EcoMax rekuperacja – opinie i recenzja

Rekuperacja to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na energooszczędny i zdrowy dom. W związku z czym, z roku na rok, decyduje się na jej instalację coraz więcej osób, które nierzadko stoją przed wyborem najlepszej firmy montującej rekuperację. Jedną z nich jest EcoMax, która posiada międzynarodowe doświadczenie i kompletną ofertę wysokiej jakości produktów. Czym jeszcze wyróżnia się oferta rekuperacji EcoMax i co sprawia, że warto postawić właśnie na nią?

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

EcoMax to gwarancja najwyższej jakości

Za główny cel EcoMax stawia sobie podnoszenie komfortu i wygody zarówno w firmach, jak i domach oraz mieszkaniach. Ta pochodząca z Bydgoszczy firma w swojej szerokiej ofercie posiada wysokiej jakości urządzenia, najbardziej cenionych na świecie producentów. Oferowane przez nią produkty nie tylko w znaczący sposób obniżają zużycie energii (co korzystnie odbija się na rachunkach za prąd), ale i mają pozytywny wpływ na zdrowie ich użytkowników. EcoMax od początku swojego istnienia specjalizuje się w odzysku ciepła z powietrza i odzysku ciepła z wody. Obecnie natomiast klienci mogą wybierać wśród następujących opcji:

 • odkurzaczy centralnych, służących do szybkiego i łatwego sprzątania;
 • rekuperatorów wody, dzięki którym zaoszczędzić można zużycie ciepłej wody, odzyskując energię grzewczą (instalacja taka jest korzystna zarówno w gospodarstwach domowych, jak i lokalach usługowych);
 • Laundry Jet, ten automatyczny zsyp na pranie jest pierwszym, nowoczesnym i kompletnym system przesyłu brudnych ubrań w całym domu;
 • rekuperacji (znanej również jako wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła), która wymienia zużyte powietrze na świeże z zewnątrz (dodatkowo powietrze nawiewane do pomieszczeń jest oczyszczane z kurzu, smogu i alergenów).

Firma EcoMax może pochwalić się międzynarodowym doświadczeniem, które zbudowała handlując z wieloma, światowymi markami cieszącymi się doskonałą renomą. Co istotne, każdy klient decydujący się na zakup wybranego przez siebie produktu, liczyć może również na realizację zamówienia wraz z profesjonalnym montażem. Ponadto w ramach konsultacji klienci uzyskują odpowiedź na pytania dotyczące warunków współpracy, a konsultanci rozwieją wątpliwości wokół przebiegu i kosztów oferowanych przez firmę usług.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo rekuperacja EcoMax?

Współczesne domy buduje się głównie z myślą o energooszczędności i niskich kosztach utrzymania. W takim nowoczesnym i szczelnym budownictwie swojej roli nie spełnia jednak wentylacja grawitacyjna, którą trzeba zastąpić rekuperacją. Albowiem tylko wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła pozwala, nie tylko znacznie łatwiej osiągnąć normy dotyczące wymiany powietrza w budynku, ale i odpowiedni komfort mieszkalny (jest ona koniecznością dla osób, które chcą cieszyć się dobrym zdrowiem). Ponadto zarówno samo wykonanie rekuperacji już na etapie budowy domu, jak i jej późniejsze użytkowanie, wiąże się z sporymi oszczędnościami.

Należy tu jednak podkreślić, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to również doskonałe rozwiązanie do domów modernizowanych (chociaż w tym przypadku jej montaż może wiązać się z pewnymi ograniczeniami i wyższą ceną). Firma EcoMax proponuje swoim klientom:

 • rekuperację do mieszkań i apartamentów;
 • rekuperację do domów;
 • rekuperację do biur;
 • rekuperację do obiektów użyteczności publicznej (w tym hoteli, urzędów, lokali gastronomicznych, czy przedszkoli).

Rekuperacja od EcoMax – szczegóły oferty

Firma EcoMax ma w swojej ofercie wyłącznie rekuperatory powietrza najbardziej cenionych producentów, takich jak:

 • Mitsubishi;
 • ENSY;
 • Energy Saving
 • G‑Vent.

Wszystkie z nich wyróżniają się najwyższą jakością i efektywnością, dzięki czemu pozwalają uzyskać spore oszczędności na ogrzewaniu (może to być nawet do 50 proc. rocznych wy­­­da­­t­ków). Dla przykładu, rekuperatory norweskiej marki ENSY, posiadającej przeszło 100-letnie doświadczenie w zakresie ogrzewania i wentylacji, pracują ze sprawnością nawet na poziomie 90 proc. bez grzałki przy temperaturze -20 °C (i więcej).

Co ważne, wszyscy zainteresowani zakupem rekuperatora od EcoMax mogą liczyć na to, że jego model zostanie w pełni dobrany do ich potrzeb. Przy czym do dyspozycji klientów udostępnione są wyłącznie najwyższej jakości i najbardziej energooszczędne rekuperatory światowych marek. Jednak to nie wszystko, albowiem poza kompletną ofertą niezbędnych produktów, firma EcoMax oferuje również:

 • profesjonalne doradztwo techniczne. Doświadczeni doradcy EcoMax zapoznają klienta z dostępnymi rozwiązaniami (w tym m.in. na temat samej technologii, czy możliwości urządzeń oraz pomogą ustalić oczekiwania, co do działania systemu rekuperacji);
 • szybką realizację zamówienia;
 • profesjonalny montaż rekuperacji;
 • fachowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w siedzibie firmy (klienci mogą też korzystać z pomocy online).

Rekuperacja od EcoMax – jaka cena?

Ile kosztuje rekuperacja? To pytanie, które zadaje sobie chyba większość inwestorów. Niestety nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, albowiem jest to kwestia bardzo indywidualna, uzależniona od wielu czynników, takich jak m.in.

 • metraż budynku;
 • liczba i rodzaj pomieszczeń;
 • model rekuperatora (to, ile przyjdzie nam za niego zapłacić zależeć będzie np. od jego wydajności, klasy energetycznej, funkcjonalności, czy rodzaju sterowania i automatyki);
 • poszczególne elementy niezbędne do wykonania instalacji, takie jak chociażby kanały wentylacyjne, czujniki, kratki czerpni i wyrzutni, czy wszelkie kształtki.

Tak więc, im większy metraż i liczba pomieszczeń oraz lepszej klasy rekuperator, tym wyższy ostateczny koszt inwestycji. Cena całkowitego systemu wentylacyjnego z montażem, w zależności od zastosowanych rozwiązań, w przypadku domu średniej wielkości oscyluje w granicach ok. 20-35.000 zł. Nie da się więc ukryć, że przedsięwzięcie takie wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych.

Dobrą informacją dla inwestorów powinno być jednak to, że zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest wspierany przez rzą­­­do­­­we i uni­­j­ne pro­­­gra­­­my dofinansowań, w tym przede wszystkim przez Czyste Powietrze i Czyste Powietrze Plus (więcej o tym w naszym artykule na temat: dofinansowań do rekuperacji).

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Montaż rekuperacji z EcoMax – Zalety i wady

Rekuperacja od EcoMax posiada wiele zalet, takich jak:

Wysokiej jakości energooszczędne rekuperatory
Kompleksowość oferty
Sprawna realizacja przez EcoMax i indywidualne podejście do każdego klienta
Projekty dostosowane do każdego rodzaju budynku
Współpraca oparta na przejrzystych zasadach
Rekuperatory cenionych, światowych marek (m.in. Mitsubishi, ENSY, G-Vent i Energy Saving)
Profesjonalny i pomocny zespół
Wsparcie i doradztwo na każdym etapie inwestycji
Wysoki standard obsługi
Duże doświadczenie i wsparcie w montażach systemów rekuperacji
Szybka realizacja zamówienia wraz z profesjonalnym montażem
Sprawna i skuteczna opieka serwisowa
Pomoc online
Certyfikaty Firmy Godnej Zaufania

Wśród nielicznych wad znajduje się za to te związane z:

Trudnością w oszacowaniu kosztów przed kontaktem z firmą
Stosunkowo wysokie koszty związane z inwestycją

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Inwestycja w rekuperację to nie tylko gwarancja zdrowia i bezpieczeństwa, ale również dużych oszczędności. W związku z tym, na jej montaż decyduje się coraz więcej inwestorów, czy to prywatnych, czy komercyjnych. Rekuperację w swojej ofercie posiada m.in. pochodząca z Bydgoszczy firma EcoMax. Kieruje ją ona zarówno do budynków mieszkalnych, komercyjnych, jak i użyteczności publicznej, na terenie całego kraju. W sprzedaży dostępne są wyłącznie rekuperatory najlepszych światowych marek, takich jak m.in. Mitsubishi, ENSY, G-Vent czy Energy Saving. Ponadto osoby, które dokonały zakupu w EcoMax liczyć mogą na profesjonalne doradztwo, szybki i profesjonalny montaż oraz fachowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments