Aktualności

 • Wpływ dziecka na Twoją zdolność kredytową

  Uzyskana kwota kredytu hipotecznego zależy przede wszystkim od naszej zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa to możliwość do spłaty zaciągniętego zobowiązania wraz z odsetkami, w terminie określonym w umowie. Czy dziecko może obniżyć Twoją zdolność kredytową? Jak wpłynie na nią 500 plus? Czy możliwe jest zatajenie liczby dzieci we wniosku kredytowym? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w […]

 • Rusza drugi nabór do programu „Mój prąd”

  Pierwszy nabór do programu „Mój prąd” okazał się ogromnym sukcesem. Dzięki rządowemu wsparciu dofinansowanych zostało 27 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy 152 MW. Już dziś rusza kolejny nabór wniosków na dopłaty do fotowoltaiki dla gospodarstw domowych. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby otrzymać dofinansowanie!

 • Ceny prądu 2020 – Polacy zapłacą więcej

  Wbrew temu co obiecywali politycy rządzącej partii, gospodarstwa domowe jednak nie unikną podwyżek. Prezes URE zatwierdził taryfy na sprzedaż energii elektrycznej nie tylko spółkom Tauron, Enea i Energa Obrót, ale również PGE Obrót. Również to na gospodarstwach domowych spoczywać będzie obowiązek ubiegania się o rekompensaty za droższy prąd. Jednak będą one możliwe dopiero w 2021 roku.

 • Ranking kredytów gotówkowych – styczeń 2020

  Święta, święta i już po świętach. Nowy Rok przyniósł Wam nowe wyzwania, również finansowe? A może może wciąż łatacie budżet po zeszłorocznym szaleństwie? Sprawdźcie nasz ranking kredytów gotówkowych – styczeń 2020 i zobaczcie, który kredyt gotówkowy warto wybrać!

 • Ranking chwilówek – styczeń 2020

  Styczeń to kolejny miesiąc, w którym zaplanowanie budżetu może nie być proste. Macie problem z opanowaniem domowych finansów? Sprawdźcie nasz ranking chwilówek – styczeń 2020. Oto najtańsze chwilówki dostępne na rynku.

 • Życzenia bożonarodzeniowe

  Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś Nowy Rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń. Życzy zespół enerad.pl

 • Taryfy prądu i gazu na 2020 rok zatwierdzone! Ile zapłacimy?

  Podwyżki za prąd jednak nas nie ominą. Już od nowego roku wszyscy klienci Taurona zapłacą za każdy rachunek o ok. 9 zł więcej. Prezes URE nie zatwierdził natomiast wniosków o podwyżki pozostałych spółek (czyli PGE, Energa i Enea), co oznacza, że od 1 stycznia będą musiały stosować taryfy z 2018 roku. Dobrą wiadomością jest to, że mniej zapłacimy za gaz, o ile?