Enerad.pl: Rankingi, Porównania, Opinie – jak to działa i o co chodzi?

Drodzy Użytkownicy!

Enerad.pl w dotychczasowej odsłonie na rynku energii działa od 2013 roku. Zawsze naszym celem było rzetelne informowanie naszych Użytkowników o rynku energii, zmianach, które na nim zachodzą, nowych możliwościach optymalizacji kosztów i poprawy efektywności wykorzystania energii - zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla firm.

Wraz z postępującą Transformacją Energetyczną ewoluowaliśmy również i my - enerad.pl. Z początkowej głównej funkcjonalności porównywarki cen prądu, staliśmy się miejscem przedstawiającym w Internecie kolejne nowe branże rynku energii i OZE, oferując naszym Użytkownikom wiadomości, dane, wiedzę oraz narzędzia umożliwiające dobór rozwiązań oraz wykonawców. Nasza dotychczasowa platforma stała się medium służącym wymianie informacji o firmach, usługach, produktach, umożliwiającym opiniowanie firm i wyrażanie ocen.

Nowy system enerad.pl

Rozwój rynku, zmiany, postępująca transformacja, a także rosnące wymagania naszych Użytkowników sprawiły, że dotychczasowe rozwiązania, które Wam udostępnialiśmy, okazały się niewystarczające, a my dostrzegliśmy potrzebę dalszej ewolucji enerad.pl w System, która zapewni Wam dostęp do uporządkowanej i rzetelnej wiedzy oraz danych, wesprze każdego z naszych Użytkowników w podejmowaniu decyzji zakupowych i inwestycyjnych w zakresie energii oraz OZE.

W naszym nowym Systemie uporządkowaliśmy poszczególne obszary szeroko rozumianego Rynku Energii w Branże:

 • Prąd,
 • Gaz,
 • Fotowoltaika,
 • Pompy ciepła,
 • Magazyny energii,
 • Stacje ładowania samochodów elektrycznych,
 • Klimatyzacja,
 • Rekuperacja,
 • Doradztwo energetyczne.

W każdej z przedstawianych przez nas Branż znajdziecie:

 • Branżowy katalog firm świadczących usługi w danym zakresie - dostęp do profili firm z informacjami / danymi oraz opiniami, ocenami i komentarzami Użytkowników - Firmy w systemie enerad.pl;
 • Ranking firm z danej Branży;
 • Katalogi grup produktowych - Produkty w systemie enerad.pl;
 • Rankingi produktów w danej grupie produktowej;
 • Bazy wiedzy i poradniki.

Nieustanny dopływ świeżych wiadomości z rynku zapewni Wam nasz dział Aktualności.

Nasze motto to: Rankingi, Porównania, Opinie.

Nasz główny cel i misja: wspomagać Użytkowników w decyzjach zakupowych, inwestycyjnych w zakresie usług z rynku energii / OZE, w oparciu o rzetelne i prawdziwe dane i opinie Użytkowników.

Opinie Użytkowników w enerad.pl

Jednym z głównych wyzwań, przed którymi stanęliśmy tworząc nowy System w enerad.pl było udostępnienie Wam funkcjonalności wystawiania ocen i opinii o firmach i produktach. Od lat na poszczególnych profilach firm i produktów opublikowanych w enerad.pl Użytkownicy wyrażali swoje zdanie i wymieniali się doświadczeniami ze współpracy z firmami z rynku energii oraz OZE. Do tej pory funkcjonalność ta oparta była o system komentarzy, który umożliwiał w zasadzie anonimowe wyrażanie opinii - jednocześnie firmy, które były opiniowane w ten sposób, często wchodziły w interakcję z Użytkownikami, starając się aktywnie odpowiadać na ich zapytania. Również w tym zakresie nasze nowe rozwiązania gwarantują rzetelność i transparentność: wszystkie Opinie Użytkowników w naszym serwisie są zweryfikowane, a ich autorzy podpisują się pod nimi cyfrowo. Firmy z kolei otrzymały dostęp do interfejsu, który umożliwia odpowiadanie na opinie i zapytania Użytkowników.

Jednym z naszych głównych celów jest stosowanie Polityki Zero Tolerancji dla fałszywych opinii w enerad.pl - więcej na ten temat przeczytasz w tym miejscu.

Zapraszamy :)

Nasz nowy System to szereg nowych funkcjonalności i możliwości - zarówno dla profesjonalnych podmiotów świadczących usługi na rynku, jak i dla ich Klientów - nas wszystkich - poszukujących wiedzy, rozwiązań, produktów i wykonawców.

Zapraszamy Was korzystania z enerad.pl, a jeśli szukacie więcej szczegółów dotyczących działania naszego serwisu, polecamy zapoznanie się następującymi materiałami:

Dla Użytkowników:

Dla Firm, które chcą współpracować z enerad.pl:

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół enerad.pl: Rankingi, Porównania, Opinie.