N Energia Fotowoltaika – opinie i recenzja

N Energia to firma z długim doświadczeniem. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości podzespołów od wiodących producentów jest w stanie zapewnić swoim klientom wieloletnią gwarancję, wysokie zyski i bezpieczeństwo. Odnawialne źródła energii są coraz częściej wykorzystywane: cieszą się zainteresowaniem nie tylko przedsiębiorców, ale również osób prywatnych. Co znajduje się w ofercie firmy N Energia, do kogo jest ona skierowana i czym wyróżnia się na tle konkurencji?

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

N Energia – co warto wiedzieć o firmie?


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Nie

Fotowoltaika N Energia – cena, warunki

N Energia to firma z ponad ośmioletnim doświadczeniem. W całej Polsce przedsiębiorstwo zatrudnia aż 600 doradców klienta oraz 50 doświadczonych pracowników centrali. Również współpracujący z firmą elektrycy, projektanci i instalatorzy posiadają ugruntowaną wiedzę z zakresu fotowoltaiki. N Energia zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoich instalacji i na ich jakość. Firma jest certyfikowanym partnerem wielu renomowanych producentów z całego świata.

N Energia – fotowoltaika. Dla kogo?

N Energia kieruje swoje instalacje fotowoltaiczne do prywatnych gospodarstw domowych, firm oraz rolników.

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego lub wielorodzinnego od N Energia to skuteczny sposób na oszczędność — zarówno pieniędzy, jak i czasu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy proces instalacji przebiega szybko. Fotowoltaika w domu sprawia, że jego mieszkańcy nie są zależni od szybko zmieniających się cen energii i ewentualnych problemów w dostawach prądu. Dobrze wykonana instalacja pokrywa ogromną część zapotrzebowania na energię elektryczną, a nowoczesne rozwiązania umożliwiają jej produkcję również w zimne i pochmurne dni. Dzięki aktualnie obowiązującemu systemowi rozliczeń (net-billing) wysokość rachunków za prąd można dzięki fotowoltaice znacząco zredukować.

Fotowoltaika dla firm od N Energia chroni przedsiębiorców przed rosnącymi wydatkami, które związane są z coraz większymi rachunkami za energię elektryczną. Przedsiębiorstwo, decydując się na własną instalację fotowoltaiczną, może zaoszczędzić na rachunkach za prąd nawet kilkadziesiąt procent! Warto wiedzieć, że przedsiębiorcy mają możliwość finansowania takiej inwestycji za pomocą leasingu lub kredytu, a także odliczenia pełnego podatku VAT na poziomie 23%.

Z fotowoltaiki coraz częściej korzystają również gospodarstwa rolnicze — firma N Energia również dla nich przygotowała korzystną ofertę. Gospodarstwa są dziś bardzo zmodernizowane, jednak wykorzystywanie nowoczesnych urządzeń oraz technologii wiąże się z coraz większym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Instalacje fotowoltaiczne pomagają obniżyć koszty prowadzenia gospodarstwa rolnego. Rolnicy mogą korzystać z dofinansowań z Unii Europejskiej oraz z programów krajowych.

N Energia Fotowoltaika - realizacje

Źródło: n-energia.pl

Fotowoltaika N Energia – ceny

Aby dowiedzieć się, ile kosztuje zamontowanie instalacji fotowoltaicznej od N Energia w konkretnym przypadku — musimy skontaktować się z przedstawicielem firmy. Jak to zrobić? Na stronie internetowej podany jest numer kontaktowy, ponadto możemy skorzystać z umieszczonego na niej formularza. Wypełniając formularz wyceny zaawansowanej, otrzymujemy dodatkowo specjalny rabat.

By zredukować ceny fotowoltaiki od N Energia, można korzystać z publicznych dotacji. W Polsce aktualnie funkcjonuje szereg programów, dzięki którym inwestorzy mogą uzyskać wysokie dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych. Firma N Energia pomaga swoim klientom wziąć w nich udział. O jakich typach wsparcia mowa?

By zachęcić inwestorów do korzystania z bardziej ekologicznych rozwiązań, w 2022 roku działają następujące programy:

  • Mój Prąd 5.0 — maksymalna kwota dofinansowania w tym programie to 20 500 zł. Dotacja jest przeznaczona dla osób fizycznych, które korzystają z nowego systemu rozliczeń (net-billing) i wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby.
  • Czyste Powietrze — co prawda program ten dotyczy przede wszystkim wymiany źródeł ciepła, jednak wymieniając piec, możemy także starać się o 5.000 zł dotacji do własnej mikroinstalacji fotowoltaicznej.
  • Ulga termomodernizacyjna — dzięki niej możemy odliczyć od podatku koszty poniesione w związku z termomodernizacją budynku. By skorzystać z ulgi, należy posiadać status właściciela lub współwłaściciela budynku jednorodzinnego, który jest już wybudowany i oddany do użytku (nie może być nadal w budowie).
  • Ulga dla rolników na fotowoltaikę — w ciągu 15 lat rolnicy mogą odliczyć od swoich podatków 25% kosztów inwestycji w fotowoltaikę.
  • Agroenergia — program kierowany jest do rolników indywidualnych, którzy są właścicielami lub dzierżawią od 1 do 300 ha, przynajmniej od roku. Wysokość dofinansowania zależy od mocy instalacji.
  • Energia Plus — to program dofinansowania do fotowoltaiki dla firm.
  • Programy regionalne — funkcjonują w różnych regionach Polski. Warunki takich programów znacznie się od siebie różnią: przed złożeniem wniosku w konkretnej gminie należy więc zapoznać się ze szczegółowymi zasadami.

Jak przebiega montaż fotowoltaiki od N Energia?

By skorzystać z usług firmy N Energia, musimy przejść przez następujące etapy:

Kontakt z przedstawicielem firmy. Wypełniając dostępny na stronie internetowej formularz, można umówić się na audyt fotowoltaiczny. Podczas niego będziemy w stanie poznać wstępne możliwości i rozwiązania oraz ich ceny.

Jeżeli zdecydujemy się na współpracę, specjaliści przygotują dokładny projekt instalacji. Uwzględni on nasze zapotrzebowanie energetyczne, specyfikę miejsca, w którym umieszczane będą panele, oraz wiele innych czynników. Zanim projekt zostanie ostatecznie zatwierdzony, musi być zaakceptowany przez inwestora.

Na miejsce docierają niezbędne komponenty.

Przeszkoleni, doświadczeni pracownicy dokonują montażu instalacji. Zanim zostanie ona oddana w ręce klienta, testowane jest jej działanie – tak, by upewnić się, że wszystko funkcjonuje odpowiednio. Klient otrzymuje wytyczne dotyczące korzystania z instalacji.

Firma udziela pomocy w uzyskaniu dotacji oraz ulg.

N Energia – zalety i wady

Do zalet oferty N Energia można zaliczyć:

Kompleksową obsługę klienta i opiekę nad każdym etapem procesu inwestycji
Znaczne obniżenie rachunków za prąd
Długa gwarancja na panele fotowoltaiczne (30 lat)
Rozwiązania korzystne dla środowiska naturalnego
Instalacje tworzone z troską o bezpieczeństwo
Wykorzystywanie sprzętu od najlepszych producentów

Za wady można za to uznać:

To, że bez bezpośredniego kontaktu z firmą nie jesteśmy w stanie poznać żadnych, nawet szacunkowych kosztów
Brak informacji o tym, jakie podzespoły są wykorzystywane w instalacjach

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
“N Energia - fotowoltaika” zdecydowanie może wyróżniać się na tle konkurencji. Na uwagę zasługuje z pewnością wyjątkowo długa gwarancja na wydajność modułów, otrzymywana przez wszystkich klientów. Na stronie internetowej znajdują się zdjęcia oraz opisy licznych realizacji (ponad 1250), jednak żaden z nich nie informuje o cenie. Żeby dowiedzieć się, ile kosztują rozwiązania proponowane przez N Energia, musimy skontaktować się z firmą bezpośrednio. Na plus można z pewnością ocenić pomoc w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów i wsparcie na każdym etapie inwestycji.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
2 grudnia 2022 23:45

Nie polecam tej firmy. Bardzo opieszale działaja. U mnie żeby uruchomić pompę ciepła czekałem dwa tygodnie i jeszcze nie działa. Montuje kto inny i uruchamia kto inny. I nadal nie działa. Winę zwalają jeden na drugiego a ja marznę. Co to za firma.

Henryka
Henryka
20 marca 2023 09:00
Odpowiedz do:  Rafał

Też niepolecam firma niesolidna, wykonanie i montaż pompy beznadziejny niechlujne wykonanie, przewracający się zbiornik, zapomniano zaizolować rur które są na zewnątrz, ciągle wycieki z instalacji. Firma prawdopodobnie zmieniła nazwę na M TIM . Strzeżcie się podwykonawcy […] W tej chwili utrudniony kontakt z firmą.

Komentarz edytowany przez Redakcję.