Ranking firm fotowoltaicznych 2024 - Najlepsze firmy w Polsce

Szukasz firmy fotowoltaicznej, która spełni Twoje oczekiwania? Chcesz mieć pewność, że Twoje panele słoneczne zostaną zamontowane solidnie i profesjonalnie? Nasz ranking firm fotowoltaicznych to najlepszy sposób na znalezienie idealnego instalatora.

W naszym rankingu znajdują się firmy, które otrzymały najwyższe oceny od użytkowników enerad.pl. Każda opinia ma wpływ na pozycję firmy w rankingu, który jest aktualizowany codziennie. Dzięki temu masz pewność, że informacje w nim zawarte są aktualne i wiarygodne.

W okresie przejściowym, podczas gdy zbieramy opinie Użytkowników, na bazie których powstanie pełny ranking, korzystamy z rankingów eksperckich przygotowanych przez naszą redakcję. Dzięki temu możemy już teraz dostarczyć Ci wartościowe informacje o firmach fotowoltaicznych, które pomogą Ci w wyborze najlepszego instalatora.

Zapoznaj się z naszym rankingiem i wybierz firmę, która spełni Twoje wymagania.

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Ranking firm fotowoltaicznych 2024 - TOP 10 Najlepszych instalatorów

Którą firmę fotowoltaiczną wybrać?

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja, która choć w dłuższej perspektywie przynosi wiele oszczędności, na wstępie wymaga stosunkowo dużych nakładów inwestycyjnych. Jeśli zastanawiasz się jaką firmę fotowoltaiczną wybrać, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji, to poniżej znajdziesz kilka wskazówek:

Doświadczenie firmy fotowoltaicznej

Kluczem do wydajnej i bezpiecznej instalacji fotowoltaicznej jest właściwy montaż i konfiguracja urządzeń wchodzących w skład zestawu. Szukając firmy fotowoltaicznej, warto zatem skupić się na umiejętnościach jej pracowników – instalatorów, potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie zdobyte “w polu”, dlatego przed podjęciem decyzji poszukajcie przykładów realizacji instalacji fotowoltaicznych wykonanych przez daną firmę.

Gwarancje udzielane przez firmy fotowoltaiczne

Jak już wspominaliśmy, instalacja fotowoltaiczna to inwestycja długoterminowa. Warto zatem zwrócić uwagę na gwarancję, która stanowi zabezpieczenie Waszych interesów jako konsumenta. Mowa tu jednak nie tylko o okresie ochronnym dla samych urządzeń, ale i również dla usługi montażu. W zależności od firmy fotowoltaicznej i produktu lub usługi gwarancja taka może wynosić od 2 do nawet 25 lat.

Pomoc w ubieganiu się o dofinansowanie

Korzystanie z energii słonecznej pomaga ograniczyć negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne. Z tej przyczyny, m.in. dla osób fizycznych i firm przygotowano szereg regionalnych i ogólnopolskich programów, oferujących dofinansowanie do fotowoltaiki, takich jak np. Mój Prąd. Wybierając firmę fotowoltaiczną, warto sprawdzić, która z nich wyręcza swoich klientów w zdobyciu dodatkowych środków.

Deklarowany czas montażu

Szybkość realizacji przedsięwzięcia jest ważna – im szybciej instalacja zostanie zamontowana, tym szybciej może zacząć działać na Waszą korzyść. Trzeba jednak mieć na uwadze, że cały rynek fotowoltaiki przeżywa obecnie ogromne ożywienie. Ogromne zainteresowanie tym tematem może zatem oznaczać okazjonalne przestoje. Mimo wszystko szukajcie takich firm, które podają akceptowalny i co najważniejsze, realny termin wykonania instalacji.

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Pytania i odpowiedzi

Co to jest ranking firm fotowoltaicznych na enerad.pl?

Ranking firm fotowoltaicznych na enerad.pl to zestawienie najlepszych instalatorów paneli fotowoltaicznych, oparte na ocenach i opiniach użytkowników serwisu. To narzędzie pomaga w wyborze solidnego i profesjonalnego wykonawcy.

Jakie firmy znajdują się w rankingu firm fotowoltaicznych?

W rankingu wykonawców fotowoltaiki znajdują się firmy, które otrzymały najwyższe oceny od użytkowników enerad.pl za jakość usług w obszarze dostarczania i montażu systemów PV.

Jakie korzyści płyną z korzystania z rankingu firm fotowoltaicznych?

Korzystając z naszego rankingu wykonawców fotowoltaiki, masz pewność, że wybierasz spośród sprawdzonych i polecanych firm, które zdobyły uznanie wśród innych użytkowników serwisu.

Czy opinie użytkowników wpływają na pozycje w rankingu firm fotowoltaicznych?

Tak, każda opublikowana opinia ma wpływ na pozycję firmy w rankingu firm fotowoltaicznych. Dzięki temu ranking jest aktualny i odzwierciedla rzeczywiste doświadczenia użytkowników.

Jakie są kryteria oceniania firm w rankingu firm fotowoltaicznych?

Firmy są oceniane przez użytkowników pod względem jakości usług, profesjonalizmu, terminowości i innych istotnych czynników związanych z fotowoltaiką.

Czy mogę dodać swoją opinię o firmie fotowoltaicznej, która wpłynie na jej pozycje w rankingu?

Oczywiście! Jeśli byłeś klientem jednej z firm fotowoltaicznych, zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami poprzez dodanie opinii. Znajdź profil firmy w katalogu firm fotowoltaicznych i podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami.

Czy firmy zajmujące się montażem instalacji PV płacą za umieszczenie się w rankingu?

Nie, umieszczenie w rankingu firm fotowoltaicznych jest oparte na ocenach i opiniach użytkowników, a nie na płatnościach firm. Szczegóły tego jak powstają rankingi branżowe w enerad.pl znajdziesz w tym miejscu.

Jak często jest aktualizowany ranking firm fotowoltaicznych?

Ranking firm fotowoltaicznych jest aktualizowany codziennie, aby zapewnić użytkownikom najnowsze i najbardziej wiarygodne informacje.

Czy ranking firm fotowoltaicznych obejmuje cały kraj czy tylko konkretne regiony?

Ranking firm fotowoltaicznych obejmuje cały kraj, dzięki czemu można znaleźć firmę dostarczającą i wykonującą instalcję PV niezależnie od lokalizacji.

Jak mogę skorzystać z informacji z rankingu firm fotowoltaicznych do wyboru firmy?

Przeglądając ranking firm PV, możesz porównać oceny i opinie różnych firm, aby znaleźć tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. To świetny sposób na wybór sprawdzonego wykonawcy fotowoltaiki.

Jak dodać firmę do rankingu firm fotowoltaicznych?

Po pierwsze upewnij się, że profil firmy jest obecny w katalogu firm fotowoltaicznych. Jeśli firma nie posiada jeszcze profilu skontaktuj się w tej sprawie z nami

Po drugie zapoznaj się z zasadami i zadbaj o opinie i wysokie oceny klientów firmy - nasze rankingi powstają w oparciu o oceny użytkowników. Jak zdobyć opinie dla swojej firmy przeczytasz w tym miejscu.

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Forum dyskusyjne o rankingu firm fotowoltaicznych

dołącz do rozmowy
guest
182 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
2023-12-05 13:33

Firma Long Energy z Torunia ktoś poleca

Wiktorsss
Wiktorsss
2023-11-28 20:32

Mogę się wypowiedzieć na temat firmy Hymon. Wykonali dla mnie pełną usługę założenia paneli fv i oceniam ich bardzo dobrze. Mają dobrze wyszkolonych pracowników którzy potrafią merytorycznie porozmawiać i coś doradzić. Formalności w miarę sprawnie przebiegły no i czas oczekiwania do przeżycia.

Dorota
Dorota
2023-08-21 15:34

Czy ktoś coś wie o firmie Install Energy? Chodzi o montaż fotowoltaiki i pompy ciepła

Maria
Maria
2023-07-19 18:34

Mogę polecić firmę Lebo Energia z Warszawy. Rozsądne ceny. Panele Fotowoltaiczne Viessmanna. Stosowana technologia mikroinwerterów.Mają certyfikat współpracy z Viessmannem. Książeczka gwarancyjna podbita przez Viessmana. Firma godna polecenia dla tych co stawiają na jakość i bezpieczeństwo nad taniością i chińszczyzną.

Konrad
Konrad
2023-07-04 10:16

Jak dla mnie solar squad. Najlepsi w warmińsko mazurskim. Zainstalowany system fotowoltaiczny jest estetyczny i nie rzuca się w oczy, co jest ważne dla wyglądu mojego domu.

Frytka
Frytka
2023-06-04 18:45

top 3: Hymon, Polenergia i Sunday – co to wgl za ranking XDDD

Anna
Anna
2023-05-22 13:00

FOX Energy – ze Szczecina, firma godna polecenia.23 kwietnia pierwsze rozmowy, fachowa pomoc, 17-18 maj montaż, pomoc w złożeniu wniosku, gwarancja 5 lat.

Joanna
Joanna
2023-05-19 16:24

A holenderski Victron Energy?

Artur
Artur
2023-05-07 09:28

Sunday Polska… porażka. Podpisałem umowę na koniec marca. Mamy początek maja i ani widu ani słychu. Zero kontaktu z ich strony. Dzwonię parę razy w tygodniu żeby dowiedzieć się co z moją instalacją. Mają ciągłe wymówki. Handlowiec obiecywał że cały sprzęt mają na stanie. Teraz okazuj się, że jednak kontener nie dopłynął.

Krzysztof
Krzysztof
2023-02-10 18:46

Z komentarzy wynika, ze PV Poland nie obsługuje już klientów indywidualnych. A co z serwisem tej firmy ? Czy PV Poland nadal prowadzi serwis ? Czy też serwis prowadzą inne firmy ?

Tadeusz
Tadeusz
2022-11-29 13:26

Chcę się wypowiedzieć jak w mojej ocenie wygląda kontakt z dużą firmą fotowoltaniczną jaką jest Polenergia, z której ostatecznie nie skorzystam i powiem dlaczego. Po pierwsze przedstawiciel wcale dobrze nie doradził. On wciśnie każdy kit abyś podpisał umowę i jeszcze powie, że możesz się wycofać w ciągu 14 dni co wcale nie jest do końca prawdą. W moim przypadku zaproponowali cztery rzędy paneli na dach płaski, a przy projekcie okazało się, że wejdą trzy. Więc odstąpiłem, a oni każą płacić. Mają prawników, więc gnębią Podpiszesz i się wycofasz żądają pieniędzy i to nie małych za rozpoczęte prace, wręcz olbrzymich . Jestem szczęśliwy, że się wycofałem, bo już sobie wyobrażam, jakie trudności by mnie czekały w razie naprawy gwarancyjnej. Więc nie podpisuj umowy na miejscu i lepiej znaleźć małą firmę lokalną i jest dużo taniej, a ubezpieczenie wykupić w firmie ubezpieczeniowej.

Katarzyna
Katarzyna
2022-11-24 11:40

prosze o opine firmy PV Sunrage

Łukasz
Łukasz
2022-10-25 09:25

Proszę o opinie dot. firmy By Energy Solutions z siedzibą w Krakowie..

Dawid
Dawid
2022-09-21 14:26

Czy można zakładać panele, jeśli posiada się oddzielnie sprzedawcę i dystrybutora energii elektrycznej czy musi być ten sam dystrybutor i sprzedawca? Na firmę.

Iza
Iza
2022-08-29 16:18

Firma Sunday polska wykonała usługę źle. Nie podłączyła fotowoltaiki so sieci energetycznej, przez co dostałam rachunek roczny do opłacenia, Nie poczuwają się, że to ich wina. Na ponowne podłączenie tym razem prawidłowe czekałam 2 miesiące. Lekceważą klienta. Nie odbierają telefonów servisowych, nie odpisują na reklamacje w terminie. A jak już odpisali, to obliczyli, że strat poniosłam 10 razy mniej niż faktycznie.

waldemar
waldemar
2022-08-28 10:06

proszę o informcję o firmie Polenergia

Tomek
Tomek
2022-08-21 17:22

A gdze się podziało Pv Poland? W poprzednim rankingu było na 4tym miejscu?

swenn
swenn
2022-07-11 11:36

w mojej miejscowości firma polenergia fotowoltaika zakłada bardzo dużo instalacji, a że ludzie na ogół są zadowoleni z ich usług to raczej zdecydowałbym się na ich ofertę i nie szukał nikogo nowego

Romek
Romek
2022-07-03 15:45

mam u siebie instalacje revolta. po tym jak dobrze zostałem obsłużony to dziwi mnie TYLKO czwarte miejsce

Andrzej
Andrzej
2022-05-31 19:08

czy może ktoś coś powiedzieć o firmie norweskiej OTOVO i leasingu na fotowoltaikę. Dają 20 letni leasing, gwarancją i serwisem przez cały okres trwania leasingu.