Oferty prądu w RWE / Cennik prądu w RWE

Uwaga: 2 września 2016 roku RWE Polska zmieniła nazwę na innogy Polska.

RWE to niemiecka firma energetyczna, która sprzedaje prąd nie tylko w Polsce, lecz także w wielu krajach europejskich. W samej Polsce obsługuje obecnie 800 000 klientów indywidualnych, 60 000 małych przedsiębiorstw i 3 000 dużych przedsiębiorstw. Ofertę kierują jak widać zarówno do domu jak i do firm – większość ofert ograniczona jest do Warszawy i jej okolic.

W ofercie dla domu, RWE proponuje wybór między taryfami G11 i G12. Zatem albo jednostrefowa albo dwustrefowa taryfa. Umowy z RWE zawierane są na czas nieokreślony. Mamy natomiast możliwość wybrania między okresem rozliczeniowym co miesiąc, co 6 miesięcy lub co rok. Co logiczne, im rzadziej się rozliczamy, tym mniej kosztów dla sprzedawcy prądu, co w rezultacie obniża nam opłatę abonamentową.

Oferta dla firm to wszystkie podstawowe taryfy (np. C11, C21, C22a), niestety RWE wyróżnia brak gwarancji stałej ceny za prąd podczas trwania umowy. Poza tym, nie da się ukryć, że ten sprzedawca energii nie należy do najtańszych. Poniżej prezentujemy oferty wraz z cenami dla domu i firmy 🙂