FlexiPower Fotowoltaika 2022 – opinie i recenzja

FlexiPower Group to instalator z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży odnawialnych źródeł energii. Firma ma za sobą tysiące zrealizowanych instalacji solarnych oraz fotowoltaicznych. Oferta FlexiPower Group to jednak nie tylko fotowoltaika. Jakie inne rozwiązania są dostępne? I czy warto z nich skorzystać?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Eko oferta FlexiPower: fotowoltaika, stacje ładujące i pompy ciepła

Firma na rynku energetyki słonecznej funkcjonuje już od 2007 roku. Z początku, działalność FlexiPower Group skupiała się na instalacjach opartych na kolektorach słonecznych. Z czasem jednak, odpowiadając na potrzeby rynku i klientów, firma zmieniła i rozszerzyła swoją ofertę. Obecnie, usługi instalatora obejmują m.in.:

 • projekt i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej przewidzianej dla Prosumentów, o mocy nieprzekraczającej 50 kWp,
 • wsparcie w formalnościach i realizację inwestycji w farmy fotowoltaiczne,
 • dobór, instalację i serwis pomp ciepła – pracujących samodzielnie lub razem z dedykowaną instalacją fotowoltaiczną,
 • budowę stacji ładowania samochodów elektrycznych.

W każdym z powyższych przypadków, firma stawia na najwyższą jakość – zarówno usług, jak i produktów. Dlatego też projekty realizowane są na podstawie urządzenia wiodących marek:

 • jeśli chodzi panele fotowoltaiczne, dostępne są podzespoły producentów takich jak np. LG, REC, Q.Cells, Bruk-Bet Solar, Jinko Solar. Są to marki cenione na rynku, które znajdziecie również w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych. Oprócz tego, instalacje powstają również z wykorzystaniem modułów Kioto Photovoltaics czy München Energieprodukte;
 • w przypadku inwerterów, do dyspozycji macie m.in. Fronius czy SolarEdge – marki te to liderzy sektora. Warto też dodać, że Flexi Power Group to oficjalny dystrybutor falowników SolaX Power;
 • pompy ciepła to urządzenia od firmy Ariston, OEM Energy czy Mitsubishi Electric.

Współpracując z FlexiPower Group (podobnie jak ma to miejsce w przypadku konkurencji z naszego rankingu firm fotowoltaicznych), zyskujecie:

 • indywidualny projekt instalacji (różnego typu), dopasowany do Waszych potrzeb i możliwości;
 • sprawny i fachowy montaż urządzeń,
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowania ze środków publicznych bądź w zdobyciu kredytu lub leasingu ze źródeł komercyjnych,
 • wsparcie specjalistów z branży OZE na każdym etapie działania.

Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Fotowoltaika FlexiPower – dla kogo?

Firma FlexiPower fotowoltaikę i inne swoje usługi kieruje przede wszystkim do czterech podstawowych grup klienckich: przedsiębiorstw, osób fizycznych, rolników oraz jednostek samorządu terytorialnego. Na co konkretnie mogą liczyć poszczególne podmioty?

 • Gospodarstwa domowe – usługi FlexiPower Group w tym przypadku to głównie fotowoltaika dla domu, która to stanowi doskonały punkt wyjścia dla pozostałych usług oferowanych klientom indywidualnym – pomp ciepła oraz stacji ładujących. Wybierając cały komplet, możemy przekształcić nasz dom w budynek przyjazny środowisku.
 • Przedsiębiorstwa – oferta dla podmiotów biznesowych skonstruowana została w oparciu o fotowoltaikę dla firmy oraz ładowarki do samochodów elektrycznych. Oba rozwiązania, mogą ułatwić firmom ograniczenie wydatków na energię elektryczną i transport, a także wpłyną na budowanie pozytywnego wizerunku organizacji.
 • Gospodarstwa rolne – ta grupa zawodowa, jak mało która uzależniona jest od kondycji środowiska naturalnego. Fotowoltaika dla rolnika od FlexiPower Group, to zatem nie tylko sposób na ograniczenie wydatków na energię, ale również inwestycja w przyszłość branży i całego ekosystemu. Co więcej, firma dostarcza rolnikom gotowy pomysł na biznes, w postaci dzierżawy gruntów pod fotowoltaikę, zapewniając wsparcie na każdym etapie inwestycji.
 • Gminy – FlexiPower ma na swoim koncie wiele wygranych przetargów publicznych, co oznacza, że posiada spore doświadczenie w realizowaniu projektów takich, jak np. fotowoltaika dla gmin czy np. fotowoltaika dla szkół.

FlexiPower fotowoltaika – jak wyglądają ceny?

A jak wygląda kwestia kosztów instalacji i jej finansowania fotowoltaiki w FlexiPower Group? Przede wszystkim, warto podkreślić, że ceny fotowoltaiki mogą się różnić, w zależności od indywidualnych cech instalacji. Znaczenie ma, m.in.:

 • wielkość zestawu – im większa instalacja, tym cena za 1 kWp mniejsza;
 • typ i marka podzespołów – bardziej zaawansowane urządzenia od wiodących marek, gwarantujące większą wydajność i bezawaryjność, będą droższe od podzespołów od mało znanych producentów;
 • miejsce montażu – różnice w cenie są dostrzegalne nie tylko w przypadku fotowoltaiki na gruncie, ale i również w przypadku różnych poszyć dachowych. Wynikają one ze specyficznych konstrukcji lub zasad montażowych, które należy zachować w danej sytuacji.
 • stopień skomplikowania projektu – instalacje na dachach o dużym spadku bądź nieregularnym układzie (np. z dużą ilością okien dachowych) będą kosztowniejsze niż te montowane na standardowej konstrukcji.

Jak wyglądają koszty fotowoltaiki w FlexiPower Group? Niestety, firma nie udostępnia swoim klientom żadnego narzędzia pozwalającego oszacować wydatki na ten cel. Do przygotowania wyceny konieczny jest zatem kontakt z firmą. Przeciętnie jednak, koszt fotowoltaiki w 2022 roku waha się od  +/- 6.500 do 4.500 zł brutto (8% VAT) z montażem.

Warto śledzić ofertę FlexiPower, gdyż firma co jakiś czas organizuje różnego rodzaju promocje i rabaty. Przykładem może być program poleceń, w ramach którego zyskuje nie tylko Osoba polecająca, ale i również Osoba polecana.

FlexiPower – finansowanie fotowoltaiki

Co warto podkreślić, firma zatroszczyła się o zapewnienie swoim klientom różnych źródeł finansowania, takich jak:

 • dotacje – FlexiPower Group pomaga w uzyskaniu środków z różnych programów, m.in. dofinansowania do fotowoltaiki “Mój prąd” dla osób fizycznych, czy skierowanego do rolników, projektu Agroenergia;
 • kredyt na fotowoltaikę – to popularny produkt, skierowany głównie do osób fizycznych, szukających zewnętrznego finansowania inwestycji w energię ze słońca;
 • leasing na fotowoltaikę – czyli opcja dedykowana przede wszystkim klientom biznesowym, którzy szukają opłacalnej i stabilnej metody finansowania instalacji fotowoltaicznej.

Rozwiązania komercyjne oferowane są w oparciu o wiodące instytucje takie jak np. Santander Consumer Bank.

FlexiPower – jak skorzystać?

Jak można sięgnąć po fotowoltaikę FlexiPower Group? Procedura jest prosta i zawiera się w kilku etapach.

Pierwszym krokiem jest nawiązanie kontaktu z firmą. Można to zrobić telefonicznie lub korzystając ze specjalnego formularza. Następnie przeprowadzany jest audyt, podczas którego pracownicy firmy sprawdzają m.in. możliwości montażowe i dopasowują instalację do potrzeb inwestora.

Na podstawie opracowanego projektu fotowoltaiki, przygotowywana jest wycena przedsięwzięcia. Również na tym etapie, pracownicy firmy pomagają dobrać klientowi optymalną formę finansowania.

Jeśli wszystkie warunki współpracy odpowiadają inwestorowi, podpisywana jest umowa i następuje montaż instalacji. Zwykle, całość prac trwa jeden dzień. Przy większych projektach może to zająć maksymalnie kilka dni roboczych.

Ostatnim etapem jest podłączenie instalacji do sieci energetycznej. I gotowe! Od tego momentu, z pomocą fotowoltaiki FlexiPower możesz produkować czystą energię ze słońca.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

FlexiPower fotowoltaika – zalety i wady

Co może wpływać na opinie o FlexiPower Group? Jakie są plusy i minusy oferowanych usług?

Zalety fotowoltaiki w FlexiPower Group

Szeroka i przemyślana oferta, skierowana do wszystkich głównych grup klienckich
Spore doświadczenie w branży solarnej – firma działa od 2007 roku
Podzespoły od wiodących producentów – m.in. Jinko Solar, Fronius, Ariston
Wsparcie w doborze i uzyskaniu różnych form finansowania
Możliwość nawiązania współpracy online

Wady fotowoltaiki w FlexiPower Group

Brak możliwości oszacowania kosztów przed kontaktem z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Usługi FlexiPower – fotowoltaika, pompy ciepła czy stacje ładowania, to odpowiedź na aktualne potrzeby inwestorów, którzy szukają kompleksowych rozwiązań. To co może przemówić do potencjalnych klientów firmy, to z pewnością podzespoły (pochodzące od czołówki producentów w branży), spore doświadczenie (ponad 15.000 instalacji solarnych i ponad 1.000 instalacji fotowoltaicznych), a także pomoc w kluczowych krokach inwestycji (m.in. w pozyskiwaniu środków). Oferta jest szeroka i przemyślana. Szkoda jednak, że FlexiPower nie zdecydowała się na zamieszczenie informacji na temat szacunkowych kosztów przedsięwzięcia.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
30 października 2021 09:15

TA FIRMA TO KOMPLETNA PORAŻKA!!!Przestrzegam wszystkich przed tą firmą, która jest podwykonawcą Taurona. Podpisałem umowę z Tauronem i wpłaciłem zaliczkę 10 tysięcy zł. Akurat na moje nieszczęście trafiłem na tego podwykonawcę. Zwodzili mnie 4 razy z terminami montażu, które były ustalane prawie 2 tygodnie wcześniej. Pracownik dzwonil do mnie zawsze wieczorem kolo godziny 17 i mowil ze jutro nie sa w stanie zrobic montazu. Ja mam na miejsce montazu 60 km w jedna strone. Za czwartym razem wysłali swojego podwykonawcę, ktory przyjechał jednak mial zbyt krotkie sruby dwugwintowe, ktore po zamontowaniu spowodowalyby odsuniecie paneli od blachodachowki o max 6cm, a minimum powi no byc 10cm, no i przy pierwszym mocniejszym wietrze odlecialyby niszcząc dach. Do tego montażyści nie mieli odpowiedniego obuwia aby nie pogniesc i nie zarysowac powloki blachodachówki tylko zwykle buty robocze Oczywiscie powloka blachodachowki przy zastosowaniu takich śrub uleglaby zniszczeniu i nie byloby wlasciwej wentylacji-chlodzenia paneli, a ich buciory pogniotły i porysowałyby nową blachodachówk. Jeśli chodzi o śruby, to Pracownik stwierdzil ze to nic takiego i ze to standard, a dluzsze śruby moze zamowic na 3.11. wiec i 30.10. instalacja nie została wykonana.Termin wykonania instalacji minął wlasnie 30.10. Tak wiec 4 montaz rowniez sie nie odbyl. Z tej okazji musialem przejechac niepotrzebnie łącznie 480km i spedzic kilka nocy w hotelu, za co nikt mi nic nie zwrocil-ani grosza. W tej smiesznej i partackiej firmie Flexipower Group jest dyrektor sprzedaży, z ktorym mialem nieprzyjemnosc rozmawiac telefonicznie. To nieprawdopodobny arogant , ktoremu daleko do jakichkolwiek zasad kultury i obycia. Traktuje klienta z gory krzyczy, a jak nie ma argumantów wyłącza się. Efekt koncowy to stracone 40ni, przejechane 480km, kilka nocy w hotelu i zapewne dlugie oczekiwanie na zwrot zaliczki, nerwy i stres. Takie są owoce kontaktów z firmą Flexipower Group…
DZIWIE SIE ZE TAURON POZWALA SOBIE NA TAKICH PODWYKONAWCÓW KTÓRZY NISZCZĄ MU RENOMĘ, NA TAKICH PARTACZY I ZWODZICIELI !!!
W efekcie koncowym bede musial rozwiazac umowe z Tauronem tylko nie wiadomo jak dlugo bede czekal na zwrot zaliczli z odsetkam. Oby nie kojne 40 dni.Bede tez wnosil o odszkodowanie. JESZCZE RAZ PRZESTRZEGAM PRZED TĄ “FIRMĄ”.Z DALEKA OD TAKICH Partaczy pracujących chyba wg standardów z trzeciego świata!!!