Pompy ciepła De Dietrich – opinie i recenzja

Pompy ciepła coraz częściej są stosowane, jako alternatywne źródło ciepła w domach nowo powstałych, modernizowanych oraz w obiektach firmowych. Jest to aktualnie jedno z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań, które może służyć nie tylko do ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej, ale i do chłodzenia pomieszczeń. Na rynku znajduje się wiele urządzeń różnych producentów – jednym z nich jest De Dietrich. Jak sprawują się rozwiązania tej firmy? Czym wyróżniają się pompy ciepła De Dietrich? Przekonajmy się!

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła De Dietrich – jakość na najwyższym poziomie

De Dietrich jest firmą z wielowiekową tradycją, bo działa już od 1684 roku, w którym to zaczynała od branży metalurgicznej. Bardzo długi staż tej firmy pozwala jej stale się rozwijać w różnych kierunkach. Jednym z nich są omawiane w naszej recenzji pompy ciepła. De Dietrich wprowadziło je na rynek już w 1978 roku, wraz z kolektorami słonecznymi, które służyły do podgrzewania wody. W Polsce De Dietrich działa od 1998 roku pod pełną nazwą De Dietrich Technika Grzewcza. Przedsiębiorstwo obok takich gigantów jak Panasonic, Valliant, NIBE jest jednym z liderów branży grzewczej w Europie.

Przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada szeroki wybór produktów, m.in.:

Z branży niezwiązanej z ogrzewaniem czy pozyskiwaniem energii, De Dietrich zajmuje się między innymi sprzętem AGD do kuchni, w tym – kuchenkami, płytami gazowymi, piekarnikami itp.

Jak już wiadomo, De Dietrich oferuje sprawdzone systemy ogrzewania, wykorzystujące OZE do działania – pompy ciepła. W ofercie znajdują się urządzenia w różnych wersjach i o zróżnicowanych parametrach. Pozyskują one nawet do 75% energii z otoczenia, powietrza, gruntu lub wody, w zależności od wybranego wariantu pompy ciepła. Pozostałe 25% musi natomiast zostać dostarczone w postaci prądu, aby prawidłowo mogła pracować sprężarka – jeden z elementów urządzenia. Istnieje możliwość połączenia pompy ciepłą z fotowoltaiką, co znacznie poprawi wartość ekologiczną całego systemu, ale również ekonomiczną, ponieważ będzie ono działało w 100% z energii odnawialnej.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła De Dietrich?

Produkowane przez De Dietrich pompy ciepła to oszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania zarówno dla osób indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Pompy ciepła, ze względu na to, że oprócz ogrzewania pomieszczeń służą także do ich chłodzenia i grzania wody, znajdą zastosowanie w większości budynków. Mogą być stosowane w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, budynkach biurowych czy innych budynkach, nowo powstałych oraz modernizowanych.

Warto zaznaczyć, że pompa ciepła De Dietrich może być wykorzystana jako samodzielne źródło ciepła, jak i być połączona z innym, już gotowym rozwiązaniem, jako opcja uzupełniająca. Jest to dość spotykane rozwiązanie, zwłaszcza w budynkach, które są modernizowane. Dodatkowo, pompy ciepła De Dietrich najlepiej sprawdzą się w budynkach z ogrzewaniem podłogowym, o czym będziecie mogli więcej przeczytać w naszym artykule: Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe – co warto wiedzieć.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada De Dietrich?

W ofercie De Dietrich znajduje się wiele różnych modeli pomp ciepła. Różnią się one od siebie mocą, wyglądem, poziomem mocy akustycznej oraz przede wszystkim tak zwanym źródłem dolnym. Wśród oferty omawianego producenta znajdują się dwa rodzaje pomp ciepła:

 • powietrzne pompy ciepła – jest to najczęściej stosowane rozwiązanie. Głównym powodem jest to, że mogą być one zainstalowane praktycznie w każdym budynku. Ich montaż nie wymaga również specjalnych rozwiązań projektowych. Ponadto ich cena jest najniższa ze wszystkich rodzajów pomp ciepła. Modele, jakie są tutaj dostępne to linia De Dietrich Strateo oraz De Dietrich Alezio;
 • gruntowe pompy ciepła – są one uważane za najbardziej efektywne. Posiadają stabilną temperaturę źródła dolnego, co wpływa na ich wydajność i koszty użytkowania. Problemem w tym przypadku jest konieczność wykonywania odwiertów na określonych głębokościach, a także ich cena – znacznie wyższa niż w przypadku powietrznych odpowiedników. Gruntowe pompy ciepła De Dietrich są oznaczone modelem GSHP, a ich moc wynosi do 27 kW.

De Dietrich daje również możliwość dokupienia wszelkich potrzebnych elementów do pomp ciepła: podgrzewaczy wody, struktur montażowych, czy innych niezbędnych rzeczy.

Moc i cechy pomp ciepła De Dietrich

Pompy ciepła De Dietrich mogą zostać zastosowane w wielu różnych budynkach i projektach, ze względu na dużą różnorodność swojej mocy. Można znaleźć tutaj urządzenie, dopasowane do różnych potrzeb. I tak w przypadku wybranych modeli, moc pomp ciepła prezentuje się następująco:

 • De Dietrich Strateo – 4,5 kW, 6 kW, 8 kW;
 • De Dietrich Alezio – 4,5 kW, 6 kW, 8 kW, 11 kW, 16, kW;
 • De Dietrich GSHP – 5 kW, 9 kW, 12 kW, 15 kW, 19 kW, 27 kW.

Dzięki pompom ciepła De Dietrich można cieszyć się ciepłą wodą użytkową oraz ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń, wszystko to w ekologiczny i ekonomiczny sposób. Do najważniejszych cech pomp ciepła De Dietrich należy:

 • wysoki współczynnik COP – nawet do 5,64;
 • względnie cicha praca – w przypadku modelu Alezio 4,5 kW, maksymalna głośność wynosi 37,5 dB;
 • możliwość współpracy z fotowoltaiką – jest to bardzo ważna zaleta, a samo połączenie pozwala zredukować koszty ogrzewania do minimum;
 • zakres pracy do temperatury -20 stopni Celsjusza;
 • 5-letnia gwarancja producenta na wszystkie pompy ciepła De Dietrich;
 • modulacja sprężarki i funkcja chłodzenia dla uzyskania komfortu i zmniejszenia zużycia energii elektrycznej;
 • możliwość sterowania temperaturą za pomocą telefonu;
 • elegancki design urządzeń – choć jest to mniej istotny czynnik, dla wielu z Was jest on jednak dość ważny. Pompy ciepła De Dietrich dobrze komponują się z większością projektów domów, nie szpecąc ich.

Pompy ciepła De Dietrich – cena

Koszt pompy ciepła De Dietrich (podobnie jak i innych producentów pomp ciepła) uzależniony jest od:

 • parametrów urządzenia – mocy pompy ciepła, czy pobieranej energii;
 • źródła dolnego – w przypadku urządzeń De Dietrich droższym rozwiązaniem będzie zakup gruntowych pomp ciepła niż tych typu powietrze – woda;
 • dodatkowych funkcji i technologii urządzenia – jednym z nich jest choćby możliwość sterowania poprzez aplikację w telefonie;
 • technologii budowania domu – powierzchni pomieszczeń, sposobu ich użytkowania i przede wszystkim rodzaju ogrzewania (podłogowego, grzejników itp.), co ma wpływ na cenę pompy ciepła.

Powietrzno – wodne pompy ciepła De Dietrich z serii Alezio S o mocy 8 kW kosztują około 27.860 zł netto. Urządzenia o tej samej mocy, w przypadku modelu Strateo to zaś wydatek rzędu około 32.200 zł netto. Natomiast koszt gruntowej pompy ciepła De Dietrich GSHP w wariancie 9 kW wynosi około 36.560 zł netto.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy De Dietrich?

Oferta De Dietrich nie kończy się jedynie na sprzedaży pomp ciepła. Wśród usług związanych z tymi urządzenia znajdują się:

 • doradztwo i dobór systemu – każdy zainteresowany pompą ciepła De Dietrich otrzyma wsparcie w doborze odpowiedniego systemu do swojego zapotrzebowania. Oprócz tego De Dietrich pomoże uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła, głównie do popularnego programu – Czyste Powietrze;
 • serwis i naprawa urządzeń – można z niego skorzystać w ciągu trwania 5-letniej gwarancji;
 • montaż we współpracy z autoryzowanym instalatorem.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła De Dietrich?

Jak każda firma, De Dietrich posiada mocne i słabsze strony. Jak wyglądają pozytywy?

Zalety pomp ciepła De Dietrich:

wysoka jakość urządzeń
wielofunkcyjność – ogrzewanie pomieszczeń i wody oraz chłodzenie
wysoka klasa energooszczędności (A++)
do 5 lat gwarancji
cicha praca urządzeń
możliwość sterowania za pomocą telefonu
niskie koszty eksploatacyjne
pomoc w znalezieniu autoryzowanego instalatora
usługa serwisowa

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
De Dietrich jest firmą z wieloletnią tradycją, która ma bardzo stabilną pozycję na rynku. Urządzenia tej marki są bardzo wysokiej jakości, dostajemy do nich nawet 5-letnią gwarancję produktową. Dzięki szerokiej ofercie różnych modeli i ich mocy, każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie, zarówno osoba szukająca urządzenia do domu jak i przedsiębiorcy chcący zamontować pompę ciepłą w firmie. Istotne jest również, że urządzenia De Dietrich montowane są przez autoryzowanych instalatorów.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
polak
polak
14 sierpnia 2022 13:41

Osoby spełniające wymóg określony w art. 41 ust. 12b ustawy o VAT mają możliwość montażu na stawce VAT 8%. Nasi instalatorzy posiadają certyfikat F-GAZ, przy zakupie samej pompy klient zobowiązany jest do przesłania umowy z instalatorem montującym urządzenie oraz kopie uprawnień na F-GAZ.

polak
polak
14 sierpnia 2022 13:39

Gaz R32 pomp ciepła De Dietrich
Cechuje się on jednak wysokim GWP (Global Warming Potential, potencjał tworzenia globalnego ocieplenia), wynoszącym 2088. W uproszczeniu oznacza to, że wyciek do atmosfery 1 tony tego czynnika będzie przyczyniał się do zwiększania efektu cieplarnianego w takim samym stopniu jak 2088 ton dwutlenku węgla.
należy zarejestrować do centralnego rejestru ustawa F gazy

Paul
Paul
3 stycznia 2023 13:58
Odpowiedz do:  polak

Skąd takie rewelacje o czynniku R32? Źródło?

Przemysław
Przemysław
18 stycznia 2023 06:42
Odpowiedz do:  polak

To jest nieprawda