Enerad
Porównaj oferty

Zapraszamy na Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL 2023!

Już niebawem, bo 27-28 lutego 2023 roku w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbędzie się kolejny, XXIII Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL. Hasłem przewodnim wydarzenia będzie: “Rok 2023: Polityka energetyczna Państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie”. Dlaczego warto tam być?

Zapraszamy na Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL 2023!

Kongres POWERPOL 2023 – okazja do omówienia wyzwań, z jakimi boryka się sektor energetyczny

Dla całego sektora energetycznego, ostatnich kilkanaście miesięcy nie należało do najłatwiejszych. Polscy wytwórcy i dostawcy energii musieli radzić sobie m.in. z ograniczoną dostępnością surowców, intensywnymi zmianami legislacyjnymi, koniecznością zrewidowania polskiej i europejskiej polityki surowcowej, a także z wyzwaniami takimi jak: zagwarantowanie stabilnego działania strategicznych spółek czy przystosowanie sektora do inwestycji w wielkoskalowe OZE, gaz, wodór i offshore.

Kolejna edycja Kongresu – POWERPOL 2023 będzie doskonałą okazją do wymiany opinii, wniosków i doświadczeń podmiotów, dla których powyższe kwestie są istotne. Wydarzenie zgromadzi m.in.: przedstawicieli:

  • rządu,
  • największych firm energetycznych, ciepłowniczych, paliwowych i gazowniczych,
  • wiodących organizacji branżowych,
  • środowisk uniwersyteckich,
  • biznesu.

Uczestnicy Kongresu będą mieli szansę omówić wpływ aktualnej sytuacji geopolitycznej na polski sektor elektroenergetyczny, a także będą mogli wspólnie poszukać sposobów na rozwiązanie problemów z dostępnością surowców, wynikających z sankcji nałożonych na Rosję.

XXIII Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczym POWERPOL – o czym będzie?

Na liście tematów, które zostaną poruszone na XXIII Ogólnopolskim Kongresie Energetyczno-Ciepłowniczym POWERPOL znajdują się m.in. następujące kwestie:

  • Polityka energetyczna Państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie.
  • Strategie liderów polskiego rynku – aktualizacja strategii w zmienionej sytuacji surowcowej i presji regulacyjnej na kontrolę cen energii dla odbiorców
  • Polski rynek paliw, gazu, węgla i energii.
  • Rynek ciepła i kogeneracji.
  • Horyzont 2050: Rozwój, inwestycje, innowacje.
  • Nowoczesna energetyka w praktyce.

Enerad.pl jako jeden z Patronów Medialnych gorąco zachęca do udziału w wydarzeniu. Szczegółowe dane na temat wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie: www.powerpol.pl.

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Komentarze w tekście
Zobacz wszystkie komentarze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień technicznych i energetycznych Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta Stephena Kinga, gra w gry i śledzi trendy motoryzacyjne.

Może Cię również zainteresować

CSIRE z elastycznym startem – Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o rynku energii

CSIRE z elastycznym startem – Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o rynku energii

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy modyfikującej terminy wejścia w życie systemu CSIRE. Nowe przepisy mają zagwarantować bezpieczne i płynne wdrożenie centralnej platformy wymiany danych w sektorze energii elektrycznej.

30.04.2025
Energia elektryczna Wiadomości z rynku
Rewolucja na rynku energii. Polska otwiera się na PPA i offshore [raport]

Rewolucja na rynku energii. Polska otwiera się na PPA i offshore [raport]

W 2024 roku udział węgla w produkcji energii elektrycznej w Polsce spadł do 57%, a OZE osiągnęły rekordowe 26%. Dzięki reformom regulacyjnym i dynamicznemu rozwojowi rynku PPA kraj przygotowuje się na przyspieszenie transformacji energetycznej.

30.04.2025
Efektywność energetyczna Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
900 mln euro dla MAIRE: nowe projekty petrochemiczne i zielony wodór

900 mln euro dla MAIRE: nowe projekty petrochemiczne i zielony wodór

MAIRE, włoska grupa inżynieryjna, ogłosiła przyznanie swoim spółkom zależnym TECNIMONT i KT-Kinetics Technology nowych kontraktów oraz rozszerzeń istniejących zleceń o łącznej wartości około 900 milionów euro. Projekty te obejmują działania w zakresie inżynierii, zaopatrzenia i budowy (EPC) związane z infrastrukturą petrochemiczną oraz zaawansowane usługi inżynieryjne dla instalacji zielonego wodoru. Zlecenia pochodzą od kluczowych klientów z Azji Środkowej i Europy Południowej, co wzmacnia obecność MAIRE w strategicznych regionach i dywersyfikuje jej portfel zamówień.

30.04.2025
Gaz i wodór Wiadomości z rynku
Co to jest biometan?

Co to jest biometan?

Biometan to odnawialne paliwo gazowe, które powstaje w wyniku oczyszczania biogazu, biogazu rolniczego lub wodoru odnawialnego. Dzięki swojej jakości i składowi chemicznemu zbliżonemu do gazu ziemnego, biometan może być wtłaczany do sieci gazowej, sprężany (bio-CNG), skraplany (bio-LNG), transportowany cysternami lub wykorzystywany bezpośrednio – np. jako paliwo do pojazdów.

30.04.2025
Gaz i wodór Rady i pomysły
TAURON i Trzebinia wspólnie planują przyszłość Elektrowni Siersza

TAURON i Trzebinia wspólnie planują przyszłość Elektrowni Siersza

TAURON oraz Gmina Trzebinia podpisały list intencyjny, którego celem jest dalsze gospodarowanie terenami Elektrowni Siersza z zachowaniem działalności w sektorze energetycznym. W planach są inwestycje obejmujące m.in. repowering, magazyny energii, instalacje PV oraz jednostki gazowe. Obie strony deklarują współpracę dla zapewnienia sprawiedliwej transformacji, ochrony miejsc pracy i wpływów podatkowych.

30.04.2025
Energia elektryczna Wiadomości z rynku
UE stawia na zielone innowacje i walkę z dezinformacją. Kluczowe wnioski z Rady ds. Środowiska w Warszawie

UE stawia na zielone innowacje i walkę z dezinformacją. Kluczowe wnioski z Rady ds. Środowiska w Warszawie

Zmiany klimatu, zielone technologie i dezinformacja – to główne tematy nieformalnego spotkania ministrów środowiska UE, które odbyło się 28–29 kwietnia w Warszawie. Polska, jako gospodarz obrad, podkreśliła rolę innowacji i edukacji w budowaniu odpornej i zielonej Europy.

30.04.2025
OZE Wiadomości z rynku
Zobacz pozostałe artykuły