długoterminowy BMW X3 – warto?

Jak już wspominaliśmy, opłaty za wynajem długoterminowy mogą być znacznie niższe (niekiedy nawet o połowę!), niż raty kredytu czy leasingu, gdyż abonament pokrywa jedynie koszt faktycznego zużycia auta.

BMW X3 - wynajem długotrminowy od dealera

Źródło: kalkulator.radosczjazdy.pl

BMW X3 w leasingu od dealera.

Źródło: kalkulator.radosczjazdy.pl

Jak widać na przykładzie, to samo auto, z takim samym wyposażeniem, w wynajmie będzie Was kosztować ok. 1.596 zł netto (1.963 zł brutto) miesięcznie, podczas gdy leasing to wydatek rzędu ok. 3.762 zł netto (4.627 brutto) miesięcznie. Różnica jest więc zatem znacząca. Jeśli zatem planujecie często wymieniać auto (co 2-3 lata) i zależy Wam na minimalnej ilości formalności i obowiązków, to zdecydowanie warto Wam skorzystać z wynajmu długoterminowego BMW X3.

Zdjęcia pochodzą ze strony bmw.pl

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments