Gaz: najlepsze oferty dla domu i firmy

1. Wypełniasz formularz 2. Podajesz zużycie paliwa gazowego 3. Porównujesz oferty

Oszczędzasz nawet 30%!

eneradka
eneradka
SB-gaz-grafika

Dowiedz się więcej na temat gazu

Kto jest kim na rynku gazu?

Na rynku gazu w Polsce kluczową rolę odgrywają dostawcy, którzy odpowiedzialni są za sprzedaż oraz dystrybutorzy gazu, zajmujący się przesyłem gazu do odbiorców końcowych. Istotnym elementem rynku jest również Towarowa Giełda Energii, gdzie odbywa się handel gazem. Rynek gazu regulowany jest przez Urząd Regulacji Energetyki (URE), który (póki co) zatwierdza taryfy gazowe dla gospodarstw domowych i nadzoruje działalność podmiotów na rynku. Potrzebujesz więcej informacji? Koniecznie sprawdź:

Jakie są taryfy gazu?

Taryfy gazu są różne w zależności od typu odbiorcy. Najważniejsze grupy taryfowe to taryfy W dla gospodarstw domowych, taryfy S dla małych i średnich firm oraz taryfy P dla dużych przedsiębiorstw przemysłowych. Każda z tych grup ma specyficzne warunki cenowe dostosowane do profilu zużycia gazu. Aby poznać więcej szczegółów, zapoznaj się z naszymi artykułami:

Ile kosztuje korzystanie z gazu?

Ceny gazu w Polsce kształtowane są przez sprzedawców i dystrybutorów, którzy muszą uwzględniać koszty zakupu gazu na rynkach międzynarodowych, opłaty dystrybucyjne, koszty magazynowania oraz swoje marże. Jednak, w przypadku odbiorców domowych ceny te są dodatkowo regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki (URE), który zatwierdza taryfy gazowe, zapewniając stabilność i przewidywalność kosztów. Już niedługo rynek gazu w Polsce będzie musiał przejść proces uwolnienia cen, co oznacza, że ceny będą kształtowane w pełni przez mechanizmy rynkowe, podobnie jak ma to miejsce w innych krajach Unii Europejskiej. Aby zrozumieć, ile kosztuje ogrzewanie gazem, jakie są opłaty za dystrybucję gazu oraz co oznacza uwolnienie cen gazu, przeczytaj nasze artykuły:

Czy gaz to nadal dobry pomysł?

Choć przyszłość gazu w Unii Europejskiej jest przedmiotem wielu dyskusji, to jednak wbrew nagłówkom medialnym, nie zostanie on całkowicie zakazany i nadal pozostaje ważnym elementem strategii energetycznej. Gaz jako źródło energii ma wiele zalet – jest stosunkowo tani, efektywny i emituje mniej CO2 w porównaniu do węgla czy ropy. Dodatkowo, koszty związane z eksploatacją gazu można obniżyć m.in. dzięki zmianie sprzedawcy

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądać przyszłość gazu w Polsce i Europie? A może chcesz zmienić sprzedawcę gazu? Oto kilka przydatnych źródeł informacji:

Bez względu na to, czy chcecie zmienić sprzedawcę gazu, czy potrzebujecie doradztwa w zakresie wyboru najlepszej oferty, z enerad.pl cała procedura będzie szybka i bezproblemowa. Współpracujemy z najlepszymi firmami z sektora energetycznego, starannie wyselekcjonowanymi pod kątem jakości obsługi, niezawodności i transparentności. Nasza zaawansowana porównywarka umożliwi Wam znalezienie optymalnego rozwiązania, dzięki któremu będziecie mogli cieszyć się niskimi rachunkami za gaz.

> Sprawdź oferty gazu <

Prowadzisz firmę? Chcesz znaleźć się w naszym systemie?
Nic trudnego! W kilku prostych krokach dodasz swoją firmę!
Dodaj firmę

Najnowsze opinie w branży gazu

Ania 17.07.2024
starstarstarstarstar
5,00/5
Fortum

dobra firma

Właściwie kontakt ogranicza się do ustaleń i ewentualnych zmian, bo nie ma potrzeby częściej. Jako klientka czuję się z nimi ok, a współpracujemy od kilku miesięcy.

wika 12.05.2024
starstarstarstarstar
5,00/5
Fortum

super!

Fortum jest ok, rzetelnie i rozsądnie podchodzą do klienta.

Dane ukryte - do wglądu w Redakcji 05.03.2024
starstarstarstarstar
4,50/5
G.EN Gaz Energia

Umowa kompleksowa gaz

Możliwość zawarcia umowy online, funkcjonalny eBOK , możliwość rozliczeń międzyokresowych

Anna 21.12.2023
starstarstarstarstar
3,00/5
PGNiG Obrót

Wyboru nie ma - jest jak jest

Będąc konsumentem nie za bardzo mam wybór, żeby mieć alternatywnego sprzedawcę. Korzystam z PGNiG od lat - nie jest źle, gaz jest, regularne prognozy są. Natomiast dodzwonienie się na infolinię, załatwienie jakichś spraw jest bardzo utrudnione.

Dofinansowania do gazu

Podobnie jak w branży energii elektrycznej, w branży gazu obecnie dostępne jest tylko jedno wsparcie. Skorzystać z niego mogą tylko gospodarstwa domowe, które zużywają gaz do celów grzewczych, spełniają kryterium dochodowe i posiadają wpis do CEEB.

Nazwa programu
Beneficjent
Wysokość wsparcia
Dopłata do gazu ziemnego w postaci refundacji VAT
Gospodarstwa domowe
Zwrot VAT od ceny gazu
Czy wiesz, że...
...z pomocą naszych Recenzji, Rankingów czy Opinii możesz znaleźć
najlepszego wykonawcę!
Nie czekaj i już teraz znajdź firmę, która zrealizuje Twój projekt!
Chcę sprawdzić oferty!