Stacje ładowania dla domu i firmy

1. Wypełniasz formularz
2. Wybierasz parametry stacji ładowania
3. Porównujesz oferty

Oszczędzasz nawet 30%!

eneradka
eneradka
SB-stacje-ladowania-grafika

Dowiedz się więcej o stacjach ładowania pojazdów elektrycznych

Co to jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych?

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych to urządzenie umożliwiające ładowanie baterii samochodów elektrycznych. Składa się z różnych komponentów, takich jak złącza ładowania, jednostki sterujące oraz systemy zabezpieczeń. W zależności od typu, stacje ładowania mogą oferować różne prędkości ładowania – od standardowych ładowarek AC po szybkie ładowarki DC. Te zaawansowane urządzenia są kluczowym elementem infrastruktury elektromobilności, zapewniając wygodę i dostępność ładowania dla użytkowników samochodów elektrycznych. Chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu i typach stacji ładowania? Sprawdź:

Jakie są koszty ładowania ładowarką elektryczną?

Koszt ładowania pojazdu elektrycznego zależy od wielu czynników, takich jak m.in. rodzaj ładowarki czy taryfa energetyczna. Ogromne znaczenie ma też to, czy korzystamy z ogólnodostępnych stacji ładowania czy może z prywatnego np. wallboxa sprzężonego z instalacją fotowoltaiczną. W praktyce, koszty ładowania mogą być znacznie niższe niż koszty tradycyjnych paliw, co sprawia, że elektryczne pojazdy stają się coraz bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Interesuje Cię, jaki jest koszt budowy stacji ładowania oraz jej eksploatacji? Przeczytaj:

Jakie są dostępne dofinansowania do stacji ładowania?

Rząd oraz lokalne samorządy oferują różne formy wsparcia finansowego dla inwestycji w stacje ładowania. Dofinansowania mają na celu promowanie zrównoważonego transportu i zmniejszenie emisji CO2. Sprawdź, jakie programy są dostępne w Twoim regionie i jak możesz skorzystać z tych środków, by zainstalować stację ładowania:

Jak dobrać odpowiednią domową stację ładowania?

Wybór odpowiedniej stacji ładowania domowej to kluczowy element, który zapewni wygodne i efektywne ładowanie Twojego pojazdu elektrycznego. Pod uwagę trzeba wziąć kilka ważnych aspektów, takich jak moc ładowarki, typ złącza kompatybilny z Twoim samochodem czy charakterystykę domowej infrastruktury elektrycznej. Warto również rozważyć funkcje dodatkowe, takie jak inteligentne zarządzanie energią, które mogą optymalizować koszty ładowania. Skonsultuj się z ekspertami, którzy pomogą dobrać urządzenie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

W serwisie enerad.pl współpracujemy z rzetelnymi firmami specjalizującymi się w instalacjach stacji ładowania. Dzięki naszej porównywarce, możesz szybko i łatwo znaleźć oferty, porównać ceny oraz zapoznać się z recenzjami innych użytkowników. Skorzystaj z naszych narzędzi, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu, gwarantujące wygodę i efektywność ładowania na długie lata.

> Sprawdź oferty stacji ładowania <

Prowadzisz firmę? Chcesz znaleźć się w naszym systemie?
Nic trudnego! W kilku prostych krokach dodasz swoją firmę!
Dodaj firmę

Najnowsze opinie w branży stacji ładowań

Krzysztof 11.05.2024
starstarstarstarstar
1,00/5
EVplus

Brak informacji o kosztach czasu ładowania

Ładowałem hybrydę plugin w punkcie w Międzyzdrojach. Pobrana energia to 17kWh . Koszt za energię to ok 25zl a za czas ok 100 zł. To jakieś nieporozumienie. Koszt 1kWh wychodzi 6 złotych!!!!.

Krzysztof 09.11.2023
starstarstarstarstar
5,00/5
PlugBox

Udana współpraca

Zakupiłem od ww firmy ładowarkę Plugbox City na użytek swojej firmy. Serdecznie polecam współpracę - firma rzetelna, działa na prawdę szybko. Stację posiadam od pół roku i nie mamy z nią żadnego problemu. Polecam serdecznie i pozdrawiam.

Dane ukryte - do wglądu w Redakcji 24.10.2023
starstarstarstarstar
5,00/5
Zaptec Go 22 kW

Świetny produkt - norwegowie zbudowali idealny wallbox

Ta stacja ma wszystko, co tylko można sobie wyobrazić. Bluetook, WiFi, aplikacja mobilna, można zarządzać sobie z tej aplikacji ładowaniem - nie ma za to żadnych opłat! Jest też podobno damormowy internet w tej stacji, ale nie testowałem nbo jadę na WiFi i działa super płynnie.

Dofinansowania do stacji ładowania

Aktualnie nie są prowadzone programy wsparcia do zakupu i montażu stacji ładowań. Jeśli pojawią się dotacje do ładowarek, to na pewno zaktualizujemy tę sekcję 🙂

Czy wiesz, że...
...z pomocą naszych Recenzji, Rankingów czy Opinii możesz znaleźć
najlepszego wykonawcę!
Nie czekaj i już teraz znajdź firmę, która zrealizuje Twój projekt!
Chcę sprawdzić oferty!

Najnowsze aktualności w stacjach ładowania

Alternatywa dla li-ion: w Polsce powstaną nowe akumulatory sodowo-jonowe od Northvolt
Rozporządzenie AFIR – jak zmieni życie kierowców “elektryków”?
Eway – nowy operator stacji ładowania ułatwia życie polskim kierowcom
10 200 euro dofinansowania do PV, magazynów energii i ładowarek EV dla niemieckich prosumentów!
Pierwsza ogólnodostępna stacja wodorowa w Polsce już otwarta!
Pierwsze ładowarki w nowej sieci Shell Recharge jeszcze w tym roku!