Firmy montujące rekuperację 2023 – ranking najlepszych firm

4.98 /5
(Ocen: 89)

Rosnące zainteresowanie rekuperacją to nie chwilowa moda, albowiem za jej montażem przemawiają zarówno nowe przepisy prawa budowlanego (dotyczące zmniejszenia zapotrzebowania budynków na energię grzewczą), jak i niekwestionowane korzyści płynące z jej posiadania. Mowa tu przede wszystkim o dwóch najważniejszych aspektach, jakimi są: zapewnieniu efektywnego dopływu świeżego powietrza do pomieszczeń o każdej porze roku oraz o niższych rachunkach za ogrzewanie. Przy czym jeszcze więcej profitów przynosi połączenie rekuperacji z fotowoltaiką i pompą ciepła, dając użytkownikowi prak­tycz­nie stuprocen­to­wą nie­za­leż­ność od rosnących cen prądu i paliw kopalnych.

Oczywiście wszystko to sprawia, że rekuperacja znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w domach jednorodzinnych (bez względu na to, czy są one nowe, czy modernizowane), ale też w budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej. Sporą trudnością jednak może okazać się wybór odpowiedniej firmy zajmującej się montażem rekuperacji. Ale od czego macie nas? Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji, stworzyliśmy ranking najlepszych firm instalujących rekuperację.

Ranking firm montujących rekuperację – najlepsi instalatorzy w Polsce

Pozycja Nazwa firmy Ocena Recenzja / Oferta
1 ECO Comfort 4,90/5 Złóż zapytanie o ofertę
2 Rekuperatory.pl 4,80/5 Złóż zapytanie o ofertę
3 Bartosz 4,80/5 Złóż zapytanie o ofertę
4 Aspekt 4,70/5 Złóż zapytanie o ofertę
5 Systherm 4,70/5 Złóż zapytanie o ofertę
6 Carline 4,60/5 Złóż zapytanie o ofertę
7 ProBlast 4,50/5 Złóż zapytanie o ofertę
8 EcoMax 4,50/5 Złóż zapytanie o ofertę
9 Ziterm 4,40/5 Złóż zapytanie o ofertę
10 OEM Energy 4,40/5 Złóż zapytanie o ofertę

Ranking firm montujących rekuperację – Informacje szczegółowe

1. ECO Comfort

ECO Comfort logo

Pochodząca z Małopolski firma ECO Comfort już od ponad 10 lat specjalizuje się w rekuperacji, która jest też podstawą jej działalności (w swojej ofercie firma ma też pompy ciepła, klimatyzację i fotowoltaikę). Od początku swojego istnienia, przedsiębiorstwo za swój główny cel przyjęło kompleksowe świadczenie usług ukierunkowanych zarówno na obszary projektowe, montażowe, jak i logistyczne. W związku z tym ECO Comfort wykonuje obecnie instalacje, nie tylko na terenie gdzie firma ma swoje siedziby (czyli w woj. małopolskim, mazowieckim i pomorskim), ale i w całym kraju, a nawet poza jego granicami. ECO Comfort posiada w swojej ofercie sprawdzone rekuperatory i systemy instalacyjne, które doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku budownictwa jednorodzinnego, wielorodzinnego, jak i komercyjnego.

Ponadto wszyscy zainteresowani mogą liczyć na wysokiej jakości usługę na każdym etapie współpracy. Zadba o to posiadających wieloletnie doświadczenie (oparte na blisko ponad 2.000 wykonanych projektów i montaży instalacji) zespół inżynierów, projektantów, doradców technicznych oraz monterów. Co istotne, wszystkie realizowane przez ECO Comfort instalacje wykonywane są przez własne ekipy montażowe (firma nie korzysta z usług podwykonawców). Natomiast dzięki posiadaniu dwóch dużych magazynów (na północy i południu Polski), firma może nie tylko optymalizować koszty, ale przede wszystkim sprawnie i terminowo realizować zlecenia. Sama oferta sporządzana jest do 48 godzin, natomiast wykonanie projektu nie przekracza 2 tygodni.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo jest oferta ECO Comfort?

Dla domu: Tak
Dla mieszkania: Tak
Dla firmy: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,90/5

Montaż rekuperacji z ECO Comfort - Zalety

 • Wykonywanie instalacji na terenie całej Polski i poza jej granicami
 • Zachowanie konkurencyjnego poziomu cenowego
 • Wysoka jakość usług na każdym etapie współpracy
 • Profesjonalny zespół ciągle podnoszący swoje kwalifikacje
 • Setki wykonanych projektów i montaży instalacji rekuperacji
 • Wysokiej klasy, sprawdzone rekuperatory
 • Konkurencyjna oferta
 • Wąska specjalizacja, którą jest właśnie rekuperacja
 • Kompleksowa oferta dostosowana do indywidualnych potrzeb odbiorcy
 • Wysoka jakość usług na każdym etapie współpracy
 • Profesjonalny zespół ciągle podnoszący swoje kwalifikacje
 • Duże doświadczenie (wykonanie blisko 2.000 instalacji)
 • Sprawdzone rozwiązania

Montaż rekuperacji z ECO Comfort - Wady

 • Brak cennika na stronie

2. Rekuperatory.pl

Rekuperatory.pl logo

Firma Rekuperatory.pl już od 20 lat specjalizuje się w montażu i projektowaniu systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Przedsiębiorstwo swoją działalność prowadzi na terenie całego kraju, wykonując do tej pory ponad 8.780 instalacji systemów rekuperacji. Instalator ten działa zawsze w oparciu o zasady fair-play, dzięki czemu może pochwalić się doskonałymi opiniami, które wystawili mu dotychczasowi klienci. Rekuperatory.pl wyróżnia ogromna wiedza, doświadczenie, a także zachowanie najwyższych standardów pracy. Firma przygotowała dla swoich klientów kompleksową ofertę, w skład której wchodzi: projekt instalacji, montaż rekuperatora oraz uruchomienia całego systemu. Wstępna wycena montażu rekuperacji zawsze wykonywana jest za darmo, przy uwzględnieniu wszystkich kosztów, które mogą okazać się niezbędne do zakończenia wykonania systemu rekuperacji.

Należy tu podkreślić, że wszystkie zamontowane przez Rekuperatory.pl instalacje są zgodne z Polskimi Normami Wentylacyjnymi i wytycznymi branżowymi Stowarzyszenia Polska Wentylacja nr SPW-W/I.2011. Ponadto oferowane przez firmę rekuperatory, to najlepsze na rynku urządzenia o najwyższych parametrach energooszczędności (posiadają one pełną dokumentację techniczną), które zapewniają wysoki komfort klimatyczny w pomieszczeniach, jak również maksymalne oszczędności na ogrzewaniu. Co ważne, dział techniczny i serwisowy, wykonuje na terenie całego kraju nie tylko usługi w zakresie przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych rekuperatorów oraz całych systemów instalacji, ale zajmuje się też naprawą urządzeń i wymianą części eksploatacyjnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo jest oferta Rekuperatory.pl ?

Dla domu: Tak
Dla mieszkania: Tak
Dla firmy: Nie
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,80/5

Montaż rekuperacji z Rekuperatory.pl - Zalety

 • Kompleksowość oferty
 • Darmowa wycena w ciągu 1-3 dni
 • Odpowiedzialność za zaprojektowane i zamontowane systemy rekuperacji
 • Obsługa na terenie całego kraju
 • Uwzględnienie przez inżynierów indywidualnych preferencji inwestora
 • Montaż rekuperatorów o najwyższych parametrach energooszczędności
 • Certyfikowane ekipy wykonawcze, które podlegają stałej kontroli i szkoleniom
 • Rzetelny, zgodny z projektem montaż
 • Dokumentacja fotograficzną poświadczająca każdy etap prac
 • Kompleksowe wytyczne do przygotowania domu pod montaż rekuperacji
 • Audyty inżynierskie, techniczne, jakościowe na wybranych budowach
 • Gwarancja 2 lub 5 lat na rekuperator, 10 lat na instalację
 • Usługi w zakresie przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych rekuperatorów oraz całych systemów instalacji
 • Doradztwo, konsultacje i rekomendacje najlepszych rozwiązań przez wysokiej klasy specjalistów
 • Naprawa urządzeń i wymiana części eksploatacyjnych

Montaż rekuperacji z Rekuperatory.pl - Wady

 • Brak możliwości oszacowania kosztów przed kontaktem z firmą

3. Bartosz

Bartosz logo

Firma Bartosz z polskim kapitałem, istnieje na rynku już od przeszło 30 lat i od samego początku swojej działalności skupia się na branży inżynieryjno-sanitarnej. Najpierw były to technologie wodne (produkcja systemów pompowych i uzdatnianie wody), następnie zaś w 2000 roku firma rozpoczęła produkcję unikalnych spiralnych wymienników ciepła (ich konstrukcja daje możliwość uzyskania odzysku ciepła na rzeczywistym poziomie 85-92%). Od tego czasu, produkcja wysokiej jakości systemów wentylacji mechanicznej zajmuje ważne miejsce w jej działalności. Stosowane są one zarówno w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, lokalach użytkowych, obiektach użyteczności publicznej i halach przemysłowych. Wszyscy klienci liczyć mogą na kompleksową obsługę, która uwzględnia m.in. produkcję sprzętu HVAC, doradztwo techniczne, projekt, wykonywanie kosztorysu, montaż urządzeń na miejscu, uruchomienie i regulację urządzenia na obiekcie oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Przedsiębiorstwo od lat współpracuje z firmami wykonawczymi, które zajmują się montażem rekuperacji na terenie całej Polski.

Firma Bartosz od lat zajmuje się produkcją central wentylacyjnych z odzyskiem i bez odzysku ciepła oraz rekuperatorów spiralnych o wydajności do 16.000 m3/h. Urządzenia te posiadają szeroki wachlarz wydajności i wiele możliwości zastosowań. Ponadto firma Bartosz cały czas dba o to, by utrzymać wysoki poziom usług i rozwijać swoje produkty zgodnie z trendami obowiązującymi na rynku. W tym celu współpracuje z firmami instalacyjnymi, biurami projektowymi, generalnymi wykonawcami, hurtowniami i inwestorami. Wysoki standard proponowanych usług oraz niezawodność i jakość urządzeń potwierdzają też odpowiednie certyfikaty (ISO, atesty PZH). Firma Bartosz, również jako jedyny w Polsce producent, umożliwia dostawę urządzeń w 100% dostosowanych do wymagań inwestycji i spełniających wysokie oczekiwania inwestorów.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo jest oferta Bartosz?

Dla domu: Tak
Dla mieszkania: Tak
Dla firmy: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,80/5

Montaż rekuperacji z Bartosz - Zalety

 • Ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji central wentylacyjnych
 • Wysoka wydajność oferowanych urządzeń
 • Kompleksowość oferty (doradztwo techniczne, projektowanie i montaż)
 • Pomocna obsługa klienta
 • Terminowa realizacja zamówień
 • Montaż systemów wentylacji mechanicznej wraz z odzyskiem ciepła na terenie całego kraju
 • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • Wysoki poziom usług i wysokiej jakości produkty
 • Indywidualne rozwiązania technologiczne
 • Profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy
 • Indywidualne podejście oraz mnogość rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych
 • Produkcja rekuperatorów spiralnych oraz central wentylacyjnych z odzyskiem i bez odzysku ciepła

Montaż rekuperacji z Bartosz - Wady

 • Brak cennika na stronie

4. Aspekt

Aspekt logo

Firma Aspekt to profesjonalny dystrybutor produktów z zakresu klimatyzacji, wentylacji, instalacji oraz techniki sanitarnej, już od wielu lat, z powodzeniem działający zarówno na terenie Polski, jak i na rynkach zagranicznych. Przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada produkty znajdujące szerokie zastosowanie we wszystkich branżach instalacji przemysłowych, takie jak m.in. elementy do budowy kanałów wentylacyjnych, elementy zawieszeń, czy elementy nośne i złączne. Ciągły zaś rozwój poprzez sprawne działanie, wdrażanie nowych technologii produkcji, czy też podnoszenie kompetencji zespołu (uczestniczącego w licznych szkoleniach tematycznych) sprawia, że firma może pochwalić się coraz większym gronem zadowolonych klientów.

Jednak Aspekt to nie tylko hurtownia wentylacyjna z wieloletnim doświadczeniem i niezmiennie wysokiej jakości produktami, ale i pełne wsparcie specjalistów, jeśli chodzi o montaż wentylacji. Albowiem firma współpracuje z zaufanymi instalatorami i firmami montażowymi, które terminowo i fachowo wykonują cały system wentylacji. Ponadto dzięki temu, że firma jako hurtownia elementów rekuperacji posiada duże stany magazynowe, to maksymalnie przyspiesza to termin montażu. W celu otrzymania kosztorysu należy przesłać online projekt instalacji. Następnie na jego podstawie wykonana zostanie: analiza całego systemu, optymalizacja kosztów i dobranie materiałów. Klienci wybierający montażystów z firmy Aspekt, mogą liczyć na kompleksową obsługę, w skład której wchodzi montaż rekuperacji, jej serwis i konserwacja oraz przegląd i czyszczenie instalacji, a także naprawy i kontrola pogwarancyjna instalacji.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo jest oferta Aspekt?

Dla domu: Tak
Dla mieszkania: Tak
Dla firmy: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,70/5

Montaż rekuperacji z Aspekt - Zalety

 • Możliwość skorzystania z dodatkowego ”rabatu na start”
 • Wieloletnie doświadczenie w profesjonalnej obsłudze i sprzedaży
 • Wysokiej jakości asortyment, w konkurencyjnych cenach
 • Krótkie terminy realizacji i sprawny montaż rekuperacji
 • Oferowanie najnowocześniejszych rozwiązań dedykowanych poszczególnym branżom
 • Wsparcie i profesjonalizm na każdym etapie inwestycji
 • Realizacja zleceń, nawet tych najbardziej złożonych i nietypowych
 • Najwyższe standardy pracy
 • Obsługa na terenie całego kraju
 • Doświadczony zespół instalatorów
 • Serwis oraz naprawy i kontrola pogwarancyjna instalacji

Montaż rekuperacji z Aspekt - Wady

 • Brak orientacyjnych informacji na temat cen instalacji

5. Systherm

Systherm logo

Firma Systherm posiada ponad 30-letnie doświadczenie w budowaniu polskiej branży HVCR. W tym czasie z jej usług i produktów skorzystało ponad 3.000 klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych, dzięki czemu firma może pochwalić się szerokim portfolio, w którym znajdują się realizacje prywatne i komercyjne. Systherm posiada kompleksowe rozwiązania dla mieszkań, domów, biur, hoteli, sklepów, restauracji oraz budynków handlowych i usługowych. W ofercie firmy znajdują się takie produkty, jak m.in. pompy ciepła CO i CWU, klimatyzatory ścienne i przenośne, pompy ciepła do basenu, oczyszczacze i nawilżacze powietrza, agregaty chłodnicze i skraplające, oraz wentylacja i rekuperacja.

Co ważne, firma SYSTHERM zajmuje się również usługami montażowymi i serwisowymi, doradztwem, doborem urządzeń oraz projektowaniem systemów HVAC. Dzięki centrali przedsiębiorstwa w Poznaniu i siedmiu oddziałom SYSTHERM może świadczyć usługi i sprzedaż produktów w całej Polsce. Natomiast ugruntowana pozycja na rynku krajowym umożliwia współpracę z najbardziej liczącymi się światowymi markami, takimi, jak: Danfoss, Daikin, Samsung, Mitsubishi, LG, czy Emerson. Firma, dzięki dużej wiedzy i doświadczeniu jest w stanie zapewnić swoim klientom odpowiedni system rekuperacji, dostosowany do ich indywidualnych potrzeb. Sam zaś montaż wentylacji z odzyskiem ciepła odbywa się sprawnie i terminowo.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo jest oferta Systherm?

Dla domu: Tak
Dla mieszkania: Tak
Dla firmy: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,70/5

Montaż rekuperacji z Systherm - Zalety

 • Starannie dobrany zespół
 • Kompleksowa usługa
 • 30-letnie doświadczenie w budowaniu polskiej branży HVACR
 • Konkurencyjna cena
 • Szybka dostawa i profesjonalny montaż rekuperacji
 • Szeroki zakres produktów i usług
 • Hurtownia HVACR o ugruntowanej pozycji
 • Świadczenie usług i sprzedaży produktów na terenie całego kraju
 • Współpraca z najbardziej liczącymi się światowymi markami
 • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń HVACR (Gree, Daikin, LG, Samsung, Mitsubishi i Danfoss)

Montaż rekuperacji z Systherm - Wady

 • Instalator nie udostępnia cennika usług montażu

6. Carline

Carline Logo

Początki firmy Carline sięgają 1994 roku. Wówczas była ona pierwszym w całym Podhalu przedsiębiorstwem, zajmującym się instalacją klimatyzacji. Z czasem jednak firma zaczęła poszerzać zarówno swoją ofertę, jak i terytorium działalności. Obecnie obejmuje ono nie tylko teren województwa małopolskiego (m.in. Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Wieliczkę, Niepołomice, czy Myślenice), ale też pozostały obszar Polski. W samej zaś ofercie znajduje się zarówno montaż klimatyzacji, czy oddymiania, jak i wentylacji, rekuperacji, a także ogrzewania (w tym ekologicznych pomp ciepła) oraz paneli fotowoltaicznych. Ponadto firma Carline specjalizuje się w tworzenie automatyki systemów HVAC i systemach gazowych pomp ciepła.

Swoją ofertę Carline kieruje zarówno do klientów indywidualnych (do domu i mieszkania), jak i klientów biznesowych (w tym małych, średnich i dużych firm). Ta wywodząca się z Rabki Zdrój firma cechuje się zarówno wieloletnim doświadczeniem (setki realizacji), jak i co równie istotne – profesjonalnym zespołem monterów oraz inżynierów. Wszyscy klienci mogą liczyć na dopasowaną, indywidualną ofertę projektu i montażu rekuperacji oraz późniejszy serwis instalacji i urządzeń. Ponadto firma zapewnia bezpłatną wizję lokalną, doradztwo i dobór odpowiednich urządzeń.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo jest oferta Carline?

Dla domu: Tak
Dla mieszkania: Tak
Dla firmy: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,60/5

Montaż rekuperacji z Carline - Zalety

 • Zespół profesjonalistów z branży HVAC
 • Prawie 30 lat doświadczenia
 • Kompleksowość oferty
 • Realizacja usług na terenie całego kraju
 • Przegląd gwarancyjny i pogwarancyjny dla stałych oraz nowych klientów
 • Indywidualnie dopasowana ofertę projektu i montażu rekuperacji
 • Szeroka oferta z branży HVAC
 • Pomocna obsługa klienta
 • Wsparcie na każdym etapie procesu realizacji

Montaż rekuperacji z Carline - Wady

 • Instalator nie udostępnia cennika usług montażu

7. ProBlast

ProBlast logo

Firma ProBlast swoją działalność prowadzi od 2007 roku. Obecnie na swoim koncie posiada kilka tysięcy projektów, które zrealizowała nie tylko na terenie kraju, ale i za granicą. Firma dba o najwyższą jakość wykonywanych usług, a w swojej ofercie posiada zarówno rekuperację, jak i powietrzne pompy ciepła, fotowoltaikę, klimatyzację i ogrzewanie nadmuchowe. Kilkunastoletnia praktyka pozwoliła pracownikom firmy zdobyć ogromne doświadczenie i wiedzę, którą wykorzystać mogą teraz w realizacji projektów zarówno w budynkach małych (o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych), jak i tych większych (o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych).

Firma ProBlast ma w swojej ofercie wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła zarówno w wersji ekonomicznej, jak i tej droższej – najbardziej zaawansowanej technologicznie. Wśród jej partnerów należy wymienić m.in. Mitsubishi Electric, VBW, VTS, Vents czy Rotor-vent. Przy czym każdy z wymienionych producentów oferuje gwarancję na swoje produkty wynoszącą nawet do 7 lat. Sama zaś firma ProBlast, jako ich przedstawiciel posiada wszelkie uprawnienia do montażu i obsługi gwarancyjnej.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo jest oferta ProBlast?

Dla domu: Tak
Dla mieszkania: Tak
Dla firmy: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,50/5

Montaż rekuperacji z ProBlast - Zalety

 • Optymalny stosunek ceny do jakości
 • Wysoka fachowość i estetyka wykonania
 • Sporządzanie niezobowiązującej oferty
 • Kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji projektów
 • Dostosowanie rozwiązań pod nowoczesną estetykę wnętrza
 • Zapewnienie maksymalnego komfortu użytkowania przy zachowaniu obecnych norm budowlanych
 • Kompleksowość oferty
 • Pomocna obsługa klienta
 • Bezpłatna wycena
 • Fachowa wiedza i pomoc
 • Obsługa gwarancyjna
 • Elastyczna oferta dopasowana do potrzeb klienta
 • Rzetelność i odpowiedzialność

Montaż rekuperacji z ProBlast - Wady

 • Brak informacji odnośnie kosztów związanych z montażem rekuperacji

8. EcoMax

EcoMax logo

Firma EcoMax jest polskim dystrybutorem odkurzaczy centralnych oraz rekuperatorów powietrza i wody najlepszych światowych marek (takich jak m.in. Ensy, Aspilus, Mitsubishi, Leundry JET, Energy Saving, czy Coregravel), podnoszących komfort zarówno w mieszkaniach, domach, jak i w firmach. Przedsiębiorstwo swoje usługi prowadzi głównie na terenie kraju, a jego klienci liczyć mogą nie tylko na wysokiej jakości produkty, ale i profesjonalne doradztwo, szybką realizację zamówienia wraz z montażem, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Tym co wyróżnia EcoMax, jest na pewno oferta doskonale skalkulowana pod kątem relacji jakości do ceny, a także dobry kontakt z klientami. Firma może pochwalić się uzyskanymi w ostatnich latach Certyfikatami Firmy Godnej Zaufania, które przyznawane są przedsiębiorcom cechującym się nienaganną opinią wśród klientów i kontrahentów.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo jest oferta EcoMax?

Dla domu: Tak
Dla mieszkania: Tak
Dla firmy: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,50/5

Montaż rekuperacji z EcoMax - Zalety

 • Wysokiej jakości ekologiczne i ekonomiczne rekuperatory powietrza
 • Fachowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • Pomoc online
 • Duże doświadczenie i wsparcie w montażach systemów rekuperacji
 • Szybka realizacja zamówienia wraz z profesjonalnym montażem
 • Kompleksowość oferty
 • Rekuperatory od najbardziej cenionych producentów (m.in. Ensy, Mitsubishi, GVent i Energy Saving)
 • Pomocna obsługa klienta
 • Wsparcie na każdym etapie inwestycji
 • Doświadczony i pomocny zespół
 • Certyfikaty Firmy Godnej Zaufania

Montaż rekuperacji z EcoMax - Wady

 • Brak cennika na stronie

9. Ziterm

ziterm logo

Firma Ziterm z nową siedzibą w Skoczowie – Harbutowice, już od 12 lat wykonuje kompleksowe usługi związane z montażem ekologicznych i energooszczędnych instalacji wewnętrznych z zastosowaniem nowoczesnych technologii, zapewniających lepszą jakość i wysoką oszczędność (na koncie firmy jest już ponad tysiąc zakończonych projektów). Skierowane są one zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych, a w ich zakres wchodzi m.in. montaż instalacji: sanitarnych, grzewczych (ogrzewania podłogowego i ściennego) klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła, fotowoltaiki, kolektorów słonecznych, kotłów gazowych, centralnych odkurzaczy, czy też przyłączy do budynku.

Firma Ziterm cieszy się doskonałą opinią. Dużym udogodnieniem jest to, że każdy zainteresowany ofertą ma zapewnioną bezpłatną wycenę oraz nie musi płacić zaliczek dopóki nieukończony zostanie pierwszy etap montażu instalacji. Ponadto firma gwarantuje na umowie, że w czasie niezbędnym na wykonanie instalacji, nie pojawią się niespodziewane wydatki. Klienci mogą również liczyć na konkurencyjne ceny oraz profesjonalny i doświadczony zespół instalatorów. Tym, co wyróżnia firmę Ziterm jest także szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny (zapewnienie pomocy do 24 godzin po zgłoszeniu awarii) oraz większe poczucie bezpieczeństwa, dzięki polisie OC na 1.000.000 zł Sumy Ubezpieczenia. Dodatkowo od 1 października 2022 roku, nowi klienci firmy Ziterm mogą skorzystać z bezpłatnej usługi, jaką jest kompleksowa pomoc w przygotowaniu, złożeniu, a także rozliczaniu wniosków o dotacje z takich rządowych programów jak: Czyste Powietrze, Moje Ciepło oraz Mój Prąd.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo jest oferta Ziterm?

Dla domu: Tak
Dla mieszkania: Tak
Dla firmy: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Wybrane województwa
Nasza ocena: 4,40/5

Montaż rekuperacji z Ziterm - Zalety

 • Duże doświadczenie i uprawnienia budowlane do prowadzenia robót instalacyjnych
 • Szeroka oferta i kompleksowe instalacje
 • Rekuperatory od najbardziej cenionych producentów (m.in. firmy Zehnder)
 • Wysoka jakość i terminowość
 • Fachowa pomoc i doradztwo na każdym etapie prac
 • Konkurencyjne ceny
 • Profesjonalny i doświadczony zespół instalatorów
 • Wieloletnie doświadczenie (wykonanie w tym czasie instalacje o łącznej długości ponad 1.500.000 metrów)
 • Bezpłatna wycena inwestycji
 • Firma nie pobiera zaliczek na wstępnych etapach prac
 • Szkolenie z używania instalacji
 • Szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • Gwarancja stałej ceny
 • Bezpłatna pomoc w przygotowaniu, złożeniu i rozliczaniu wniosków o dotację

Montaż rekuperacji z Ziterm - Wady

 • Brak cennika na stronie
 • Montaż rekuperacji nie obejmuje całej Polski

10. OEM Energy

OEM Energy logo

Firma OEM Energy niedawno obchodziła 10-lecie istnienia, może więc pochwalić się ogromnym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. Jest ona Generalnym Dystrybutorem Systemów OZE na terenie całego kraju (firma ma swoje oddziały w Chorzowie i Rzeszowie). Od lat współpracuje z największymi europejskimi producentami pomp ciepła, fotowoltaiki, kolektorów słonecznych, rekuperacji oraz zbiorników i buforów. Przy czym niektóre z produktów OEM Energy ma na wyłączność. Co ważne, firma współpracuje również wyłącznie z doświadczonymi i sprawdzonymi instalatorami. Dla klientów firmy przygotowana została kompleksowa oferta, od doboru i projektowania instalacji pod konkretny budynek (zarówno nowy, jak i modernizowany), po montaż rekuperacji.

OEM Energy jest generalnym dystrybutorem central wentylacyjnych Enervent Zehnder w Polsce, które produkowane są w działającej od 1983 roku fabryce w Finlandii. Produkty te wyróżniają się m.in. najwyższą jakością wykonania, szerokim zakresem funkcji sterowania oraz gwarancją 2+3 lata w standardzie.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo jest oferta OEM Energy?

Dla domu: Tak
Dla mieszkania: Tak
Dla firmy: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,40/5

Montaż rekuperacji z OEM Energy - Zalety

 • Współpraca wyłącznie z doświadczonymi i sprawdzonymi instalatorami
 • Oferta składająca się z najwyższej jakości certyfikowanych produktów (w tym centrali wentylacyjnych Enervent Zehnder)
 • 10-letnie doświadczenie i ugruntowana pozycja na rynku
 • Współpraca z największymi europejskimi producentami instalacji OZE
 • Firma prowadzi odpowiedzialny biznes, co doceniają jej klienci i partnerzy
 • Zespół ekspertów
 • Dostępność w ofercie fotowoltaiki, kolektorów słonecznych, pomp ciepła
 • Dobrze zaplanowana oferta, odpowiadająca na potrzeby różnych grup klienckich
 • Obsługa na terenie całego kraju
 • Profesjonalny montaż

Montaż rekuperacji z OEM Energy - Wady

 • Brak informacji odnośnie kosztów związanych z montażem rekuperacji

Rekuperacja – ranking firm. Dlaczego powstał?

Kryzys energetyczny, dotykający praktycznie całą Europę, stopniowo przenosi się również na gospodarstwa domowe. W dobie rosnących cen prądu, gazu i węgla, kwestia ograniczenia wydatków związanych z ogrzewaniem jest niezwykle istotna. Ponadto dyrektywy unijne i obowiązujące od początku 2021 roku nowe przepisy prawa budowlanego (tzw. WT 2021), dotyczące zmniejszenia zapotrzebowania budynków na energię grzewczą, przyczyniają się do tego, że coraz więcej osób zaczyna szukać bardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań. Mowa tu nie tylko o efektywnej izolacji termicznej przegród, stolarce, czy urządzeniach wykorzystujących OZE (takich jak pompy ciepła i panele fotowoltaiczne), ale również rekuperacji, która przestaje być już wyłącznie domeną domów pasywnych.

W związku z tym, nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, jakimi są systemy rekuperacji, coraz częściej wykorzystywane są zarówno w nowym, jak i modernizowanym budownictwie, zastępując wentylację grawitacyjną. Oczywiście tak ogromny popyt na rekuperację, nie pozostaje bez wpływu na rosnącą z roku, na rok, liczbę firm zajmujących się jej montażem. I tu pojawia się problem związany z wyborem tej najlepszej i najbardziej profesjonalnej, która nie tylko kompleksowo, ale i terminowo zajmie się naszym zleceniem.

Od czego macie jednak enerad.pl? Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu i analizie działalności firm z wielu branż, w tym: energetycznej, fotowoltaiki, pomp ciepła, czy magazynów energii, potrafimy doskonale „wyłowić” z tego gąszczu wyłącznie oferty sprawdzone, polecane i zasługujące na Waszą uwagę. Dostajecie więc do rąk skuteczne i rzetelne narzędzie, które ułatwi Wam wybór najlepszej firmy montującej rekuperację.

Ranking firm montujących rekuperację – co dzięki niemu uzyskacie?

Korzystając ze stworzonego przez enerad.pl rankingu firm montujących rekuperację macie pewność co do tego, że uzyskacie dzięki niemu:

 • Ofertę dokładnie wyselekcjonowanych firm montujących rekuperację – swoje pieniądze bowiem należy powierzyć tylko i wyłącznie najlepszej klasy specjalistom, doskonale znającym się na swojej pracy (o tym, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią firmę, napisaliśmy dalej). Specjalnie dla Was wytypowaliśmy najważniejsze cechy, jakimi powinna charakteryzować się profesjonalna firma i przy ich uwzględnieniu, stworzyliśmy nasz ranking. Najistotniejsze dla inwestora powinny być przede wszystkim: kompleksowość usług, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz zasięg terytorialny prowadzonej działalności.
 • Oszczędność czasu, która chyba dla wszystkich z nas jest szczególnie cennym zasobem. Dzięki temu, że w naszym rankingu, w jednym miejscu znalazły się najlepsze firmy montujące rekuperację, będziecie mogli zaoszczędzony w ten sposób czas wykorzystać w inny, ważniejszy dla Was sposób. W końcu analiza i porównywanie ofert poszczególnych instalatorów jest jednym z bardziej czasochłonnych etapów inwestycji. Przy czym nigdy nie można mieć pewności, (zwłaszcza gdy nie skorzystamy z usług firmy z polecenia), co do tego, że wybór, którego dokonamy samodzielnie, będzie ostatecznie najlepszy. Natomiast nasze dotychczasowe doświadczenie na pewno okaże się tutaj bardzo pomocne.
 • Możliwość porównania zalet i wad instalatora – pamiętajcie, że wybór odpowiedniej firmy, która zajmie się montażem rekuperacji to kwestia indywidualna. Korzystając jednak z naszego rankingu, możecie dokładnie przeanalizować dziesięć naszym zdaniem najlepszych firm zajmujących się instalacją wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. W zestawieniu uwzględniliśmy bowiem krótki opis każdej z nich , a następnie skupiliśmy się na ich zaletach i wadach, tak aby wybór tej właściwej firmy był bardziej świadomy.
 • Zestawienie firm posiadających niezbędne uprawnienia – również jednym z najważniejszych aspektów, któremu trzeba przyjrzeć się z bliska, jest posiadanie przez zespół instalatorów odpowiednich umiejętności. W toku wieloletniej pracy i poszerzania kompetencji powinni oni zdobyć szereg uprawnień, które będą umożliwiać im kompleksowe wykonywanie prac w obrębie różnych typów instalacji. Uprawnienia te pozwalają zapoznać się z zakresem działań, jakie może wykonywać zespół. Podstawą dobrej firmy są certyfikowane, podlegające stałej kontroli i szkoleniom ekipy wykonawcze.
 • Szeroki wachlarz usług – zdarza się, że firmy w swojej ofercie mają nie tylko rekuperację, ale wiele innych usług, związanych m.in. z montażem klimatyzacji, ogrzewania (w tym montażem pomp ciepła), fotowoltaiki itp. Dzięki czemu za jednym zamachem można załatwić najpilniejsze sprawy związane z budową, czy modernizacją domu. Szeroka oferta produktów i usług, które posiada jedna firma to nie tylko wygoda, ale również oszczędność czasu i pieniędzy.

Postaw na zielone rozwiązania!

dopłata do fotowoltaiki Mój prąd

Chcesz być bardziej EKO?
Szukasz sprawdzonych urządzeń i instalatorów?
Sprawdź: Ranking firm fotowoltaicznych
Sprawdź: Ranking pomp ciepła

Z nami znajdziesz najlepsze rozwiązania!

Instalatorzy Rekuperacji – współpraca

instalatorzy Klimatyzacji w Polsce

Jesteś instalatorem rekuperacji?
Oferujesz wysokiej jakości usługi?
Działasz na wysokiej klasy urządzeniach?
Chcesz się rozwijać?

Sprawdź możliwości współpracy z enerad.pl.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Jaką firmę montującą rekuperację wybrać – Pytania i odpowiedzi

Warto tu zauważyć, że montaż rekuperacji to głównie usługa regionalna i raczej niewiele firm oferuje ją na terenie całego kraju. Dlatego też, szukając jej na własną rękę, dobrze jest odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, dzięki którym można zyskać pewność, że mamy do czynienia z profesjonalnym instalatorem. Na co więc zwrócić uwagę przy jej wyborze? Otóż:

Czy firma oferuje kompleksową obsługę?

Kompleksowa obsługa jest rozwiązaniem świadczonym przez firmy zajmujące się inwestycją od początku do końca. W przypadku instalatorów rekuperacji mowa tu o usłudze “pod klucz”, w ramach której klient liczyć może na: projekt instalacji, montaż rekuperatora oraz uruchomienia całego systemu. Ponadto dobrze, aby znajdował się w niej: serwis i konserwacja, przegląd i czyszczenie instalacji, a także naprawy i jej kontrola pogwarancyjna.

Czy firma ma indywidualne podejście do klienta?

Korzystając z usług firmy, chcemy, aby kontakt z nią, w razie jakichkolwiek problemów, czy niejasności, nie skończył się w momencie dokonania płatności. Zwłaszcza, w sytuacji gdy przedmiotem transakcji jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która jest inwestycją na całe życie. Ze względu na to, że każdy taki system jest skomplikowany i inny dla każdego budynku, bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta.

Czy uzyskamy dokładny szacunkowy koszt inwestycji?

Ważne jest, aby wstępna wycena montażu rekuperacji była wykonana za darmo i przy uwzględnieniu wszystkich kosztów, które mogą okazać się niezbędne do ukończenia inwestycji. Nierzadko bowiem ma miejsce przeszacowanie, lub niedoszacowanie ilości czy długości wymaganych elementów, co generuje dodatkowe wydatki, których z pewnością każdy chciałby uniknąć. Firma musi wykonać projekt inżynierski systemu rekuperacji indywidualnie dla każdego budynku, co związane jest z zapewnieniem odpowiednich ilości powietrza każdemu pomieszczeniu oraz dobraniu jego właściwych przepływów.

Jakie doświadczenie posiada instalator?

Rosnąca liczba montaży wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła sprzyja powstawaniu nowych podmiotów lub przebranżowieniu się tych, które dotychczas świadczyły inne usługi (szczególnie dokładnie warto, jest przyjrzeć się ofertom o kusząco niskich cenach). Zdecydowanie radzimy więc stawiać na firmy mogące pochwalić się dłuższym stażem na rynku oraz co istotne, posiadającym portfolio z wykonanymi i udanymi realizacjami.

Czy firma ma zespół fachowców z odpowiednimi uprawnieniami?

Wybierając odpowiednią firmę, warto też zwrócić uwagę na zatrudniony przez nią zespół specjalistów, albowiem przez rosnący popyt na usługi w zakresie klimatyzacji i wentylacji, za ich wykonywanie często biorą się osoby, które do tej pory nie miały doświadczenia w tej kwestii. Najlepiej, jakby zespół składał się wyłącznie z kadry kompetentnych profesjonalistów posiadających wszelkie niezbędne certyfikaty i uprawnienia do wykonywania usług w zakresie wentylacji i klimatyzacji.

Jakie opinie posiada firma montująca rekuperację?

Ogromne znaczenie dla przyszłych klientów powinny mieć również opinie klientów, gromadzone i publikowane, czy to na stronie online firmy, czy w naszym serwisie. Internet to obecnie najlepsze źródło informacji, a dużo niepochlebnych opinii na temat konkretnego instalatora powinno dać nam do myślenia. Natomiast opinie pozytywne dobrze jest skonfrontować, nawiązując kontakt, z którymś z wcześniejszych klientów firmy.

Czy firma pracuje na najlepszych urządzeniach?

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej firmy, dobrze jest wcześniej zweryfikować, czy jest ona autoryzowanym instalatorem tylko cenionych i renomowanych producentów rekuperatorów, posiadających potwierdzające to certyfikaty.

Czy firma oferuje gwarancję na montaż rekuperacji?

Decydując się na zakup mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła z usługą montażu, należy też zwrócić uwagę na gwarancję udzielaną przez firmę na bezawaryjne i komfortowe funkcjonowanie wykonanej instalacji. W przypadku systemu rekuperacji nienaganna jakość samych urządzeń i materiałów jest jednym z najważniejszych warunków (oprócz dobrania odpowiednich komponentów, profesjonalnego projektu, czy starannego wykonania systemu). Gwarancja w praktyce oznacza również to, że po skończonym i odebranym montażu, jej właściciel może skontaktować się z firmą i uzyskać wsparcie dotyczące instalacji rekuperacji, zawsze kiedy tego potrzebuje.

Czy firma pomaga w zdobyciu dofinansowania?

Wiele firm oferujących montaż rekuperacji zajmuje się nie tylko realizacją celu, czyli wykonaniem samej inwestycji, ale również pomocą i obsługą finansową. Jak wiemy, realizacja takiego przedsięwzięcia wiąże się ze sporymi wydatkami, które można ograniczyć, korzystając z dotacji na tego typu systemy. Dobrze, aby specjaliści z wybranej firmy, pomogli w uzyskaniu informacji na temat bieżących dofinansowań na rekuperację, takich jak Czyste Powietrze, czy Czyste Powietrze Plus.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments