Zapraszamy na Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL 2023!
Już niebawem, bo 27-28 lutego 2023 roku w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbędzie się kolejny, XXIII Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL. Hasłem przewodnim wydarzenia będzie: “Rok 2023: Polityka energetyczna Państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie”. Dlaczego warto tam być?

Kongres POWERPOL 2023 – okazja do omówienia wyzwań, z jakimi boryka się sektor energetyczny
Dla całego sektora energetycznego, ostatnich kilkanaście miesięcy nie należało do najłatwiejszych. Polscy wytwórcy i dostawcy energii musieli radzić sobie m.in. z ograniczoną dostępnością surowców, intensywnymi zmianami legislacyjnymi, koniecznością zrewidowania polskiej i europejskiej polityki surowcowej, a także z wyzwaniami takimi jak: zagwarantowanie stabilnego działania strategicznych spółek czy przystosowanie sektora do inwestycji w wielkoskalowe OZE, gaz, wodór i offshore.
Kolejna edycja Kongresu – POWERPOL 2023 będzie doskonałą okazją do wymiany opinii, wniosków i doświadczeń podmiotów, dla których powyższe kwestie są istotne. Wydarzenie zgromadzi m.in.: przedstawicieli:
- rządu,
- największych firm energetycznych, ciepłowniczych, paliwowych i gazowniczych,
- wiodących organizacji branżowych,
- środowisk uniwersyteckich,
- biznesu.
Uczestnicy Kongresu będą mieli szansę omówić wpływ aktualnej sytuacji geopolitycznej na polski sektor elektroenergetyczny, a także będą mogli wspólnie poszukać sposobów na rozwiązanie problemów z dostępnością surowców, wynikających z sankcji nałożonych na Rosję.
XXIII Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczym POWERPOL – o czym będzie?
Na liście tematów, które zostaną poruszone na XXIII Ogólnopolskim Kongresie Energetyczno-Ciepłowniczym POWERPOL znajdują się m.in. następujące kwestie:
- Polityka energetyczna Państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie.
- Strategie liderów polskiego rynku – aktualizacja strategii w zmienionej sytuacji surowcowej i presji regulacyjnej na kontrolę cen energii dla odbiorców
- Polski rynek paliw, gazu, węgla i energii.
- Rynek ciepła i kogeneracji.
- Horyzont 2050: Rozwój, inwestycje, innowacje.
- Nowoczesna energetyka w praktyce.
Enerad.pl jako jeden z Patronów Medialnych gorąco zachęca do udziału w wydarzeniu. Szczegółowe dane na temat wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie: www.powerpol.pl.
Może Cię również zainteresować
URE: pięciu wytwórców otrzyma 1,5 mld zł wsparcia z drugiej aukcji kogeneracyjnej 2025
Ponad 6 TWh energii z wysokosprawnej kogeneracji zyska wsparcie państwa – rozstrzygnięto drugą w tym roku aukcję na premię kogeneracyjną.
Qair Polska planuje 5 TWh zielonej energii rocznie do 2030 roku. Firma chce mieć 3 GW mocy i rozbudować magazyny energii
Qair Polska zapowiada ambitne cele na najbliższe lata – do 2030 roku chce dostarczać ponad 5 TWh energii odnawialnej rocznie dla odbiorców w Polsce. Kluczowe mają być rozwój magazynów energii, hybrydyzacja instalacji i zmiany legislacyjne – w tym ustawa wiatrakowa.
ESG zmienia reguły gry. Firmy przechodzą od compliance do strategii
Rosnące znaczenie ESG nie ogranicza się już do spełniania wymogów prawnych. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej i długoterminowego sukcesu. Przejście od compliance do strategicznego zarządzania ESG staje się nowym standardem – także w Polsce.
Naturalny wodór w skorupie kontynentalnej – potencjał, ograniczenia i geologiczne uwarunkowania
Naturalny wodór może stać się istotnym źródłem czystej energii dla przemysłu i trudnych do dekarbonizacji sektorów. Najnowszy przegląd badawczy opublikowany 13 maja 2025 r. w Nature Reviews Earth & Environment ujawnia, w jakich warunkach dochodzi do jego powstawania i akumulacji w skorupie kontynentalnej. To pierwszy tak kompleksowy opis geologicznych procesów, które mogą zadecydować o przyszłości „białego wodoru”.
177 mld USD na energetykę. IEA o kredytach eksportowych
Rola agencji kredytów eksportowych (ECA) w finansowaniu energetyki rośnie, zwłaszcza w kontekście wsparcia transformacji energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) po raz pierwszy uwzględniła ich działania w swoim sztandarowym raporcie World Energy Investment 2025. Od 2014 r. ECAs udzieliły wsparcia energetycznego o wartości 177 mld USD, z czego coraz większa część trafia do projektów związanych z OZE.
Moc deszczu – nowa granica w energii odnawialnej
Deszcz może nie tylko podlewać uprawy czy zasilać rzeki, ale – jak pokazuje tekst Rose Morrison w Renewable Energy Magazine – również dostarczać energii elektrycznej. Dzięki nowatorskim technologiom, takim jak plug flow czy piezoelektryczne dyski, opady zyskują nową rolę w miksie OZE.
Komentarze