Ranking sprzedawców prądu 2024

Szukasz najlepszego dostawcy prądu dla swojego domu lub firmy? Chcesz mieć pewność, że wybierasz sprawdzonego dostawcę, oferującego konkurencyjne ceny i niezawodną obsługę? Nasz ranking sprzedawców prądu to klucz do znalezienia idealnego dostawcy energii elektrycznej.

W naszym rankingu znajdziesz firmy, które zdobyły zaufanie i uznanie naszej społeczności enerad.pl. Każda opinia, każda ocena wpływa na pozycję dostawcy w rankingu, co gwarantuje aktualność i rzetelność informacji. Dzięki temu masz pewność, że podejmujesz informowane decyzje dotyczące wyboru dostawcy prądu.

W okresie przejściowym, dopóki nie uzbieramy dostatecznej liczby opinii od społeczności, korzystamy z rankingu eksperckiego, opracowanego przez naszą redakcję. To również gwarantuje rzetelność i jakość informacji.

Przekonaj się, jak ranking sprzedawców prądu może pomóc Ci w znalezieniu dostawcy, który sprosta Twoim oczekiwaniom i zapewni niezawodne źródło energii elektrycznej.

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Pytania i odpowiedzi

Co to jest ranking sprzedawców prądu na enerad.pl?

Ranking sprzedawców prądu na enerad.pl to zestawienie najlepszych dostawców energii elektrycznej, którzy oferują usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Tworzony jest na podstawie opinii i ocen użytkowników serwisu enerad.pl.

Które firmy znajdują się w rankingu sprzedawców prądu?

W rankingu umieszczamy firmy, które otrzymały najwyższe oceny od użytkowników enerad.pl za jakość usług oraz atrakcyjność oferty dostarczanej energii elektrycznej.

Jakie korzyści płyną z korzystania z rankingu sprzedawców prądu?

Korzystając z naszego rankingu, masz pewność, że wybierasz spośród sprawdzonych i polecanych dostawców energii, którzy zdobyli uznanie wśród innych użytkowników serwisu.

Czy opinie użytkowników wpływają na pozycje w rankingu sprzedawców prądu?

Tak, każda opublikowana opinia ma wpływ na pozycję dostawcy w rankingu. Dzięki temu ranking sprzedawców prądu jest aktualny i odzwierciedla rzeczywiste doświadczenia użytkowników.

Jakie są kryteria oceniania firm w rankingu sprzedawców prądu?

Firmy są oceniane przez użytkowników pod względem jakości usług, konkurencyjności cen, obsługi klienta i innych istotnych czynników związanych z dostarczaniem energii elektrycznej.

Czy mogę dodać swoją opinię o dostawcy do rankingu sprzedawców prądu?

Zachęcamy Cię do tego gorąco! Jeśli jesteś klientem jednego z dostawców energii elektrycznej, zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami przez dodanie opinii. Znajdź profil dostawcy w katalogu sprzedawców prądu i podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami.

Czy dostawcy płacą za umieszczenie się w rankingu sprzedawców prądu?

Nie, umieszczenie w rankingu opiera się na ocenach i opiniach użytkowników, a nie na płatnościach dostawców. Szczegóły tego jak powstają rankingi branżowe w enerad.pl znajdziesz w tym miejscu.

Jak często jest aktualizowany ranking sprzedawców prądu?

Ranking sprzedawców prądu jest aktualizowany codziennie, aby dostarczać użytkownikom najnowsze i najbardziej wiarygodne informacje.

Czy ranking obejmuje cały kraj czy tylko konkretne regiony?

Ranking obejmuje cały kraj, dzięki czemu można znaleźć dostawcę energii elektrycznej niezależnie od lokalizacji.

Jak mogę skorzystać z informacji z rankingu sprzedawców prądu do wyboru dostawcy?

Przeglądając ranking, możesz porównać oceny i opinie różnych dostawców, aby znaleźć tego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. To świetny sposób na wybór sprawdzonego dostawcy energii elektrycznej.

Jak dodać firmę do rankingu sprzedawców prądu?

Po pierwsze upewnij się, że profil firmy jest obecny w katalogu sprzedawców prądu. Jeśli firma nie posiada jeszcze profilu skontaktuj się w tej sprawie z nami.

Po drugie zapoznaj się z zasadami i zadbaj o opinie i wysokie oceny klientów firmy - nasze rankingi powstają w oparciu o oceny użytkowników. Jak zdobyć opinie dla swojej firmy przeczytasz w tym miejscu.

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Forum dyskusyjne o rankingu sprzedawców prądu

dołącz do rozmowy
guest
115 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
2023-09-06 11:31

Tauron jest w ogóle ujmowany w takim rankingu? Ich „jakość” obsługi jest na poziomie dna i metra mułu – czeski film, nikt nic nie wie. Korzystając z infolinii to każdy mówi co innego. Od 3 miesięcy nie potrafią przeprocesować umowy na dostawę prądu mimo, że 6 razy (sic!) wysyłałem im dokumenty lub zanosiłem osobiście do POK… Najgorsza „firma” z jaką miałem styczność. Już wolałbym, żeby obsługiwał mnie jakiś Czesiek z Zasiedmiodupogrodu.

Tadeusz
Tadeusz
2023-08-05 18:34

Fortum na drugim miejscu? Zdecydowanie nie zgadzam się!!! Moja firma jest z woj. śląskiego.
Współpraca z tą firma to wieka porażka! […] Przedstawiają ofertę (nota bene nie zostawiają jej!), która jest rewelacyjna, podsuwają umowę do podpisu in blanco, bo czas goni a papierów wiele do wypełnienia. Obiecują że uzupełnią zgodnie z ustaleniami. Proszą o podpisanie umowy i załączników a potem uzupełniają wg innych stawek!!! Ale wtedy już po rybach i trzeba cierpieć. Zapisy OWU też zostawiają wiele do życzenia… Udało mi się skutecznie zakończyć współpracę […]. ZDECYDOWANIE ODRADZAM WEJŚCIE WE WSPÓŁPRACĘ Z FORTUM!!!!

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Malgorzata
Malgorzata
2023-07-18 09:24

Witam szukam dostawcy prądu na terenie Opola Lubelskiego.

inka
inka
2023-07-04 15:03

Szukam alternatywnego dostawcy pradu w Katowicach. Czy moge dostac jakies sugestie.

Ryszard
Ryszard
2023-06-08 12:17

Dlaczego nic nie ma o brytyjskiej firmie INENCO? Jakaś wiedza na temat tej firmy.

Help
Help
2023-02-02 10:41

Czy Tauron jest jedynym dostawca prądu na Śląsku? Jeżeli nie to jak zmienić dostawce i jakie są opcje?
Pozdrawiam

Tadeusz
Tadeusz
2023-01-14 18:51

Witam, miarka się przebrała jestem zmuszony zmienić sprzedawcę energii, teraz jestem w ENEA i to jest szok co mnie spotkało, po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych wystarczających na mój dom z zapasem na zainstalowanie pompy ciepła i po rocznym rozliczeniu mam dopłaty blisko 4.000,00 zł !!!! produkcja była wzorcowa, zapas w produkcji w stosunku do średniego zużycia z ostatnich 14 lat wyszła wysoka a jednak się okazało w tylko w okresie grudzień-luty(TRZY MIESIACE) moje miesięczne zużycie według wskazań licznika ISKRA AM550 wyszła około 12 razy większe niż średnia, wyszło na to że zużyłem w tym czasie tyle energii ile mniej więcej całe nasze osiedle, audyt zamontowania paneli przeprowadzony, audyt domu i wszystkich urządzeń również, nie stwierdzono wad i usterek, urządzeń dodatkowych nie mam zainstalowanych, licznik dwukrotnie był testowany przez firmę ENEA oczywiście za moje pieniądze i oczywiście nic nie stwierdzono, producent licznika jednoznacznie stwierdził, że ENEA nie jest w stawnie w swoich niby laboratoriach cofnąć się o blisko rok i sprawdzić poprawności działania licznika w wybranym okresie, a=jest w stanie sprawdzić tylko stan faktyczny na daną chwilę, niestety nie mogę otrzymać licznika do dyspozycji abym mógł sprawdzić go w firmie niezależnej lub u producenta bo nie jestem jego właścicielem i koło się zamyka, Firma ENEA nie potrafi mi pomóc, musiałbym przedstawić dowody na to że jestem niewinny, tylko jak ??? to dziwne że problem był tylko prze pierwsze 3 miesiące działania tego licznika dwustrefowego a może dzięki Bogu bo tak działał przez cały okres rozliczeniowy to umarł w butach, koniec końców mam dość comiesięcznego latania i fotografowania licznika i kontrolowania zużycia, mam dość firmy ENEA, chcę mieć sprzedawcę na miarę XXI wieku, chcę mieć licznik z funkcją kontroli na telefonie, w obecnym liczniku ISKRA AM550 niestety i jak można się domyślać zostały zablokowane przez ENEA wszystkie możliwości zdalnej kontroli, brak jakichkolwiek informacji na E-boku ENEA tylko roczne rozliczenie, to duży problem w gospodarstwie domowym o charakterze pasywnym, który w zasadzie jest w 100% stworzony i eksploatowany w duchu energooszczędności i produkcji zielonej energii, bardzo proszę o jakieś informacje z jaką firmą mógłbym się porozumieć na dostawę energii elektrycznej i ewentualnie gazu, mój dom jest w województwie Lubuskim 66-110 Babimost, lub kontakt [e-mail do wglądu w Redakcji].

Komentarz edytowany przez Redakcję.

MARIA
MARIA
2022-08-25 19:11

Cena za kW jest tylko jeną ze składowych faktury za energię, równie ważne są koszty przesyłania i cała reszta. Chciałabym wiedzieć gdzie mogę porównać jakie byłyby faktury przy zużyciu 100kWhmiesięcznie u tych wszystkich dostawców i sprzedawców. Np teraz w Orange mam nadpłatę 330 zł mimo, że od roku podaję stan licznika więc saldo powinno być zerowe. To przecież jakaś bzdura!

Henryk
Henryk
2022-06-27 19:46

Czy moglibyście podać cenę za kWh i stosowane opłaty dodatkowe poszczególnych dostawców prądu, co pozwoliłoby wybrać najlepszą ofertę. Z tego Waszego rankingu, chyba raczej reklamy, nie mogę się czegokolwiek dowiedzieć ile mnie będzie kosztowała energia elektryczna.

Wojciech
Wojciech
2022-05-13 14:32

A co z firmą Novum .

Piotr
Piotr
2022-04-12 15:26

Od jakiegoś czasu nie można zmienić sprzedawcy prądu. Czy w Tauronie czy Enea. Obecnie posiadam umowę z operatorem Energa, i sprzedawcą Energa -obrót. Ale jak chce zmienić samego sprzedawce bo jak wiadomo dystrybutora sie nie da to nie ma takiej możiwości

Maryla
Maryla
2021-12-09 00:40

Działają profesjonalnie, trzymając się ustaleń jak i wytycznych. Co do instalacji, to widać, że robili to nie raz

Eliza
Eliza
2021-12-07 23:43

Mnie zakładała fotowolttaike Edison Energia, jestem zadowolona z usługi, zdecydowanie poleciłabym każdemu tą firmę.

Marek
Marek
2021-06-23 21:49

Nie ma czdy takiego jak prad czy gaz na kartę w Polsce ten kraj jest rządzący przez okropną skorumpowaną mafię nawet w Czechach już od 10 lat gdzie mieszkam mam prąd na kartę i mogę sobie wybrać 4 różnych sprzedawców którzy to oferują po prostu szok i niedowierzanie że w tym kraju jest tak strasznie ciężko żyć przecież to jest chory kraj ludzie nie są wstanie płacić chorych rachunków.

Monika
Monika
2021-06-08 10:31

Pgnig to jest zenada dodzwonić sie do nich to graniczy z cudem a jak sie dodzwonilam to siedzący tam konsultanci nic nie wiedza klepia ciagle te same glodne kawalki ale do rzeczy mam umowe podpisaną od 20 maja a do dnia dzisiejszego nikt nie raczyl zamontować mi licznika moze to nie był by duży problem ale ja mam junkersa i do dnia dzisiejszego chodzę myc sie po sasiadach czuję sie jak w średniowieczu to jest żenada albo jakis żart ze strony pgnig

Paweł
Paweł
2021-01-22 08:53

Gorąco polecam firmę Axpo w razie pytań proszę się kontaktować […]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Renata
Renata
2020-12-10 10:06

Energy Gate Europe – podpowiedzcie co to za firma… Ciężko znaleźć opinie o nich (interesuje mnie dostawa gazu)

Henryk
Henryk
2020-11-17 13:07

czy to są wszyscy sprzedawcy???. , gdzie jest oferta firmy „fortum” z Gdańska

Karol
Karol
2020-10-23 11:37

Usługi dodatkowe w Tauron to wcale nie jest zaleta.Cenniki sprzedawców energii to czarna magia dopiero na fakturze dowiadujemy się ile zapłacimy.

Pawel
Pawel
2020-09-30 19:32

Z tego co widzę na rynku polskim zmiana dostarczyciela energii np.na Śląsku jest czysto fikcyjna i chyba niemożliwa ,bo na końcu tego chciwego sznurka jest zawsze Tauron.
Po 16 latach pobytu w UK widzę niestety ze Polska to dżungla gdzie duze goryle rządzą podrzędnymi gatunkami i nikt na to nie poradzi.
W UK licznik jest zawsze ten sam a provider czyli dostarczyciel stara się żeby jego ceny były konkurencyjne .Te tzw.stale przesyłowe to następny szwindel który tworzy nawet połowę tej złodziejskiej ceny jaką klient płaci na koniec.
Mogę przesłać pani pierwszy rachunek otrzymany z Tauronu