Sagarto – opinie i recenzja

Warszawska kancelaria odszkodowawcza Sagarto oferuje usługi z zakresu odszkodowań komunikacyjnych, likwidacji szkód, odszkodowań od nieszczęśliwych wypadków, ale też za odwołane loty. Dochodzenie roszczeń nigdy nie jest łatwą sprawą, ale firma chwali się łączną sumą 9 101 837 zł odzyskanych pieniędzy. Sprawdźmy, jak Sagarto radzi sobie na tle innych kancelarii odszkodowawczych.

Jakie informacje kryją się na stronie Sagarto, a także czy warto skorzystać z usług tej kancelarii? Do oceny posłużą nam między innymi informacje na stronie, ale też opinie użytkowników. Ostateczną ocenę kancelarii podajemy na końcu tego artykułu.

Jakie usługi świadczy Sagarto

Skuteczność na poziomie 93,5% i 3898 zadowolonych klientów. Biorąc pod uwagę sumę odzyskanych odszkodowań w kwocie 9 101 837 zł, to w prostym przeliczeniu wychodzi, że każdy klient otrzymał około 2 335 zł. Czy to imponujący wynik na osobę? Nie za bardzo, ale wiedząc, że kwoty odszkodowania mogą się różnić, nie bierzemy tej kwoty jako pewnik 🙂

Sagarto Sp. z o.o. chętnie pomaga poszkodowanym, którzy zgłoszą się po:

 • odszkodowania powypadkowe (wypadki przy pracy, także pracy rolniczej),
 • odszkodowania majątkowe,
 • odszkodowania za śmierć bliskiej osoby,
 • odszkodowania komunikacyjne 
 • odszkodowanie za opóźniony lot,
 • likwidację szkód majątkowych i komunikacyjnych.

Jest to standardowa oferta większości kancelarii. Na plus można tutaj zaliczyć usługę odszkodowania za spóźniony lot, która łączyłaby się idealnie z odszkodowaniami turystycznymi, lecz niestety nie ma jej w ofercie Sagarto.

W jaki sposób działa kancelaria odszkodowawcza Sagarto?

Kancelaria odszkodowawcza Sagarto chwali się, że w zespole do dyspozycji klientów znajdują się prawnicy, radcowie prawni i wykwalifikowani rzeczoznawcy majątkowi, którzy mają doświadczenie w sprawach dotyczących ubezpieczeń.

Sagarto oferuje kompleksową pomoc, jaką jest:

 • reprezentacja swoich klientów przed ubezpieczycielami,
 • bezpłatna analiza spraw (nowych i trwających),
 • wsparcie na każdym etapie procesu odszkodowawczego,
 • gromadzenie i analiza dokumentów,
 • przejęcie formalności, która może się okazać kłopotliwa dla klienta, co sprawia, że klient nie musi nawet wychodzić z domu,
 • kompleksowe doradztwo na każdym etapie współpracy.

Misją Sagarto jest uzyskanie możliwie jak najwyższego odszkodowania. Firma chwali się, że skutecznie przeciwdziała z procederem, jakim jest zaniżone odszkodowanie przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Jak zacząć współpracę z Sagarto? Oto jak przebiega proces kontaktu z firmą:

 1. Przygotuj wszystkie dokumenty, które pomogą kancelarii zapoznać się ze sprawą.
 2. Kancelaria skontaktuje się do 48 godzin.
 3. Bezpłatna analiza przypadku klienta.
 4. Podpisanie umowy.
 5. Kroki prawne, które pomagają uzyskać wysokie odszkodowanie.
 6. Po wygranej, środki trafiają na konto poszkodowanego (kwota jest pomniejszona o prowizję dla kancelarii).

Sagarto – prowizja i koszty

Firma niestety nie informuje, jaką prowizję otrzymuje za wygrane sprawy odszkodowawcze. Co ciekawe o prawdopodobnej stawce dowiadujemy się w jednym z negatywnych komentarzy. W opinii klient stwierdził, że “25% prowizji to nieco za dużo”. Nie wiemy jednak jaki to był typ sprawy, czy była skompletowana cała dokumentacja i czy sprawa była na tyle skomplikowana, że taki % prowizji miałaby wziąć kancelaria.

Należy pamiętać, że rozstrzał pomiędzy procentowym zyskiem ze sprawy odszkodowawczej może sięgać nawet do 30%, 40%, a nawet 50% w wyjątkowych przypadkach.

Zanim dojdzie do podpisania umowy, warto zapoznać się z krótkim poradnikiem od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na temat kancelarii odszkodowawczych, który mówi, aby:

 • dokładnie ją przeczytać przed podpisaniem,
 • nie bać się zapytać o kwestie, które nie są zrozumiałe – w tym kwestie związane z wynagrodzeniem,
 • zapytać o wszelkie dodatkowe wydatki, które mogą wystąpić, a nie są opisane w umowie (np. dojazd pełnomocnika do sądu, zaliczki na poczet biegłych, koszty sądowe),
 • zapytać kto ponosi ryzyko i koszty przegranej sprawy w sądzie,
 • negocjować wysokość wynagrodzenia z kancelarią za wygraną sprawę,
 • dopytać o kwestię wypłaty odszkodowania – czy wpływa ono bezpośrednio na konto poszkodowanego, czy najpierw na konto kancelarii.

Sagarto odszkodowania na swojej stronie chwali się, że gwarantują przekazanie odszkodowania w ciągu 7 dni roboczych od wypłaty przez ubezpieczyciela. Środki skierowane są na konto kancelarii, a potem wypłacane na konto poszkodowanego po odliczeniu prowizji dla kancelarii.

Opinie klientów o Sagarto

Opinie powinny być (choć oczywiście nie muszą) wyznacznikiem dla nowych klientów. Dotyczy się to zarówno pozytywnych, jak i negatywnych ocen wobec firmy. Sagarto ma dwa główne źródła opinii – własna wizytówka Google oraz Facebook. 

Nie jesteś pewien, czy wybrana kancelaria dobrze prezentuje się wobec innych firm? Dlatego koniecznie sprawdź nasz ranking kancelarii odszkodowawczych.

Opinie o Sagarto w Google Moja Firma

58 opinii w wizytówce Google i ogólna ocena 4,4 – tak przedstawia się Sagarto na dobry początek. W pozytywnych opiniach głównie mowa o profesjonalizmie, szybkiej wypłacie i pomocy w kwestii zaniżonych odszkodowań przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Większość kont, które dodały opinię w ostatnim czasie, na swoim koncie miało wyłącznie jedną opinię i brak zdjęć.

sagarto opinie google pozytywne

Źródło: https://www.google.com/search?q=sagarto&sxsrf=ALeKk01nU67Npgp-3nSBPQ-6mKXKCPwcTg

Negatywne komentarze wyglądają za to na bardziej wiarygodne. Jest ich niewiele, ale wystawiane są przez osoby, które mają więcej niż jedną opinię. Dużym plusem jest tutaj odpowiedź od samego Sagarto i wyjaśnienie sprawy zza kulis.

sagarto opinie google negatywne

Źródło: https://www.google.com/search?q=sagarto&sxsrf=ALeKk01nU67Npgp-3nSBPQ-6mKXKCPwcTg

Warto pamiętać, że zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie o danej firmie mogą być dodane przez:

 • pracowników konkurencji,
 • wynajętą agencję, która ma na celu zbudowanie “czarnego PR’u” swojej konkurencji,
 • użytkowników, którzy pomylili kancelarię lub nawet nie skorzystali z jej usług,
 • wkurzonych użytkowników forum (np. z Wykopu), którzy postanowili się zemścić za odrzucenie sprawy przez kancelarię.

Opinie o Sagarto na Facebook

W naszym rankingu kancelarii odszkodowawczych dużą (jeśli nawet nie największą) rolę odgrywają opinie. Im jest ich więcej, tym lepiej dla przyszłego klienta. Dlatego cieszymy się, że Sagarto ma na swoim Fanpage’u udostępnia opinie zadowolonych i niezadowolonych klientów. Recenzje na FB pochodzą z przełomu lat 2018 i 2020, a ich liczba stale rośnie!  Oto kilka z nich:

SAGARTO Odszkodowania Facebook opinie

SAGARTO Odszkodowania Facebook opinie 2

SAGARTO Odszkodowania Facebook opinie 3

Źródło: https://www.facebook.com/SagartoOdszkodowania/reviews

Czego dowiemy się na stronie internetowej firmy odszkodowawczej Sagarto?

Strona www Sagarto Sp. z o.o. nie odstępuje jakością do innych stron kancelarii pod kątem technicznym. Zdecydowanie łatwiej byłoby wymienić, czego na stronie NIE ma, niż jest. Oficjalna strona internetowa jest bardzo statyczna – nie ma wyskakujących pop’upów namawiających do pozostawienia numeru, live chatu z konsultantem, czy interaktywnego formularza z możliwą kwotą odszkodowania do wygrania. Brakuje również informacji o wygranych sprawach (z sygnaturami sądowymi), ponieważ liczby podane na stronie głównej aż do tego zachęcają!

Zamiast wygranych spraw, Sagarto opisuje o swoich doświadczeniach z zakresu odszkodowań. Na przykład za złamanie nogi, poszkodowany może otrzymać kwotę w wysokości od 5 000 zł do 150 000 zł, a także zwrot kosztów rehabilitacji i leczenia.

W przypadku odszkodowań powypadkowych, za zaniżone odszkodowanie, Sagarto może pomóc uzyskać kwotę, którą realnie pominięto w wyliczeniach ubezpieczyciela. Za błędne obliczenie wartości pojazdu, poszkodowany może dostać nawet 2 500 zł.

W przypadku uszkodzenia mienia – np. za wichury i gradobicie, Sagarto odzyskało dla klienta dopłatę w wysokości 17 000 zł

Za śmierć bliskiej osoby w wyniku wypadku komunikacyjnego, kancelaria Sagarto informuje na swojej stronie, że członkowie rodziny mogą ubiegać się o odszkodowanie w wysokości od 100 000 zł do 250 000 zł.

Uszkodzenie auta w wyniku wypadku – jeśli sprawca jest posiadaczem ważnej polisy AC i był winny spowodowania wypadku, Sagarto pomaga (po opłacie 500 zł) w kontakcie z TU, ustaleniu kosztów naprawy i znalezieniu warsztatu do naprawienia samochodu.

Sagarto w przypadku szkody majątkowej – np. zniszczonego domu po powodzi – pomaga w kontakcie z TU, znalezieniu ekipy remontowej po uprzednim kontakcie i przesłaniu dokumentacji zdjęciowej.

Oprócz klasycznych zakładek jak “Kontakt”, czy “Oferta”, znajduje się również “Poradnik” ze wpisami (dokładnie 14 wpisów). Dostępna jest też strona “Kariera”, choć nie jest widoczna z poziomu strony głównej (https://www.sagarto.pl/kariera).

Ciekawym zabiegiem jest dedykowana strona główna dla każdej z ofert Sagarto.

oferta Sagarto

Sagarto – kontakt i podstawowe informacje

Na stronie kancelarii odszkodowawczej Sagarto nie dowiemy się kto zasiada jako Prezes, ani kim są pracownicy lub słynni rzeczoznawcy. Na stronach typu KRS dowiadujemy się, że:

 • Sagarto zostało założone w 2015 roku,
 • spółka Sagarto z o.o. w 2020 roku przekształciła się w spółkę komandytową,
 • osoby zarządzające w obu spółkach są takie same.
SAGARTO spółka z o.o.

Źródło: https://rejestr.io/krs/592549/sagarto

SAGARTO spółka komandytowa

Źródło: https://rejestr.io/krs/845853/sagarto

powiazania sagarto

Źródło: https://rejestr.io/krs/592549/sagarto

Zarząd tworzy:

 • Magdalena Mikołajczyk – Prezes Zarządu spółki z o.o. od 2019 roku i spółki komandytowej od 2020 roku.
 • Artur Mikołajczyk – wspólnik, obecny w Sagarto od samego początku, czyli 2015 roku.
 • Tomasz Juraś – członek zarządu Sagarto od 2018 roku.

Sagarto Spółka z o.o. Sp k.

Aleje Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa
Tel. 505 499 556
Email: szkody@sagarto.pl

Mocne i słabe strony kancelarii odszkodowawczej Sagarto

Specjalnością kancelarii Sagarto są zdecydowanie odszkodowania komunikacyjne. To o nich jest najwięcej wpisów na blogu, a także najwięcej przykładów. Kolejną mocną stroną są dopłaty do odszkodowań, które cenią sobie klienci w pozostawionych opiniach.

Z minusów musimy uwzględnić dość przeciętną stronę internetową, której potencjał nie jest do końca wykorzystany.

Mocne strony Sagarto:

 • obecność w branży od 2015 roku,
 • specjalizacja w odszkodowaniach komunikacyjnych, majątkowych, likwidacji szkód, a także za spóźnione loty,
 • zakładka z recenzjami na FB i realnie wyglądające oceny w wizytówce Google,
 • bezpłatna analiza spraw (nowych i w toku),
 • szybka wypłata odszkodowania na konto poszkodowanego (do 7 dni roboczych).

Słabe strony Sagarto:

 • brak informacji na temat wynagrodzenia/prowizji dla kancelarii,
 • brak innowacyjności na stronie www (brak interaktywnych formularzy)
 • brak indywidualnego panelu dla klienta,
 • mało informacji z działu “Poradnik”,
 • brak live chat’u,
 • brak informacji o Zarządzie, pracownikach, radcach prawnych, biegłych, prawnikach lub adwokatach, którzy współpracują z Sagarto.

Jakie kryteria przejęliśmy przy ocenie Sagarto?

1. zakres świadczonych usług

W Sagarto odszkodowania brakuje odszkodowań turystycznych, odszkodowania za błędy medyczne a także odszkodowań od banku (za to minus 1,5 pkt). Cenimy jednak specjalizację w odszkodowaniach komunikacyjnych, które nie są tak prostymi sprawami, jak może się wydawać. Dodatkowo, klienci cenią sobie z oferty kancelarii dopłaty do odszkodowań i likwidację szkód. Z typowych usług firm odszkodowawczych Sagarto wyróżnia podejmowaniem się spraw o odszkodowania majątkowe (np. odszkodowanie za zalanie mieszkania). Ocena końcowa: 3,5 punkty.

2. dostępność informacji na stronie

Oprócz podstawowych informacji o ofercie i krótkiego przedstawienia firmy, nic więcej ciekawego na stronie się nie znajdzie. Nie ma informacji o Zarządzie, pracownikach i współpracujących z kancelarią prawnikach czy orzecznikach. Nie ma również opisanych na stronie wygranych spraw sądowych (najlepiej z sygnaturami), które umocniłyby wiarygodność firmy. Mało jest też tekstów poradnikowych. Za wszystko odejmujemy 3 punkty (po minus jednym punkcie za każdy brak na stronie). Ostateczna ocena: 2 punkty. Zachęcamy do poprawy! 

3. dostępne kanały komunikacji z klientem

Z firmą można skontaktować się telefonicznie, mailowo i teoretycznie można wysłać wiadomość na FB, przy czym Messenger nie jest podpięty bezpośrednio do strony (warto to zrobić!). Na stronie głównej znajdziemy dodatkowo krótki formularz do wypełniania w celu kontaktu (imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu). Brakuje również indywidualnego panelu klienta, gdzie każdy mógłby sprawdzać status swojej sprawy. Nie ma też interaktywnych formularzy z przykładowymi kwotami wygranych, które mogłyby zachęcić klienta do kontaktu. Za całość odejmujemy 2 punkty. Za tę kategorię Sagarto otrzymuje 3 punkty.

4. dostępność opinii o firmie w internecie

Sagarto nie boi się odpowiedzieć na negatywną opinię, jest średnio aktywna w social mediach, ale nie znaleźliśmy szczególnie rażących kwestii, które mogłyby sygnalizować manipulację opiniami (choć dużo profili w opiniach Google ma wyłącznie 1 opinię). Za to odejmiemy 0,5 punktu. Duży plus za dostępną zakładkę “Recenzje” na FB. Ostateczna ocena: 4,5.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Zakres świadczonych usług
Dostępność informacji na stronie
Dostępne kanały komunikacji z klientem
Dostępność opinii o firmie z wiarygodnych źródeł
Warszawska kancelaria odszkodowawcza Sagarto od 2015 roku oferuje usługi z zakresu odszkodowań komunikacyjnych, likwidacji szkód, dopłat do odszkodowań, a także odszkodowań za odwołane loty. Specjalnością firmy są jednak odszkodowawcze działania komunikacyjne (np. za wypadek, za śmierć bliskiej osoby). Nie są firmie obce też sprawy majątkowe i osobowe. Obecnie Sagarto chwali się 93,5% skutecznością wygranych spraw i łączną kwotą odszkodowań dla klientów w wysokości 9 101 837 zł.
3.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments