Polecani sprzedawcy prądu

Sprzedawcy prądu dla domu

1
Fortum
Sprawdź
2
PGE
Sprawdź
3
Tauron
Sprawdź
Sprawdź oferty dla domu

Sprzedawcy prądu dla małych i średnich firm

1
Axpo
Sprawdź
2
EWE
Sprawdź
3
Fortum
Sprawdź
Sprawdź oferty dla firm

Sprzedawcy prądu dla dużych firm

1
Axpo
Sprawdź
2
ENEA
Sprawdź
3
PGE
Sprawdź
Sprawdź oferty dla dużych firm

To warto wiedzieć! Jak być świadomym odbiorcą?

Poradniki o energii elektrycznej

Energia elektryczna – Najczęstsze pytania

1. Czy mogę zmienić sprzedawcę prądu?
Tak, niezależnie czy jesteś osobą prywatną, przedsiębiorcą czy rolnikiem, możesz w Polsce zmienić sprzedawcę prądu. Jest to możliwe, dzięki liberalizacji rynku energetycznego i zasadzie TPA. Do wyboru masz wiele firm energetycznych oraz ofert. Wybór odpowiedniego produktu należy do Ciebie :)
2. Czy zmiana sprzedawcy jest skomplikowana?
Zmiana sprzedawcy prądu jest bardzo prosta - wystarczy, że wybierzesz dopasowaną do swoich potrzeb ofertę i nowemu sprzedawcy udzielisz pełnomocnictwa do przeprowadzenia procesu. Pamiętaj: zmiana sprzedawcy zawsze jest darmowa i pierwsza zmiana trwa 30 dni, każda kolejna to już tylko 14 dni!
3. Jak znaleźć najlepszą ofertę prądu?
Na rynku działa wiele firm oraz do wyboru mamy cały wachlarz produktów. Szukając oferty przede wszystkim musimy uwzględnić nasze potrzeby i zużycie energii. By ułatwić Ci znalezienie najlepszej oferty udostępniliśmy porównywarkę cen prądu, dzięki której w kilka chwil zapoznasz się z dostępnymi produktami.
4. Jak znaleźć rzetelną firmę?
Do wyboru nowego sprzedawcy prądu powinniśmy podejść rozsądnie i dokładnie zapoznać się z firmą i opiniami o niej. Jeśli nie masz na to czasu, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie najlepszych i rzetelnych sprzedawców prądu - koniecznie sprawdź nasz: Ranking sprzedawców prądu.
5. Czy prąd będzie coraz droższy?
Nie mamy tutaj dobrych wiadomości - ceny prądu w 2021 wydają się być już rekordowo wysokie, a niestety w kolejnych latach będzie jeszcze gorzej - stawki mogą rosnąć nawet do 2030 roku :( W samym tylko w 2022 roku energia elektryczna może być droższa o co najmniej 10% dla gospodarstw domowych!
6. Jak mogę obniżyć rachunki za prąd?
Jest wiele sposobów, by obniżyć rachunki za energię elektryczną. W pierwszej kolejności warto rozważyć zmianę sprzedawcy prądu oraz montaż fotowoltaiki. W szczególności te drugie rozwiązanie może pomóc w zdecydowanym obniżeniu rachunków. Warto także zastanowić się nad zmianą taryfy i wymianą energochłonnych sprzętów.
7. Czy sprzedawca i dystrybutor prądu to to samo?
W wielu serwisach można spotkać się z zamiennym używaniem słów sprzedawca prądu i dystrybutor / dostawca prądu. Jest to jednak błąd. Sprzedawca to ten podmiot, od którego kupujemy prąd, a dystrybutor to firma, która odpowiedzialna jest za dostarczanie energii. Pamiętaj: dystrybutora prądu nie można zmienić!
8. Kiedy można odstąpić od zawartej umowy?
Odstąpić od zawartej umowy na sprzedaż prądu możesz tylko wtedy, kiedy zawarłaś/eś umowę poza lokalem sprzedawcy. Masz na to czas 14 dni i nie musisz podawać przyczyny, a także firma nie może obciążyć Cię z tego tytułu karami i innymi konsekwencjami. Pamiętaj: odstąpienie od umowy a wypowiedzenie umowy prądu to dwa inne terminy!