Ranking firm montujących pompy ciepła 2024 - Najlepsze firmy

Szukasz sprawdzonej firmy, która zapewni Ci komfortowe i ekologiczne źródło ciepła w Twoim domu? Chcesz mieć pewność, że instalacja pompy ciepła będzie wykonana profesjonalnie i rzetelnie? Nasz ranking to klucz do znalezienia najbardziej renomowanych ekspertów w branży.

W naszym rankingu znajdziesz firmy, które otrzymały najwyższe oceny od użytkowników enerad.pl. Każda opinia ma wpływ na pozycję firmy w rankingu, który jest aktualizowany codziennie. Dzięki temu masz pewność, że informacje w nim zawarte są aktualne i wiarygodne.

Przez okres przejściowy, dopóki nie zgromadzimy wystarczającej liczby opinii użytkowników, korzystamy z rankingu eksperckiego, opracowanego przez naszą redakcję. To również gwarantuje rzetelność i jakość informacji.

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Ranking firm montujących pompy ciepła 2024 - TOP 10 Najlepszych instalatorów

Którą firmę wybrać do montażu pompy ciepła? Jaka jest najlepsza firma montująca pompy ciepła w 2023 roku?

Szukając wykonawcy, należy sprawdzić, czy ten wybrany przez nas, posiada odpowiednie, doświadczenie w pro­jek­to­wa­niu oraz mon­ta­żu pom­p cie­pła. Najlepiej, aby firma miała na swoim koncie przynajmniej kilkaset wykonanych instalacji. Ważne jest również to, aby pracował w niej wyspecjalizowany zespół specjalistów wysokiej klasy, który może pochwalić się stosowną wiedzę popartą wieloma szkoleniami i odpowiednimi certyfikatami. Podczas szukania rzetelnej firmy warto nie tylko sugerować się samymi reklamami i opiniami innych użytkowników, ale swój wybór poprzeć również stosownymi obliczeniami, które zaproponuje konkretna firma.

Wykonawca, który pomoże nam w wyborze i obsłudze dofinansowania

Inwestycja w pompę ciepła wiąże się ze sporymi wydatkami i nie każdego stać na to, aby pokryć całość kosztów ze swojej kieszeni (koszt jej instalacji, w zależności od rodzaju zwraca się w przeciągu 5-8 lat). Na szczęście, istnieją różne dotacje oraz preferencyjne pożyczki i kredyty, które wspierają ekologiczne rozwiązania i umożliwią realizację zaplanowanego przedsięwzięcia. Jednym z nich jest, chociażby rządowy program „Czyste Powietrze”, dzięki któremu osoby decydujące się na instalację systemu grzewczego, jakim jest pompa ciepła, mogą starać się o dotację. Maksymalna jej wysokość wynosi 20 tys. złotych w przypadku braku mikroinstalacji fotowoltaicznej i 25 tys., gdy inwestor się na nią zdecyduje. Dużym udogodnieniem jest to, jak wybrana przez nas firma zajmująca się montowaniem pomp ciepła, posiada wiedzę i doświadczenie, które pozwala jej na rzetelne przeprowadzenie swoich klientów przez cały proces związany z uzyskaniem dofinansowania. Dzięki temu zwrot z inwestycji można otrzymać w jeszcze krótszym czasie.

Wybór właściwej pompy ciepła

Rodzaj zastosowanej technologii i komponentów to czynniki, które w decydujący sposób wpływają na najważniejsze parametry techniczne pomp ciepła. Zalicza się do nich współczynnik sprawności COP/SCOP, wydajność grzewczą, maksymalną temperaturę zasilania systemu grzewczego oraz emisję hałasu i ilość czynnika chłodniczego. W celu ich porównania, dobrze jest przeanalizować dane techniczne poszczególnych urządzeń zawarte w tzw. DTR-kach (kartach katalogowych dołączonych do etykiet energetycznych czy instrukcjach instalacji). Przy wyborze odpowiedniego urządzenia zawsze na uwadze trzeba mieć to, że technologia związana z pompami ciepła rozwija się dynamicznie, a producenci nieustannie udoskonalają oferowane przez siebie produkty (proces ten jest najbardziej widoczny w dziedzinie pomp ciepła typu powietrze/woda). Przez to powszechnie stosowane dziś urządzenia za kilka lat mogą być już przestarzałe (im wszystkie elementy instalacji będą nowsze, tym dłużej i wydajniej będą nam służyć).

Serwis i gwarancja pompy ciepła

Najlepiej, aby całość instalacji wykonywała jedna firma, ponieważ angażowanie kilku różnych wykonawców do każdej części instalacji, może w dużym stopniu utrudnić kontakt i przepływ informacji (co w konsekwencji doprowadzić może do unikania odpowiedzialności w razie wystąpienia usterek). Gwarancja zapewnia bezpłatną naprawę ewentualnych usterek. Ważne jest, aby dowiedzieć się także, kto jest serwisantem wybranych urządzeń grzewczych, ponieważ pomoże to w ustaleniu, do kogo zwrócić się o pomoc oraz pozwoli na szybką i sprawną reakcję w przypadku jakichkolwiek problemów. Nie można zapominać również o przeglądach układu grzewczego, które zapewniają mu sprawne funkcjonowanie przez wiele lat. Informacji na ich temat oraz koszty z nimi związane powinna przekazać nam firma instalacyjna, odpowiedzialna za ich wykonanie.

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Pytania i odpowiedzi

Co to jest ranking firm montujących pompy ciepła na enerad.pl?

Ranking firm montujących pompy ciepła na enerad.pl to zestawienie najlepszych wykonawców w dziedzinie instalacji pomp ciepła, oparte na ocenach i opiniach użytkowników serwisu. Pomaga to użytkownikom znaleźć rzetelnego i profesjonalnego instalatora.

Jakie firmy znajdują się w rankingu firm montujących pompy ciepła?

W rankingu znajdują się firmy, które zdobyły najwyższe oceny od użytkowników enerad.pl za jakość usług związanych z montażem pomp ciepła.

Jakie korzyści płyną z korzystania z rankingu firm montujących pompy ciepła?

Dzięki naszem rankingom branżowym - w tym przypadku firm montujących pompy ciepła - masz pewność, że wybierasz spośród sprawdzonych i polecanych firm, które zdobyły uznanie wśród innych użytkowników serwisu.

Czy opinie użytkowników wpływają na pozycje w rankingu firm montujących pompy ciepła?

Oczywiście :) Każda opublikowana opinia ma wpływ na pozycję firmy w rankingu, co sprawia, że ranking jest aktualny i odzwierciedla rzeczywiste doświadczenia użytkowników.

Jakie są kryteria oceniania firm w rankingu firm montujących pompy ciepła?

Firmy są oceniane przez użytkowników pod względem jakości usług, profesjonalizmu, terminowości i innych istotnych czynników związanych z montażem pomp ciepła.

Czy mogę dodać swoją opinię o firmie, która wpłynie na jej pozycję w rankingu firm montujących pompy ciepła?

Koniecznie! Jeśli byłeś klientem jednej z firm montujących pompy ciepła, zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami poprzez dodanie opinii. Znajdź profil firmy w katalogu firm montujących pompy ciepła i podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami.

Czy firmy płacą za umieszczenie się w rankingu firm montujących pompy ciepła?

Nie, umieszczenie w rankingu firm montujących pompy ciepła jest oparte na ocenach i opiniach użytkowników, a nie na płatnościach firm. Więcej informacji o tym, jak powstają rankingi branżowe w enerad.pl, znajdziesz w tym miejscu.

Jak często jest aktualizowany ranking firm montujących pompy ciepła?

Ranking firm montujących pompy ciepła jest aktualizowany codziennie, aby zapewnić użytkownikom najnowsze i najbardziej wiarygodne informacje.

Czy ranking firm montujących pompy ciepła obejmuje cały kraj czy tylko konkretne regiony?

Ranking obejmuje cały kraj, dzięki czemu można znaleźć firmę montującą pompy ciepła niezależnie od lokalizacji.

Jak mogę skorzystać z informacji z rankingu firm montujących pompy ciepła do wyboru wykonawcy?

Przeglądając ranking, możesz porównać oceny i opinie różnych firm, aby znaleźć tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. To świetny sposób na wybór sprawdzonego wykonawcy montażu pomp ciepła.

Jak dodać firmę do rankingu firm montujących pompy ciepła?

Po pierwsze upewnij się, że profil firmy jest obecny w katalogu firm montujących pompy ciepła. Jeśli firma nie posiada jeszcze profilu skontaktuj się w tej sprawie z nami.

Po drugie zapoznaj się z zasadami i zadbaj o opinie i wysokie oceny klientów firmy - nasze rankingi powstają w oparciu o oceny użytkowników. Jak zdobyć opinie dla swojej firmy przeczytasz w tym miejscu.

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Forum dyskusyjne o rankingu firm montujących pompy ciepła

dołącz do rozmowy
guest
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2023-05-17 02:25

Firma SMS KLIMA z Zielonej Góry […] Zapłaciłem zaliczkę na pompę 25000 PLN w sierpniu 2022 po obietnicach i rozmowach w kwietniu 2023 , zwrócili pieniądze z wyjaśnieniem że pomp nie ma ,a ja mam 6000 tys PLN rachunku za gaz sezon grzewczy 2022/2023 oszczegam

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Anna
Anna
2022-11-30 12:56

Rewolt nie lepsza też przesuwają terminy montaż pompy ciepła miał być w październiku mamy koniec listopada i znów przesunęli termin realizacji

Krzysztof
Krzysztof
2022-11-07 18:08

E-on? Jedna wielka granda !!!! Omijać szerokim łukiem, już dawno nie spotkałem się z taką niekompetencją i kompletnym ignorowaniem klienta!

APT
APT
2022-10-19 10:17

Ja skorzystałem z Oferty HYMON w Lipcu 22′ zakupiłem pompe ciepla i gwarantowali montaż w 3 miesiące co mam dopisane na umowie. Jednak nie raczyli wogóle poinformować o przedłużeniu terminu montażu do 6 miesięcy.
NIE POLECAM – brak kontaktu z firmą, po wpłaceniu pieniędzy mają gdzieś klienta. Boje się co to będzie po montażu jeżeli w ogóle do niego dojdzie. Brak kompetentnych osób do rozmów – zbywają klienta. Szkoda Lewandowskiego który ich promuje
Gdyby nie te kłamstwa o gwarancji montażu w 3 miesiące wybrał bym inną firme
Dobrze że nie skusiło mnie usunięcie pieca wcześniej … kto mi teraz odda za ekogroszek który musze dokupić żeby dogrzać dom.
Nie rozumiem jak ta firma może być na pierwszym miejscu z takim podejściem do klienta!!!

Ilona
Ilona
2022-07-30 11:05

Ja skorzystałam z oferty BeGolden. Zamontowano mi pompę ciepła Atlantic szybko i sprawnie. Sprzęt działa bez zarzutu . Bardzo dobry kontakt z firmą i obsługa klienta.Polecam gorąco.

krzysztof
krzysztof
2022-04-27 15:00

Witam
Firma EON zalety to jest nieprawda
brak wsparcia po podpisaniu umowy i wpłacie pieniędzy
handlowcy wciskają produkty
Brak szacunku dla klienta po podpisaniu umowy
serwis fikcja

Marcin
Marcin
2021-12-21 10:08

U mnie pompę montowała lokalna firma Leste z Krakowa. Wziąłem od nich pompę Midea rok temu.
Drugi sezon grzewczy i odpukać wszystko gra.

Maksymilian
Maksymilian
2021-12-08 15:48

U nas firma która montowała pompy ciepła była Solenerga. Wykazała się dużym profesjonalizmem i rzetelnością. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie

Łukasz
Łukasz
2021-10-19 17:01

Zakupiłem pompę ciepła w firmie columbus i WSZYSTKO było jak naj bardziej OK. Ale gdy temperatura za oknem spadła i pompa zaczęła pracę wyszła na jaw mała wada podłączenia która jest banalna do usunięcia i tu zaczynają się schody od 11.10.21 do dziś 19.10.21 zgłaszam problem na info linii (codziennie) i NIC brak jakiejkolwiek reakcji ze strony firmy na moje zgłoszenie ponad to mam ciągły kontakt z przedstawicielem firmy tylko że i jego interwencje nie przynoszą skutku. Wygląda to tak jak by działu serwisu pomp ciepła nie było zgłoszenia trafiają w… właśnie gdzie ???
Poinformuję Was jak zakończy się mój problem i jak wygląda stanowisko firmy w tej sprawie.
Całe szczęście że za oknem nie ma jeszcze mrozów bo strach pomyśleć jak wyglądało by życie w takim przypadku tzn. ZIMNYM DOMU Z ZIMNA WODĄ

Piotr
Piotr
2020-10-19 13:19

To co jest napisane o firme Natural Energy jest wymysłem. Jestem jej obecnym pracownikiem, pracuję jako instalator. Natural Enegy posiada 1 ekipe składającą się z 2 osób. My musimy pracować jak nienormalne aby zamontować 70 instalacyj w roku.. Wszystkie obietnice są nieważne pod koniec roku. Jeszcze i niedopłaca..
PS.
Firma ma tylko 4,5 lata