Ranking sprzedawców gazu 2021 – Która firma najlepsza?

4.67 /5
(Ocen: 6)

Macie dość dotychczasowego sprzedawcy gazu? Zastanawiacie się nad zmianą? Szukacie rzetelnej firmy? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco, to trafiliście w dobre miejsce. By pomóc Wam w znalezieniu najlepszej firmy, przygotowaliśmy dla Was ranking sprzedawców gazu.

Ranking sprzedawców gazu 2021 – Najlepszy sprzedawca gazu

1
Nasza ocena: 4.9/5
Ocena użytkowników: 3.6/5
Sprawdź ofertę sprzedawcy

1. Axpo

Axpo to szwajcarska firma, która działa na terenie 29 krajów i łącznie obsługuje 3 miliony klientów. W Polsce firma zajmuje się nie tylko sprzedażą prądu, ale również gazu dla małych, średnich i dużych firm. Co zdecydowało o pierwszym miejscu?

Axpo to firma o stabilnej pozycji w naszym kraju, która na pierwszym miejscu stawia klienta. Wyróżniają ją wysoka jakość obsługi, ekologiczne rozwiązania, oferty gazu dopasowane do rodzaju przedsiębiorstwa oraz elastyczność na zmieniające się warunki na rynku energetycznym.

Dla kogo oferta w Axpo?

Dom:

Prąd: Nie

Gaz: Nie

Firma:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Zalety gazu w Axpo

 • Dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa oferty gazowe - część produktów objęta jest gwarancją stałej ceny za gaz podczas trwania umowy.
 • Firma udostępnia klientom eBOK, dzięki któremu można pobrać faktury, sprawdzić saldo czy skontaktować się z działem wsparcia.
 • Axpo zapewnia pomoc przy przeprowadzeniu formalności związanych ze zmianą sprzedawcy gazu.
 • Międzynarodowe doświadczenie i standardy obsługi klientów - firma działa w Polsce od 20 lat.
 • Axpo to nie tylko sprzedawca gazu i prądu, to również firma, która w zakresie swoich usług posiada m.in. doradztwo energetyczne.

Wady gazu w Axpo

 • Firma nie prowadzi sprzedaży gazu dla klientów indywidualnych.
2
Nasza ocena: 4.7/5
Ocena użytkowników: 3.3/5
Sprawdź ofertę sprzedawcy

2. Fortum

Fortum to międzynarodowa marka i jeden z liderów energetycznych w Europie - obsługuje 2,3 mln klientów. Firma działa w naszym kraju od 2003 roku, a od 2016 roku sprzedaje gaz i prąd dla gospodarstw domowych, jak i klientów instytucjonalnych.

Firma stawia na oferty gazu dla domu i firmy dopasowane do potrzeb odbiorców. Produkty wyróżniają atrakcyjne bonusy i dodatkowe usługi, które mogą ułatwić codzienne funkcjonowanie w gospodarstwie domowym lub przedsiębiorstwie. Co warto podkreślić, Fortum bardzo mocno stawia na zielone oraz inteligentne rozwiązania.

Dla kogo oferta w Fortum?

Dom:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Firma:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Zalety gazu w Fortum

 • Firma w swojej ofercie gazowej posiada ciekawe produkty, które wyróżniają się np. darmowym okresem poboru gazu czy gwarancją stałej ceny za gaz podczas trwania umowy.
 • Nowoczesne rozwiązania - wiele spraw możemy załatwić przez internet, dla klientów dostępny jest eBOK.
 • Dopełnienie wszystkich formalności związanych ze zmianą sprzedawcy gazu.
 • Dobra jakość obsługi klienta - firma stawia na kontakt i dialog z klientami, nawet tymi niezadowolonymi, możecie się o tym przekonać zaglądając do sekcji opinii na profilu Fortum w naszym serwisie.
 • Europejskie doświadczenie - Fortum obecne jest na zagranicznych rynkach, jest firmą o stabilnej pozycji.

Wady gazu w Fortum

 • Część klientów nie jest zadowolona z usług firmy.
3
Nasza ocena: 4.6/5
Ocena użytkowników: 3.2/5
Sprawdź ofertę sprzedawcy

3. EWE

Podium w naszym zestawieniu zamyka EWE - firma działa na rynku niemieckim od ponad 90 lat i zaufało jej 1,8 mln odbiorców gazu ziemnego. Natomiast na polskim od 21 lat i specjalizuje się w sprzedaży prądu dla biznesu oraz gazu dla firm i domów. EWE w 49 gminach posiada również własne sieci gazowe.

EWE, podobnie jak każda firma w naszym zestawieniu, to firma z ugruntowaną pozycją na rynku energetycznym. W swojej ofercie posiada szeroki wachlarz produktów gazowych, które charakteryzują się m.in. rozliczeniem rzeczywistym, gwarancją stałej ceny za błękitne paliwo czy zakupem transzowym.

Dla kogo oferta w EWE?

Dom:

Prąd: Nie

Gaz: Tak

Firma:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Zalety gazu w EWE

 • Szeroka gama oferty gazowej - produkty dedykowane są klientom indywidualnym, małym i średnim firmom oraz największym odbiorcom biznesowym.
 • Klienci firmy mogą skorzystać z wygodnych internetowych rozwiązań takich jak np. eBOK.
 • Dobra jakość obsługi klienta - odbiorcy mogą kontaktować się z firmą przez kilka kanałów.
 • Firma z niemieckimi korzeniami, która stawia na jakość oferowanych usług.
 • EWE to również firma, która w swojej ofercie posiada inne produkty energetyczne dla przedsiębiorców np. doradztwo energetyczne, kogenerację, odkup nadwyżek z fotowoltaiki.

Wady gazu w EWE

 • Część klientów EWE narzeka na niektóre usługi firmy.
4
Nasza ocena: 4.3/5
Ocena użytkowników: 3.3/5
Sprawdź ofertę sprzedawcy

4. Handen

Handen to spółka, która działa od 2000 roku w Polsce i bazuje na niemieckim doświadczeniu. Do tej pory w naszym kraju firma obsłużyła ponad 40 tys. klientów. Handen jest nie tylko sprzedawcą gazu dla firm, ale także jest jego dostawcą (posiada ponad 30 tys. km sieci gazowych) oraz sprzedaje prąd.

Spółka na zaufanie i rozpoznawalność zapracowała sobie rzetelnym i elastycznym podejściem do klientów biznesowych. Handen dla swoich odbiorców przygotował rozwiązania, które pomogą m.in. uchronić przed podwyżkami cen gazu (np. gwarancja stałej ceny) czy niezależnie od sytuacji na rynku zabezpieczą ciągłość dostaw gazu.

Dla kogo oferta w Handen?

Dom:

Prąd: Nie

Gaz: Nie

Firma:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Zalety gazu w Handen

 • Spółka posiada szeroką i elastyczną ofertę produktów gazowych dla małych, średnich i dużych klientów biznesowych.
 • Firma udostępnia swoim klientom eBOK, dzięki któremu część spraw można załatwić bez wychodzenia z biura.
 • Handen dba o kontakt z klientem - można się z nią skontaktować na kilka sposobów.
 • Stabilna firma działająca od ponad 20 lat w Polsce.

Wady gazu w Handen

 • Niestety z oferty Handen nie mogą skorzystać klienci indywidualni.
5
Nasza ocena: 4.0/5
Ocena użytkowników: 2.9/5
Sprawdź ofertę sprzedawcy

5. Tauron

Firmy Tauron chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To jedna z największych firm energetycznych w kraju i jest ona własnością Skarbu Państwa. Oferta spółki jest bardzo szeroka i obejmuje ona m.in. sprzedaż gazu dla gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw.

Oferty gazowe Tauron to pełna gama produktów dopasowanych do potrzeb i oczekiwań klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Odbiorcy mogą liczyć nie tylko na gwarancję stałej cen za gaz, ale także na dodatkowe usługi np. pomoc serwisanta gazowego, pakiet internetowy dla firmy czy wycenę giełdową.

Dla kogo oferta w Tauron?

Dom:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Firma:

Prąd: Tak

Gaz: Tak

Zalety gazu w Tauron

 • Bardzo szeroki wachlarz produktów gazowych dla wszystkich odbiorców w kraju.
 • Wygodne rozwiązania dla klientów np. eBOK.
 • Klienci Tauron mogą wybierać spośród innych produktów spółki np. sprzedaży prądu, fotowoltaiki, czy rozwiązań Smart Home.
 • Polska firma o stabilnej pozycji na rynku energetycznym.

Wady gazu w Tauron

 • Klienci narzekają na jakość obsługi i realizację usług.

Dlaczego i jak powstał nasz ranking sprzedawców gazu?

Nasz ranking sprzedawców gazu to odpowiedź na potrzeby naszych Czytelników, którzy w poszukiwaniu oszczędności decydują się na zmianę sprzedawcy gazu lub oferty. Jednakże nie zawsze taka decyzja kończy się niższymi rachunkami. Dlaczego? Ponieważ nadal na rynku gazu, w obsłudze klienta, dochodzi do mniejszych lub większych nadużyć. Zbyt agresywny marketing, niejasne umowy i warunki oferty odbijają się czkawką niektórym klientom 🙁 Dlatego postanowiliśmy opracować nasze zestawienie, dzięki któremu znajdziecie rzetelne firmy.

Tworząc nasz ranking sprzedawców gazu zwróciliśmy uwagę na takie aspekty jak m.in.:

 • opinie i oceny naszych Użytkowników;
 • stabilność i doświadczenie firmy;
 • atrakcyjność cen i ofert;
 • wykorzystanie wygodnych rozwiązań dla klientów.

Jeśli chcielibyście, żebyśmy uwzględnili dodatkowe dane, to dajcie nam znać w komentarzach 🙂 A gdybyście szukali sprawdzonego sprzedawcy prądu, to zapraszamy Was do Rankingu sprzedawców prądu.

Najlepszy sprzedawca gazu, czyli jaki?

Nasz ranking sprzedawców gazu to drogowskaz, którym na pewno warto posłużyć się szukając dobrej firmy. Ale pamiętajcie, że wybór optymalnego sprzedawcy i oferty to w dużej mierze kwestia indywidualna. Dlatego też przed rozpoczęciem poszukiwań zastanówcie się m.in.:

 • na czym Wam najbardziej zależy: czy na jak najniższych rachunkach za gaz (zerknijcie do porównywarki cen gazu), a może dodatkowych usługach w abonamencie;
 • czy jesteście zainteresowani ofertą na krótszy okres czasu, czy chcecie się związać ze sprzedawcą na dłuższy okres;
 • na jakiej formie obsługi Wam zależy – czy preferujecie kontakt w BOK, a może wolicie większość spraw załatwiać online lub telefonicznie;
 • czy chcecie oprócz gazu skorzystać z innych usług energetycznych np. zakupu prądu, doradztwa energetycznego.

Rozważenie tych i innych aspektów pozwoli Wam znaleźć dopasowaną ofertę, dzięki której będziecie korzystać z usług najlepszego sprzedawcy gazu dla siebie.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments