Pompy ciepła Kaisai 2022 – opinie i recenzja

Obecnie do najpopularniejszych rozwiązań grzewczych należą pompy ciepła, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Jednak podczas przeglądania bogatej oferty tych urządzeń, wiele trudności sprawić może wybór konkretnego modelu. Tym razem przyjrzymy się bliżej temu, czym charakteryzują się pompy ciepła Kaisai. Zapraszamy do lektury naszej recenzji urządzeń tego producenta.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Kaisai – polski produkt, światowa renoma

Marka Kaisai stanowi markę własną polskiej grupy Klima-Therm, funkcjonującej na rynku międzynarodowym w branży HVAC, czyli ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Sama Grupa Klima-Therm działalność rozpoczęła w 1996 roku, a już rok później podjęła współpracę z japońską marką Fujitsu. Z biegiem lat Grupa rozrosła się, działając obecnie na terenie Polski, Skandynawii, krajów nadbałtyckich oraz w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu ODM, urządzenia Kaisai produkowane są przy wykorzystaniu doświadczeń nie tylko polskich, ale także japońskich i chińskich producentów, a firma stawia na zapewnienie komfortowego powietrza do pracy i odpoczynku w miejscach, w których przebywają ludzie – bez względu na to, czy mowa o domu, czy o miejscu pracy. Pod marką KAISAI sprzedawane są zarówno klimatyzatory, jak i również kurtyny powietrza i pompy ciepła.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Kaisai?

Jak zauważa sam producent pompy ciepła Kaisai, urządzenie to dedykowane jest zarówno klientowi biznesowemu, jak i końcowemu odbiorcy. Oznacza to, że pompy ciepła typu powietrze-woda, sprzedawane przez tego producenta, znajdą zastosowanie nie tylko w domach i budynkach mieszkalnych, ale także w biurach i budynkach użyteczności publicznej. Dzięki dostępności zarówno pompy ciepła typu monoblok, jak i pompy typu split, istnieje możliwość doboru urządzenia w taki sposób, by – w zależności od potrzeb użytkownika – wykorzystać jedynie przestrzeń na zewnątrz, pozostawiając wnętrze budynku do dyspozycji domowników, lub też urządzić pomieszczenie techniczne i w nim umieścić moduł wewnętrzny pompy ciepła Kaisai. Dodatkową zaletą jest fakt, że urządzenie doskonale nadaje się nie tylko do nowego budownictwa, ale także do budynków, które poddawane są modernizacji.

W razie potrzeby ogrzania większej przestrzeni, na przykład w budynku użyteczności publicznej, możliwe jest nie tylko podłączenie do 16 jednostek przez protokół MODBUS – pompy ciepła Kaisai w serii Arctic pozwalają także na połączenie do 6 jednostek w systemie kaskadowym. Dzięki takiemu zabiegowi można uzyskać o wiele większa moc grzewczą, a tym samym zapewnić swobodny dostęp do ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania w każdym pomieszczeniu. Warto także wziąć pod uwagę możliwość połączenia pomp ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w o wiele większym stopniu, stawiając nie tylko na ciepło pochodzące z powietrza, ale także na bezpłatny, zielony prąd czerpany z promieni słonecznych.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Kaisai?

Pompa ciepła Kaisai dostępna jest wyłącznie jako model Arctic. Do wyboru są trzy jego różne warianty – jako pompa typu split, pompa będąca monoblokiem oraz pompa split ze zbiornikiem c.w.u. Czym różnią się od siebie te wersje urządzenia? Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym rozwiązaniom, oferowanym przez tego producenta:

  • Kaisai Split Arctic – urządzenie to charakteryzuje się możliwością pracy w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej od -25°C do +35°C w trybie grzania oraz od -5°C do +43°C w trybie chłodzenia. Podgrzewanie ciepłej wody użytkowej następuje w całym spektrum temperaturowym, tj. od -25°C do +43°C, dzięki czemu domownicy mogą przez cały rok korzystać z ciepłej wody. Urządzenie umożliwia obsługę przy użyciu sieci bezprzewodowej WiFi, a kompaktowa konstrukcja pompy, elastyczny montaż i niezależna jednostka wewnętrzna sprawiają, że model ten przypadnie do gustu zwłaszcza właścicielom domów, sklepów, biur i lokali usługowych;
  • Kaisai Monoblok Arctic – w przypadku pompy ciepła Kaisai typu monoblok instalacja czynnika chłodniczego została całkowicie wbudowana w jednostkę zewnętrzną, co nie tylko pozwala na dobrą izolację termiczną, ale gwarantuje także cichą pracę urządzenia i oszczędność przestrzeni. Podobnie jak pozostałe modele, pompa ciepła oferuje aż 6 trybów pracy: 6 trybów pracy: Grzanie / Chłodzenie / C.W.U. / Grzanie + C.W.U. / Chodzenie + C.W.U. / AUTO. Zastosowanym czynnikiem chłodniczym jest R32, czyli difluorometan;
  • Kaisai Split Arctic ze zbiornikiem c.w.u. – to pompa ciepła z modułem hydraulicznym, wyposażonym w zbiornik ciepłej wody użytkowej. Występuje on w dwóch wariantach, o pojemności 190 litrów oraz 240 litrów i wyposażony jest we wbudowany zawór 3-drogowy i grzałkę wspomagającą. Dzięki kompaktowej konstrukcji powierzchnia zabudowy modułu wynosi zaledwie 0,36 m². Co ważne, połączenie chłodnicze pomiędzy jednostką wewnętrzna i zewnętrzną wykazuje odporność na zamarzanie, także w przypadku długotrwałego braku zasilania.

Moc i cechy pomp ciepła Kaisai

Wielu użytkowników, przymierzając się do zakupu pompy ciepła, w pierwszej kolejności zwraca uwagę na cechy poszczególnych modeli. W szczególności istotne są te czynniki, które wyróżniają produkt na tle konkurencyjnych rozwiązań. W przypadku pompy ciepła Kaisai do cech, na które warto zwrócić szczególną uwagę, należą następujące aspekty:

  • istnieje możliwość łączenia pomp ciepła tego producenta w sposób kaskadowy, by zwiększyć moc grzewczą, a tym samym możliwości dotyczące ogrzewania lub chłodzenia budynków i zapewniania ciepłej wody użytkowej;
  • każda pompa ciepła Kaisai wyposażona jest w moduł WiFi, a dzięki aplikacji ComfortHome można zdalnie sterować pompą ciepła za pośrednictwem smartfonu lub tabletu;
  • urządzenia wyposażone są w gniazdo USB, które pozwala na aktualizację oprogramowania i zapisywanie ustawień użytkownika, dotyczących temperatury zasilania i ciepłej wody użytkowej, czy też przełączania stref;
  • pompy ciepła Kaisai z serii Arctic uzyskały certyfikat Keymark. Potwierdza on nie tylko wysoki standard produktu, ale także zgodność pomp ciepła tego producenta z europejskimi normami;
  • istnieje możliwość podłączenia pompy ciepła do fotowoltaiki, co pozwala na obniżenie rachunków z tytułu użytkowania energii elektrycznej, potrzebnej do ogrzania domu, biura sklepu lub innego obiektu, w którym zamontowano pompę Kaisai.

Jednym z istotnych czynników, które powinny mieć znaczenie przy zakupie pompy ciepła, jest jej moc grzewcza, wyrażona w kilowatach. Pompa ciepła Kaisai Split Arctic dostępna jest w wariantach o mocy grzewczej 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW i 16 kW, a moc grzałki elektrycznej wynosi 3 kW, 6 kW lub 9 kilowatów. Z kolei pompa ciepła powietrze-woda Kaisai Monoblok Arctic oferuje moc grzewczą na poziomie 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW i 16 kW, a także nieco mocniejsze warianty o mocy 22 kilowatów i 30 kilowatów.

Pompy ciepła Kaisai – cena

Jeśli chodzi o pompy ciepła Kaisai, opinie użytkowników w sieci wskazują na to, że warto zainteresować się tymi modelami. Dla wielu osób istotnym czynnikiem jest jednak jeszcze inny aspekt, który może zaważyć o zakupie – cena tych urządzeń. Należy mieć jednak świadomość faktu, że na jej wysokość wpływ ma wiele zmiennych. Jedną z nich jest moc grzewcza pompy – im mocniejszą pompę ciepłą zamierzamy kupić, tym więcej przyjdzie nam za nią zapłacić. Różnice w cenie mogą wynikać także z różnic w innych parametrach urządzenia, takich jak pojemność zbiornika ciepłej wody użytkowej czy też dodatkowe funkcje, których nie mają modele konkurencyjnych producentów. Ile zatem kosztują pompy ciepła Kaisai?

W przypadku pompy ciepła Kaisai Monoblok Arctic urządzenie o mocy grzewczej 6 kW kosztuje 17.100 zł netto. Za model o mocy 10 kW zapłacimy 18.700 zł netto, a 14 kW i 16 kW pompa kosztują odpowiednio 26.600 zł netto i 27.200 zł netto. W przypadku dwóch najmocniejszych wariantów w ofercie tego producenta pompa o mocy 22 kW kosztuje 32.900 zł netto, a pompa o mocy 30 kilowatów – 35.600 zł netto.

Zupełnie inaczej kształtują się natomiast ceny zakupu pompy ciepła Kaisai Split Arctic. Sam moduł hydrauliczny kosztuje od 10.000 do 11.500 zł netto lub – jeśli decydujemy się na wariant ze zbiornikiem c.w.u. – od 19.500 do 21.500 zł netto, w zależności od pojemności zbiornika. Do jednostki wewnętrznej należy jednak dokupić jeszcze jednostkę zewnętrzną. Urządzenie to o mocy 6 kW kosztuje 9.200 zł netto, za 10-kilowatowy wariant zapłacimy 11.000 zł netto, a najmocniejsza jednostka o mocy 16 kW kosztuje 14.400 zł netto.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Kaisai?

W trosce o obecnych i przyszłych klientów, firma Klima-Therm, będąca właścicielem marki Kaisai, uruchomiła dział serwisu. Możliwe jest w nim zamówienie części zamiennych do poszczególnych urządzeń – zarówno w ramach obowiązującej gwarancji, jak i po jej zakończeniu, jako zamówienie płatne. Ponadto za pośrednictwem strony internetowej serwisu klienci mogą zamówić przegląd pompy ciepła Kaisai, jej naprawę lub pierwsze uruchomienie. Zwieńczeniem oferty serwisu jest możliwość zamówienia modernizacji lub złożenia reklamacji dotyczącej zakupionego produktu.

Co również ważne, na stronie internetowej producenta znajduje się lista partnerów serwisowych pomp ciepła. Za jej pomocą można zlokalizować znajdującego się w pobliżu autoryzowanego partnera firmy Kaisai i uzyskać jego dane kontaktowe, takie jak nazwa i adres firmy, adres e-mail oraz numer telefonu, co pozwala na łatwy kontakt dowolną drogą, obraną przez klienta.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Kaisai?

Zalety pomp ciepła Kaisai:

cechują się najwyższą klasą energetyczną A+++, a współczynnik efektywności COP wynosi do 5,2
sprężarka inwerterowa
oferują aż sześć trybów pracy, łączących funkcję grzania, chłodzenia oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej
stosowany w tych urządzeniach ekologiczny czynnik chłodniczy – R32
łatwy montaż i prosta konserwacja
aplikacja ComfortHome dostępna na tablety i smartfony, dzięki której możliwe jest zdalne sterowanie pompą ciepła
kompaktowa budowa, łatwa do transportu i montażu
najwyższy poziom komfortu przy jak najmniejszym zużyciu energii
możliwość podłączenia do paneli fotowoltaicznych
23 różne zestawy urządzeń, z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb
możliwość łączenia pompy ciepła Kaisai z bliźniaczymi modelami, scalając do 6 jednostek w systemie kaskadowym, co pozwala znacznie zwiększyć moc instalacji grzewczej

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenia producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Nowoczesne urządzenia marki Kaisai już od wielu lat uznawane są za jedne z najbardziej innowacyjnych zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. W ofercie marki znajdują się również ekologiczne pompy ciepła Kaisai, które mogą być zastosowane w nowoczesnym budownictwie oraz w domach poddanych modernizacji. Pompy ciepła Kaisai wyróżniają się nie tylko dobrą ceną i niezawodnością, ale i możliwością pracy w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej (od -25°C do +35°C w trybie grzania), najwyższą klasą energetyczną A+++ i współczynnikiem COP oraz łatwym montażem i prostą konserwacją.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
23 stycznia 2022 11:40

Pompa kaisai aplikacja komfort home jest bardzo dardzo zła wyłacza się co kilka dni po kilku dniach jest dostęp po czym po dwuch trzech dniach powtórka z rozrywkii nie polecam tej aplikacji a co z tym to również pompy gdyż mało jest zdalnych informacji i niewiele można sterować za pomocą tej aplikacji.

Grzegorz
Grzegorz
1 marca 2022 13:37
Odpowiedz do:  Krzysztof

A co powiesz o pompie Kaisai
Zamierzam kupić 14 kw

Andrzej
Andrzej
9 kwietnia 2022 14:10
Odpowiedz do:  Grzegorz

osobiście korzystam z KAISAI Arctic Eco Home. zaproponowali mi ją w revolt energy przy zakładaniu pv. może i moja opinia nie będzie zbyt kompetentna, bo pompa pracuje u mnie dopiero szósty miesiąc ale do tej pory wszystko działa jak należy i moge ‘zapomniec’ że wgl pracuje

Kazik
Kazik
15 kwietnia 2022 18:03
Odpowiedz do:  Andrzej

ja tak samo! też revolt i też pompa kaisai. z tą różnica, że zdecydowałem się na foto wczesniej – rok będzie mijał w tym miesiącu. moge potwierdzić – pompa i instalacja śmigają póki co bez zastrzeżeń

KRYSTYNA
KRYSTYNA
1 sierpnia 2022 12:11
Odpowiedz do:  Kazik

czy zdradzi pan cenę z instalacją?