Pompy ciepła Dimplex – opinie i recenzja

Stawiając na ekologiczne podejście do życia, warto myśleć szerzej, niż tylko o odpowiedniej segregacji śmieci i poddaniu recyklingowi wybranych tworzyw. Troska o środowisko naturalne przejawia się także poprzez właściwy dobór systemu ogrzewania budynku, w którym mieszkamy. Jednym z rozwiązań, które stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych kotłów, są pompy ciepła – za ich pomocą możliwe jest uzyskanie nie tylko ogrzewania w budynkach jedno- lub wielorodzinnych, ale także zapewnianie ciepłej wody użytkowej, wykorzystując w tym celu energię odnawialną. Rzecz w tym, że istnieją różne rodzaje pomp ciepła, a każdy producent dodatkowo oferuje odmienne rozwiązania. Sprawdźmy, jak przedstawiają się w tym względzie pompy ciepła Dimplex.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Dimplex – to gwarancja oszczędności i wydajności

Glen Dimplex to przedsiębiorstwo założone w 1973 roku, obecnie będące największym na świecie producentem elektrycznych urządzeń grzewczych. Równocześnie firma jest liderem, jeśli chodzi o wdrażanie innowacyjnych technologii w technice grzewczej. Podstawową ofertę tego producenta podzielić można na trzy zasadnicze działy:

 • systemy grzewcze;
 • systemy chłodzące;
 • systemy wentylacyjne.

Cechą wyróżniającą pompy ciepła Dimplex jest stosowanie inteligentnych rozwiązań, dążąc do ogromnej wydajności urządzeń, a tym samym ich oszczędnej pracy, owocującej niższymi kosztami eksploatacyjnymi dla użytkownika. Rzecz jasna, pompy tego producenta wykorzystują odnawialne źródła energii.

Dla kogo pompy ciepła Dimplex?

Filozofią działalności grupy Glen Dimplex jest budowanie silnych i energicznych firm, które działają zgodnej z najwyższymi standardami wydajności, jakości i etyki z naciskiem kładzionym na spełnianie potrzeb klienta. Wskazuje nam to jasno, że pompy ciepła Dimplex są produktami, których grupę docelową stanowią przedsiębiorstwa. Widać to także w portfolio firmy, prezentującym wybrane lokalizacje, w których najlepszym wyborem okazała się pompa ciepła Dimplex. Znajdziemy tu szkoły, centra handlowe, szpital, budynki biurowe, a nawet kościół.

Rozwiązania oferowane przez tego producenta skierowane są zatem dla osób, które poszukują odpowiedniego sposobu ogrzania lub ochłodzenia budynków, a zarazem dostarczenia ciepłej wody użytkowej. W ofercie firmy Dimplex znaleźć można:

Zwieńczenie oferty stanowią pakiety z pompami ciepła, rekomendowane do programu Czyste Powietrze.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Dimplex?

Uwzględniając wspomniany powyżej podział, pompy tego producenta warto rozpatrywać w kontekście poszczególnych rodzajów. Co więcej, urządzenia te zostały podzielone na te poniżej 20 kW oraz te o mocy powyżej 20 kilowatów, a każda z podkategorii składa się z kolejnych rozróżnień. Pozwala to w czytelny sposób wybrać dział, w którym znajduje się interesująca nas pompa ciepła Dimplex.

W ofercie tego producenta znajdziemy zatem gruntowe pompy ciepła – z podziałem na kompaktowe, podstawowe, grzewcze, rewersyjne i wysokotemperaturowe, dalej: powietrzne pompy ciepła – grzewcze, rewersyjne, kompaktowe, pompy ciepła split, a także System M i M-Flex. Wśród wodnych pomp ciepła, dostępnych w ofercie tego producenta, wskazać należy grzewcze, rewersyjne i wysokotemperaturowe pompy ciepła, z kolei pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej to cztery modele do wyboru: DHW 300+, DHW 300D+, DHW 300VD+ oraz DHW 400+. W każdej z podkategorii znajdują się produkty z poszczególnych serii, odpowiadające oczekiwaniom klientów. Przyjrzyjmy się zatem wybranym pompom ciepła, po jednej z każdej głównej kategorii produktów:

 • SIK 6TES – to kompaktowa gruntowa pompa ciepła Dimplex z komponentami instalacji górnego i dolnego źródła ciepła. Posiada dwa naczynia wzbiorcze, do górnego i dolnego źródła ciepła (o objętości odpowiednio 24 litry oraz 8 litrów), której maksymalna temperatura zasilania to 62°C. Klasa efektywności energetycznej tego urządzenia to A+++, moc grzewcza wynosi 5,9 kW, a współczynnik efektywności energetycznej COP pompy to 4,7. Zaletą tej pompy są jej niewielkie wymiary, które umożliwiają zastosowanie jej w budynkach nieposiadających pomieszczenia gospodarczego;
 • LI 24TES – model ten to 2-sprężarkowa powietrzna pompa ciepła. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest lepsze dopasowanie mocy grzewczej do zmiennego zapotrzebowania na ciepło budynku. Atutem tego urządzenia jest niska emisja dźwięku, możliwa dzięki wykorzystaniu cichych wentylatorów osiowych oraz odsprzężeniu wibracji sprężarki. Niewielkie wymiary tej pompy ciepła pozwalają na oszczędność miejsca montażu oraz niewielkie koszty eksploatacji;
 • WI 140TUR+ – to rewersyjna 2-sprzężarkowa wodna pompa ciepłą Dimplex wraz z dodatkowym wymiennikiem ciepła. Urządzenie to przede wszystkim spełnia zarówno funkcję ogrzewania, jak i chłodzenia, oferuje ponadto możliwość rozbudowy systemu. Zastosowany w niej system COP-Booster pozwala na połączenie funkcji osuszacza i ekonomizera, zapewniające nie tylko bezpieczeństwo sprężarki, ale także pracę obiegu chłodniczego przy niższych temperaturach. Współczynnik efektywności COP tego modelu wynosi 5,2. Model ten posiada dodatkowy wymiennik ciepła, dzięki któremu możliwe jest wykorzystanie ciepła odpadowego w trybie chłodzenia.

W przypadku pakietów z pompami ciepła mamy do czynienia z przygotowanymi przez producenta gotowymi zestawami pomp wraz z osprzętem. W ich przypadku istnieje ponadto możliwość zamiany wybranych komponentów lub rozszerzenia składu pakietu, za opcjonalną dopłatą.

Moc i cechy pomp ciepła Dimplex

Biorąc pod uwagę dużą różnorodność, jaką cechują się pompy ciepła Dimplex, łatwo przyjąć założenie, że pojawi się także duży rozstrzał, jeśli chodzi o moc poszczególnych pomp. Zdecydowanie najmniej mocy potrzebują powietrzne pompy ciepłej wody użytkowej, bo zaledwie 1,7 kilowata. Po drugiej stronie szali znajduje się jednak wspomniany wyżej model wodnej pompy ciepła WI 140TUR+, której moc wynosi aż 143,3 kW. Wpływ na to mają jednak nie tylko możliwości tego modelu, ale również jego gabaryty i waga. Różnorodność pomp ciepła tego producenta pozwala jednak na odpowiednie dobranie urządzenia, by pod każdym względem – nie tylko mocy grzewczej, ale i pozostałych parametrów – odpowiadało naszym potrzebom.

Decydując się na montaż pompy ciepła Dimplex, warto zwrócić uwagę na cechy, które wyróżniają te produkty:

 • nawet najprostsze modele umożliwiają współpracę z chłodzeniem pasywnym;
 • wiele oferowanych przez firmę pomp ciepła osiąga współczynnik efektywności energetycznej COP wynoszący 5 lub więcej, co z kolei przekłada się na realną oszczędność. Warto rozważyć także połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi, by zaoszczędzić jeszcze więcej;
 • część modeli – przeznaczonych do montażu zewnętrznego – oferuje opcjonalną możliwość zamówienia urządzenia w dowolnym kolorze z palety RAL. Oznacza to, że klient ma do wyboru aż 1.625 kolorów, by pompa ciepła Dimplex idealnie wkomponowała się w wygląd elewacji budynku;
 • pompy ciepła o dwusprężarkowej konstrukcji pozwalają na lepsze dopasowanie mocy grzewczej do zmiennego zapotrzebowania na ciepło budynku, co pozwala nie tylko na pewność uzyskania odpowiedniej temperatury, ale także znaczne oszczędności np. w sezonie letnim;
 • możliwość zdalnego sterowania ogrzewaniem – wybrane modele, po zainstalowaniu modułu NWPM Touch, oferują zdalny dostęp poprzez sieć Ethernet, umożliwiający obsługę za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki temu możliwe jest sterowanie pompą ciepła Dimplex z dowolnego miejsca.

Pompy ciepła Dimplex – cena

W zależności od tego, jaki rodzaj pompy ciepła – powietrzna, wodna czy gruntowa – interesuje nas najbardziej, różnie kształtują się ceny poszczególnych modeli. To jednak niejedyny aspekt, jaki ma znaczenie. Istotne są również następujące czynniki:

 • parametry urządzenia – przede wszystkim jego wielkość (jak np. pojemność zbiornika lub zbiorników na wodę), moc danej pompy, czy też dodatkowe funkcje, w jakie jest wyposażone konkretne urządzenie;
 • model pompy – biorąc pod uwagę obecność w ofercie tego producenta różnych rodzajów pomp, zostały one podzielone na wiele różnych serii. Każda z nich wyróżnia się innymi funkcjami i możliwościami, a tym samym ostateczną ceną;
 • rodzaj ogrzewania w danym budynku – bez wątpienia istotne znaczenie dla wyboru odpowiedniej pompy ciepła Dimplex, a tym samym dla ustalenia ceny gotowego systemu, ma także sposób ogrzewania, jaki zamierzamy wykorzystywać w budynku lub poszczególnych pomieszczeniach. W zależności od tego, czy stawiamy na ogrzewanie podłogowe, tradycyjne grzejniki, czy może chodzi nam po głowie także rekuperator – potrzebna jest pompa ciepła, która najbardziej sprawdzi się w naszej sytuacji.

Wynika stąd jednoznacznie, że ceny poszczególnych modeli mogą bardzo znacznie różnić się od siebie. Przykładowo jednosprężarkowa pompa ciepła do grzania w systemie M Comfort może kosztować 45.930 złotych netto, biorąc pod uwagę samo urządzenie, z jednym, niemieszanym obiegiem grzewczym, pozbawione zasobnika ciepłej wody użytkowej. W wersji z dwoma mieszanymi obiegami grzewczymi i zasobnikiem o pojemności 355 litrów cena wzrasta do 68.010 zł netto, a dokładając do tego tryb biwalentny – odnawialny, przyjdzie nam zapłacić 72.250 zł netto.

Do najtańszych bez wątpienia należą powietrzne pompy ciepła Dimplex do ciepłej wody użytkowej. Cena detaliczna modelu DHW 300+ to 10.200 złotych netto, modele 300D+ i 300VD+ są o 300 złotych droższe, a naj droższy model – DHW 400+ to koszt 11.200 złotych netto. Istotny przy tym jest fakt, że pompy ciepła Dimplex opinie zbierają przede wszystkim pozytywne, a ich cena idzie w parze z jakością, bez względu na wybrany przez użytkownika model.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Dimplex?

Kupując pompę ciepła firmy Dimplex w cenie zagwarantowane mamy także uruchomienie pompy. To istotne, ponieważ dzięki temu zyskujemy pewność, że wybrana pompa ciepła zainstalowana jest w sposób prawidłowy. Ponadto wszystkie pompy ciepła Dimplex wykorzystują najnowsze rozwiązania techniczne, a firma dokłada wszelkich starań, by działały długo i niezawodnie.

Tym, co wyróżnia tego producenta, jest wsparcie i pomoc nie tylko przed zakupem, ale także po jego dokonaniu – w trakcie uruchomienia urządzenia oraz podczas okresu jego eksploatacji. Oznacza to, że Autoryzowany Serwis Dimplex w razie ewentualnych usterek zapewnia nie tylko naprawy gwarancyjne, ale również autoryzowany serwis pogwarancyjny. Ponadto pracujący w firmie Dimplex fachowcy oferują pomoc dotyczącą systemu grzewczego lub chłodzącego, opartego na pompach ciepła, służąc swoją radą i wsparciem.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Dimplex?

Zalety pomp ciepła Dimplex:

różnorodność rodzajów, serii i modeli, wpływająca na dostępność produktów dla szerokiego grona odbiorców
możliwość doboru koloru z palety RAL dla urządzeń montowanych na zewnątrz budynków
klasa energetyczna sięgająca nawet do A+++
możliwość połączenia pompy ciepła z fotowoltaiką
możliwość dokupienia modułu, pozwalającego na zdalne sterowanie pompą ciepła
wykorzystywanie przez urządzenie odnawialnych źródeł energii

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Glen Dimplex jest obecnie największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze, która przede wszystkim stawia na innowacyjność i jakość swoich produktów. W jej bogatej i zróżnicowanej ofercie znajdują się pompy ciepła powietrzne, gruntowe i wodne, które doskonale sprawdzą się zarówno w modernizowanych, jak i nowych budynkach. Co ważne, pompy ciepła Dimplex wyróżniają się bardzo wysoką efektywnością i wydajnością w szerokim zakresie temperatur, wykorzystując nieograniczone zasoby energii cieplnej środowiska naturalnego.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
instalator
instalator
26 czerwca 2022 10:20

montujemy Dimplexa pompy ciepła są super. Te negatywne opinie poniżej to opinie ludzi którzy pojęcia nie mają a wiedza techniczna poziom ZERO

Wioletta
Wioletta
2 czerwca 2022 13:17

U nas to samo trzeci rok funkcjonowania i koszmar w pierwszym roku poszedł komputer a teraz czujnik gazu i gaz się ulotnił co w istocie sprężarka nie działa prawidłowo a do serwisantów nie można się doprosić o naprawienie.

maria
maria
16 czerwca 2022 20:02
Odpowiedz do:  Wioletta

Witam czy mogę prosić o opinie o tej Pompie Dimplex bo dostałam ofertę i jestem ciekawa opinii użytkowników

Marcin
Marcin
19 lutego 2022 18:17

Dramat!
Dwa lata po montażu i już dwa poważne serwisy. Rok temu sprężarka a dziś płyta inwertera. 4 i 6 tysięcy złotych.
Porażka po całej linii. […]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Danuta
Danuta
26 lutego 2022 19:11
Odpowiedz do:  Marcin

Mam dokładnie to samo, serwis katastrofalny najpierw płyta a teraz sprężark. Jeszcze nie wiem jaki koszt środek zimy a my bez ogrzewania i cieplej wody ( zgłoszone dwa tygodnie temu)

Arek
Arek
18 marca 2022 03:00
Odpowiedz do:  Marcin

To nie było gwarancji że takie koszty?