Ofert gazu RWE / Cennik gazu RWE

2 września 2016 roku RWE Polska zmieniła nazwę na innogy Polska.
Z ofertą gazu dla firmy od innogy możesz zapoznać się na stronie Oferty gazu innogy.

RWE oprócz sprzedaży prądu, rozpoczęło także sprzedaż gazu ziemnego dla firm. Dzięki liberalizacji rynku gazu, RWE Polska oferuje gaz od roku 2013. Obecnie skupia się na dużych firmach – tych, które zużywają przynajmniej 200 MWh na rok i płacą powyżej 10.000 zł na miesiąc za energię elektryczną. Niewykluczone, że w przyszłości RWE rozpocznie także sprzedaż gazu dla mniejszych firm i dla gospodarstw domowych.

RWE – gaz dla domu

RWE nie oferuje obecnie gazu dla domu.

RWE – gaz dla firm

W ofercie RWE mamy do wyboru taryfy W-4, W-5, W-6, W-7 oraz W-8. Ta ostatnia zarezerwowana jest dla sieci gazowych powyżej 0,5 MPa, a reszta taryf dotyczy poniżej 0,5 MPa. Taryfy mają tą samą stawkę za gaz – ok. 12 gr/kWh z zerową stawką akcyzy, ok. 15 gr/kWh za gaz przeznaczony do silników spalinowych oraz ok. 12,5 gr/kWh za gaz do celów opałowych. Różnią się znacznie natomiast opłaty abonamentowe, które rozpoczynają się od 15,60 zł/miesiąc dla W-4, poprzez 120-280 zł/mies dla W5-8, a kończą na 600 zł na miesiąc dla W-8.

RWE dla dużych przedsiębiorstw przygotowała dwie oferty:

  • Gas Optimum – Target Price: określamy za jaką cenę chcemy kupić gaz, następnie RWE w ramach możliwości kupuje dla nas ten gaz w określonej cenie, która jest niezmienna przez cały czas obowiązywania umowy. Jeżeli nie ma możliwości zakupu gazu za daną cenę, umowa zostaje rozwiązana bez żadnych konsekwencji.
  • Gas Optimum – Stała Cena: stała oferta z określoną ceną na cały okres obowiązywania umowy, niezależnie od wahań rynku. RWE kupuje dla nas przewidzianą ilość gazu i sprzedaje nam go do końca kontraktu.